Jump to content

addept

Beta Tester
 • Content count

  152
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2732
 • Clan

  [DV]

About addept

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

302 profile views
 1. Napotkany @Radeckij Nie znam ludzi z forum, mało kogo kojarzę, więc i naszą gwiazdę mórz i forum wypatrzyłem dopiero jak sam zginąłem jak noob. Wstydu mimo wszystko nie było, tym bardziej, że okręt full stockowy. Radeckij hańby nie przyniósł (trochę szkoda, byłaby chociaż jakaś drama na forum), ale kręcił nosem, że ma ledwie trochę ponad 103 k. Poleciał plusik.
 2. Zaloz temat jeszcze raz ale bez przekleństw. Nie mam nic przeciw krytyce ale robmy to w cywilizowany sposób. Wg_Lumberjack
 3. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  "Prawdziwa przyjemność" zakupiona. Alabama kupiona za dublony z poziomu portu. Pierwsza bitwa przed chwilą zakończona: Chyba się polubimy. Dziękuję wszystkim za cenne uwagi i rady.
 4. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Czyli w sumie, z punktu widzenia osoby, która nie gra X tierami, perm camo nie ma większego sensu, bo nabiera dużego znaczenia tak naprawdę dopiero na X tierach. Tak wynika z tabeli kosztów operacyjnych. Tak jak napisał T0PEC. Niby urlop zacząłem, ale w tej chwili mam przemeblowanie i jestem dość mocno zajęty, a pojutrze wyjeżdżam na tydzień. Jeśli jednak będę grał to wyślę zapkę. Chętnie znowu popływam z Tobą. Wiesz, nie chodzi o to, żeby nabijać sobie staty na okrętach z najniższym oczekiwanym dmg. Tirpitz kusi, ale mam Bismarcka, którego sprzedawać nie zamierzam, więc wolałbym BB z innej nacji. Liczą się tylko zarobki tak naprawdę i fun z gry. Lubię sobie czasem przyszarżować (poniżej 10 km), ale ogólnie to jednak wolę się trzymać na te 15-17 km (powyżej 20 km mam problemy z trafieniem w cel :P ). Na Bismarcku jeszcze na pomocniczą zawsze podejdę by ją wykorzystać na maksa, ale podchodzenie na tarana i atak torpedowy to tak niezbyt często mi się zdarza (mając na względzie również moje doświadczenia z Gneisenau).
 5. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Nie no, na średnich tierach to głównie expię różne linie, więc dość się na nich nagrałem i jeszcze nagram. Przyjdzie taki moment, że pójdę wyżej i premka VIII tieru będzie jak znalazł. W sumie już by się przydała dla urozmaicenia i zarobku. Co do WG to znam to doskonale, gram głównie w World of Tanks, więc wiem jak to jest, ale trudno się mówi, okręty to tak naprawdę moja druga gra poza czołgami, w którą co jakiś gram, głównie ze względu na Pertka, którego czytałem w młodości. Inne gry jakoś tak przychodzą i odchodzą, a te dwie są "na stałe". Może nie mam zbyt wielu bitew na koncie, ale sporo grałem też w zamkniętej becie, przed resetem statystyk (jakieś 1000 bitew). Z tym stałym kamuflażem to mnie zaciekawiłeś. Zapomniałem, że coś takiego jest. Z drugiej strony daje on tylko koszty okrętu -10%, a do kredytów bonusów dodatkowych nie ma żadnych. Bo właśnie kredki mnie najbardziej interesują, a nie PD. Taki Bismarck ze stałym kamuflażem chyba nie będzie się umywał do zarobków VIII BB premium, prawda? Btw, są gdzieś statystyki średnich zarobków poszczególnych okrętów? Wiem, że zarobki są zależne od wyników w grze, ale też ogólne staty dają jakiś pogląd na dany okręt pod kątem zarobków. Wciąż jestem rozdarty, Alabama wyglada ok, ale jeszcze czytam i zerkam na gameplaye innych okrętów. PS. O proszę T0PEC w topiku. Kryć się. Jak widać, ten całkiem przerzucił się na okręty.
