Jump to content

JenkinsSP

Players
 • Content Сount

  323
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  14563
 • Clan

  [1DF]

About JenkinsSP

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia
  [1DF]

Recent Profile Visitors

553 profile views
 1. Brawo WG. Rozumiem, że ceny w euro?
 2. JenkinsSP

  Tier 10 Z-52

  Z-52 ma działa w porządku. Przeładowują się w miarę szybko ale z HE liczysz bardziej na podpałkę niż na dmg. Idąc na zwarcie z innym DD, szczególnie jak idzie burtą, lepiej przerzucić się na AP. Z kamo łapie 6.3 km bodajże co oznacza, że zobaczy Cię wszystko poza Chabą. To nie jest dd do szybkiego pchania się na kapa, chyba, że jesteś zwolennikiem taktyki. Idziesz na zwarcie i czekasz aż wrogi dd stanie w dymie. Twoje 6 km hydro jest w stanie zmienić wtedy bieg historii, ale pod warunkiem, że maluch nie przypłynął ze znajomymi z radarem. Z-52 jest w miarę wytrzymały i pulą HP nie odstaje od równieśników. Jego najmocniejszą stroną są torpedy i ich szybkie przeładowanie. Najsłabszą stroną jego torped za to jest ich dmg. Zasięg na 10,5 km bodajże wystarczy, żeby posłać w piaszczyste dno kogo chcesz..., (ale nie pancernik). A i to pod warunkiem że złapie max dmg. Prędkość pozwala na manewrowanie i ucieczkę. Każdy pisze o tym niszczycielu, że we wszystkim jest średni i z grubsza jest to prawda. Gearing jest wolniejszy ale szybciej strzela. Shima ma straśnie mocne torpedy ale widać je z daleka, Chińczyk może mieć radar i dojedzie Cię szybkimi działami, Grozo ma mocne działa i jest szybki i jeszcze do tego dziad ma naprawkę, Brytyjczyk zatłucze Cię zawsze i wszędzie, Chaba to samo, Haru to samo. Czy Z-52 jest najgorszy? Od dna dzieli go tylko hydro i szybkie przeładowanie słabiutkich torped. Ale i tak lubię nim grać :)
 3. JenkinsSP

  Szacunkowa ilość graczy.

  A ja stoję za Tobą z Atlantą. I DPS mamy na poziomie Wojen Gwiezdnych :D
 4. A mnie zastanawia, czy część ludzi biorących udział w tym wydarzeniu w ogóle umie czytać. Misja na obronę baz i co... i wszyscy się rozjeżdżają na boki jak na autostradzie przed karetką. 2 DD wpadły środkiem i zamiecione. Na szczęście można iść od razu do kolejnej bitwy. Ale WTF!!!??? Kolejna rzecz, czy też macie wrażenie, że łatwiej jest bronić niż atakować? Pomijając przypadek opisany powyżej oczywiście :)
 5. JenkinsSP

  Międzygalaktyczne Igrzyska: Atak kosmiczny

  A mi się podobają. Nawet bym wprowadził kilka poprawek. Działa okrętów 360st i motoryka ruchu 360st. Jak kosmos to kosmos. Taki Z 52. Dwie wieżyczki na górze jedna na dole. Wszystkie na dziobie. Kominy na boki, jak na rakietę przystało. A po rozstrzelaniu przeciwnika cały syf lata sobie w przestrzeni. Co więcej uszkadza elementy poszycia przy zderzeniu. Wybuch uszkadza sąsiada jeśli znajduje się zbyt blisko. A torpedy stają się pociskami manewrującymi.
 6. JenkinsSP

