Jump to content
Update 0.9.2.1 release: 31/03/2020 05:00 - 07:00 UTC Read more... ×

Falathi

WG Team
 • Content Сount

  2,279
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  6455

About Falathi

 • Rank
  Community Coordinator
 • Birthday 05/19/1980
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Paris, 300m from Renault factory

WG

 • Position
  ---

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kapitanowie, zakładam wątek w związku z tym, że pomału nadciąga japoński pancernik premium VIII poziomu, Kii.
 2. Falathi

  USS Indianapolis

  Okręt pojawia się już na randomkach, nawet, jeśli chodzi jedynie o testy. Co za tym idzie, pozwoliłem sobie założyć wątek na jego temat.
 3. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  Owszem, gram na tych dłuższych dopóki nie zrobię kamuflażu. W skrócie: owszem, pozwalają na atakowanie bardziej odległych celów, w sumie zaliczam nieco więcej trafień. Torpedy 6km w praktyce miały szanse tylko przy starciu z niszczycielami, strzelaniu w dym lub atakowaniu nadpływającego celu, co zdarzało się dość rzadko. Minusy długich torped są dwa: z racji prędkości łatwiej je wymanewrować, na dodatek zadają niewielki dmg więc nadają się do tego, żeby uszkodzić cel, ale zniszczyć już niekoniecznie. Mała edycja: wczoraj w bitwie wpakowałem 9 z 10 torped w płynącego bokiem Amagi który miał 100% HP. Zjechały go do nastu k HP, ale NIE wystarczyły, żeby zatopić okręt. Zysk z salwy był oczywiście fajny, wpadło sporo dmg ale fakt faktem, na krótkich torpedach nie miałby szansy tego przetrwać.
 4. Falathi

