Jump to content

addept

Beta Tester
 • Content count

  144
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2226

About addept

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.youtube.com/user/aaddeepptt/videos?view_as=public

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

253 profile views
 1. Ktoś mi wytłumaczy na czym polega "Detonacja", zwłaszcza w przypadku zniszczenia DD? Przed chwilą miałem taki przypadek (nie pierwszy na DD) na Błyskawicy, gdy dostałem salwę kończącą się "Detonacją" i zejściem na dno oceanu. Niszczyciele nie mają cytadeli, więc na czym polega ta "Detonacja"? @down Czyli po prostu pech, z tego co sobie poczytałem. Dzięki.
 2. Umi czy nie umi - oto jest pytanie.

  Za mała próbka bitew. Wróć, gdy na każdym zrobisz min. 50.
 3. New Orlean

  To jest typowy support. Zajmujesz się tymi wrogami, którzy już są w opałach i pomagasz ich dobić. Toczenie pojedynku 1 vs 1 z tierami równorzędnymi lub wyższymi kończy się źle. Jak dostaniesz się pod ostrzał kilku okrętów to idziesz szybko na dno, chyba że uda się zniknąć i odpłynąć, korzystając z camo. NO rozkręca się odrobinę w dalszej części bitwy, na początku najlepiej znaleźć miejsce gdzieś przy capie, zaświecić DD na radarze, oddać salwę czy dwie i szybko schować się za jakąś skałką. Potem szukasz ofiary. Jeżeli dorwiesz CA lub BB na 11 km, który patrzy w inną stronę i płynie bokiem (a mając świetne camo można wroga sobie tak czasami ustawić), to pociski przeciwpancerne potrafią bez problemu takiego wroga pokiereszować. Niestety potem, po paru salwach, szybko trzeba przerwać ogień, by zniknąć. Przydałby się większy zasięg dział (o jakieś min. 1,5 km) albo torpedy na 8 km. Okręt jest trudny, ale jakoś udało mi się zrobić średnią na poziomie 43 k, co na takiego nooba jak ja, jest przyzwoitym rezultatem.
 4. Kagero

