Jump to content

Cainzr

Beta Tester
 • Content Сount

  39
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5696
 • Clan

  [B4P]

2 Followers

About Cainzr

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

694 profile views
 1. Cainzr

  Oczakow tier VIII

  Ni koza ni owca. Co prawda strzela laserami i to bardzo celnymi ale tylko ośmioma. Poza tym jest jeszcze kwestia zasięgu 15.6km bez samolotu spotującego. Mała popierdółka z 9.1 kamo w całości zrobiona z pleksy więc nie mamy nawet ochrony przeciwtorpedowej. Jedna torpeda z szimy zostawia nam około 10k hp, jeżeli nią oberwiemy będąc na full HP. Z drugiej strony jest zwinne i szybkie więc to zależy od rng i celności przeciwnika który do nas strzela. Trzeba się liczyć, że gramy przerośniętym DD bez smoke, turbo i naprawki. Aczkolwiek jeżeli coś nas spotuje to odpalamy radar i zjadamy (albo leci na nas fokus i jedyne co zdążymy zrobić to odpalić ten radar). Można fajnie pograć w dywizjonie z jakimś DD ;) Granie solo jako bottomtier z pewności trafi w gust masochistów
 2. Cainzr

  3. SEZON - Rankedy

  Tak, tylko że aby mieć te 19,5 km zasięgu trzeba poświęcić moduł z realoadem co moim zdaniem jest bez sensu. Na taki dystants to jego pociski leciałyby dłużej niż żywot przeciętnej deski na rankedach ;)
 3. Cainzr

  3. SEZON - Rankedy

  No właśnie korci mnie wbić na rankeda, ale nie chcę psuć gry swoim :) Nie ma co porównywać Goliatha z jego 16.8km zasięgu i takiego Yoshino bo to różne okręty. Chyba jednak zostanę przy Republice i Thundererze.
 4. Cainzr

  Chciałbym być lepszym graczem. Gdzie zacząć?

  RNG to RNG, czy z premium czy bez to nie ma znaczenia. Są okręty samograje pozwalające wbijać ładne wyniki, ale bez przesady z tym ustawianiem RNG. Nie jestem super graczem a mam 57% WR i większość bitew solo i nie ważne czy mam premium czy nie. Często są takie bitwy, że od początku nic nie wchodzi (penetracje za 0), ale wystarczy dotrwać do końca to wszystko wchodzi jak szalone. Coś jak gra Czapajewem, najpierw dostajesz bułę za 80% hp, a później improwizujesz i palisz. Co do polityki WG względem okrętów typu Smoleńsk (a nie już nie długo Marceau) wolę się nie wypowiadać.
 5. Cainzr

  3. SEZON - Rankedy

  Próbował ktoś grać Goliathem ? Okręt w zasadzie nie wiele wprowadza do drużyny (brak radaru, odpałki AA itp), ale potrafi nieźle popalić. No i też kat na Smolunie
 6. Cainzr

  Goliath X tier

  Powiedziałbym, że okręt jest bardzo dobry gdyby nie zasięg i reload.Te 16.8km zasięgu i 18s bazowego realoadu na X tierach powoduje skręt kiszej. Goliath bardzo mocno bije jak napisał mój przedmówca więc sądzę, że IFHE jak najbardziej tu pasuje. Bardzo miękki więc też nie można za dużo sobie pozwolić, aczkolwiek naprawka robi swoje i możemy przetwać naprawdę duży focus fire. Można sobie snajpić zza wysepki, ale nie sądzę żeby taka taktyka dawała jakieś lepsze rezultaty. Generalnie jak tylko się pojawię na mapie to leci we mnie grad pocisków, ale to pewnie minie za jakiś czas. Skupienie pocisków to istna poezja, nawet Czapajew takiego skupienia nie posiada. Niestety pociski lecą baardzo wolno i na daleki dystans jest ciężko trafić coś co nie jest pancernikiem. Nie wiem czy tylko u mnie, ale mam wrażenie, że Goliath mniej podpala niż Drake
 7. Cainzr

  What are the more enjoyable cruiser lines?

