Jump to content

addept

Beta Tester
 • Content Сount

  280
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  7805
 • Clan

  [M-D]

About addept

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

714 profile views
 1. Zwolniło się jedno miejsce, więc przygarniemy jakiegoś kropka Może być nawet jakaś młoda, 50-letnia dziewczyna
 2. addept

  Oddajcie mi res_mods

  Z uwagi na brak jakichkolwiek modów w moim kliencie gry, nie zauważyłem różnicy
 3. addept

  Tier 6 HMS Devonshire

  Jak dla mnie ta linia zaczyna się dopiero od siódmego tieru. Piątka jest tragiczna, szóstka schodzi na salwę od wszystkiego i łapie cytadele od rufy i od dziobu nawet od tych samych tierów, przez co jest upośledzonym ciężkim krążownikiem (już lepiej grać brytyjskim krążownikiem lekkim, bo ten ma lepszą zwrotność, szybkostrzelność i dym), który jest mega zależny od drużyny (czyli z reguły od nieogarów) Siódemka już jest całkiem, całkiem. Potrafi już się obronić (nie łapie tylu cytek od dziobu), a do tego czuć moc dział. Ósemka podobnie jak siódemka jeśli chodzi o działa. Gra się spoko, ale te cytadele od dziobu się zdarzają. Nie tak często jak na piątce i siódemce, ale jednak. Niemniej jednak jest to dość dobry okręt.
 4. addept

  addept na YouTube

  Od lat prowadzę swój kanał na YouTube. Skromny, bo skromny, ale własny. Moją główną specjalnością przez lata były filmiki związane z World of Tanks. Do dnia dzisiejszego zresztą je pokazuję. Są to bitwy ostatnimi laty wyłącznie moich widzów, bo sam już w WOT-a praktycznie nie gram. W World of Warships gram od zamkniętej bety, z dłuższymi, kilkumiesięcznymi, a nawet rocznymi przerwami. Bitwy z okrętów na moim kanale również ukazywały się niemal od początku gry, ale były traktowane przeze mnie trochę po macoszemu. W sumie nadal tak jest, chociaż w przeciwieństwie do czołgów na YouTube są to wszystko moje własne bitwy. Trochę się ich nazbierało przez te wszystkie lata. Nie robię poradników, bo nie mam odpowiedniego skilla oraz znajomości mechaniki gry. Jestem po prostu addeptem i gram jak potrafię (albo raczej jak nie potrafię) najlepiej (najgorzej). Być może kogoś zainteresują te filmiki. A może i nie. 1. Playlista World of Warships, czyli wrzucone do jednego worka: 2. Playlista "Morskie Opowieści", czyli bitwy nagrywane niejako "live". Coś jak stream, którego nie możecie zobaczyć, stream bez interakcji z widzami. Gadam sam do siebie, mówię odrobinę co robię i dlaczego, ale nie oznacza to oczywiście, że mówię z sensem. Marudzę, narzekam, czasami rzucę mięsem. Jak się trafi dobra bitwa, to ląduje na kanale. Oczywiście jeżeli zechce mi się włączyć nagrywanie. Czasami omówię dodatkowo okręt z mojego punktu widzenia. Nie są to jednak poradniki, nie mam odpowiedniej wiedzy by to robić, po prostu przedstawiam własne przemyślenia, odczucia i subiektywne opinie. Serdecznie zapraszam na kanał. Jeżeli się nudzicie i macie ochotę pooglądać jak lamią inni, to jest to właściwe miejsce.
 5. addept

  Amagi

  Robienie Amagi pod pomocniczą jest jak danie niepełnosprawnemu, jednorękiemu zapaśnikowi gumowej protezy i wysłanie go na rywalizację z pełnosprawnymi zawodnikami. Bardzo słabych elementów okrętów nigdy się nie maksuje kosztem jego naturalnych atutów, bo przez to nawet dobry okręt potrafi wpaść w przeciętność lub bylejakość. Co innego jest danie modułu na ster by okręt jakoś się ruszał, a co innego marnować mnóstwo punktów kapitańskich, które można wydać na lepsze umiejętności, by mieć pomocniczą na marnym poziomie 7,2 km ...
 6. Aktywnych ludzi zawsze będę wspierał, bo dzięki nim i klan ropę zdobywa oraz bitwy morskie na randomach non stop wygrywa. O kurde, zrymowało mi się. Zapka poszła
 7. addept

  Polityka dotycząca modów

  Nie wiem jak z paczką Aslaina w wows, bo nie używam na okrętach modów, ale na czołgach zdarzały się kontrowersyjne mody w paczkach Aslaina. Część z nich była potem zakazywana przez WG. Na pewno na plus Aslainowi można przypisać to, że w miarę szybko reaguje na zmiany w oficjalnej polityce modów i modyfikuje pod tym kątem paczki, by były one zgodne z wytycznymi WG, ale nie zmienia to faktu, że wyznaje on zasadę, że co nie jest zakazane, to jest dozwolone, więc patrząc wstecz, w jego paczkach znajdowało się sporo kontrowersyjnych modów, które potem zostały z czasem zakazane. I potem zdarzały się z tego tytułu również bany, bo ktoś kto nie aktualizował na bieżąco paczki Aslaina (jeżeli np. mody działały) przegapiał moment wyrzucenia takiego moda z paczki i potem obrywał banem. Niby nie za paczkę Aslaina, bo ta już była zaktualizowana i w pełni legalna w nowej wersji, ale jednak tak pośrednio właśnie za te kontrowersyjne mody, które Aslain trzymał uparcie w swoich paczkach, pomimo zgłaszania mu, że konkretne mody dają dużą, nieuczciwą przewagę nad resztą graczy. Tak więc korzystanie z paczek nie zwalnia z używania mózgu i pilnowania się by zawsze mieć legalne mody.
 8. addept

