Jump to content
PSA: Ranked battles HP restoration for aircrafts issue Read more... ×

SzybkiBolek

Weekend Tester
 • Content Сount

  672
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [KAA]

About SzybkiBolek

 • Rank
  Officer Cadet
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SzybkiBolek

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Dodanie +1.8km do wykrywania torped rozłożyło na łopatki sens grania DD typu Shima 12km czy Asashio. Azjatów nie mam, więc się nie wypowiem. Ale po ilości okrętów na serwerze wnioskuję, że jest lipa. Zrypany rework CV doprowadził do gwałcenia DD. By przeżyć, muszą kitrać się w zasięgu AA sojuszników. Przeciwlotniczy Worcester nie potrafi rozwalić eskadry samolotów na tyle skutecznie, by czymś nie dostać i ma gorszą pelotkę, niż papierowy Minotaur. Ruskie BB potrafią solo trzaskać się z 3 innymi BB i wygrać, o ile po drugiej stronie nie ma też Ruska lub Tirpitza wsadzajacego czerwonemu w tyłek torpedy.
 2. SzybkiBolek

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Owszem. Ale zazwyczaj w decydującym etapie bitwy CV zostawał bez samolotów, dzięki czemu niszczyciel mógł zmienić losy potyczki. Teraz lotnia może wysyłać eskadrę za eskadrą złożoną nawet z 2 latadeł i świecić DD, którego jedyną obroną jest de facto kamuflaż. Ratunkiem pozostaje spieprzać na drugi koniec mapy poza zasięg dział wroga albo spróbować ubić lotnię.
 3. SzybkiBolek

  Wieszający się port

  Różnicę odczujesz tak naprawdę tylko przy operacjach na dużych plikach typu obróbka zdjęć, filmów czy tworzenie dużych projektów w CAD. Ostatnimi czasy dyski NVMe poszły dość mocno do góry (potrzebowałem SSD do konsoli, więc kupiłem swój tj. SP 1TB w promocji za 499 zł jednocześnie przekładając z kompa Evo 860 500GB jako zewnętrzny do X1) i nie warto zmieniać. Cena ~800 zł (trzeba doliczyć radiator, bo NVMe lubią się grzać) to zdecydowanie za dużo jak na dysk 1TB. Ps. Można kupić na ali u chińczyka fajny radiator za jakieś 30 zł, który obniża temperaturę o 15'C. Ale nie każdemu wejdzie. Mój slot jest obok karty graficznej, więc wsadziłem cienkie radiatory (12 zł za parkę) z obu stron dysku. Temperatura spadła o 10'C.
 4. SzybkiBolek

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Ogólnie pomysł z nieskończonymi samolotami jest delikatnie mówiąc debilny. Taki CV X może latać nad niszczycielem non stop go spotując a ten nic z tym nie może zrobić... w dymie nic nie widzi i zazwyczaj ma do bani AA.
 5. SzybkiBolek

  Na randomach nie da się grać....

  Dzięki premium, flagom, free exp i innym duperelom można szybko wygrindować daną linię, dostając 10-12k doświadczenia za bitwę. Więc moim zdaniem ograniczą szybki grind i całkiem możliwe, że obetną zarobki. Możliwości tworzenia serwetkowych zdupyszipów są wbrew pozorom też ograniczone a WG nie po to inwestowało i rozwijało produkt, by go zamknąć po kilku latach. Randomki (jedna bitwa):
 6. SzybkiBolek

  Niszczyciel KLEBER

  Grinduję obecnie Le Fantasque. Na testowym zrobiłem Klebera pod zasięg 18,9km. W bitwie przeciwko 5 graczom weszło 5 podpaleń (bez eksperta). Tłukłem wrogie okręty z zasięgu 14+ a wrogie łajby miały problem z trafieniem we mnie (zwłaszcza z doładowaniem silnika). Więc może w tym kierunku trzeba będzie iść? Mini krążownik z dużym zasięgiem? Zastanawia mnie, co za upośledzony umysł wymyślił, by DD bez dymu nie mógł się w żaden sposób obronić przed siedzącym na d***ie CV?
 7. SzybkiBolek

  Na randomach nie da się grać....

  Trzeba wziąć pod uwagę, że ktoś czasem może mieć zły dzień w życiu osobistym i tu odreagowuje. Dlatego nie warto przejmować się tym, co jakiś pajac pisze na czacie. Zauważyłem ostatnio istny zalew lemingów. Jak po sznurku płyną jeden za drugim. Swego czasu w WOT był bot, który kierował pojazdem gracza w taki sposób, że jechał za innymi. Może to brat bliźniak tamtego?
 8. SzybkiBolek

  Wieszający się port

  Zmienia kolory, przez co łajby wyglądają niefajnie jak zabawki. Na Oceanie tego nie ma. W obu portach mam 118 fps... gdy Morze Czarne to 99 fps, Londyn 107 a Dunkierka 77.
 9. SzybkiBolek

  Wieszający się port

  U mnie muliło, kiedy miałem odpalony Netflix. Teraz na nowym kompie nic się nie dzieje (nawet na mapie Londyn). Zresztą, zawsze po aktualizacji ustawiam od razu mapę Ocean.
 10. SzybkiBolek

  Na randomach nie da się grać....

  Nie ma sprawy. Wiele osób popełnia ten błąd. Sam się do nich zaliczałem, dopóki ktoś mnie nie uświadomił Po to jest forum, by dyskutować a nie rzucać dla przykładu wyzwiskami, gdy ktoś ma inne zdanie lub zwróci uwagę. Miałem 5 wtop pod rząd, więc po takim combo zastosowałem skrót alt+F4 i tyle. Po co się denerwować z powodu jakiejś gry. Życie jest za krótkie.
 11. SzybkiBolek

  Na randomach nie da się grać....

  Zmiana o 360' oznacza, że nastawienie jest takie samo Mam w nosie to, co piszą na czacie. Jestem miłośnikiem DD i spamerskich krążowników i te ogarniam dobrze. Natomiast lotnie mam na max VI tier za wyjątkiem Grafa (wersja B) na VIII. Zdarza się lamić ale jakoś nikt mnie nie wyzywa od takich owakich.
 12. SzybkiBolek

  [X] Smoleńsk

  Cieńszy pancerz? Czy ja wiem? BBki będą go przebijały na wylot :P
 13. SzybkiBolek

  [X] Smoleńsk

  Czy ten okręt dostał cichego nerfa?
 14. SzybkiBolek

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Nie. Jeden uważający się za guru chce za wszelką cenę udowodnić, że ten drugi nie ma racji i na niczym się nie zna. A że ma problem tak naprawdę ze samym sobą i problem "czytanie ze zrozumieniem", więc wychodzą takie kwiatki. Chciałem grindować tę linię ale VI mnie zniechęciła skutecznie. Ten okręt jest nijaki.
 15. SzybkiBolek

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Noszę się z zamiarem przeróbki Shimy pod torpedy 20km - dając moduł +5% oraz perk +5kts do prędkości. Ze spotem 2,5km (gdzie teraz praktycznie w każdej bitwie pływa BB z perkiem CZUJNOŚĆ +25% lub +35%, wykrywając rybki z 2.3-2.4km) będą zapierniczały te 7-8 węzłów szybciej.
×