Jump to content

Olamagato

Players
 • Content Сount

  199
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  6610
 • Clan

  [SURFA]

About Olamagato

 • Rank
  Petty Officer
 • Birthday 03/27/1971
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Olsztyn

Recent Profile Visitors

1,084 profile views
 1. Olamagato

  Biuletyn deweloperów do aktualizacji 0.10.10

  Superokręty to pierdy. Fajnie, że grafika morza lepsza, ale mój laptop zacznie chyba wkrótce klatkować... Może kiedyś wreszcie ta wolna kamera w porcie???
 2. Olamagato

  Suchy dok: California

  Dobrze, że było chociaż coś z historii... I już od dawna mówię, że przydałaby się wolna kamera w porcie... Skoro się uskarżacie na słabą kamerę w grze, to ją ulepszcie. Co za problem? Tym bardziej, że to nie wymaga żadnego wysiłku i praktycznie żadnego programowania.
 3. Olamagato

  Morska demolka: czekamy na Wasze powtórki!

  Best moment - gdy startujesz o 4 rano w bitwie niszczycielem i za chwilę budzisz się na napisach końcowych ze zwycięstwem i milionem potencjalnych uszkodzeń...
 4. Olamagato

  Waterline: superokręty

  BB Iowa 1982 z tomahawkami na całą mapę... Guild Wars - ok. 150 zł za wiele lat grania od każdego indywidualnego gracza. Gra wciąż działa. Można? Można. Nie mam zamiaru przekroczyć tego progu wobec żadnej gry. WoWS jak na razie i tak ma już u mnie 170 zł zapłacone. Wystarczy jak na tak słabą grę. A i tak jak zyski spadną to zamknięcie serwerów będzie niemal pewne. Ale jak czytam o tym, że są tacy, którzy na grę wywalili 10k zł, to cóż... nic mnie już nie zdziwi.
 5. Olamagato

  Okręty podwodne w bitwach losowych

  Zwyczajnie piszesz jakieś bujdy. WoWS jest systemowo zbalansowany do indywidualnego tłuczenia dmg, a nie do gry zespołowej. W praktyce 100% okrętów ma możliwość znalezienia, uszkodzenia lub zatopienia 100% przeciwników. To kwestia tylko czasu. Żeby gra wymagała pracy zespołowej, to klasy jednostek musiałyby działać jak papier, kamień, nożyczki - na jedną klasę jest skuteczna inna klasa. Tu tak nie jest. Oczywiście to powodowałoby, że na przykład utrata ostatniej jednostki danego typu powodowałoby większą szansę na przegraną w bitwie bo to by było realną karą za brak gry zespołowej. Ale wtedy pojawiały się lamenty i potencjalna utrata dochodów skłaniała WG do takiego modelu gry jaki jest obecnie. Czyli indywidualnej gry z lekkim bonusem za współpracę. To czego mi brakuje to aktualizacji pokazującej jak sterować poszczególnymi klasami okrętów. Obecnie OP nie są w grze w ogóle ujęte - tak jakby ich nie było. Olałem sobie granie nimi , ale ostatnio kiedy chciałem zagrać to nie mogłem posłużyć się nawet F1 bo tam nie ma żadnej informacji jak grać subami. Musiałem zgadywać nawet klawisze F i C. Ani razu nie udało mi się wystrzelić torpedy, ani nawet skutecznie skręcać. Nigdzie w grze nie ma żadnej scentralizowanej informacji o tym jak tym sterować. Co do szukania maksymalnie zanurzonego suba, to jest na to prosta rada. Zmniejszyć prędkość podwodną do rzeczywistych 2-5 węzłów i to już wystarczy. Niszczyciel lub dowolna jednostka z hydro nie będzie potrzebował daleko szukać od ostatniej znanej pozycji. Każdy dowódca suba z czasów wojny marzyłby o okręcie grzejącym 15 węzłów pod wodą. Tu w grze wystarczy tylko ograniczyć prędkość na głębokości maksymalnej. I na koniec "free to play" powinno się raczej nazywać "free to pay". A techniki uzależnień robią swoje, czyli "free" zmieniają na "slave". Wszystko oczywiście w porządku. Bo wszyscy tak działają... :)
 6. Olamagato

