Jump to content

FranzBeckenbauer

Beta Tester
 • Content Сount

  18
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4122

About FranzBeckenbauer

 1. FranzBeckenbauer

  Tespit Edilmeden Ateş Edilmesi

  Bu konu gerçekten sıkıntılı ve hala kafamda bir açıklama getiremedim. Yanlış bilmiyorsam eğer 3 km den sonra bütün gemilerin tespit edilebiliyor olması gerekli ama bir Mahan sis içinde ada vb. birşey olmamasına rağmen 1.9km tespit olmadan bana ateş edebiliyordu. En başlarda hileli bir mod olduğunu düşünmüştüm ta ki kiev ile ben yapana kadar. Kiev ile sis içinden adanın hemen çıkışından 4 km mesafedeki pensa ya tespit olmadan uzun bir süre mermşi yağdırabildim. Fakat bu herzaman olmuyor RNG mi devreye giriyor yoksa bazı grafik sıkıntılar mı var bilemiyorum.Bazı haritalarda adaların burnu suyun altından yada yüzeyi hafif geçeçek şekilde devam ediyor. Galiba böyle durumlarda her nekadar görüntüde sen ada arkası kalmayım çatır çatır ateş edebilsende oyun seni ada arkası olarak hesaplıyor. Buna en çok bukadar iyi niyetli bakabiliyorum yoksa çıldırmamak elde değil. 1-2 km den sis içinde tespit edilmemek nedir yahu!
 2. FranzBeckenbauer

  Klan Sistemi

  bu site malesef maddi yetersizlikten dolayı kapandı ama wows-numbers yada warshiptodays gibi siteleri biraz kurcalayarak profilinden yapabilirsin.
 3. FranzBeckenbauer

  Klan Sistemi

  Valla ne zaman gelir bilemiyorum ama bu oyun wot'a göre çok daha taktik ve ne yaptığını bilen oyunculara ihtiyaç duyuyor. Normalde wot'ta epik bir performansla sık sık maç çevirdiğin halde bu oyunda bu mümkün değil malesef o yüzden random maçlar rng ve mm nin keyfine göre ızdıraba dönüşebiliyor.
 4. FranzBeckenbauer

  TEAM HARBOR (PR=1500+)

  Usta biz genel olarak 3 arkadaş platoon atıyoruz. Yaşlar 26 pr olarak 1500 civarlarındayız. İletişim aracı olarak Ts tercih ediyoruz. Oynadığımız gemi seviyesi genel olarak tier 5-8 aralığı DD ve BB ağırlıklı oynuyoruz. Bir arkadaşımız CV oynuyor. İş güç sebebiyle genel olarak saat 19:00 20:00 civarı topalaşabiliyoruz. Sana da uygun olursa ekip modu veya randomda platoon oynabiliriz. Maksat eğlence ve şu saçma MM sisteminin direncini bi nebze kırabilmek gına geldi artık saçma saçma takımlardan
 5. FranzBeckenbauer