  I will base on X tier cruiser because you want the best for yourself ;) Kriegsmarine line is nice and enjoyable. Hindenburg is definitely worth grinding. From tier VIII you have nice guns, fast shells, accurate and hard hitting (germans have very good AP shells). Also you are quite solid like for a cruiser and you can feel it ( also your brick like maneuverability :) ) when you angle etc. Playstyle depends on battle, but on higher tiers you mostly snipe with nice rate of fire(less than 9 sec with last module for reload) of your 12x203mm guns. In knife fight situation you have torpedoes, and only situational because of short range. You finished RN line so you know the maps so I would suggest US cruisers. The playstyle of US cruisers is most similiar to RN cruisers from all other nations. Slow shells high rate of fire, decent frontal armour, but NO TORPEDOES. Moreover you have super heavy AP shells which can tear apart any cruiser showing you broadside in few seconds. You are quite agile so you manouver near isles finding cover and spamming shells. But ofcourse you are paperlike when caugh of guard, there is even worse than on Mino where you have smoke and great torpedoes.
 8. Cainzr

  Tier 8 HMS Albemarle

  Trzeba dodać, że krążek jest bardzo celny. Napewno nie jest to Czapajew, ale moim zdaniem coś pomiędzy Mogami, a Czapajewem.
 9. Cainzr

  Großer Kurfürst (Tier X)

  W erze smoleńsków to pływająca pochodnia, nawet z FP. Zaś jeżeli uda nam się zaszarżować ze wsparciem drużyny, najlepiej w połowie bitwy to niszczmy wszystko na swojej drodze. Z wyjątkiem Kremlina z Kuzniecovem
 10. Cainzr

  Gneisenau (Tier VII)

  Gneisenau jest świetny walkę w bliskim dystansie. Wiadomo, że od czasu wyjścia niemieckich bb doszło mnóstwo nowych linii, ale jego największą zaletą jest zwrotność i torpedy. Na daleki dystans jesteśmy mięsem armatnim
 11. Cainzr

  Gearing

  Gearing z RDF i zwiększonym HP jest w stanie mocno zagrozić innym dd. Nie mówię tu o typowych kontr-torpedowcach czy liderach, ale z RDF tak naprawdę my kontrolujemy starcie i możemy kombinować. Co do lotnisk, to praktycznie żadko mam włączone działa AA, staram się być nie wykryty jak najdłużej. Co do obrażeń z rakiet, też to zauważyłem
 12. Cainzr

  Czapajew (poziom VIII)

  Szczors to bokser ze szklaną szczęką. Strzela laserami ale często bitwy zaczynają się gongami za 80 procent hp. Sytuacyjnie jest w stanie powojować z krążkami. Ale i tak okręt papierowy.
 13. Cainzr

  Michail Kutuzov, 8 tier

  Racja, Kutuzow to nie Smoleńsk. Jest długi i przez to mniej zwrotny, bądź co bądź na blisko też jest w stanie zmasakrować :) Gram z odpałką na AA, ze względu że i tak zazwyczaj gramy na daleki dystans, ewentualnie wspomagamy bb swoim AA.
 14. Cainzr

  Tier 8 HMS Albemarle

  Z krążkami można się postrzelać, ddki ładnie dostają choć reload niedomaga. Sonar jest ok używam modułu na wydłużenie czasu działania sonaru co daje mu równe dwie minuty. Elegankie są torpedy wypuszczane pojedynczo z 10km zasięgiem i 62 węzłami plus 15533 alfa dmg. AA też jakieś tam jest, na VIII lotniskach dajemy sobie radę. Jeżeli chodzi o pancerniki to palimy mocno, ale nierównomiernie ze względu na reload. Okręt jest dosyć zwrotny I tutaj można by skończyć gdyby nie ta cytadela wielkości boiska. Jak wypadnie bitwa na X, a jest tak zazwyczaj, to po 6 minutach okręt składa się jak rowerek dziecięcy Reksio pod Wojciechem Mannem. Jesteśmy w stanie dużo wytrzymać ze względu na naprawkę, ale przy kalibrze rzędu 406+ możemy nie mieć okazji zdążyć użyć.
 15. Cainzr

  Tier 5: HMS Hawkins

  Moim zdaniem okręt jest średni. Mamy naprawkę i więcej hp niż inne krążki, ale działa jakoś średnio działają. Niby te 190mm robią robotę na tych tierach, ale rng działa (przynajmniej u mnie) dosyć dziwnie. Pancerz jak na V tier jest świetny, jesteśmy w stanie wiele odbić i jeszcze więcej zregenerować. Torpedy sytuacyjne ponieważ są dwie na burtę, aczkolwiek puszczając pojedyńczo można się wstrzelić ;)
×