  Waterline: superokręty

  Proponuję ogłosić całoroczne Halloween z użyciem tych okrętów, które będą kosiły nie tylko superkrążki, ale tym bardziej CA i CL. Właściwie wszystko będą kosiły. Najciekawsza jest ta przyszłość, której nawet w przeszłości nie było.
 7. Olamagato

  Kalendarz zwodowania: Październik 2021

  A może tak jakiś bonus do zarobków lub doświadczenia przy graniu danym okrętem w dzień zwodowania? To wtedy miało by jakieś powiązanie z grą... W innym wypadku jest to tylko ciekawostka w grze arcade.
 8. Olamagato

  Aktualizacja 0.10.9: Halloween

  A skąd to wiesz? Promowanie bezruchu? To trwa sekundy, maksymalnie kilka minut. A nie półtora godziny, czasem więcej. Życie mam tylko jedno. Nie oglądam. Myślę, że wiesz. Będziesz wiedział szybciej od innych na tym forum. Myślę, że to już jest pewne, skoro to napisałeś. Ale... jasnowidz? i znowu - skąd wiesz? Ja też już się nie zdziwię. Też chętnie pobawiłbym się w jasnowidza. Ale niestety nie mam tych magicznych możliwości. Na przykład torpedy ze zwykłym zapalnikiem uderzeniowym (nie głębinowe/magnetyczne) wybuchają przy kącie uderzenia niemal 90 st. - niestety to tylko fiction (bez science). Chyba nie doczekam się fizyki z WoWS, w miejsce tej z WoT... Chyba nie doczekam się wolnej kamery w porcie... Ale może doczekałbym się animacji wychodzenia z portu wybranego okrętu gdy nacisnęliśmy przycisk "Bitwa". Że przypomnę - okręt oraz port są już załadowane w pamięci. Trzeba tylko ruszyć tyłek okrętowi i ustalić widoki kamery przez czas gdy MM wciąż nie może dobrać graczy. Obserwowanie upływających minut jest naprawdę nudne, więc gdybym w tym czasie oglądał swój wybrany okręt wychodzący z wybranego portu w morze, to na pewno nuda byłaby mniejsza. Ale fakt, że nie wiem co wtedy zrobić z portem decha kreślarska czy podobnymi dziwami. Może po prostu kamera by sobie objeżdżała model? Kiedy WoWS zerwie z nudą WoT? Kiedy doczekam się obiecanych CV nieparzystych poziomów?
 9. Olamagato

  Nowa mapa: Wyniki głosowania

  Na zimę to ja gram w gry z klimacie tropikalnym, a w lecie odwrotnie. Gra ma w końcu odrywać od szarej rzeczywistości.
 10. Olamagato

  Nowa mapa: Wyniki głosowania

  To niech losuje się częściej niż raz na rok. Ja już nie pamiętam kiedy ostatnio wylosowało mi ocean. A jak ktoś zauważył większość bitew morskich było albo na otwartym morzu, albo dość daleko od jakiegokolwiek brzegu. Jeżeli grafika, to nie wszystko, to dlaczego nie zrobić bitew, które będą replikami bitew historycznych? Przecież można to zrobić tak, że bitwy takie mogą być asymetryczne tak jak to występowało w rzeczywistości i znając wynik bitwy ustalić dla każdej z nich asymetryczne nagrody gdy strona historycznie przegrana jednak wygra w grze. Można tak zrobić nawet z Midway. Tych bitew nie musi być wiele - wystarczy kilka najbardziej znanych z różnych okresów historycznych lub tych w których wszystkie uczestniczące okręty są w grze. Wystarczy lekko zmodyfikować match makera. Wystarczy kilka skryptów i kilka mapek, z których większość to będzie ocean. Czy to takie trudne do zrobienia?
 11. Olamagato

