-
Content Сount
673 -
Joined
-
Last visited
-
Battles
995
About profes79
-
Rank
Officer Cadet
- Profile on the website profes79
-
Insignia
Profile Information
-
Gender
Not Telling
Recent Profile Visitors
959 profile views
-
Nowa perkownica - pierwsze wrażenia, testy i pomysły na budowę kapitana
profes79 replied to 44smok's topic in Rozgrywka
Akurat Drobak trudno nazwać bitwą; obydwie bitwy morskie pod Narvikiem tak samo - obydwie doskonale pokazują co się dzieje z okrętami pozbawionymi możliwości manewru. Zwłaszcza drugi Narvik gdzie niemieckie niszczyciele uwięzione bez możliwości manewru w fiordzie blokowanym przez pancernik po prostu zostały wybite jeden po drugim. Duża ilość lądu to domena Pacyfiku i walk wokół Guadalcanalu ale nawet tam nie walczono w pobliżu wysp i wysepek, żeby nie zaliczyć nieprzyjemnej niespodzianki. Chyba jedyne bardziej znane starcie morskie, gdzie wykorzystywano układ lądu to bitwa na kotwicowisku Ko Chang, gdzie francuski krążownik kolonialny toczył (udany) pojedynek artyleryjski z syjamskim pancernikiem obrony wybrzeża, gdy obydwa okręty pojawiały sie i znikały za łańcuchem wysepek. -
Nowa perkownica - pierwsze wrażenia, testy i pomysły na budowę kapitana
profes79 replied to 44smok's topic in Rozgrywka
Bo może na takiej mapie trzeba trzymać coś na kształt formacji a nie trzymać się najbliższej wyspy i plumkać co 30 sekund? Jak jeszcze grałem to była to mapa, na której zawsze najlepiej się bawiłem, bo była na niej walka a nie chowanie się po kątach. -
Problemy klanowe WoWS - brak potyczek klanowych, bitew morskich, insygni klanowych
profes79 replied to _Shinobi's topic in Rozgrywka
Problemy z emblematami klanowymi były także w WoT ze dwa dni temu. -
Nie rozumiem narzekania na Ocean. Naprawdę. Dopóki grałem to jak mi się trafiała mapa gdzie nie trzeba szukać wysepek, chować się za wysepkami itd. to byłem przeszczęśliwy.
-
Zagraj Alaską B i zobacz, czy nalicza. Natomiast z tego cokojarzę premki/premki B są traktowane jak te same okręty (aczkolwiek potwierdzenie będziesz miał, jak ci na okręcie B zaliczy misję).
-
Tu jest sporo informacji o projektach różnych wersji, które ostatecznie doprowadziły do powstania Yamato. https://warshipprojects.com/2018/04/24/the-yamato-class-genesis/
-
Ależ ja nie zgłaszam pretensji. Tylko ponieważ za gry odpowiada ta sama firma to pokazuję, co dzieje się w grze starszej raptem o jakieś 3-4 lata i jaka świetlana przyszłość czeka WoWs.
-
Szczęściarze. W WoT w samym radzieckim drzewku na 8 tier jest 17 czołgów premium w samym radzieckim drzewku (po odliczeniu "dubletów" w postaci IS-6/IS-6 B czy Obj. 252U/Defender nadal zostaje 14 pojazdów). Drzewkowych 8 tierów jest jak dobrze liczę całe 10. Drzewko USA - 16/13 premek wobec 7 drzewkowych; Niemcy -17/12 wobec 10 drzewkowych (a nawet chyba 9 bo JagdPantherII chyba wyfrunął do tzw. kolekcjonerskich) - nawet Chiny - 9/7 wobec 4 drzewkowych. Są bitwy na 8 tierach, że drzewkowego czołgu ze świeca szukać. Za to grajków "mam czołg premium 8 tieru i mimo tego, że mam 100 bitew na koncie i zacząłem tydzień temu nie zawaham się go użyć" jest zatrzęsienie.
-
Dołóż do tego Wickesy (111) i Clemsony (156) plus 98 Gearingów i mamy zapas na najbliższą dekade albo i dwie ;)
-
Nie będę wklejał całych stron bo nie wypada - statystyki są podane m.in w "Pancernikach w Akcji" Wilsona, t. 2. Black Prince - 15 trafień (w przybliżeniu); Wiesbaden otrzymał tylko jedno trafienie z ciężkich dział - to, które go unieruchomiło. Owszem, jak czytałem opisy bitwy to walił do niego każdy okręt, jaki go akurat w rozwiewającym się dymie dojrzał, ale trafień z cięzkich dział kolejnych nie otrzymał; bardziej poturbowały go lekkie krążowniki Znacznie więcej trafień Niemcy mieli na swoich krążownikach liniowych - Lutzow 24, Seydlitz 21 i Derfflinger 17. U Brytyjczyków najmocniej oberwały krążowniki pancernopokładowe (Warrior, Black Prince i Defence) ale i liniowe: Lion (12), Queen Mary (ok. 15) czy Tiger (17). Oczywiście trzeba brać jakąś poprawkę na fakt, że opieram się na książce z początku lat 20-tych; nowsze badania zapewne pozwalają dojść do nieco odmiennych wniosków (aczkolwiek nie przypuszczam, żeby różnice były jakieś drastyczne).
-
Podczas Bitwy Jutlandzkiej statystyki ogniowe przedstawiały się następująco:
-
To pokazuje przede wszystkim problem spadającej liczby graczy (bądź niskiej liczby graczy o jakiejś godzinie). W WoT gry na odliczanie nam się w klanie zdarzały; nawet o późniejszych godzinach na popularnych tierach wrzucało nam dwa plutony do jednej bitwy raz na trzy - cztery razy; sytuację, że wrzuciło nam plutony do bitwy po tej samej stronie nie wiem czy pamiętam więcej niż ze dwa razy.
-
Teoretycznie coś podobnego miało już miejsce, jak wprowadzali Murmansk do drzewka sowieckiego. Swoją drogą z takich ciekawostek zostały im na pewno dwa pancerniki - HMS Agincourt, którego budowe rozpoczęto jako Rio de Janeiro; ukończono jako Sultan Osman a do służby wszedł już jako HMS Agincourt :) i HMS Erin budowany jako Readiyeh.No i kilku takich
-
Nie jest. I akurat na to tez mam dowody (z forum WoT ale firma pozostaje ta sama).
-
Jest jeszcze trzecia droga - zarabiać na zadowolonych klientach. Natomiast we współczesnym biznesie (jakimkolwiek) lepiej jest być nowym klientem niż wiernym klientem.