Jump to content

ThePoisonDwarf

Players
 • Content Сount

  579
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3801
 • Clan

  [FKTS]

About ThePoisonDwarf

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Bella Caledonia

Recent Profile Visitors

508 profile views
 1. ThePoisonDwarf

  World of Warships: Legends. Kurs na Wczesny dostęp

  Póki co nie trzeba. WoT na PS4 nie wymaga ps plus i sądzę, że tu będzie tak samo.
 2. ThePoisonDwarf

  World of Warships: Legends. Kurs na Wczesny dostęp

  Nie. Pomysł na łączenie konsoli z PC jest bardzo zły. Większość graczy na konsoli ma pada - teraz porównaj szybkość celowania padem vs mysz+klawiatura. Tak samo liczę na to, że WG zablokuje opcję grania na konsoli czymś innym niż pad. Grałem w Legends w pierwszej rundzie i mnie bardziej odpowiada niż PC. Nie ma czit... tzn modów czy innego wspomagającego szajsu. Sama gra różni się nieco od PC sposobem badania - jest prostszy, ale wymusza badanie wszystkich modułów w okręcie. Ciekawe ile okrętów więcej będzie w 2 rundzie. Co do CV to obstawiam, że będą niedlugo - padem się spokojnie da je kontrolować w odróżnieniu od poprzedniej implementacji.
 3. ThePoisonDwarf

  Plotki, niepotwierdzone informacje i wróżenie z fusów

  To kwestia paliwa i norm emisji spalin. Np. Leander lata na dieslu i nie ma filtra cząstek stałych jak Fiji. Z resztą okrętów jest podobnie.
 4. ThePoisonDwarf

  Plotki, niepotwierdzone informacje i wróżenie z fusów

  Exter chyba aż tak bardzo dramatyczny nie jest ? Na tym samym tierze mamy Furutakę. Exter ma tyle samo dział, o chyba 0.5 km większy zasięg, ten sam reload i lepsze kamo (chyba 1.5 km - IMHO spora różnica). Bardziej papierowy od Furutaki ? Co z tego, Furutaka łapie cyty aż miło i gorszy pancerz Exetra specjalnie tutaj nie robi różnicy. Znam gorsze okręty na V tierze ;)
 5. ThePoisonDwarf

  Ilość graczy na serwerach?

  To przyciąga ludzi na krótko.
 6. ThePoisonDwarf

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  To jest faktycznie dramat i totalny bezsens. Ktoś w WG kompletnie nawalił, ale coś mi wygląda, że zrobili to specjalnie - właśnie po to, żeby CV nie mógł się sam obronić. Może to kolejny 'ukłon' w strone konsol ? Tyle, że wygląda to na ukłon z wypięciem d...y w stronę graczy - co za problem, żeby i na konsoli kontrolować naprzemienie jedną (!!) eskadrę i lotniskowiec, na kontrolerze jest w sumie 16 'przycisków' i dwie manetki, z pewnością da się upchnąć gdzieś przełącznik CV<->eskadra.
 7. Może raz, ewentualnie dwa. Potem już wiadomo, że to często jest faktycznie 5 sekund radości. Póki WG grzebie w WoWs tak intensywnie i co pół roku jest jakaś ostra zmiana to ja dziękuję i poczekam. Raz się nabrałem i wystarczy.
 8. ThePoisonDwarf

