Jump to content

Lukasz_111

Players
 • Content Сount

  11
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5669
 • Clan

  [BSW]

About Lukasz_111

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

66 profile views
 1. Lukasz_111

  Same radary

  Granie takim Akizuki jest bezcelowe. W bitwach, w których radar posiada prawie połowa okrętów nic nie można zrobić. Gając jako DD-hunter łapało się wrogiego niszczyciela, zabijało się go i chowało w dymie, a teraz? Nie da się wpłynąć na capa bo jak dostaniesz spota jesteś martwy nawet jak schowasz się w dymie, bo 4 lub 5 okrętów ma radar. Stado Amerykańskich krążków z Missouri na czele wspierane przez Rosjan i Anglików. Dostajesz spota i leci w Ciebie kilkadziesiąt pocisków z krążków, pancerniki również wolą strzelać w DD niż CA i BB, także szansa na przeżycie jest krytycznie niska. A pamiętam czasy, w których radar był czymś wyjątkowym/unikalnym. Może to tylko przejściowe, bo zmieniono linię amerykańskich krążków, ale jak pojawi się 9 i 10 to sytuacja raczej się tylko pogorszy.
 2. Lukasz_111

  Pytania do WG - wątek zbiorczy vol. 4

  Pytanie: Czy możliwa jest zmiana sprzętu na niszczycielu Akizuki na bardziej pasujący do jego stylu gry? 1. Nawet w opisie jest zawarta informacja, że ta klasa niszczycieli została zaprojektowana jako okręty przeciwlotnicze, a mimo to nie posiada "Obrony przeciwlotniczej", a mają ją Amerykańskie i Rosyjskie niszczyciele. 2. "Grupa naprawcza" byłaby drugim przydatnym sprzętem na tym okręcie - wg mnie jest to niszczyciel idealnie zaprojektowany do walki z innymi niszczycielami (dużo HP, szybkostrzelne działa), więc można grać nim niemal jak Chabarowskiem, który posiada taki sprzęt. Odpowiedź dla @Lukasz_111 Akizuki ma bardzo dobre AA. Po prostu nie możesz wziąć rozbicia. Ten okręt był bardzo często brany na rankedy właśnie ze względu na swoje naturalnie dobre AA. Gdy ktoś zbuduje kapitana częściowo pod AA to ten okręt gniecie samoloty.
 3. Lukasz_111

  Akizuki

  Ja mam Akizuki zrobione typowo pod AA. Wziąłem HE-AP, zasięg i ręczne sterowanie artylerią przeciwlotniczą. AA lepsze od krążowników na tym poziomie: 220 / 7,2km i 99 / 4,4 km potrafi posiekać samoloty (rekord 56 samolotów z Taiho; spot po strzale z AA 6km czyli mamy 1,2km strefy bez spota). Gram nim jako typowym wsparciem oraz poluję na inne niszczyciele. Może ktoś powie, że jest to niemożliwe, ale przy szybkostrzelności ok. 180 pocisków/min prawie żaden niszczyciel nie jest w stanie podjąć równorzędnej walki (największe szanse ma Chabrowsk i Gearing - resztę mieli). Podpalanie 2,5% starcza żeby podpalić BB lub CA, nie jest tak łatwo jak czymś innym ale daje radę. Kamo na poziomie 6,6km nie jest najgorsze - może to nie 5,4 z Kagero ale wg mnie starcza. Torpedy to dodatek do dział - czasem coś wejdzie ale nie liczę na to. Jak dla mnie ten niszczyciel jest kozacki.
 4. Lukasz_111

  Brytyjskie krążowniki

  Moja "droga krzyżowa" zaczęła się na 8 tierze - Edinburghu. Leander i Fiji pozytywnie mnie zaskoczyły, zwłaszcza Fiji. Ale ta 8 to istna tragedia. Łapie cytadele będąc ustawiona dziobem do przeciwnika z ponad 10km, na bliskim dystansie wszystko wchodzi w cytadele nawet od niszczycieli. Dobrze chociaż że HE się nie wbijają.
 5. Lukasz_111

  XI WROCŁAWSKIE SPOTKANIA MODELARZY KARTONOWYCH

  Czy ktoś mógłby mi podać nazwę krążownika widocznego za Akizuki? Za odpowiedź z góry dziękuje. http://images71.fotosik.pl/495/3fd72f5cfb04da23.jpg
 6. Lukasz_111