  Polityka dotycząca modów

  Może współdzielił konto z kimś, kto używał cheatów? Takie przypadki się zdarzały na World of Tanks. Ludzie płakali na bany, a potem się okazywało, że komuś pasy udostępniali. Szczególnie popularne to było w klanach nastawionych na coś więcej niż 4fun. Kogoś nie było, to zostawiał "kolegom" z klanu pasy do konta, by mu uciułali parę punktów do nagrody (np. czołgu na kampanii). Sam znałem parę osób (z różnych klanów), które używały dawniej różnych cheatów i wiem, że czasami grywali na kontach znajomych i kolegów. Niby zarzekali się, że są czyści, ale kto ich tam wie?
 9. Opyla się do nas dołączyć. Aktywnych bierzemy od ręki czy nawet od nogi. Pal licho wymagania. W końcu sami praktycznie też nic od siebie nie wymagamy
 10. addept

  Moskwa (poziom X)

  Nie jestem w temacie, ale czy to oznacza, że warto sprzedać Moskwę, bo dostanie się z tego tytułu jakieś profity?
 11. addept

  HMS Nelson - Tier VII Okręt Premium

  Na rankedach pancerniki bardzo często podchodzą bliżej niż 15 km. Zresztą Nelson też nie ma jakiegoś rewelacyjnego zasięgu dział, więc nawet na bitwach losowych musi podejść bliżej by sobie postrzelać, a wtedy jest jak kaczka z dobrym winem. Oczywiście z punktu widzenia przeciwników. Dla mnie to złom. Ledwo grywalny, do tego irytujący i nie dający żadnej przyjemności. Oprócz naprawki nie ma żadnych zalet. A naprawek nie jest w stanie zazwyczaj wykorzystać. Zresztą o czym tu mówimy, skoro inne pancerniki VII tieru go rozszarpują na rankedach, a w bitwach losowych przecież często rzuca VII tiery na ósemki i dziewiątki, gdzie taki Nelson schodzi na dwie dobre salwy i zdąży wykorzystać często tylko jedną naprawkę w grze zanim padnie. Jeżeli miałbym wybierać jakiś pancernik VII tieru, którym grałbym non stop przeciwko VIII i IX tierom, to Nelson na tej liście byłby na jednym z ostatnich miejsc, albo nawet na ostatnim.
 12. addept

  HMS Nelson - Tier VII Okręt Premium

  Bokiem tym bardziej, bo wtedy zamiast jednej cytki od przodu, zgarnie trzy od boku ;)
 13. addept

  HMS Nelson - Tier VII Okręt Premium

  Niczym. Nie zamierzam się denerwować i tracić czas na rakedach. Zawsze gram te kilka poziomów dla bonusów, a potem już sobie odpuszczam, bo to nie jest na moje nerwy. Nie cierpię spadać parę gwiazdek w dół i motać się przez dwa lub trzy dni na tym samym etapie, nie mogąc ruszyć do przodu. Dopóki idzie to gram parę bitew, jak przestaje iść to odpuszczam sobie na dzień lub dwa i jeśli zacznę kolejny raz od porażki lub dwóch to również sobie odpuszczam. Nie mam presji na wynik. Ogólnie weź sobie Sinopa na rankedy. PS. Przed chwilą wrogi team na rakedach miał dwa Nelsony Mój Nelson zaliczył ogólnie 4 cytki na nich. Ja sam też dostałem od dzioba dwie cytadele. Na szczęście mieliśmy jeszcze Sinopa i ogarnięte niszczary.
 14. addept

  HMS Nelson - Tier VII Okręt Premium

  Pływają tylko masochiści, eksperymentatorzy oraz Ci, którzy nie mają innych pancerników premium VII tieru i nie mają ciśnienia na rankedy, a chcą przy okazji pozarabiać kredyty. Ogólnie więc pływa Nelsonów sporo, ale naprawdę nie jest to zbyt dobra opcja na ten tryb. Najwięcej pływa Sinopów oraz niemieckich pancerników. PS. Przed chwilą koncentryczny ogień Sinipa oraz Gneisenau zakończył żywot mojego Nelsona w trybie bardziej niż gwałtownym, mimo desperackich prób chowania się oraz ustawiania dziobem do przeciwników. Znowu cytadele od przodu jedna za drugą.
 15. addept

  HMS Nelson - Tier VII Okręt Premium

  Czym popadnie. A mnie coś podkusiło, żeby nim pograć trochę na rankedach. Wszystkie popularne w tym trybie pancerniki VII tieru (Sinop, Scharnhorst, Gneisenau) wbijają Nelsonowi, ustawionemu idealnie na wprost , cytadelę - z dziecinną łatwością. Na rankedach ratuje go tylko rewelacyjna naprawka. Dla mnie Nelson to jest dawca HP. Więcej rozdaje własnego HP niż sam zadaje dmg. Nawet jeśli uda mu się wytrwać do końca bitwy losowej, to i tak zrobi dużo mniej obrażeń niż sam je straci, ponieważ większość swojego HP z grup naprawczych rozda właśnie przeciwnikom. Typowy dawca.
×