Jump to content

qaramell

Players
 • Content Сount

  393
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  11544
 • Clan

  [QTAZ]

About qaramell

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

1,008 profile views
 1. Co to za zgromadzenie? Jesteśmy grupą składającą się w większości z doświadczonych graczy, którzy zmarnowali przy tej produkcji długie lata :) Wielu naszych klanowiczów zjadło na tej grze przysłowiowe zęby i wszelkie kwestie związane z mechaniką nie są nam obce. Cechuje nas niesamowicie luźne podejście zarówno do siebie jak i do gry randomów - u nas nigdy nie jest smętnie i nudno :) Ale po co ten wątek? Zdecydowaliśmy się otworzyć nasze podwoje dla świeżej krwi, a forum chociaż już umiera, to wciąż istnieje, więc stanowi potencjalne źródło nowych zbieraczy ropy (która przydaje się jedynie przy paleniu discordów) Czego wymagamy? 1.Umiejętność gry w stateczki połączonej z wiedzą, że CW to nie random. 2.Znajomości mechaniki gry i geometrii na poziomie minimum dobrym. 3.Umiejętności przyjęcia ewentualnej krytyki i odpowiedzialności za własne akcje w trakcie gry. 4.Zachowania zimnej krwi w sytuacjach stresowych. 5.Minimum czterech dobrze ogranych okrętów X tieru. 6. Brak długiego, sztywnego, kauczukowego przedmiotu tam, gdzie słońce nie dociera. Dodatkowe punkty za bycie cierniem w boku naszego wspaniałego wydawcy :) Co oferujemy? 1.Szkalowniczą Przyjemną atmosferę na discordzie. 2.Wytykanie błędów Szkolenia z zakresu niuansów zawiłej mechaniki (“Czy Ty k***a miałeś geometrię w szkole?”). 3.Zgraną i aktywną ekipę, nie tylko w tej produkcji. 4.Złe RNG i MM przypisane do klanu. 5.Ordynarną kradzież fragów/dmg w dywizjonie. 6.Okazjonalne palenie discordów :) Ostateczną decyzję podejmiemy po rozmowie z ewentualnym nowym zbieraczem bawełny ropy i po odbyciu stażu na platformie wiertniczej W sprawie rekrutacji piszcie do nas na discordzie: B4rt3kl3w#1760 Snake#6443 Qaramell#6449 Zastrzegamy sobie prawo do odpowiadania na wybrane zgłoszenia :)
 2. qaramell

  Sprint rankingowy 10 (1vs)

  były już sprinty gdzie można było grać dywizjonem i było to genialne rozwiązanie. Dwa skomunikowane, uzupełniające się okręty robiły rzeź :)
 3. qaramell

  Sprint rankingowy 10 (1vs)

  Jest ok. Do momentu jak trafisz ogarnięte DD po drugiej stronie... albo Entera... albo Hippera/Eugena :) Brakuje mu hydro. Natomiast Bismarckowi brakuje torped. Coś za coś ;p Uwielbiam w sumie trafiać niemieckie BB jako przeciwnika. Nawet nie trzeba się starać za bardzo :D
 4. qaramell

  Sprint rankingowy 10 (1vs)

  Oj. Ja bym się tak z tym top pickiem przy Derpie nie rozpędzał :)
 5. qaramell

  Sprint rankingowy 10 (1vs)

  No właśnie nie. Przy takich pojedynkach decydują umiejętności (tak myślę, że ~90% wkładu w wygraną). Pływam ten sprint krążownikiem, więc zgodnie z tą teorią powinienem częściej przegrywać z BB niż wygrywać. Wiesz ile razy przegrałem z BB? ZERO! Tak! Absolutne 100% WR vs coś co jest na mnie kontrą. Ale do tego trzeba myśleć.
 6. qaramell

  Sprint rankingowy 10 (1vs)

  Ale co Ci zabrania wybrać okręt który da Ci przewagę? Czy to dlatego, że ma odpowiednie narzędzia albo czujesz się na nim pewniej?
 7. qaramell

