Jump to content
PSA: Ranked battles HP restoration for aircrafts issue Read more... ×

erik_six

Beta Tester
 • Content Сount

  340
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  6622
 • Clan

  [DE-FS]

About erik_six

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

518 profile views
 1. erik_six

  Otázky pro WG

  Dotaz: Pro příště. Nedalo by se k těm loteriím balíčků psát pravděpodobnosti, nebo dát alespoň nějakou loď za grind (třeba i jen 5 a 6)? Já jen aby člověk neměl přehnaná očekávání. Musím říct, že za mě je to spíš rozčilující, ve starém systému jsem málokdy šel do random balíčků, spíš jsem šetřil na perma apod. Teď tak nějak podvědomě čekám, že padne ta loď a ono nic. Chápu, že něco pokaždé dostanu v podstatě zdarma a že bych měl být rád, nicméně člověk očekává to nejlepší (viz první věta článku: "Britské těžké křižníky V Hawkins, VI Devonshire, VII Surrey a VIII Albemarle připlouvají do předběžného přístupu. Můžete je získat výměnou britských žetonů za náhodné balíčky ve zbrojnici.") a pokud to nedostane je zákonitě zklamaný.
 2. tak na stránkách prémiového obchodu mají napsané tohle: Pokud máte aktivní pouze prémiový účet Wargaming, tak vám aktivace prémiového účtu Warships přinese dodatečné dublony: 25 za každý den, kdy jsou oba prémiové účty aktivní současně. Upozorňujeme vás, že dodatečné dublony nedostanete, pokud svůj prémiový účet Wargaming aktivujete až po aktivaci prémiového účtu Warships. Samozřejmě info na stránkách od WG má občas bludy a upřímně, nezkoumal jsem to nijak podrobně, ale mám pocit, že mě to těch 25 dublonů dává (kupuji si jen roční WG a WOWs mám jen z odměn).
 3. A ono kromě XP navíc bys měl za každý den co to máš souběžně dostat 25 dublonů (jestli si to správně pamatuji).
 4. Tak tenhle sprintík byl super, já tedy začal hrát až pozdě (to už většina černých, bílých, italů, nesmrtelných apod odjela). Jel jsem jen Bismark (85WR) a dost jsem si liboval, že ho nemusím expit na randomu. V podstatě ze začátku jsem se nechal párkrát blbě potopit, CV potkal jen dvě (docela neškodné) a hrát se dalo proti všemu. Jediné co jsem nepochopil bylo proč se sakra nepočítají rankedy do některých misí na PaytoRico? To se WG zdá to PaytoRico málo složité a tak se to pro jistotu nepočítá?
 5. tak zpětná vazba: Asi takhle. Říkám si zapnu zase jednou po pár měsících lodě a podívám se co milé WG přichystalo pod stromeček, minule byl pěkný vánoční event na 6KM BB co mě zase k lodičkám na pár(stovek) bitev přilákal zpět. Kouknu do přístavu. Vánoční odměny za hry: kontíky, ocel a uhlí super. Hele perma kamo pro 6 solidní loď ok, ale pak se podívám pořádně a to jako vážně jsou kvůli blbý perma6 mise jak na perma10? Dál, hmm stavění lodě, asi něco podobného jako když se stavěla Kamikadze. To bude dobré, říkám si. Ale pak se podívám pořádně co jsou u toho za mise, nevěřícně zkouknu Bl4ckovo video a říkám si to se někdo ******. Tvl to není grind na měsíc, ale tak na rok. Děkuji nechci, vezmu základní odměny v tom "zabávném" coopu a raději jdu hrát něco jiného. Přesně takto to můžeš žabáku vyřídit výš, pokud někdo chtěl vymyslet akci co hráče od hraní odradí - gratuluji podařilo se. Samozřejmě WG nám nemusí dávat vůbec nic, ale když si představím co muselo být práce s tím eventem (kolik to stálo) a komu se to podaří dát "zadarmo" tak tohle dát na Vánoce je čistý výsměch běžnému hráči.
 6. erik_six

  Nájezd na hnus začíná!

  Tenhle event se vážně povedl. Se slušnou divizi extrémně rychlý a úplně pohodový grind všeho - credity, freečka, capt. expy, vlajky, uhlí, hnus.
 7. Tak něco pro žabáka na zpětnou vazbu. K Výzkumnému ústavu: Nemám žádný problém s aktuální variantou kdy za reset linií jsou odměny ve formě lodí, kamufláží, vlajek atd. Myslím si, jako řada jiných, že to šlo určitě udělat lépe a já to rozhodně využívat nebudu. To že tady někteří brečí, že ty lodě jsou OP není chyba systému VU, ale WG a testerů. To, že si někteří prostě reset zaplatí tak proč ne jsou to jejich peníze. K CC: Chápu "velké" streamery, že nadávají na to, že mají pro 10-100x větší počet lidí ty samé odměny, to je stejné jako chtít ty samé peníze za reklamu v celostátní TV a za reklamu v městském rozhlasu. Stejně tak chápu, že se "naši" CC rozčilují, že udělají hromadu práce a nic z toho. Podle mě toho bylo opravdu až příliš, zvlášť když to srovnám s WOT kde CC dostávají skoro nic, tak je to až směšné, že prakticky každý kdo se sem tam objevil na CZ WOWS streamu něco dostal dokonce i já . Vždyť pro samé Marble apod ani kolikrát nebyl čas na vlastní hraní. Na druhou stranu systém odměn, kdy není vůbec zohledněna snaha CC taky není úplně košer. A klasicky jako vždy WG jde ode zdi ke zdi - nejdříve roztržený pytel odměn a teď zářez. Chápu, že nejsou žádná charita a že prachy jsou až na prvním místě, koneckonců na každé akci a updatu je to rejžování vidět, ale mohlo by se reflektovat to, že jsme jedna z oficiálních komunit a že někteří CC se snaží a někteří zase ne. WG má samozřejmě právo upravovat svůj vztah k CC a pokud se třeba i rozhodnout CC program zrušit je to jen jejich věc, kterou my můžeme jen patřičně okomentovat. Stejně tak pokud CC má pocit, že za svou práci není patřičně oceněn nemusí koneckonců CC dělat, že? Věřím a doufám ale, že streamování pro většinu z nich není o odměně od WG, ale o rozvíjení vztahu s jejich/naší komunitou a taky, že my jejich diváci je nesledujeme jen proto aby jsme dostali "zadarmo" WG kodík.
 8. Hele takhle vypadají jako moje klasické bitvy s Atagem - nastřílíš, ale nevyhraješ (solo, random) Atago VIII 3 33.33% Špatné 3 685 Super Unicum 91 550 1.67 2.33
 9. erik_six

