Jump to content
Server restart - 27.1.2022, no downtime Read more... ×

Oderisson

Players
 • Content Сount

  789
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  7000

About Oderisson

 • Rank
  Officer Cadet
 • Insignia

Recent Profile Visitors

1,543 profile views
 1. Oderisson

  Humor na dziś

  Nie przesadzaj. Problem wprowadzania do gry okrętów jak Smoleńsk, Slava, czy nawet swojego czasu Stalingrad nie jest problemem projektowym, a księgowym. Sory ale kasa musi się zgadzać na koniec miesiąca. Gdzieś już to pisałem, ale w 5 lat WOWS nie udało się zwiększyć liczby graczy pomimo tak usilnych prób jak stacja rekrutacyjna, wejście na steama, czy marketing internetowy, który był zauważalny, czyli kosztował swoje. Wows się nie rozwija, a trwa, z różnym szczęściem. Serwery EU i US dzięki staraniom względnie stabilne, Ru spadło 50% od startu, SEA jakoś szału nie ma. Był chwilowy wzrost dzięki czemu pojawiły się "azjatyckie" premko-wynalazki, ale to się już normuje. Niestety w tej branży jak stoisz w miejscu to się cofasz. Wzrosty kasy muszą być, dlatego mamy ARP Yamato za 30k dublonów, nieporozumienie z Puertorico i następcami (dajemy ci auto za darmo ale kluczyki musisz dokupić), "wczesny dostęp" do okrętów drzewkowych ITD. Takie np biuro projektowe... Chcę regrindować to kupię konto premium. Monetyzacja jest tak agresywna że parę lat temu by się to w głowie nie mieściło. Ale jak nie ma nowych graczy i niskie tiery wieją pustkami kogoś na kasę naciągać trzeba... Szkoda tylko że nikt nie zastanawia się dlaczego jest mało graczy.
 2. Oderisson

  Humor na dziś

  Wszystko bardzo dobre pomysły z wyjątkiem pierwszego. Nie można znerfić celności na długim zasięgu dla najwolniejszej klasy w grze. Idea balansu jest taka że albo jesteś zwinny, albo bijesz mocno. W pojedynku artyleryjskim krążownik ma przewagę manewrowości, szybkości, dpm i celności. W pojedynku artyleryjskim pancernik ma przewagę alfy, hp-ków i w niektórych przypadkach pancerza (jak pancernik ma max 32mm pancerza to przeciw he-spamowi nie powojuje) twoja zmiana zabiera alfę, i zostawia opcję pojedynku wolniejszego przeciwnika który nie może trafić... Max zasięg takiego hindenburga to ile? 21km z samolotem? Na tym dystansie rozrzut pancernika to hindenburg razy 1,8 w tej chwili a nie zapominajmy że hindenburg jest mniejszy. Pogorszenie tego nie wchodzi w gre. pierwszy punkt to przywrócenie problemu który już został naprawiony (strzelanie z niewidki) w nieco zmienionej formie.
 3. Oderisson

  Humor na dziś

  Wiem, wiem... Myślałem raczej o wykresie który Flamu pokazał na jednym z filmików który rozróżniał wpływ klasy na wynik bityw. BB wypadło najgorzej. CV najlepiej (dlatego "rework"), potem DD. Dobrze by było gdyby agresja pancerników była nagradzana zwiekszeniem wpływu na bitwe, ale będe szczery nie mam pomysłu na rozwiązanie tego... Czekaj, źli gracze nie pożyją bo polecą na yolo... To może jakiś sposób żeby zwiększyć przezywalnośc przy rozsądnie agresywnej grze pancernikiem ale zmniejszenie przy kampieniu... Tyle że przy agresywnej grze pokazujesz dziób a kampisz zwykle burtą więc tu już jest niby to zaimplementowane... Nie mam pomysłu. Gdyby to było proste do rozwiązania to by to już dawno rozwiązano. problem jest że pancerniki to były okręty artyleryjskie i nie można ograniczyć ich skuteczności bo to byłoby jak zrobienie ociężałego DD
 4. Oderisson