 6. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Owszem, ale tych IX czy X jest mimo wszystko mniej niż w przypadku gry IX czy X, więc siłą rzeczy rzadziej psuję radość z gry graczom na wyższych tierach. A jak mnie spotkają to niech do mnie nie strzelają, wtedy ja też do nich nie będę strzelał :P Do tego VIII lepiej zarabiają niż VII. To też ma znaczenie. Też cenna uwaga. Dzięki za wypowiedź. Zastanowię się.
 7. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Może tak, może nie, to już moja sprawa. Dzięki za propozycję. Nie mam niestety. Z okrętów premium VI + mam tylko Grafa (za darmo), Błyskawicę (musiałem mieć) oraz Kutuzova. Wolę teraz kupić BB zamiast krążownika lub DD. Na DD kiedyś dobrze mi się grało, ale to były zamierzchłe czasy i teraz wolę się na nie nie pchać, bo DD wymagają skilla większego, a każdy błąd kończy się spotkaniem z rybkami. BB wydaje mi się optymalny w tej sytuacji i zawsze to jakieś urozmaicenie. Kasy wydawać za dużo nie zamierzam, dlatego pytam się na forum o najbardziej optymalną opcję. Gdyby na kasie mi nie zależało, to bym sobie kupił parę okrętów od razu. Zdaję sobie z tego sprawę, ale dzięki za przypomnienie. Bardzo dobra opcja. Rozważę ją. Dzięki. Ktoś ma jeszcze jakieś uwagi?
 8. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Jestem noobem Gram bardzo rzadko, aktualnie troszkę więcej. Często robię sobie roczne, półroczne przerwy w graniu. Nie ogarniam wszystkich zmian wynikających ze zmian w mechanice na przestrzeni lat. Nie ogarniam wszystkich parametrów okrętów. Nie znam ich słabych i silnych stron (ale mam tego świadomość, więc na IX i X tiery się nie pcham, gram niższymi tierami głównie) Mimo to, chciałbym sobie kupić jakiś BB VIII tieru w promacjach (wolałbym nie kupować VII bo to ma być zakup na lata i nie chcę żałować dublonów po to tylko by stwierdzić za rok, że trzeba było kupić wyższy tier). W tej chwili mogę to zrobić jedynie z poziomu sklepu premium (brak dublonów na koncie). Przeglądałem statystyki okrętów na stronie https://wowsft.com/ I najbardziej spodobały mi się: Massachusetts, Alabama, Gascogne. Promocje letnie się kończą, więc trzeba by się na coś zdecydować. Wątpię, żeby Gascogne był na promocjach. Alabama wygląda fajnie, ale ta pomocnicza w porównaniu do Massy jednak już tak fajnie nie wygląda. Może warto dołożyć trochę więcej kasy i od razu kupić Masę? A może jednak warto czekać na coś innego? Może coś, czego nie wymieniłem? Dla ułatwienia: najmniej lamię na Colorado i Nagato, na Bismarcku też od biedy ujdzie (podoba mi się tam pomocnicza, którą mam na maksa), ale to też moja jedyna VIII BB i od razu widać, że nie mam ogrania na wyższych tierach. Co kupić? W sumie nie chcę okrętów zbyt kruchych, ale też nie chcę wolnych i niezgrabnych klocków. To ma być najbardziej uniwersalna maszyna, radząca sobie w każdej sytuacji i w rękach takiego nooba jak ja. PS. Pozdrawiam wszystkie stare wilki morskie. PS. 2. Trochę zniechęca mnie do Massy zasięg artylerii głównej. Nie ma nawet 20 km ...
 9. Ktoś mi wytłumaczy na czym polega "Detonacja", zwłaszcza w przypadku zniszczenia DD? Przed chwilą miałem taki przypadek (nie pierwszy na DD) na Błyskawicy, gdy dostałem salwę kończącą się "Detonacją" i zejściem na dno oceanu. Niszczyciele nie mają cytadeli, więc na czym polega ta "Detonacja"? @down Czyli po prostu pech, z tego co sobie poczytałem. Dzięki.
 10. Umi czy nie umi - oto jest pytanie.

