Jump to content

tetraedr

Beta Tester
 • Content count

  105
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [SUW]

About tetraedr

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Profile Information

 • Gender

Recent Profile Visitors

165 profile views
 1. Polskie drzewko - rewizja

  dobrze, że wróciłeś @Radeckij - może wreszcie "rzesza" malkontentów przestanie krytykować pomysły z linią DD RP bo faktycznie praca, którą już kiedyś wykonałeś w kwestii wstępnego zebrania informacji historycznych do Polskiego drzewka MA rację bytu. I drzewko to powstać powinno bo ma pełne uzasadnienie. Może kiedyś wrócisz też do samej gry? Wystarczy może zmienić do niej podejście i/lub grać w zgranej paczce ludzi bez napinki na kosmiczne wyniki?
 2. Gadjah Mada VII tier

  tak właśnie sądziłem, ale wolałem pierwszy się nie wypowiadać, bo żaden ze mnie unikum...
 3. Gadjah Mada VII tier

  tylko, że to co pisał wcześniej @Loordbeny dotyczyło jego odczuć, czyli Unikuma. Jego odczucia mógłby zweryfikować dopiero kolejny Unikum wystawiony na przeciw jego umiejętnościom w ściśle określonej ilości bitew do uzyskania wyniku sytatystycznego (np 100 bitew 1/1, kolejne 100 na randomach a ostatnie 100 w równych składach teningówek). Dopiero wówczas można określić czy Gajdah Mada poradzi sobie bez problemu z Błyskawicą lub dowolnym innym okrętem. Kiedyś już podejmowałem ten temat na forum przy okazji porównania skuteczności pary Sims-Błyskawica z @Radeckij
 4. hmm, dwa spostrzeżenia: po pierwsze od tygodnia losuje po 5 desek na stronę co daje ich 10 w całej bitwie - lubie deski, zwłaszcza lubię polować na deski ale 5 sztuk to gruba przesada - powinno być ustalone że max 3 na stronę, a po drugie mnie nie przeszkadza, jak jest dużo BB'ków bo są idealnym celem dla torped, a im ich więcej tym więcej tarła uprawiają i łatwiej się je odławia gromadnie. A teraz na poważnie. O problemach z mm wiadomo nie od wczoraj. Ostatnich kilka bitew na deseczkach miałem w konfiguracji: 5xBB, 2x CA i 5xDD. Zgadnijcie co zdominowało rozgrywkę? Nie, żebym się skarżył, bo to lekkie łatwe i przyjemne jak najpierw możesz się sprawdzić w walce close combat z innymi deseczkami a potem "paziujesz" (bo inaczej tego nazwać nie sposób) pancerniki. Tylko gdzie tu balance?
 5. ok, dzięki, bo jakoś nie mogłem znaleźć w drzewku...
 6. hmmm, a może były jakies przecieki lub szacowania ile podstawowy Aigle będzie kosztował (bez zbędnych dupereli)?
 7. widać, że z całym szacunkiem ale na wymiatacza nie trafiłeś. Nie będę się tu rozpisywał na temat gier randomowych, ale w CW często ostatnio prowadzę walki 1 na 1 z Shimakaze - i jak mu się uda zdjąć mi połowę hp zanim zatonie to uznaję to za sukces. I nie, nie gonię Shimakaze ale jeszcze mi się nie zdarzyło, abym wykrył go w postawie ucieczkowej, gdzie ma największe szanse na wygraną. Zanim taka Shima zrobi zwrot do ustawienia się odpowiedniego do walki na działa to już zazwyczaj nie ma 4-8k HP, potem odejście do zniknięcia i jak dalej ma ochotę się strzelać to Radio znacznie ułatwia znalezienie takiego delikwenta.
 8. najwyraźniej porównujesz swoje bitwy na randomach, gdzie w większości trafiają się słabsi gracze na wrogich dd'kach lub masz silne wsparcie dywizjonu. Idź na taką wymianę ognia z ludźmi ze swojej ligi, jeden na jednego, to zjedzą cię na shimie lub większość walki będziesz uciekał.
 9. dokładnie tak - przecież tylko samobójca będzie bezsensownie gonił Yugumo lub Błyskawicę (albo rusek, ale oni i tak są szaleni) - czasem wystarczy przegonić z capa zbijając mu sporo hp - jak już ktoś umie strzelać z amerykańskich desek to do 8 km powinien większość pestek zmieścić w celu
 10. blyskawica; buy or no buy

  but as far as i can tell Seeteufel have much better stats in WoWs than me, so such duel should be "slightly" on his favour. We do not compare personal skills thou - its neither Błyskawica vs Błyskawica nor Leningrad vs Leningrad. Such duel as i propose is based on specific ship tactics, combat maneuvers, salvos accuracy at mooving and dodging ship, torpedos awarness and much more.
 11. przyznać muszę, że jestem pod pewnym wrażeniem statystyk na deseczkach (innych nie porównuję, bo dla mnie inne okręty niż DD i CV nie mają samodzielnie bezpośredniego wpływu na przebieg bitwy) - nie mniej pozostanę przy swoim zdaniu, że szanse Yugu są nikłe gdy się za niego Fletcher bierze z zamiarem ubicia (obie linie też robiłem, więc mam jakieś tam doświadczenie)
 12. przeciw radarowi, z prawie pewną radiolokacją i działami z Fletchera? Chętnie to zobaczę, zwłaszcza, że najszybsze torpedy z Yugu świecą się "jak psu ja..ca na wiosnę"
 13. oj nie gadaj, świetnie sprawdzają się na CW :P
 14. o ile dobrze rozumiem to na azjatach albo radar albo dym...
×