  różnice w nacjach

  Bardzo uogólniając: Niemieckie CA mają w miarę dobry pancerz, hydro i torpedy, widziane z daleka, ale chyba najbardziej uniwersalne Amerykańskie CA mają średni pancerz, wysoką parabolę lotu, radar, od 9 tieru nadają się do tankowania na dziób Amerykańskie CL nie mają pancerza, wysoką parabolę lotu i radar Radzieckie CA nie mają pancerza, świetne parametry lotu pocisków i od 8 tieru radar, dopiero Moskwa nadaje się do tankowania na dziób Japońskie CA mają średni pancerz, dobrze lecące pociski z dużą szansą na podpałkę, hydro i torpedy, i dobre parametry wykrycia Franuskie CA mają średni pancerz z dobrze rozmieszczoną cytadelą, dobrze lecące pociski z z dużą szansą na podpałkę, przyspieszenie silnika i torpedy Brytyjskie CA/CL nie mają pancerz, wysoka parabola lotu pocisków, ale są w miarę szybkostrzelne i mogą strzelać z dymu, mają torpedy i hydro W BB gra się tak samo, poza francuzami, które zazwyczaj grają w tankowanie na dziób (ze względu na rozmieszczenie dział) Niemieckie DD, średniaki, dobre do wszystkiego, słabe torpedy ale z szybkim przeładowaniem, i jest hydro Amerykańskie DD, długo ładujące się torpedy, wysoka parabola lotu pocisków, ale szybkostrzelne Radzieckie DD, szybkie, średnie torpedy, mocno bijące działa, duży promień skrętu Japońskie DD, torpedy z dużym dmg, ale widziane z daleka, przeładowanie akceptowalne, dobre parametry wykrycia Brytyjskie DD, średnie torpedy, ale szybkie przeładowanie i strzelanie pojedyncze, dobre działa, chociaż parabola zbliżona do amerykańskiej, krótkie hydro, krótki dym PanAzja DD, torpedy głębokowodne (DD tym nie ubijesz), szybkostrzelne działa od 8 tieru, ale parabola jak w amerykańskich
 7. JenkinsSP

  Linie okrętów

  Musisz się jeszcze zastanowić czy chcesz jakąś linię robić do końca czy wolisz stanąć wcześniej. CA Musisz się zastanowić jaki preferujesz styl gry. Np. Fiji jest niezłym przedsmakiem tego jak się strzela z dymu Minotaurem, mimo, że krążki brytyjskie to szkło. Czapajew pokazuje jak działa radar dużego zasięgu, a Clevland daje przedsmak Des Moines'a. Nieśmiertelny Des Moines jest w stanie tankować pancerniki na dziób, a Hindenburg ma fajny pancerz i dobre działa ale jest widziany z daleka. Moskwa to raczej snajper dalekiego zasięgu, a Henri to HE morderca, który dzięki przyspieszeniu jest w stanie zmienić flankę i odwrócić losy bitwy. Zao poczęstuje Cię z bliska jak nie z dział to torpedami a Minotaur zaspamuje Cię z dymu nim zdążysz powiedzieć Vingardium leviosa. A Worcester zaspamuje Cię HE, ale zejdzie na salwę lub dwie jeśli będziesz nieostrożny. DD Szybkie niszczyciele radzieckie mają fajne działa, ale kiepskie torpedy. jak nie chcesz słyszeć hejtu, że nie bierzesz kapa to nie bierz Chaby, bo ludzie często nie mają pojęcia o tym okręcie. Grozovoi jest i do kapa i do strzelania. Brytyjskie krążki to inny styl gry, krótki dym nie jest do siedzenia, ale mają znakomitą niewidziałkę i dobre torpedy. Shima już szału nie robi jak kiedyś. Odradzam. Zagram od czasy do czasu, ale to już nie to. Za to Akizuki na VIII t a potem Kitakaze to już jest cud miód i orzeszki. Niemieckie niszczarki mają hydro, ale poza tym to średniaki, amerykańskie mają dobre torpedy ale z długim przeładowaniem. Szybkie działa ale z wysoką parabolą. Styl gry Na randomach możesz zostać sam na flance i wtedy widziany z daleka krążek zejdzie szybko. Wolną niszczarką nie uciekniesz przed ścigającym Cię Grozovoiem a brytyjskim DDkiem nie podejdziesz za blisko jak stoi radar. Może to Ci też pomoże podjąć decyzję.
 8. JenkinsSP