  Hile Kullanan Oyuncular İle İlgili Açıklama

  Bu duman konusunda oyunda bir gariplik var hile olduğunu düşünmüyorum yani rng den midir tam olarak çözemedim. Bazen öyle birşey ki içinde koskoca BB yi saklayabiliyor.Bazen muhrip olursun siste yatarsın ateş edersin kimse görmez ama gün geliyor cıt dediğinde tespit oluyorsun ve yakınında kimse yokken bu sis olayını çözebilmiş değilim tam stabil işlemiyor sanırım. Aimbot konusuna gelirsek gerçekten üst seviyelerde cılkı çıkmış durumda farraguttan tut benson a flecther a hepsi 9 10 km den sonra aim özürlü gemiler 792km mermi hızı sağolsun ki fena da oynamam oyunu ama millet bildiğin expert olmuş her attığımı girer manevra yap hız düşür arttır yemiyor adam çünkü açmış aimbot u takılıyor. Ve bunlar gerçekten oyunu kapatmaya zorluyor insanları. Birde MM arkadaş şu wg 5. senesini kutluyor hala ne tankta ne gemide şuna bir çözüm getiremedi. Hadi kötü oynarsın kaybedersin tamam onu geçtim iyi oynarsın 2 3 el kaybedersin tamam ama bazı gün ağzınla kuş tutsan komple kayıp bazı gün hiç birşey yapma maç kazan full. Dün artık cinnetlik durumda koca gün 3-4 kill ortalaması tutturmuşum winrate %20 lerde bu nasıl olur bilemiyorum. Kendimden şüphe eder hale geliyorum artık ama ciddi anlamda ağzınla kuş tutsan yok yani maç kayıp. Maç başı bir bakıyorsun 2 tane BB arka arkaya dar kanaldan geçiyor ve DD lere yem oluyor adamlara soruyorsun niye yaptın bunu diye just chill try new tactics diyor ya git başka maçta dene antreman odasında dene ve bunun gibi birton absürd maç. Ben rağzıyım arkadaş bir maça gerekirse 2 dk bekleyip gireyim ama artık şu MM i adam gibi yapın wn8 mi dersin wn 7 mi dersin pr mi wtr mi bir istatistik düzeni oturt ve herkesi sahip olduğu istatistik aralığındaki maçlara at artık
 6. FranzBeckenbauer

  Oyunun simge durumuna geçme sorunu

  İlk olarak temiz kurulum her zaman en güzelidir.Eğer kota sıkıntın yok ise temiz kurulum yapmanı öneririm. Onun dışında ben hariciden çalıştırırken fps droplar yaşadım pek önermem açıkcası. Eğer yeni bir disk almayı düşünüyorsan kesinlikle hdd ye bulaşma bütçeni biraz zorlayarak indirimde 240gb lık ssd kovalayabilirsin gerçekten farkettiriyor. Özellikle oyun açılışı yükleme ekranı konularında oyun içinde çok bir fps yardımı yapmaz diyorlar ama genel olarak sistemi rahatlattığı için (benim önce ki hdd sisteme darboğaz yaşatıyordu) bende fps artışı bile sağladı.
 7. FranzBeckenbauer

  Bir Bilene Sor !

  Tamamen senin oyun stilinle alakalı şuan için bence ''op Ship'' durumu japon ve amerikan BB ağaçlarında yok her geminin + - yönleri var. Fuso ya gelirsek benim gerçekten beğendiğim bir gemi tam bir Citadel makinası fakat ilk gövde geliştirmesini yapana kadar kruvazörden beter menzili oluyor o işkenceyi çekeceksen al oyna sonrasında ki nagato nun zırhı sağlamdır dengeli bir gemidir. Amagi sınıfı amerikan BBsine göre daha zayıf bir zırha sahip sanırım fakat top sayısı ve manevra kabiliyeti gerçekten iyi 9 ve 10 seviye olan japon BB leri oynamadım ama yamato sınıfı amerikan BB sinde top kalibresi olarak çok daha üstün.
 8. FranzBeckenbauer

  Yaşasın Yeni MM..!

  Bıktım gerçekten bıktım wottaki saçmalıklardan kaçıp geldik buraya aynı tas aynı hamam bir gün %75 winrate iken diğer gün nasıl %10 %5 olabilir maç başı 3 adam almışım ve ''kill steal'' olarak nitelendirilemez hakkıyla 3 adam yine kayıp yine kayıp oyunun ilk 5 dakikasında takımın nasıl 4 te 3 ü ölebiliyor maç sonları artık 5 adamı ben alıp öldüm kaldı takımlar 6 ya 3 diyorum ''eşek değillerse kazanırlar'' çıkıyorum maç raporu ''YENİLGİ'' abi vaz geçin artık şu al ver ekonomiye can ver tavrından bir standartı olsun bu işlerin. Nasıl bir mantıksa bir adamı istatistiği yüksek diye tek başına acemiler ordusuna at karşıyada ver rng bonusu zebil olsun herif.Vazgeçin şundan çalışmıyor artık insanları soğutmaktan başka bir işe yaramıyor.Sınıflandır oyuncuları istatistiklere göre gerekirse bir buçuk dakika ele girmeyi bekleyelim ama adam gibi maça girelim herkes kendi sınıfındaki kişilerle oynasın artık
 9. FranzBeckenbauer