  Zpravodaj vývojářů 0.8.7

  Tak přes shitstorm na vývojové centrum WG přesto tento nesmysl tlačí do hry. Je úplně jasné, že aby někdo dobrovolně smazal výzkum, bude za to chtít sakra velkou odměnu. Tím se samozřejmě buď rozbije (ještě víc) ekonomika nebo vyvážení hry. Pokud WG chtělo podpořit hru nižších tierů dalo se přece udělat spoustu jiných, jednodušších, ověřených kroků a hlavně zamyslet se na tím proč se k low tierům málokdo vrací. MM - obecně hráči nadávájí na časté low tier hry (i když mě osobně nevadí být low tier třeba i x krat za sebou chápu to), na 2-3 CV ve hře (naštěstí vzácný jev díky ponerfování CV) Zdroje - je zbytečně těžké získat místa v přístavu a sehnat slušného kapitána na běžnou loď ve stromě. Stačilo by jednoduše aby místa v přístavu byly i za kredity a kapitán by si pamatoval lodě na které byl jednou přeškolený. Odměny za hraní přexpených low tier lodí - tady je řada ověřených možností - zvýšené free expy a expy pro kapitány, zavedení systému hodnocení výkonu s danou lodí (třeba s odměnou ve formě slabší trvalé kamufláže), akce a mise pro low tiery apod.
 10. erik_six

  Vývojářský blog

  Tak řekl bych, že jsem si už zvykl jaké mají výhody hráči co hrají hodně nebo investují do hry vyšší částky, tohle ale posouvá pojem "nerovné šance" na novou úroveň. Tak třeba kapitáni - podle mě je mezi kapitánem 10b a 19b sakra velký rozdíl a dostat se na 19b kapitána normálním způsobem vyžaduje pěkných pár bitev. Oni ok odstraní prémiové spotřební doplňky (pro všechny stejně), ale pro ty kdo budou mít freečka na reexpení nějaké linie dodají výrazný buff !? Je jasné že jde o útok na peněženky - chceš top loď s výhodou nad stejnou lodí jiného hráče? Zaplať si free exp a dostaneš pro své např vybrané BB overbuff. +15% k bodům výdrže -10% velikosti disperzní elipsy +10% k dostřelu sekundárních baterií +10% k přesnosti sekundárních baterií -10% snížení doby nabití všech spotřebních doplňků +40% k době účinku havarijního týmu +1 k počtu spotřebních doplňků Jak chceš pak bez takových výhod hrát CV proti někomu kdo na to bude mít? Co si asi pomyslí nováček co sotva vyexpí první 10 a má hrát proti něčemu takovému? Lepší kamo, speciální vlajky, lodě, přístavy atd OK, ale tohle?
 11. erik_six

  Vývojářský blog

  Tohle už spíš vypadá na LSD nebo co to tam v Bělorusku jede
 12. Tak se taky přidám všechno nejlepší. Kulaté -cet je pořád pohoda. Dík za zábavné streamy bez solení, za ochotu odpovídat po 100x na ten samý dotaz atd. Pro sebe nic nechci, ale za nás všechny na tebe mám požadavek ať ti to streamování ještě pár pátků vydrží.
 13. erik_six

  Jean Bart

  Dlouho jsem váhal kam investovat těžce zasloužené ulí a nakonec jsem si pořídil tohohle "mazlíka" a ani náhodou nelituju. Jsem na BB lama, to klidně přiznám, ale tohle přesně sedí tomu jak si představuji hru s BB. Vždyť JB umí prakticky všechno co by člověk mohl kdy potřebovat. Na špici pefektně tankuje, díky reloadu můžete někoho bleskově smazat, díky speed boostu se můžete přesunout kam chcete, HE zapalují, AP do boků nakládají, AA vražedné už v základu, co víc si přát? A hlavně hra je s ním pro mě zábavná a relativně jednoduchá. Jako nevýhody pro mě má jen, že dlouho hoří a že ty děla mají své dny.
 14. erik_six

  Pochváľte sa vašimi úspechmi

  Ten sprint je opravdu zábavička . Jak tam nejsou CV tak si to člověk fakt užívá, mohl jsem dokonce namontavat nabiják a to pak je Shira beast . Bohužel není to 100 procent jednou jsem prohrál. Jen to bylo takové krátké klidně bych si zahrál i déle. Shiratsuyu VII 12 91.67% Super Unicum 1 950 Great 39 906 1.5 0
 15. erik_six

  Pochváľte sa vašimi úspechmi

  Takový lehký příspěvek k bitvě. Včetně tripl killu a mého tupě zahraného konce (už to bylo vyhrané hrál jsem nepřesně a tak si na mě nakonec ta ***** CV počkala) https://replayswows.com/replay/54923#stats
×