Jump to content

Whitedany

Players
 • Content Сount

  6
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  751

About Whitedany

 • Rank
  Seaman
 • Insignia
 1. Whitedany

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Dla mnie Atago jest na prawdę przyjemnym, wymagającym, a przez to dającym dużo frajdy okrętem. Jak piszecie wyżej wymaga dużo wiercenia się i kręcenia po mapie, żeby czasem nie wyrwać ninja-AP z 20km. Ster faktycznie przestawia się z prędkością małża pełznącego po dnie morza, ale za to bardzo przyjemnie startuje z miejsca. Długość....hmmm 203.76 m jednak to trochę jest i w miejscu bączka nie wykręci. Całkiem fajny jest też feeling długości/masy okrętu przy manewrach. Co do uzbrojenia: p.lot. - świetne nie jest, ale 1-2 samolotów na nalot zestrzeli. główne baterie - zaletą jest skupienie pocisków przy salwie, nie to co przy zezowatych pancernikach. Czas przeładowania i obrotu wież, mógłby być ciut lepszy, bo jednak odstaje wyraźnie od niższego tieru. Zasięg ognia, lekko przykrótki, ale mimo to daje radę. torpedy - wisienka na torcie typowo do obrony, ale za to potrafi zapędzonego napastnika skutecznie zniechęcić/zatopić. Co do zarobków. Dobrze nie jest, a i narobić się trzeba, żeby dostać więcej. Naprawa jest niemiłosiernie droga. Zwykle jest tak: - porażka - strzelisz parę razy, zginiesz wysadzony - ~120.000 - wygrana - rozegrasz zwykłą bitwę, postrzelasz celnie, zatopisz coś - ~200-300.000 / podejdzie ci bitwa i gracze - kręcisz wyniki po 500-650.000, ale to rzadkość. Co do wyglądu. Na prawdę ładny, smukły, a przede wszystkim co jest dużą zaletą, nie wystaje z wody jak korek, tylko górny pokład jest nisko nad wodą, co utrudnia trafienie. Dużo pocisków przelatuje nad dziobem czy rufą. Okręt, trudny w prowadzeniu, (w porównaniu do Murmańska, jest źle) wymagający dużej świadomości pola walki, jak i duuużo ruchu na mapie Pomimo wad, bardzo przyjemny dający frajdę, okręt.
 2. Whitedany

  Matchmaking

  I'd say they've lost before it started What is also weird for me, why when playing tier 6 Cruiser, there's a tier 9 Cruiser in a team of tier 4-6??
 3. Whitedany

  Torpedo's

  They don't, but planes do can And that's why you think it's a torpedo-bug. Quite often, near hills when planes are dropping torps, these go through the land and appear from under it.
 4. Whitedany

  Cleveland description: a word needs to be replaced (see pic)

  Not one - suggests that 'not even one' was lost None - suggests that 'none' = 0 was lost Both express the same, but in a slightly different way, so there's no mistake about it. Nethraniel is right. Best explanation so far and here to something to see ;) Bible - JOHN 17,12: "While I was with them in the world, I kept them in thy name: those that thou gavest me I have kept, and none of them is lost, but the son of perdition;"
 5. Whitedany

  Problemy z synchronizacją złota i wolnego doświadczenia

  Moduły, jak jakub pisze da się zawsze sprzedać, a przy sprzedawaniu okrętu są opcje rozwijalne. 1) Jak chcesz sprzedać, od ręki pisze ci zdejmij moduł lub zniszcz. 2) Jak klikniesz sprzedaj, wyskoczy okienko i tam rozwijasz zamiast zdejmij za golda, sprzedaj. Doliczy ci wtedy 50% ceny modułów do ceny okrętu przy sprzedaży. Po prostu WG zrobiło tak, by za nieuwagę zmusić się do wydania trochę golda , ale mimo to miło z ich strony, że zostawili możliwość sprzedaży za kredyty.
 6. Whitedany

  Cleveland

  Cleveland w przeciwieństwie do 'magicznej' Omahy taki nie jest. Jego rola trochę się odwraca. Trzeba korzystać z jego ponadprzeciętnej obrony p-lot i cóż, strzelać z granicy zasięgu. Nie ma torped, więc przy systuacjach 1/1 z pancernikiem, a czasem i lotniskowcem, nie ma szans. Jest bardzo duży, długi i pancerzem nie grzeszy. Bardzo dobrze sprawdza się jako wsparcie pancerników i obrona p-lot, której te nie mają. W grze jest bardziej wymagający od poprzedników i nie wybacza tyle błędów, co one. Z celowaniem na ok 15km, łatwo nie ma ;) Przelot pocisku, nieraz 12 sekund trochę trwa, a jeżeli przeciwnik robi uniki, to trafić bardzo ciężko. Celownik w grze nie daje nic poza kreskami na ekranie, więc zostaje wyczucie, gdzie i kiedy statek będzie za 10 sec. Dość często sprawdzam wyprzedzenie jedną wieżą, a resztę zbieram na salwę, kiedy wiem, że doleci tam gdzie chcę, a potem to już ogień ze wszystkiego co jest na pokładzie Omahą, gra się dużo przyjemniej, ALE jeżeli na CLV będziemy grać ostrożnie i z zasięgu, to okaże się, że CLV jest bardzo zmyślnym snajperem.
×