  Rocznica World of Warships

  Proponowałbym na siódmą rocznicę nowe radzieckie podwodne lotniskowce opancerzone z ekranoplanami rakietowymi. Brakuje mi ich och poprzedniej rocznicy i nie mogę przez to spać. Kolega powiedział, że mi odwaliło bo zamiast tego powinienem prosić o nowe niemiecko-argentyńskie drony rakietowe, które przecież są już zbudowane i tylko kiszą się w WG bo nie wprowadzono jeszcze quadlonów, które będzie można kupić tylko za odwróconą hipotekę. Ale ja nie mam już hipoteki bo mi ją komornicy zwinęli, tak więc sobie i tak nie pogram.
 12. Olamagato

  Biuletyn deweloperów: 0.10.9

  Coraz więcej papierowych modeli okrętów z kosmosu, których do niczego nie potrzebuję... Coraz więcej urojeń WG o tym w co ludzie chcą grać. W pewnym momencie monetyzacja papieru po prostu stanie. Nie ma wciąż lotniskowców nieparzystych poziomów, ale chusteczka z nimi. Wciąż nie można pograć w bitwy typu Midway, Leyte itp. Coraz więcej zupełnie niepotrzebnych rzeczy, które nie dają mi żadnej zabawy. Coraz mniej tego czym widziałbym tę grę. Nawet wolnej kamery w porcie nie ma.
 13. Olamagato

  Biuletyn deweloperów do aktualizacji 0.10.6

  Dobrze, że chociaż boty próbują ulepszać... Trochę szkoda bo dzięki temu, że były wyjątkowo głupie mogłem wbijać dwucyfrowe ilości torped do misji, które miały takie wymogi. Teraz będzie trochę trudniej. Ale chciałbym tryb w którym zdjęte będą wszelkie ograniczenia MM na typ jednostek. I wolną kamerę w porcie. I przywrócenie powiadomień o FF w postaci torped. I rozpieprzanie się o brzeg. I zatopienie floty na Krymie. A w ogóle jestem roszczeniowym dupkiem.
 14. Zdefragmentuj partycję z grą. Dobrze również systemową w trybie boot lub wyłącz wszystkie swap files bo one też się fragmentują. WoWS zabiera ok. 2-3 GB RAM, więc tyle czystej pamięci masz gdy masz nawet tylko 8 GB RAM i grafikę z 2GB dedykowanej (realnie masz 4,5 GB).
 15. Usunięcie powiadomienia o FF jest kompletnie idiotyczne. Nierzadko na rankedach robione są myki na dwa lub trzy okręty, gdzie część torped jest puszczanych na wabia, żeby zmienić zachowanie przeciwników. Na przykład na Mogami czy Ibuki wiele razy puszczałem pierwszą salwę na krawędź wyspy, potem odczekiwałem jakiś czas i puszczałem drugą salwę. W tym czasie DD, albo inny będący czujką widział moje ataki i wiedział co może, a czego nie może. Zresztą jeżeli to był DD to moje wszystkie torpedy szły wtedy na wabia, a on wbijał pełną salwę w wychodzącego zza wyspy BB/CA myślącego, że wszystkie już poszły. Myślę, że WG bardzo szybko wycofa się z tych nonsensownych zmian. Brak informacji, to popsucie gry. Natomiast co do skuteczności FF, to już kwestia dyskusyjna. Ja bym zostawił i jeszcze dołożył pełne uszkodzenia od taranowania i od brzegu. Obecnie jest taki nonsens, że naparzam 40 węzłów w wyspę, żeby momentalnie mnie zatrzymało i mogę błyskawicznie płynąć wstecz i właśnie wtedy wypuścić torpedy do kolesia, który myśli, że popłynąłem dalej wzdłuż wyspy, a tu zonk. Dostaje w burtę po sekundach. Tyle, że tak nigdy nie było nawet w najbardziej dziwacznych akcjach w realu. DD wpływający na flank ahead w brzeg, to już tylko złom. Jedyny podobny przypadek który się udał to wbicie się do wrót suchego doku St. Nazaire przez starego DD. I opóźnione jebudu. Ale to zupełnie inna bajka i akcja komandosów.
×