  Kupiłem, zagrałem parę bitew. Gram bez dymu i pierwsza bitwa bitwa była bolesną lekcją (6 k dmg). Kolejna nie lepsza. Kagero ma bardzo wiele wad, ale doładowanie torped sprawia, że jest to ciekawy mimo wszystko okręt. W jednej z bitew gnębiły mnie bezlitośnie samoloty. Prawie non stop wisiały nade mną myśliwce, a inne eskadry przeczesywały teren (bombowce na szczęście wróg kierował raczej na inne cele albo mijały mnie o włos gdy udawało mi się czasem zniknąć na krótko). Oczywiście wyśmienity kamuflaż pozwalał mi co jakiś czas znikać z pola widzenia wrogów (po tej bitwie zmieniłem perki na kapitana, bo nie miałem kamuflażu i wróg widział mnie z 6 km), ale deptały mi po piętach jeszcze wrogie krążowniki i niszczyciel, a wsparcia na flance nie miałem praktycznie żadnego. Ile ja musiałem się napocić by przeżyć i cokolwiek zrobić (jakieś nędzne 40 k naklepałem). Niestety AA jest beznadziejne, a prędkość maksymalna na tyle niska, że na przyszłość postaram się na pewno korzystać z flag sygnałowych do jej zwiększenia (ratował mnie dopalacz). Działa też słabe, ale przydają się czasami by dobić jakiegoś DD. Z bitwy na bitwę idzie mi lepiej (ostatnia 74 k), ale okręt jest trudny dla osób niedoświadczonych czy też tych, które rzadko grają czy też miały ponad roczną przerwę, jak ja. Z tego co widzę to trzeba grać niemal wyłącznie na torpedy, trzymać się na tych 7 km i spotować wrogów. Zbliżenie się do BB na odległość 6 km i wypuszczenie salwy oraz poprawienie za chwilę kolejną salwą po użyciu doładowania torped, wynagradza nam całe te męczarnie. Chętnie posłucham rad na temat gry tym okrętem.
 5. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Dokładnie. Fejsbuk to siedlisko kłamstw, pozoranctwa, spamu i wirusów, a smartfon to wynalazek szatana!
 6. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Zwykły telefon mi w zupełności wystarcza. Wkurza mnie częste ładowanie, do tego nie cierpię wypychać sobie kieszeni czymś o rozmiarze małej cegły. Mam swoje lata i swoje dziwactwa. Spróbuję po powrocie z pracy.
 7. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Wiem, że to dziwne, ale niektórzy nie mają smartfona.
 8. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  @Ter_ion A te kody to z czego są, bo w sumie to nie wiem? Gdzieś mi tylko przemknęło, że trzeba mieć fejsbuka. Jeśli tak, to ja odpadam, bo fejsa zlikwidowałem wiele lat temu i wracać na niego nie zamierzam.
 9. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Lubię a umiem to dwie zasadnicze sprawy. W grę wchodzą pancerniki i krążowniki, chociaż preferuję te drugie. Niestety lata zaniedbań sprawiają, że na części okrętów lamię, a na części idzie mi przyzwoicie, ale bez szału. A styl? Niestety noobski, camperski z dystansem, bo jak idę do przodu to zbyt często robię to bez opamiętania i tonę jako jeden z pierwszych, więc ostatnio wolę trzymać się odrobinę z tyłu. Kutuzov przyszedł mi na myśl, bo na statystykach wynika, ze serwerowa średnia robi na nim najwięcej obrażeń na tym tierze na tym typie okrętów, jeśli dobrze pamiętam. Serio? To w drzewkach są jakieś godne uwagi okręty, na które warto czekać gdy będą na promocji i zbierać dublony w tym celu? Bo w WOT niestety w drzewkach są same szmelce, a nie dobre premki.
 10. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Kurde, nie wiem gdzie to napisać, a nie chcę zakładać nowego tematu, więc tutaj się zapytam: Mam kupon zniżkowy 30 % (za 5 lat konta) i jestem noobem, bo dawno nie pływałem regularnie i wielu rzeczy po prostu nie znam i nie wszystko ogarniam. Czy jest coś w sklepie premium co warto wziąć? Jakiś okręt może lub zestaw promocyjny? Rzadko grywam, ale może to się zmieni. Niszczyciele mnie średnio interesują, bo niestety już nie pamiętam już jak nimi grać. Podobnie z lotniskowcami. Raczej tiery VII-VIII. To ma być dobry okręt, a nie chcę się naciąć. Kutuzov? W paczce czy osobno? Kupon ważny jeszcze parę dni.
 11. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Kod na T25? Chętnie przyjmę.
 12. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Nie wiem o co biega pływa, ale ja też chcę Pozdrawiam wszystkich starych znajomych. Jak widzę wielu z Was dalej siedzi na forum. PS. No dobra, chciałem się tylko przywitać
 13. Flota Mgły

  A jak się pozbyć tego czegoś? Nie idzie ani sprzedać, ani ukryć, żeby te mangi nie wkurzały swoją obecnością.
 14. New Orlean

  Warto na nim brać piąte ulepszenie? A jeśli tak, to co? System celowniczy czy kamuflażu? Jestem tak rzadkim gościem na okrętach, że traktujcie mnie jak newbie, bo chyba sto razy pozmieniali mechanikę, okręty oraz umiejętności kapitana, odkąd przestałem regularnie grać lata świetlne temu. Wiem, że jakiś czas temu zmieniła się mechanika spotowania, więc może warto kamuflaż dać (ale nie wiem jak ta mechanika teraz działa), a tu czytam, ze NO to okręt wsparcia i bat na DD-ki, więc może jednak system celowniczy do zwiększonego zasięgu wykrywania byłby lepszy? A może nie warto ani jednego ani drugiego i sobie darować piąte ulepszenie? PS. To moja pierwsza ósemka, następne w drodze (czyli za rok :P)
×