  Dowcipy RNG

  Stałem na Edinburgu w dymie i strzelałem w idealnie ustawione burtą New Mexico. Dystans to jakieś 5-6 km. Salwy wchodziły po 3-5k, ale gdy zostało mu się ok 500 HP to z trafionych 40 pocisków ani jeden nie zadał DMG. Może załadowałem ślepaki albo on miał jakieś pole siłowe (trafienia po nadbudówkach, dziobie i rufie). Wytłumaczy mi to ktoś?
 7. Lukasz_111

  DESTROYER PARTY

  Czy można wziąć udział na Kamikaze R ? Nie planuję tego ale go mam.
 8. Lukasz_111

  Furutaka

  Przyznam się że Furutakę odkupiłem celowo, jeżeli nie kupuje się premek czasem ciężko jest zdobyć dość dużo kasy. A zarobek bez premki w okolicach 100k na czysto jest nawet niezły, biorąc pod uwagę żekoszt naprawy 10 wynosi ok 350k; chociaż na Zao łatwo można to zarobić. Miałem bitwę w której broniłem flanki przez 10 minut przed 2x Myoko zadałem 50k dmg i poległem uważam, że utrzymałem się dosyć długo jak na walkę z 2x 7t będąc 5 tierem. Furutaką trzeba nauczyć się grać, to odpłaci się fajnym dmg może nie w każdej bitwie ale w większości. http://static.wows-numbers.com/wows/506184479.png
 9. Lukasz_111

  Furutaka

  Odkupiłem Furutakę po ok 10 miesiącach od sprzedaży i muszę powiedzieć, że 203 dalej są słabe i nie robią cytadel. Powodem tego nie jest za mała penetracja, ale jej nadmiar. Na bitwę np 50 trafieniami z AP: 15 penetracje, 5-10 rykoszety, 1-5 cytadele, 20 przebicia na wylot. Furutaka ma problem żeby wbić cytadele poniżej 6-8 km bo wszystkie pociski będą robiły przebicie na wylot (nie tylko w 4 i 5 ale i 6 oraz niektóre 7). Miałem problem z cytadelowaniem Clevlanda bo miałem same przebicia na wylot.
 10. Lukasz_111

  HMS Minotaur Tier X

  Skoro RN może strzelać do samolotów z 6" to czemu Yamato nie może strzelać ze swoich 18"? Yamato posiadał specjalne pociski zapalające, tak samo jak krążowniki IJN. Gdzie tu sprawiedliwość? Szybkostrzelność na poziomie 15-20 rpm, ciekawe jak to będzie zbalansowane względem np takiego Zao, który strzela co 13,7s. Czyli Zao otrzymuje 4 salwy oddaje jedną. Ciekaw jestem czy jako LEKKI KRĄŻOWNIK będzie miał ok 30k HP, bo jeżeli będzie miał ok 45k to to będzie przesada względem Zao, który odstaje od innych krążownikiem pod względem: HP, przeładowania, zasięgu strzału, obrony przeciwlotniczej itd. A tu jeszcze kamo na poziomie 11,5 km bez modyfikacji, czyli dostajemy spamera z kamo na poziomie niszczyciela (Chrabrowsk; Gearing): 11,5km -[10%( moduł) + 12%(umiejętność kapitana) + 3%(kamuflaż)]=11,5km - 25% = 8,6km podstawowego i ok 12-14km po strzale, jeżeli dołożymy do tego moduł na zasięg strzału mamy ok 5km buforu niewykrywalności po strzale. Bardzo jestem ciekawy jak go zbalansują.
 11. Lukasz_111

  Samoloty "Kamikaze"

  Co sądzicie od dodaniu dla Japońskich lotniskowców eskadr "kamikaze"? Wg mnie to ciekawy pomysł na urozmaicenie lotniskowców w grze. Np mogłyby mieć: mało HP ok. 800-1200 na 10 tierze; wysoką prędkość 170-200 węzłów; duże obrażenia 15 000-20 000; szansę na podpalenie w granicach 3-8% i oczywiście byłby "jednorazowego użytku". Jeżeli czyta to ktoś z WG proszę o odpowiedź czy coś takiego byłoby możliwe, jeżeli balans okrętów na to pozwala.
×