Jump to content

erik_six

Beta Tester
 • Content Сount

  331
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5219
 • Clan

  [DE-FS]

About erik_six

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

333 profile views
 1. erik_six

  Vývojářský blog

  Tak řekl bych, že jsem si už zvykl jaké mají výhody hráči co hrají hodně nebo investují do hry vyšší částky, tohle ale posouvá pojem "nerovné šance" na novou úroveň. Tak třeba kapitáni - podle mě je mezi kapitánem 10b a 19b sakra velký rozdíl a dostat se na 19b kapitána normálním způsobem vyžaduje pěkných pár bitev. Oni ok odstraní prémiové spotřební doplňky (pro všechny stejně), ale pro ty kdo budou mít freečka na reexpení nějaké linie dodají výrazný buff !? Je jasné že jde o útok na peněženky - chceš top loď s výhodou nad stejnou lodí jiného hráče? Zaplať si free exp a dostaneš pro své např vybrané BB overbuff. +15% k bodům výdrže -10% velikosti disperzní elipsy +10% k dostřelu sekundárních baterií +10% k přesnosti sekundárních baterií -10% snížení doby nabití všech spotřebních doplňků +40% k době účinku havarijního týmu +1 k počtu spotřebních doplňků Jak chceš pak bez takových výhod hrát CV proti někomu kdo na to bude mít? Co si asi pomyslí nováček co sotva vyexpí první 10 a má hrát proti něčemu takovému? Lepší kamo, speciální vlajky, lodě, přístavy atd OK, ale tohle?
 2. erik_six

  Vývojářský blog

  Tohle už spíš vypadá na LSD nebo co to tam v Bělorusku jede
 3. Tak se taky přidám všechno nejlepší. Kulaté -cet je pořád pohoda. Dík za zábavné streamy bez solení, za ochotu odpovídat po 100x na ten samý dotaz atd. Pro sebe nic nechci, ale za nás všechny na tebe mám požadavek ať ti to streamování ještě pár pátků vydrží.
 4. erik_six

  Jean Bart

  Dlouho jsem váhal kam investovat těžce zasloužené ulí a nakonec jsem si pořídil tohohle "mazlíka" a ani náhodou nelituju. Jsem na BB lama, to klidně přiznám, ale tohle přesně sedí tomu jak si představuji hru s BB. Vždyť JB umí prakticky všechno co by člověk mohl kdy potřebovat. Na špici pefektně tankuje, díky reloadu můžete někoho bleskově smazat, díky speed boostu se můžete přesunout kam chcete, HE zapalují, AP do boků nakládají, AA vražedné už v základu, co víc si přát? A hlavně hra je s ním pro mě zábavná a relativně jednoduchá. Jako nevýhody pro mě má jen, že dlouho hoří a že ty děla mají své dny.
 5. erik_six

  Pochváľte sa vašimi úspechmi

  Ten sprint je opravdu zábavička . Jak tam nejsou CV tak si to člověk fakt užívá, mohl jsem dokonce namontavat nabiják a to pak je Shira beast . Bohužel není to 100 procent jednou jsem prohrál. Jen to bylo takové krátké klidně bych si zahrál i déle. Shiratsuyu VII 12 91.67% Super Unicum 1 950 Great 39 906 1.5 0
 6. erik_six

  Pochváľte sa vašimi úspechmi

  Takový lehký příspěvek k bitvě. Včetně tripl killu a mého tupě zahraného konce (už to bylo vyhrané hrál jsem nepřesně a tak si na mě nakonec ta ***** CV počkala) https://replayswows.com/replay/54923#stats
 7. erik_six

  Otázky a odpovědi

  Řekl bych že je to schválně, člověk by v tom prvotním rozčílení mohl napsat nechtěně něco ošklivého. Takhle než by udělá všechny ty úkony tak vychladne a nestojí mu to za to zdržování. Přesunuto z "Diskuze o hře ---> Všeobecná diskuze o hře ---> Otázky pro WG"
 8. erik_six

  Pochváľte sa vašimi úspechmi

  Tak ranked mám odjetý, většinou Shima, můj nižší skill a ne úplně top techniku, jsem nahradil větším počtem bitev. Bitvy bez CV, zvlášť pak ty v první lize, jsem si vysloveně užíval, bitvy s CV jsem nějak odtrpěl i s tím nadáváním "spoluhráčů" na "WTF Shima where you go" apod, kdy někteří "profíci" nepochopili, že abych mohl něco udělat, tak se musím dostat na výhodnou pozici bez spotu od CV. Celkově hodnotím sezonu jako ne úplně špatnou. Dost dobře jsem si zahrál díky za to všem. Koupil jsem dublonové kamo na Shimu a vydělával hromady kreditů. Mapy byli slušné, vyžadovali rozdílnou taktiku, jen to epicentrum na Slzách pouště jsem fakt neměl rád. Bez CV a půjčených lodí bych ovšem obešel, ale po 50k bitvách ve WOT jsem zvyklý prakticky na vše od WG. Věřím tomu, že dobří hráči s CV to odjeli daleko rychleji (největší šance na udržení hvězdy) a bylo hodně znát, že vymyšlené ruské loďky jsou také schopné hodně ovlivnit hru (Kremlin a spol). Shimakaze X 201 58.21% Výborný 1 206 Průměr 44 352 0.68 2.27
 9. Je to zajímavá myšlenka. To by mohlo hodně pomoci proti dmg z náhodnému long range spotu, hlavně třeba pro CA+BB, kde CV proletí na hranici jejich spot range, letadla nic nedostanou a nasvícená loď to schytá. CV by musela bojovat o spot dmg. A i DD které by nechtělo bojovat s CV - mělo by vypnuté AA - by to mohlo výrazně snížit dmg ze spotu. Zjednodušil by se i odjezd z kouře spotovacím prostorem stíhačů. Pro loď, na kterou CV útočí, by to nebyl sice žádný podstatný rozdíl, tam to není úplně o tom prvním bliknutí, ale o tom, si pro tebe doletí znovu a znovu, ale jinak by to dost pomáhalo. Podle mě je ale pořád základ předcházení overspotu jedno CV na hru, protože když se na nějaké lodi střídají dvě útočící CV tak opravdu není zábavné a vyhnout se dvou slídícím CV je taky dost nepravděpodobné.
 10. erik_six

