Jump to content

Zoombach

Players
 • Content count

  211
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5142

About Zoombach

 • Rank
  Petty Officer

1 Follower

 1. HMS Queen Elizabeth – Tier VI

  Niezły okręcik ma dobre HE i nie najgorsze PP. Na drugim kadłubie dochodzi lepszy ster i znacznie wzrasta przeżywalność przy ataku lotniska szczególnie tych T7,8 kadłub A to kłoda na wodzie-gorzej też się celuje przez to wolne przestawienie steru i zamulone obrót dział. Wkurza mnie właśnie losowanie-na 9 bitew nie miałem nigdy niżej niż 7...ale może tak ma być:-). Dla mnie grywalność tak blisko Bayerna ale znacznie gorzej od Fuso i NM. Pytańko :-) .Dawać zapalnik bezwładnościowy u kapitana-expie go na TX czy darować sobie? Gram po dłuższej przerwie i nie czytałem o brytolach za dużo:-)
 2. Najbardziej jaskrawym przykładem braków w rosyjskiej armii w ciągu całego okresu wojny był brak uniwersalnych ciężarówek- czegoś co nazywa się obok taboru kolejowego krwioobiegiem zaplecza armii ... Studebaker US-6 z dostaw Land-Lease .No i paliwa wysokooktanowe-tutaj Rosja potrafiła rafinować na niewielką skalę tylko benzynę B-78 . Samoloty bojowe -myśliwce i bombowce bez tego po prostu by nie latały. Mało tego czyste frakcje benzyny służące do rafinacji wysoko-oktanowych paliw były w całości sprowadzane z zagranicy. Nawet po zajęciu części Persji przez ruska... Rosja przez długie lata dostawy Land Lease przemilczała żeby nie zhańbić wizerunku wspaniałej socjalistycznej gospodarki a prawda był brutalna- do lat 50tych ich przemysł w wielu dziedzinach był zacofany. Dopiero wchłonięcie krajów Europy Wschodniej z ich o wiele wyższą kulturą techniczną szczególnie Czechy,NRD i ...Polska! pozwoliło Rosji podjąć się wyścigu zbrojeń-jak to się skończyło wiadomo. Żukow w latach 60tych otwarcie przyznał że bez prochu z fabryk USA nie mieliby czym strzelać bez paliwa jeździć i latać. I jeszcze oczywistość Samoloty z Land Lease były wykorzystywane przez najlepszych pilotów . Airacobra słaby samolot na zachodnim froncie dla Rosjan był szczytem techniki i potrafili na nim osiągać znaczne sukcesy. Niemcy przegrali wojnę na własne życzenie- gdyby ludność podbitej Rosji traktowali po ludzku a nie jak podludzi zaszli by pod Władywostok... Rosjanie nieetniczni nienawidzili swojej "ojczyzny" często bardziej niż samych Niemców- w wielu miejscach i to głęboko w Rosji witano ich na początku jak wyzwolicieli. Dopiero represje spowodowały że Hitler "zjednoczył" ten wielonarodowy kraj i przegrał.
 3. Kompletnie się nie zgodzę.Przeczytaj rosyjskie opracowania z lat 90tych np.Sokołowa na temat wielkiej ewakuacji przemysłu na Ural i chaosie produkcyjnym w pierwszym roku "wojny ojczyźnianej" ...Bez sprzętu poczynając od amunicji , samochodów ciężarowych, na czołgach i samolotach kończąc z dostaw z Ameryki i Anglii byliby w czarnej dupie. Radiostacje i sprzęt łączności po puszki z mięsem nie mieli nic w dodatku to co było odstawało od innych krajów znacznie może poza wojskami pancernymi .Rosja dostała cios nokautujący w czerwcu i lipcu 41' a potem podnieśli ją amerykanie i ...Anglicy z desek.
 4. Mogami

  Zagrałem wczoraj 3 bitwy z 155-tkami :83k średniego dmg i całkiem przyjemnie się gra. Gorzej że losowania miałem na same 10 i Wr słaby . Niszczyciele dostają prysznic, bbeczki płaczą od pożarów. Mogami jest niezły-nie mam porównania z tym co było dawniej przed nerfem w czasach bety, ale pewnie skończę linię japońców wreszcie . Przed ostatnią aktualizacją miałem na nim katastro-fatalne staty:-) i poddałem się.
 5. Jak francuscy jesteście?

  Fracasser les fabricants...! Bez pomysłu, bez finezji prawdziwa ruska robota "na odpierdol".
 6. Jurien de la Gravière (II)

  Pierwsze dwa w drzewku-syf, kiła, mogiła.
 7. Błędy aktualizacji

  Wielkie Guano.
 8. Dropsiqowe filmiki krążownikowe

  Troche oldschool czuć z Das Boot-a...Paniewokalista 100lat:-)
 9. Dropsiqowe filmiki krążownikowe

  Dzisiaj NUDA!!!!! Panie wokalista co jest?
 10. czas ladowania dzial w pancernikach

  Czy to ten nieustraszony co stępką pionowo zwiedzał obłoki przez chwilę...Nie pamietam który to był. Niesamowite zdjęcie...
 11. USS Black (DD-666) Tier 9

  Miałem już 7 bitew z tym okrętem i we wszystkich wygrana po stronie czarnucha i czarnuch 6 razy pierwszy raz drugi...Tak jestem rasistą :-).
 12. HMS Belfast Tier VII Premium

  Jaki zasięg ma radar Belfasta? Nigdzie nie mogę znaleźć, ślepy jestem czy co:-) . Trwa 20 sek, Czas przeładowania premki? Czy coś zmienili?
 13. Oczekiwanie na 9 sezon rankingówek :)

  A ja miałem przed chwilą na Yorku dwie bitwy bez dymu. Po jednej niszczarce reszta bezdymne krążki i bbczki:-).Ze zdziwienia nie wiedziałem co się dzieje!
 14. Hallakum się tłumaczy!

  Odo To chyba Roon :-). No ale jemu nie pasuje krążownik z dymem i chciałby coś co da mu możliwość walki z nim .Ale zupełnie pomija grę zespołową okrętu z radarem ...
 15. Hallakum się tłumaczy!

  Malahaj-tu rzecz się jedynie rozchodzi o bardzo jednostronną mocno nieobiektywną opinię na temat okretów na których się wcale nie grało. Hallacka filmy lubię bo często pokazuje inaczej tą grę właśnie od strony fana pancerników ale tu przegiął.
×