  Sprint rankingowy 10 (1vs)

  DD-kiem można spokojnie porobić CV a i krążek idzie zatopić ALE, trzeba do tego nieco pokombinować, pomyśleć, pomęczyć się. A tego niestety ludzie nie lubią i taka jest prawda. Ma być łatwo i przyjemnie. Powiem nawet więcej - DD (o ile nie jest to Franca) jest o wiele prościej poradzić sobie z CV niż niejednym krążkiem. Jedyne czego potrzeba to umiejętność myślenia i analizy. Kwestia wykorzystania mapy i znajomości okrętu. Ten tryb jest idealny i chociaż WG strasznie podpadło eventem na PR to tutaj mają ogromnego plusa. Jesteś Ty i Przeciwnik i decyduje skill. Żadnego teamu, który Ci położy/wyciągnie bitwę.
 8. qaramell

  Sprint rankingowy 10 (1vs)

  A co jest złe w Hipperze? Ja pływam Eugenem i pomijając DC sprzed chwili to mam 100% WR do tej pory. Masakrujesz absolutnie wszystko (jeszcze tylko Entera nie spotkałem, ale z CV też nie ma problemu) :D
 9. qaramell

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  Ojej, biedny Drwal poczuł się urażony bo ktoś mu wytknął jego ostatnie słowne zaczepki, normalnie aż żal dupę ściska :( Pragnę tylko przypomnieć, że to się zaczęło od różnicy zdań po której zostaliśmy publicznie ogłoszeni wrogami publicznymi ale o tym to już pewnie mało kto pamięta :) Każda kolejna decyzja, każdy kolejny event, większość nowych okrętów (zwykłych i premium) jest coraz bardziej porąbana, psująca balans gry, degradująca przyjemność i złożoność rozgrywki. Ludzi już męczy i wkurza te ciągłe mydlenie oczy, że mogą coś zdobyć, kiedy tak naprawdę dla 99.99% jest to ukryte za paywallem, bo NIKT, NIKT NORMALNY nie poświęci 6h+ DZIENNIE na grind (w optymalnych warunkach, bo przy tym co się zazwyczaj dziej przy eventach to pewnie wyjdzie ~9h). I jak mi wyjedziesz, że przecież nie musi - owszem nie musi, Tylko było nie wciskać graczom przez ostatnie tygodnie, że będą mogli to zrobić skoro nie mogą bez płacenia lub poświęcenia astronomicznych ilości czasu. Event na PEF był dobrze zrobionym eventem - 2/3h dziennie gry i można było go zdobyć. Gracze zadowoleni bo mogą coś zyskać grając w produkt, a gracz zadowolony to gracz płacący. Teraz nie będzie zadowolonych graczy, bo większość czuje się zwyczajnie oszukana, opluta a następnie zmieszana z błotem po waszych odpowiedziach.
 10. qaramell

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  O! Widzę znowu zaczynasz atakować cały klan. I to bezpodstawnie. Nudne to się już robi wiesz. Event jest przegięty i dobrze o tym wiesz. Gdyby nie było to wszędzie reklamowane jako możliwość zdobycia PR za darmo to nie było by aż takiej gównoburzy. Bo nie chodzi tutaj o to, że gracze nie doceniają pozostałych nagród, tylko o to, że bez płacenia chorej ilości dublonów/pieniędzy nie jesteś w stanie zdobyć tego co było Ci przez ostatni czas wciskane w przekazach jako wręcz gwarantowana nagroda. I reszta nagród tego nie rekompensuje, zwłaszcza Gorizia która jest crapem niemiłosiernym na tle innych T7 a i tak trzeba na nią tyrać jak w pracy na full etatu. Miałem jeszcze jakieś resztki sympatii do Ciebie i do WG, ale ostatnio zachowujesz się zwyczajnie chamsko i atakujesz nas przy każdej możliwej okazji. Ja rozumiem, że całe gówno spływa na Ciebie (niesłusznie w większości), ale wrzuć czasem na luz i zastanów się co piszesz.
 11. qaramell