  Anshan - niszczyciel premium VI tieru

  W obecnej wersji zdecydowanie TAK. Najpierw podpałka, potem kamuflaż. Na Gremiaszczym/Gremlinie zasięg faktycznie miał sens, bo pozwalał bić z niewidziałki. Jak z An Shanem - jeszcze nie wiem, za mało SP jak na razie. Dam znać, jak już dopełznę do 10SP.
 5. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  No, sporo też zależy od ogarnięcia tych, przeciw którym je puszczamy. Wczoraj na długich torpedach 14 trafień w bitwie, Tirpitz i Iowa skasowane. Generalnie długie torpedy są łatwiejsze, ale IMO krótkie dają większą szansę sukcesu. No i dużo większy dmg przy trafieniu też robi różnicę.
 6. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  No właśnie... 9.2km w bitwie: atak na Tirpitza z niewidziałki. Dostrzegł torpedy, nie wymanewrował dwóch i łyknął 15k dmg. Nieźle, ale bez szału. Za mało, żeby wykończyć okręt - ale żeby namieszać szyki już owszem. Torpedy 6km: atak w późnej fazie bitwy na wrogie Nagato, odpalenie torped z 3km. Przetrwałem, choć na oparach. Nagato widział mnie i zaczął robić zwrot, ale i tak zgarnął wszystkie. 50k dmg i ładne odbicie tego faktu w zarobkach. Minus jest taki, że tego rodzaju ataki można zastosować na niektóre okręty i z reguły sporo HP kosztują.
 7. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  Kwestia gustu. Na 9.2 masz szansę, że zawsze coś tam zrobisz, bo wróg nie spodziewa się Twoich torped no i dywanik 10 torped lecących blisko siebie czasem jest b. trudny do ominięcia. Minus jest taki, że rzadko kiedy zadasz naprawdę duży dmg, czy zatopisz okręt mający dużo HP. W przypadku 6km skuteczność torped jest dużo większa. Minus jest taki, że przeciwnik na ogół będzie świadom tego, co robisz więc może uda mu się je wykręcić. Z drugiej strony jeszcze nie miałem okazji przetestować combo wrogi niszczyciel + dym + aktywny sonar + torpedy. Podejrzewam, że przy odpowiednim zagraniu można zrobić komuś paskudną niespodziankę
 8. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  Moduł działa zasadniczo tak, jak kolega w pierwszym poście napisał. 1. Zwiększa minimalny zasięg wykrywania o 50%, czyli z 2 do 3 km. Przydatne, jak ktoś pakuje się za wysepkę lub w dym. 2. Zwiększa zasięg rysowania o 20% - czyli, jeśli ktoś wykrył cel poza naszym standardowym zasięgiem rysowania to go zobaczymy w grze, a nie tylko jako ikonkę na mapie.3. Zwiększa zasięg wykrywania torped o 20% - niby nie aż tak wiele, ale lepiej mieć, niż nie mieć. Co do perków... podejrzewam, że po patchu na II poziomie dam ostatni bastion. Na III pewnie dodatkowy ładunek, bo to przydatna rzecz. Na IV IMO zasięg nie ma sensu z uwagi na trajektorię pocisków, za to +3% do podpalenia jak najbardziej. Bazowa szansa na ogień jest niewielka, więc te +3% powinny zrobić naprawdę sporą różnicę. W tym rzecz - ten moduł NIE wpływa na to, z jakiej odległości podświetlimy inne okręty. Wpływa tylko na odległość, z jakiej wyspotowanie następuje automatycznie, a to trochę co innego. PS Zabawna sprawa z tymi torpedami Lo Yanga. Krótkie pozwalają na mordercze yolo z uwagi na prędkość, dmg i fakt że puszczamy w wachlarzu 10 sztuk. Wolne torpedy pozwalają strzelać z ukrycia - są sporo słabsze, ale z drugiej strony jak puścimy 10 sztuk obok siebie to jest szansa, że przynajmniej 1 trafi w cel. Z drugiej strony 55 węzłów szału na VIII nie robi.
 9. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  Zaznaczam - wnioski na podstawie, jak dotąd, tylko kilku gier. Po większej ilości bitew będę mógł powiedzieć więcej. PS Tak czy tak - dmg nie taki, jak na Błyskawicy, to fakt.
 10. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  PO kilku bitwach ciężko mi się wypowiedzieć na pewno, zwłaszcza, że nie mam Bensona i zasadniczo nie gram US DDs. W każdym razie... 1. Z uwagi na trajektorię pocisków i echosondę okręt nadaje się do tłuczenia wrogich niszczarek na bliski dystans. Na większy dystans nie bardzo - byle co wymija nasze pociski. 2. Strzelanie z dział na 10+ km na sens w przypadku lotniskowców, czy pancerników. Dmg nawet wchodzi, ale ważniejsze, że pocisków nie wymanewruje. 3. Podpalanie - tutaj szału nie ma. Przypuszczam, że po wrzuceniu perka to się zmieni bardzo konkretnie. 4. Torpedy - zobaczymy. Te szybsze wydają się bardzo ok, tylko zasięg jest lekkim problemem. Być może w połączeniu z kamuflażem jest to całkiem niezła łajba do torpedowania. Tak czy tak, planuję w najbliższym czasie trochę nim pograć i wyrobić sobie opinię, na razie to zupełnie co innego niż wszystko, czym gram zazwyczaj.
 11. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  A, już widzę, gdzie popełniłem błąd, masz rację - nie uwzględniłem wyposażenia. Tak czy tak myślę, że po zrobieniu kiedyś tam perka na kamuflaż może zrobić się dość ciekawie.
 12. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  Sprawdzę na testowym - z tego, co widzę w kliencie gry Benson zasięg podstawowy ma 7.4, Lo Yang ma 6.4. Co prawda, na Bensonie nie wliczam kamuflażu więc różnica ostatecznie będzie mniejsza.
 13. Falathi

  Lo Yang, VIII tier premium

  Wątek do dyskusji na temat niszczyciela Lo Yang, azjatyckiego ( a konkretnie, to należącego do Republiki Chin ) niszczyciela premium VIII tieru. Pisząc bardzo pokrótce: Lo Yang to były niszczyciel USS Benson, który w latach pięćdziesiątych został przekazany Tajwanowi. Stąd jego charakterystyki w grze są zbliżone do USS Benson w wersji z kadłubem C. Na razie zauwazyłem jedną, dość istotną różnicę: zasięg wykrycia to 6.4km, a więc cały kilometr mniej, niż w przypadku oryginalnego Bensona co powinno się przełożyć na konkretne różnice w stylu gry.
 14. Falathi

  Chabarowsk X tier

  Temat poświęcony niszczycielowi X tieru Chabarowsk.
×