Jump to content

oloolosuper

Players
 • Content Сount

  10
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  270

About oloolosuper

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. oloolosuper

  Halloween Trophy Submissions

  Happy Halloween. Here is something mine.
 2. oloolosuper

  Realne Polskie drzewko w WoWs

  Moje dziesiątki były co najmniej troszkę większe. Może i tak sporo za małe.
 3. oloolosuper

  Realne Polskie drzewko w WoWs

  Ależ nie ma z czego? Jest i ludzie w temacie z dyskusji o gałązce też to przyznali. Jedyne pytanie odnośnie sensowności to tego, że byłyby to w większości duble brytyjskich/francuskich.
 4. oloolosuper

  Realne Polskie drzewko w WoWs

  Kim jest ta twoja reszta ludzi? Forumowicze? Wiesz jaki mały procent całej polskiej społeczności coś tu aktywnie pisze. Podaj z nicku na kogo się podajesz? Będą to może z 3-4 osoby. A Polaków w tej grze może być ileśtam tysięcy. WG nie podaje takich statystyk, więc możemy tylko pogdybać ale na pewno dużo więcej niż forumowych znawców. Poza tym odnośnie problemu z gałązką to nawet nie czytałeś tematu albo po prostu nie umiesz czytać ze zrozumieniem (mnie uczyli tego w 3 klasie podstawówki). Po pierwsze powstaje tam praktycznie gotowa gałązka, poza tym dyskusja jest nie na temat czy dałoby się takie coś stworzyć tylko czy jest sens. W moim temacie też zastanawiam się czy taki sens jest ale pokazuję też, że coś się da. Może mało, może słabo ale się da. Proponuję przeczytać cały pierwszy post od deski do deski a potem komentować.
 5. oloolosuper

  Polska gałązka w World of Warships

  http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/28716-realne-polskie-drzewko-w-wows/ Temat zostawiam dla gałązki. Odnośnie całego drzewka to zrobiłem coś innego.
 6. oloolosuper

  Realne Polskie drzewko w WoWs

  Z tym, że Fantasmagoria to się zgadzam - przynajmniej na razie. Nie wiem tylko czemu wyrażenie "na szczęście"? Jest sporo lepszych drzewek do wprowadzenia. Może za 3-4 lata Wargamingowi skończą się pomysły i wprowadzą Polskę. Widziałeś kiedyś chińczyków w WoT? No i masz. Nie przeczyta a komentuje. W pierwszym poście jest napisane, że nie jest to żadna poważna propozycja dla WG. Jednak, jak odpowiedziałem koledze powyżej może kiedyś... Jeśli już to na pewno nie w takiej wersji. Samemu też widzę, że jest tu sporo do poprawienia. Odnośnie WoT, to mieliśmy sporo fajnych tankietek ale drzewka się z tego ułoży. Statków jednak nie produkowano seryjnie (przynajmniej nie w takich ilościach) więc musieliśmy coś mieć. Nie mierz dwóch oddzielnych tematów tą samą miarą. Gałązka może wychodzić z np. IV tieru i kończyć się na dziesiątym. To jest jednak coś więcej. Może nie zbyt wiele ale na pewno coś poza gałązkę. Czy ja napisałem, że tam był problem? Tamtejsza gałązka jest w tej chwili zbiorem okrętów podzielonych na klasy i tiery. Bardzo pomogło mi to w tworzeniu mojego drzewka.
 7. oloolosuper

  Realne Polskie drzewko w WoWs

  Mówiłem o drzewku, które aktualnie występuje w WoWp. Składa się ono aż... z 2 linii. Fani tejże gry utworzyli polskie drzewko od I do X w czterech liniach. W podstawówce odebrałeś na pewno wiedzę, że 2<4. A ja się dziwię, że ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Tamten temat był odnośnie Polskiej GAŁĄZKI a ten jest odnośnie całego DRZEWKA. Czy widzisz różnicę między jedną gałązką w drzewku EU (jeśli kiedyś będzię), lub GB, a oddzielnym tylko polskim drzewkiem?
 8. oloolosuper

  Realne Polskie drzewko w WoWs

  Istotny fakt. Użyłem nazwy mini niszczyciele gdyż były zapisane jako niszczyciele choć faktycznie nie powalały swoją potęgą. Dziesiątki jeszcze trzeba poprawić. Tymczasem pozmieniałem trochę w dwójkach, trójkach i czwórkach dodając Dragona. Grom został też tierem wyżej.
 9. oloolosuper