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  Event na Benhama akurat był łatwy, prosty i przyjemny. Nawet nie zauważyłem kiedy wpadł :) Co do dyrektyw - do zdobycia jest okręt T10 więc proste być nie mogły... ale to jest totalny absurd. Nawet mając zapas mega kamuflaży i smoczych flag większość zadań jest zwyczajnie nie do zrobienia bez poświęcania ~10-12h DZIENNIE. Albo nawet więcej bo życzę powodzenia w robieniu misji np. DD kiedy będzie istna plaga "przewoźników" farmiących swoje misje. Jak dla mnie event do olania. Gdyby był zrobiony w okresie nieświątecznym i do tego rozciągnięty w czasie to ok, ale w takiej formie jest nie do zaakceptowania. Jako fan gatunku MMO jestem przyzwyczajony do grindu i go lubię ale to jest przegięcie (nie używając ostrzejszych słów). Są dwa plusy tych dyrektyw - przekonały mnie, że grosza nie wydam w te święta na WG i nie będę miał żadnych problemów, żeby olać tę grę na święta i spędzić ten czas z rodziną. W takim formacie to to tylko zniechęca do gry zamiast zachęcać.
 12. qaramell

  Bitwy rankingowe: Sezon czternasty

  Progres zależy od wygrywania - tylko tyle i aż tyle. Natomiast na samo wygrywanie składa się już wiele czynników i dmg akurat jest jednym z najmniej istotnych. Jeżeli nie trafisz teamu który zechce współpracować to trzeba się nauczyć wykorzystywać taki team do granic możliwości (najlepiej tak, żeby o tym nie widzieli). Nie wiem czym grasz, ale po 45% WR na tak niskich rangach wnioskuje, iż nie grasz okrętami które mają wpływ na bitwę. Trzaskaniem dmg na BB i HE spammerach nie wygrasz bitwy - a po tym co piszesz można wysnuć wniosek iż to robisz. Skup się na DD i krążkach z radarami a nawet najsłabszy team będzie miał nagle sporo łatwiej wygrać.
 13. qaramell

  [LOBUZ] My Little Łobuz - rekrutacja otwarta

  Jako Łobuzy osiągneliśmy wiele w tej grze i myślę, że byliśmy ważną częścią naszej społeczności. Pokazaliśmy, że możemy sięgać podium i to wielokrotnie. Te 2 lata spędzone tutaj były bardzo udane patrząc z mojej perspektywy. Szkoda mi trochę zostawiać coś w co włożyło się setki godzin czasu, ale pewne działania sprawiły, że gra nie jest już przyjemnością. Dziękuje Wam za wszystko. Za świętowanie sukcesów, za motywowanie się do sięgania szczytu, za opłakiwanie porażek, ale przede wszystkim za wzajemny szacunek do Siebie nawzajem pomimo czasami skrajnie różnych światopoglądów. Ale najbardziej w tych 2 latach cenie to iż zebraliśmy grupę osób, która zżyła się ze sobą również poza tym światem wirtualnym. I mam wielką nadzieję że ta grupa będzie dalej trwać :) Tym, którzy zostali w grze - powodzenia. o7
 14. qaramell

  Baltic Sea Wolwes - zapraszamy do klanu .

  jestem, jestem. Trzeba pogonić Hultaja i resztę o jakiś mini zlocik wreszcie :D
 15. qaramell

  Baltic Sea Wolwes - zapraszamy do klanu .

  Wielkie brawa dla tego Pana! Wreszcie ktoś kto nie boi się tępić używania wszelkich niedozwolonych wspomagaczy! Delikatnie odżyła we mnie nadzieja w tą społeczność w tym momencie, tak skutecznie zniszczona przez zamiatanie poprzednich przypadków pod dywan, a nawet przyjmowanie osób z udokumentowanym użyciem do klanów. Jeszcze raz brawo! Stawiam piwo jak się kiedyś zobaczymy :)
×