  Humor na dziś

  Niby tak ale trzeba ustalić też co to jest definicja "mety". "meta" to jest coś co działa i jest adoptowane przez większośc graczy. Zbyt wiele osób wkurza sie że jest kamperiada a za mało osób zastanawia się dlaczego. Każdy pisze że pancerniki kampią a nikt nie zastanawia się co zrobić żeby nie kampiły. A wśród nich za dużo osób chce "zmusić" pancerniki do ruszenia a już nikt nie chce je "zachęcić". W ten sposób kręcimy się w kółko piąty rok. A im większa i bardziej skomplikowana gra tym będzie trudniej.
 5. Oderisson

  Humor na dziś

  Współczuje konieczności pracy w sobotę. Trzeba było powiedzieć że chodzi ci o pole powierzchni... Hmm... No nie wiem tak szczerze, nie myślałem o tym jak o polu... Ale z drugiej strony to co napisałem odnośnie dystansu ma dodatkowy sens. nadal zwiększony dystans od przeciwnika bardziej psuje celność niż zysk z perka.
 6. Oderisson

  Humor na dziś

  Nie sądzę żeby ktokolwiek zdołał naprawdę obiektywnie i rzeczowo przetestować Deadeye. Ciut za krótko był wprowadzony. To co piszesz to są raczej twoje subiektywne odczucia a nie realne wyniki podparte np próbą tysiąca bitew. To że więcej cytadel miałeś to był raczej przypadek a nie zasada. tego typu kalkulacje to można było przeprowadzać po roku gry a nie miesiącu. I nie przez jednego gracza a serwer w całości. Tak szczerze to ile bitew rozegrałeś z deadeye przez te dwa miesiące? Campa nie wynikała z deadeye i jest o wiele zbyt skomplikowanym tematem żeby go rozwiązać jednym perkiem. Podstawą jej istnienia jest rodzaj bitew jakie są rozgrywanie. Nie wiem czy często grasz w dywizjonie czy nie, ale zrozumienie różnic pomaga. Pamiętam swojego czasu jedna randomowa bitwę. Natarcie, ja w pancerniku, krążek i dd. Byliśmy blisko siebie, no ale nagle przewaga liczebna przeciwnika i trzeba sie wycofac. Krążek jakoś sie odwrócił względnie szybko, dd przestał strzelać ale ja miałem większy problem, no bo powolny i perk od ilości celujących w ciebie nie pozostawiał złudzeń co się stanie jak pokażę burte. no to proszę DD o dym bo musimy spadać. Wiesz co usłyszałem? "On nie ma czasu sprawdzac moich statystyk żeby zobaczyć czy opłaca mu się stawiac mi dym". Wtedy zrozumiałem kampę i dlaczego nigdy nie zniknie.
 7. Oderisson

  Humor na dziś

  Z czystej ciekawości jak ci się 10% przekalkulowało do 17%? Niespecjalnie rozumiem matematykę za ta kalkulacją. Rozrzut jest ustalany na zasadzie szerokośc i wysokośc z tego co mi wiadomo i te 10% polegało na odjęciu od tych wartości. rzut na powierzchnię płaska nie zmienia jej rozmiaru, to wynika z trygonometrii. Gdyby perk zmieniał kąt przylotu pocisku wtedy wartości nie byłyby takie proste do ustalenia, ale rozrzut nie jest tak skomplikowany.
 8. Oderisson

  Humor na dziś

  Nie muszę łamać nogi po to żeby wiedzieć że będzie bolało... Druga sprawa to nie bardzo wiem po co mam testować cokolwiek... Wiem ile to jest 10%... Wiem ile to jest 300m rozrzutu - 10%... Znam swój styl gry i wiem ile czasu nie jestem wykryty i wiem na jakim dystansie od przeciwnika zwykle się trzymam... I dlatego nie brałem deadeye bo u mnie nie byłby przydatny. I nie, pancerników nie znerfiono jego zabraniem, tak naprawde uważam ze jest to zmiana na plus. Tyle że, jak pisałem, nie jest to zmiana na zasadzie że perk coś dawał, a że wprowadzał nieprawdziwe odczucia i wprowadzał w błąd.
 9. Oderisson