  Realne Polskie drzewko w WoWs

  Kujawiaka można zastąpić Dragonem. Odnośnie ORP Huragan to dokładnie o to chodziło (Myogi też nie zszedł nigdy z planów a jest w grze). Groma można bez problemu przestawić na Tier wyżej. Po pierwsze pozwól, że to ekipa forum będzie decydowała co należy zamknąć a nie ty. Odnośnie czołgów mieliśmy kilka (nawet niezłych) tankietek ale drzewko... tam się po prostu nie da. W samolotach stworzyło by się baaardzo zacne drzewko, lepsze nawet niż japońskie. Gra nie rozwija się praktycznie z powodu nieopłacalności inwestycji. Byłem tam ostatnio i aktywnych było... 300 ludzi. Programiści tu i tam biorą takie same pensje więc logiczne jest, że bardziej im się opłaca inwestować w WoTa i WoWsa. Własne czołgi nie były zwyczajnie nam potrzebne. Statków za to nie budowano seryjnie więc "coś" musieliśmy mieć. A czy ty myślisz, że jak się skończyła IIwś to Amerykanie zezłomowali wszystko co mieli? Nie. Wszystko co przetrwało walkę w jako takim stanie służyło długo później. W większości dziesiątek USN okresy służby przynajmniej częściowo pokrywały się z takimi np. Czajką czy Flamingiem. Japonia prawie wszystko potraciła ale Amerykańskie X służyły dużo dłużej. Odnośnie trałowców to powiem, że ORP Warszawa wyglądała np. tak: Takie mini-niszczyciele w tej chwili nie istnieją w grze. W walce takim "czymś" z np. Yamato, w grze trzeba by wykazać się taką "fantazją". Jest to małe, duże klocki mają spory rozrzut. Niby działa Polaków są o wiele za słabe ale co z tego jeśli... prawie nie da się ich trafić. Za to mniejszy ma szansę np. podpłynąć pod sam kadłub i tym samym poza ostrzał i próbować przebić i eksplodować magazyn, unieruchomić cytadelę czym taki olbrzym tylko czekał by na torpedy. Poza tym można by ostrzelać nadbudówki i go podpalić, przy odrobinie szczęścia można nawet próbować zniszczyć działa. Wszystko zależy od fantazji. I nie wiem czemu wyraz Lotniskowiec jest w "". Wszystko co pływa i startują z tego samoloty jest lotniskowcem. I czemu nie II tier? Widziałeś obronę AA dwójek? Jeden samolot byłby idealnym balansem. Co do monitora to jeśli to ty jesteś biegłym w marynistyce to pewnie wiesz, że jak łódkę postawisz na wodę to pływa. Teorytycznie mógłbyś przepłynąć Atlantyk rowerem wodnym. Problem byłby w tym, że zabrakło by ci jedzenia, picia i miejsca do snu a nie w tym, że rower by nie pływał. Tym bardziej, że w grze jest tylko jedna mapa oceaniczna (Ocean) a reszta to mapy przybrzeżne. Dziękuję i nawzajem. Odnośnie Błyskawicy to jestem jak najbardziej za. Nie uważam jednak iż mój projekt jest gotowy. Oprócz kilku hejtów forumowicze wytknęli mi sporo merytorycznych błędów (za co im dziękuję) i myślę nad poważnymi zmianami w "moim" drzewku. Przyłączam się też do pozdrowień dla luki1223.
 10. oloolosuper

  Realne Polskie drzewko w WoWs

  Witam. Temat Polskiego drzewka poruszany był wcześniej w temacie "Polska Gałązka w World of Warships", gdzie spotkał się ze zdecydowaną krytyką. Założyciel tematu, gracz luki1223 próbował stworzyć tam jedynie Polską gałązkę do (ewentualnego) drzewka Europejskiego/Światowego lub Brytyjskiego. Gracz ten bardzo mi pomógł układając większość okrętów na Tierach. Tamte plany były niekompletnie ustawione i miały sporo luk. Postanowiłem jednak iż da się stworzyć całe Polskie drzewko od tieru I do X. Przedstawiam je poniżej. Temat ten nie jest żadną poważniejszą propozycję dla WG ale pokazuje sceptykom "że jednak się da". Pod spodem dodałem wyjaśnienia kilku kontrowersyjnych miejsc. W tamtym temacie było poruszone to minimalnie i marginalnie, na zasadzie "a jakby tak?" poza tym tamten temat był odnośnie gałęzi i to drzewko byłoby tam kompletnie nie na miejscu. Założyłem więc oddzielny temat. Statki kupione/podarowane lub planowane do zakupu: Nie może być? A Murmańsk? Też został podarowany. Więc jeśli jeden podarunek/zakup może być w drzewku otrzymującego to czemu nie inne? Niektóre statki mogą się znaleźć w innych drzewach: I jeszcze raz Murmańsk. Przecież to klasa Omaha. Nie trzeba dużo szukać, wystarczy że najedziecie na ten okręt w drzewku, z poziomu klienta gry. Skąd te tiery IX-X, II rp nie miała niczego takiego: Należy pamiętać, że II rp i rząd na emigracji to nie jedyna Polska tamtych czasów. Na potrzeby wyższych tierów użyłem okrętów LWP. Stacjonowały one we flotyllach ochrony Helu i Świnoujścia w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Pływająca baza lotnicza K-4: Lotniskowiec II tieru? K-4 było wyposażone w... jeden samolot. W grze klasa tego samolotu mogłaby być do wyboru. Jest to adekwatne do słabej ochrony AA II tierów. Myślę iż w chwili obecnej, żadnego innego drzewka Polskiego nie da się ułożyć. Jestem otwarty na merytoryczne uwagi i konstruktywną krytykę.
×