  Za mała próbka bitew. Wróć, gdy na każdym zrobisz min. 50.
 11. New Orlean [VII]

  To jest typowy support. Zajmujesz się tymi wrogami, którzy już są w opałach i pomagasz ich dobić. Toczenie pojedynku 1 vs 1 z tierami równorzędnymi lub wyższymi kończy się źle. Jak dostaniesz się pod ostrzał kilku okrętów to idziesz szybko na dno, chyba że uda się zniknąć i odpłynąć, korzystając z camo. NO rozkręca się odrobinę w dalszej części bitwy, na początku najlepiej znaleźć miejsce gdzieś przy capie, zaświecić DD na radarze, oddać salwę czy dwie i szybko schować się za jakąś skałką. Potem szukasz ofiary. Jeżeli dorwiesz CA lub BB na 11 km, który patrzy w inną stronę i płynie bokiem (a mając świetne camo można wroga sobie tak czasami ustawić), to pociski przeciwpancerne potrafią bez problemu takiego wroga pokiereszować. Niestety potem, po paru salwach, szybko trzeba przerwać ogień, by zniknąć. Przydałby się większy zasięg dział (o jakieś min. 1,5 km) albo torpedy na 8 km. Okręt jest trudny, ale jakoś udało mi się zrobić średnią na poziomie 43 k, co na takiego nooba jak ja, jest przyzwoitym rezultatem.
 12. Kagero

  Kupiłem, zagrałem parę bitew. Gram bez dymu i pierwsza bitwa bitwa była bolesną lekcją (6 k dmg). Kolejna nie lepsza. Kagero ma bardzo wiele wad, ale doładowanie torped sprawia, że jest to ciekawy mimo wszystko okręt. W jednej z bitew gnębiły mnie bezlitośnie samoloty. Prawie non stop wisiały nade mną myśliwce, a inne eskadry przeczesywały teren (bombowce na szczęście wróg kierował raczej na inne cele albo mijały mnie o włos gdy udawało mi się czasem zniknąć na krótko). Oczywiście wyśmienity kamuflaż pozwalał mi co jakiś czas znikać z pola widzenia wrogów (po tej bitwie zmieniłem perki na kapitana, bo nie miałem kamuflażu i wróg widział mnie z 6 km), ale deptały mi po piętach jeszcze wrogie krążowniki i niszczyciel, a wsparcia na flance nie miałem praktycznie żadnego. Ile ja musiałem się napocić by przeżyć i cokolwiek zrobić (jakieś nędzne 40 k naklepałem). Niestety AA jest beznadziejne, a prędkość maksymalna na tyle niska, że na przyszłość postaram się na pewno korzystać z flag sygnałowych do jej zwiększenia (ratował mnie dopalacz). Działa też słabe, ale przydają się czasami by dobić jakiegoś DD. Z bitwy na bitwę idzie mi lepiej (ostatnia 74 k), ale okręt jest trudny dla osób niedoświadczonych czy też tych, które rzadko grają czy też miały ponad roczną przerwę, jak ja. Z tego co widzę to trzeba grać niemal wyłącznie na torpedy, trzymać się na tych 7 km i spotować wrogów. Zbliżenie się do BB na odległość 6 km i wypuszczenie salwy oraz poprawienie za chwilę kolejną salwą po użyciu doładowania torped, wynagradza nam całe te męczarnie. Chętnie posłucham rad na temat gry tym okrętem.
 13. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Dokładnie. Fejsbuk to siedlisko kłamstw, pozoranctwa, spamu i wirusów, a smartfon to wynalazek szatana!
 14. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Zwykły telefon mi w zupełności wystarcza. Wkurza mnie częste ładowanie, do tego nie cierpię wypychać sobie kieszeni czymś o rozmiarze małej cegły. Mam swoje lata i swoje dziwactwa. Spróbuję po powrocie z pracy.
×