  Richelieu, tier VIII

  Pokuszę się o opinię o Richelieu. Nie mam zbyt wielkiego porównania bo na T8 ujeżdżałem tylko Bismarcka i od niedawna mam North Caroline (stock póki co). Wg mnie Richelieu jest jednym z fajniejszych BB na 8 tierze o ile nie najfajnieszym (dla mnie taki właśnie jest). Z początku naczytałem się o słabej celności dział, ale w porównaniu z Bismarckiem to jest snajper. Może i RNG czasem zawodzi, ale akurat nie miałem traumatycznych doświadczeń jak przy Bismarcku gdzie 75% dmg chyba robiłem z pomocniczej. Przydaje się dobry kapitan, u mnie jest Żą Żak Honor i podejrzewam, że ciut szybszy obrót wież robi swoje - kręcą się bardziej niż przyzwoicie, a z racji, że obie są z przodu to obrót wież jest kluczowy. Jak tym gram ? Raczej agresywnie, ale bez przesady - pokazanie burty kończy się słabo (2 dni temu dostałem salwę z Yamato i zjechało 95% HP). Całkiem niezła jest AA, w obecnym stadium CV lotniskami T6 nie ma się co przejmować - prawie nic nie doleci (wczoraj Ryujo próbował namiętnie wszystkich eskadr po kolei, udało mu się rzucić jedną niecelną torpedę). Lotniska T8 już są groźniejsze, ale jak mamy obok Cleveland lub Baltimore to też CV mało co zdziała - samotne pływanie pancernikiem to generalnie nie jest najlepszy pomysł. Okręt jest bardzo zwrotny jak na BB, a dokładając szybki obrót wież można się całkiem miło zdziwić - wczoraj udało mi się wykończyć w zwarciu Amagi, z bliska nie mógł mi przywalić, a potem okazało się, że dałem radę go opłynąć wokół (za jego rufą) zanim obrócił działa. Dopałka się przydaje - zwykle można zwiać na z góry upatrzone pozycje lub podgonić uciekający krążek (flaga + dopałka = nic nie zwieje poza DD lub innym Richelieu). Jak dla mnie super zabawka na 8 tier.
 9. Oczywiście, że wpadł na ten pomysł ;) Dostał Ishizuchi jak było w promocji po 4 funciki ;) Do tego WG wylosowało mu Kidd'a z jakiejś skrzynki, a z kodów dostał Marbleheada. IMHO w zupełności wystarczy jak na 10 latka, który ma limit grania 4h tygodniowo.
 10. Z dzieciaków chyba łatwiej pociągnąć kasę. Będa męczyć rodziców lub próbować wydać kieszonkowe - wspomniany 10 latek już dawno by 'spalił' swoje kieszonkowe na wszystkie BB premium VIII tieru. Na szczęście ma gotówkę i nie wsadzi jej w ekran jako płatność Dorosły jednak parę razy się zastanowi, a jak pogra trochę za free to sam oceni czy warto ładować kasę w WoWs.
 11. ThePoisonDwarf

  Wymiana/sprzedaż lotniskowców - ku przestrodze.

  Też nie czytasz uważnie. Nie napisałem, że oszukują, a że raczej jest tam mało przyjemna opcja - IMHO bug. Jeszcze z 10 osób napisze to co Ty, bazując na pierwszych 3 postach, wklei screena itd. Itp., siurek rośnie. Polskie piekiełko, klasyka prawie każdego forum.
 12. ThePoisonDwarf

  Wymiana/sprzedaż lotniskowców - ku przestrodze.

  Owszem. Przeczytaj jeszcze raz o co chodzi bo odpowiedź lekko z D.. y.
 13. ThePoisonDwarf

  CV sale after 0.8.0 - be aware of system faults.

  Do you have a driving licence ?
 14. ThePoisonDwarf

  Wymiana/sprzedaż lotniskowców - ku przestrodze.

  Nie, nie. Oddalem CV IJN do VII tieru włącznie i zadziałało ok (oprócz tego jeszcze xp z bugiego i langleya). Potem sobie wybadałem 'od zera' US CV i stwierdziłem, że jednak nie chcę - zadziałało połowicznie (jak w opisie). Problem jest taki, że system dopuszcza (IMHO ten guzik już po prostu nie powinien działać lub CV wybadany po 0.8.x nie powinien się pojawić na liście) oddanie CV wybadanego po patchu 0.8.x, ale nie dostaniesz już free xp. Jest to opisane j.w., ale przyznajmy, że nie rzuca się w oczy. Jeżeli masz wybadane CV przed patchem 0.8.x to przy zwrocie dostaniesz free xp i całą kasę. Po prostu umowy z WG trzeba bardzo dokładnie czytać - BARDZO.
 15. ThePoisonDwarf

  CV sale after 0.8.0 - be aware of system faults.

  Oh my, oh my. To end the topic. After contacting the support they agreed to return the XP. I'm really surprised and content.
×