  Humor na dziś

  "Nerfiący" i "karjący okrutnie" to sie chyba troche zagalopowałeś. Ile ma najlepiej zakamuflowany pancernik spota? 12km? 11km? Poniżej tego wpływu nie ma co rozważać. Na tym dystansie strzelanie w "świadomy" DD ma średnio sens, nawet bym nie odwracał dział w jego stronę bo po co... Dodatkowo po co mi to 10%? I----------I I---------I Powyżej masz dokładnie 10% różnicy... Naprawdę, dmg to ci to nie zdubluje, zwłaszcza z restrykcjami na działanie... Tak szczerze nawet jak był do wyboru to nie miałem go na żadnym okręcie bo stwierdziłem że to strata punktów... Z tego co wymieniłeś z jednym się zgodzę. Wspierał kampe. Ale nie przez to że coś jej dawał ale że wprowadzał fałszywe uczucie że pomaga. Jak pancernik bujał się na 20 km zasięgu to uważasz że miał lepsze czy gorsze wyniki niż jakby snuł sie na 15 km? +10% (od deadeye) -25% (na dystans) nadal daje -15% jako rezultat... WG bardzo chce "zróżnicować gameplay" dlatego tak bardzo opiera się na warunku niewykrytych okrętów w pobliżu... tyle że część klas nie powinna w ten sposób funkcjonować i jedną z nich są pancerniki. Zastapili to czymś odnośnie czego "nie będzie pyskówki" i tyle.
 10. Oderisson

  Humor na dziś

  Deadeye to akurat nie był zły tylko źle zrozumiany. 10% do rozrzutu to nie jest wartość o która trzeba było drzeć koty. Jaki miał wpływ deadeye na potencjalny dmg? Myślę że nie więcej niż max 5% biorąc pod uwagę jak działa dyspersja i sigma w tej grze. Co miało polecieć w kosmos poleciało, near-missy zamieniły się w rykoszety bo okręty kanciaste nie są, a co miało trafić i tak trafiło. Dodatkowo nie był aktywny zawsze, a tylko gdy okręt był niewykryty co dodatkow ograniczało wpływ na mecz. Tyle że jak zwykle częśc osób nie zrozumiała, podniosła larum, larum zostało podchwycone, rozdmuchane, i WG dla świętego spokoju stwierdziło: "walić to, z idiotami sie nie dyskutuje" i zastąpiło to czymś innym. Hejt na pancerniki zawsze był i będzie, trzeba się do tego przyzwyczaić. Wynika to z niezrozumienia klasy i to po obu stronach. A WG źle postapiło że zrezygnowało z tak nieznaczącego skilla jak Deadeye ze względu na naciski bo "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Jeszcze im to bokiem wyjdze, a nastepnym razem będzie gorzej.
 11. Oderisson

  Humor na dziś

  Nie o to chodzi. To nie jest serwer testowy, bo sa klany. To jest live. I teraz postaw się w roli alaski. Na pewno jest zadowolony z tego meczu prawda? Generalnie do zera w ciągu 3 minut meczu, jeden atak. A jako że ma alaskę nie jest nowym graczem. Jest sens go wkurzać? Sam debilizm tego że wpuścili coś takiego na serwery jest dla mnie nie do pojęcia. Na serwerze to sie robi szlify gotowego produktu a to jest ledwo wykopana ruda... Jakby mnie cos takiego spotkało to miałbym minimum miesiąc grania z głowy i nie wiem czy bym wrócił.
 12. Oderisson

  Wows steam

  Hey, I have a question. I sometimes check steamcharts and steamdb out of boredom and something caught my eye: What the **** happened on Feb 4 2021? Did I miss something?
 13. Wielkie mi mecyje... Ktoś odkrył w jaki sposób boty celują. Bo że jakiegoś auto-aima mają to było pewne. Serwer nie rozróżnia gracza i bota pod kątem mechaniki. Proste komendy jak "płyń na pałe", zalockuj się na najbliższego dzyndzla i wybierz He to max czego można się po AI w dzisiejszych czasach spodziewać. Jedyne co jest dziwne to to że tyle to czasu zajęło. Spoko maroko, do czwartku będzie minipacz.
×