  Hodnocené bitvy: Dvanáctá sezóna

  Tak ono vtip je v tom, že na sprintech byla hromada záchytných bodů a díky tomu stačilo mít vždycky pár bitev kliku. Tady opravdu záleží hodně na dlouhodobém štěstí na lepší tým než mají enemáci. Vem si, že když máš normální winrate na randomu 50 procent, tak to pro rankedy v zásadě znamená, že zůstaneš pouze na své hodnosti (jednou prohraješ, jednou vyhraješ). Z toho vyplývá, že na to aby hráč s 50WR postupoval musí být všichni ostatní horší(nezbývá buď mít kliku nebo počkat až se změní skladba spoluhráčů).
 11. Máš pravdu ta moje skleróza na jména jedná se opravdu o 7DD HMS Jervis. Nicméně za tím zbytkem si stojím pokud tě CV chce tak si 20s počká, to jednoduše není tak velká ztráta času. Jasně pokud je hloupý a odletí je krátký smoke lepší, ale pokud si počká nebo vyhodí stíhače je rozhodně horší.
 12. To mě právě štve nejvíc jak CV ničí rozmanitost kapitánských buildů a stylů hry. Teď se prostě všude rve AA build + spotřebáky + vybavení a pokud ho člověk nemá tak musí hrát hodně opatrně a spoléhat na spíš na štěstí a tým . Stačí se podívat jak fungují AA aury, vždyť pokud je nenaboostujete tak ani nemusí stačit vystřelit ani jednou než letadla proletí skrz auru. Jak je výše psáno letadla jsou 5x rychlejší, DD nemá šanci včas se uhnout, neujede. I když nejste spotnutí tak po prvním smouku nebo torpédech už enemy team ví kde jste a pokud CV jen trochu chce, má vás. Teď expím Jervise a to je děs, jak je CV tak na něj většinou umřu, když ale není CV tak to bývá krásná hra. Na vysvětlenou Jervis má AA max 3.3km a 20s smoke, CV nade mnou zaparkuje stíhače, které pokud není nikdo poblíž ani z smouku nevidíte, pak jednoduše počká až se smoke rozplyne a je vymalováno. Navíc není šance hrát jinak, jednoduše se s 7km torpy jinak než na děla hrát nedá. Mě ani nevadí radary, snad jen kromě těch ruských ty 13km jsou prasárna, tam to beru tak, že pokud si najedu do radaru = moje chyba, koneckonců můžu popojet mimo dosah, schovat se za skálou apod stačí vydržet 30s a pak máte na dlouho zase pokoj.
 13. erik_six

  Otázky a odpovědi

  Díky všem za odpovědi a obzvlášť Tovii tohle speciálně jsem hledal(marně).
 14. Tak proto jsem napsal "poměrně v pohodě" je snad jasné, že při boji 8CV vs 10DD záleží na konkrétní situaci. Jde o to že 8 CV by měla 10 DD zabíjet dlouho a mělo by ji to stát moc. Jen pro úplnost rozhodně se CV nezastávám jen vysvětluji, proč se někomu může zdát, že teď je to v pohodě. Kdyby bylo po mém tak bych o něco snížil schopnost přežití CV (např. vrátit hoření nebo sebrat šestý smysl nebo zvětšit citadely apod.) a rozhodně povolil jen jednu na hru a to jako středový tier. Fascinuje mě, že obrovská loď plná leteckého benzínu, pum, torpéd, raket, je odolnější než většina křižníků.
 15. Musíte se na to podívat ze zorného úhlu daného hráče, když máte jako Sigimundus dost bitev a hrajete jen 10 tak se vám s DD hraje lépe než před tím. Teď se buď poměrně v pohodě ubráníte osmičkovým 2xCV nebo tam je jen jedna 10CV navíc na poměrně velké mapě, kde se dá zahrát. Samozřejmě jen do konečné fáze bitvy kdy už je méně lodí a CV se na vás zaměří. Hráči co musí hrát low tiery (3--8) mají úplně jiné zkušenosti. Když se 6DD co má max AA auru 3km poprvé spotne na malé mapě pak musí spoléhat jen na nezkušenost enemáckých CV, protože takové 2x8CV(běžný stav díky prémiovým CV) ho smažou na jeden nálet a i s 6CV neuděláte sami vůbec nic.
×