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  To i ja dorzucę swoje odczucia. Nie wiem jaka jest teraz rola DD. W sumie to była moja ulubiona klasa. Spot, kap, walka na noże, sól zycia. A teraz? 30 sekunda gry, perma spot i rakiety, rakiety rakiety. Wychodzenie z portu czymś innym niż z buildem AA mija się z sensem. Wszystkie taktyki, pomysły na grę do kosza w tej chwili. Dotychczas jeden słaby CV rozwalał grę całej druzynie. Teraz dostaję takie dwie lamy co nic nie potrafią zrobić, a dwa CV przeciwnika zatapiają jednego za drugim. Mogę mieć filoetowy dmg czy to na DD, czy na CA a i tak przegrywam. Bez względu na to co zrobię. Wczoraj z52 zszedłem od jednej eskadry. AA włączone, 4 ataki i port. Taktyki drużyn opierają się teraz o jakieś absurdy. W końcu jest to gra PVP a co robią pancerniki po wczytaniu? Zwrot i fruną sobie na krawędź mapy. CA to samo i hejt od drużyny, jakim prawem jako DD nie idziesz sam na kapa, przecież to Twoja rola. Cała drużyna wspiera Cię siedząc 20 km za Tobą. Łał.
 9. JenkinsSP

  Kitakaze niszczyciel IX tieru

  Wspaniały okręt. Bardzo przyjemnie się pływa, odpowiedź z dział jest taka, że mało komu chce się podchodzić. Respekt tylko przed Haru i Chabą. Przyspieszenie przeładowania torped ratuje zycie gdy trzeba. Na rankedach ma swoje do powiedzenia.
 10. JenkinsSP

  Moskwa (poziom X)

  Bardzo dobra ta mowa nienawisci :D. Rzucilem concealment. Zrobiłem pod AA. Przy obecnych lotniach duzo bardziej się przydaje, chociaż jest minus bo widać mnie z księżyca.
 11. JenkinsSP

  Which forum members have you seen in random battles?

  @Nephilim@Nephilim pretty good tanking with MO. Gj mate. Cheers
 12. JenkinsSP

  0.8.0 - Dyskusja Ogólna

  Z tego to ludzie piszą, lub pokazują na filmach to nie będzie jakiejś specjalnej tragedii. Jak się lotnisko uprze to się uprze. Co zrobisz jak nic nie zrobisz. Ciekawy jestem jak Minotaur pod full AA będzie sobie radził. I ile teraz rzeczywistego wpływu na bitwę będzie miał przeciętny CV. Bo to co jest teraz nie jest fajne. Kiepski CV na wyzszym to tragedia. Kiepsko się gra jak widzisz po 2 minutach ze bitwa wtopiona.
 13. JenkinsSP

  0.8.0 - Dyskusja Ogólna

  A ja mam pytanie jako osoba nie uczestnicząca w testach, a jedynie przerażona wpisami. Takie zaczepne :D. Czy w związku z ze zmianami dla CV, krążowniki takie jak Atlanta, Des, czy Salem nie powinny mieć przełączenia na full AA jako krążowniki lotnicze?
 14. JenkinsSP

  Na randomach nie da się grać....

  MM jest sprawiedliwy. Przypadek z soboty albo niedzieli. Sory nie pamietam przez %. Screena brak. Trzy dd u nas trzy dd u wroga. U nas 2x Chaba i Harugumo u przeciwników 2 x Shima i Gearing. MM jest sprawiedliwy. Miało być po 3 dd, jest po 3 dd.
 15. JenkinsSP

  Samoczynna zmiana klawiatury

  Gra sama z siebie nic nie zmienia. Nie ten poziom dostępu do systemu operacyjnego. Jeśli coś się zmienia to jak wspomniał kolega kombinacją klawiszy. A shift+ctrl naprawdę łatwo nacisnąć przypadkiem :). U mnie w pracy plaga :) Proponuję coś takiego: Panel sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> Klawiatury i języki -> Zmień klawiatury Tu usuwasz wszystko prócz polski programisty (opcja1), wtedy nigdy ci się nie przełączy na pewno, ale zazwyczaj wystarczy dać dalej "Zaawansowane ustawienia klawiszy" i tam ustawić odpowiednie skróty lub je zlikwidować (ale jeśli je zlikwidujesz a jakiś program ci przełączy język co się nie rzadko zdarza to będziesz musiał włazić znowu w panel sterowania żeby go zmienić)(opcja2)
×