  Genel Geri Bildirim

  Yei haritalar optimizasyon açısında biraz sıkıntılı sanırım. Özellikle savaşların yoğunlaştığı anlarda yeni mermilerinde etkisiyle fps droplar yaşanabiliyor.
 10. FranzBeckenbauer

  Gorunmezlik

  valla kardeşim minekaze için konuşuyorum 5,4 - 5,3 km lere kadar yüzey tespit edilebilirliğini düşürme imkanı var.
 11. FranzBeckenbauer

  Zırhlılar başlangıç için hiç uygun değil.

  yukarıda belirtilen cantürk arkadaşımızın çektiği video kesinlikle mütiş bunu izleyerek citadel olayını kavrayabilirsiniz. Genellikle belirtildiği gibi baca altı ve batarya altındadır bu bölgeler ama bazı gemilerde farklılık gösterir örneğin cleveland.
 12. FranzBeckenbauer

  Gorunmezlik

  Kaptan özelliği + yükseltme yani hile yok. Örneğin Fubuki kaptan özelliği vererek yüzey tespit mesafesine -%10 , yükseltme takarak yine -%10 ve kamuflaj ile - %3 daha yüzey tespitini azaltabilirsin. Hele ki 5. seviye komutan yeteneklerinden - %10 tespit menzilini düşürmeyi aktif edersen totalde dehşet bir avantaj sağlıyorsun.Ben daha 5. kaptan özelliğini açamama rağmen şuan ki fubuki nin yüzey tespiti 6.1 km birde o yeteneği açtığımda 5.6 km ye kadar düşücek. 5.6 km ye birde durarak sis basma ve ada arkası taktiklerini ekledinmi uçak veya scout yardımı olmadan tespit edebilmen mümkün değil.
 13. FranzBeckenbauer

  Zırhlılar başlangıç için hiç uygun değil.

  Olay zırhlı muhrip yada kruvazör sahibi olmak değil tamamen oynadığın geminin dinamiklerini kavrayabilmektir. Gerekli komutan özellikleri ve parçalar ile muhriple teke tek kalmadığı sürece BB ler kolay kolay torplanmaz. Bunun için biraz tecrübe ve uygun strateji yeterlidir. Ayrıca BB oynarken duruş gerçekten önemli oyun çıkalı belli bir süre olmasına rağmen çoğu oyuncuda bunun eksikliği görülüyor. Tam salvo atabilmek adına rakip atak hattına paralel durmak büyük bir hata wot taki mantığı uygulayıp çapraz durarak veya dik durarak rakibi karşılamak gerekli. Bir başka konu ise zamansız atışlar ve mermi seçimi bu 2 konuda da oyuncularda hala acemilik var size karşı dik veya çapraz açıda gelen adama çaresiz kalmadıkça ateş etmek bir salvoyu boşa harcamaktır.BB oynarken mümkün olduğunca sabırlı ve uygun açıyla ateş etmek gerekli. Ve en önemlisi kesinlikle youtube ve benzeri kanallardan köşk vurmayı öğrenin rakibin geliş açısına göre hangi hizadan vurulur gemilerin kaba taslak köşkleri nerdedir öğrenirseniz oyundaki en dominant gücün aslında BB ler olduğunu farkedersiniz.
 14. FranzBeckenbauer

  Server Tırlattı!

  Arkadaşlar serverlar hala gidik durumda mı?
 15. FranzBeckenbauer

  FPS problemi

  0.3.1. güncellemesi ile ciddi anlamında oyun içerisinde -20 - 30 fps düşüşleri yaşamaktayım oyun içerisinde bir kaç yabancı oyuncuyada durumu sorduğumda aynı şeyleri söylediler güncellemeyle alakalı bir optimizasyon problemi midir bu durum ? sistemim intel i7 4700 hq 16gb ram nvidia gt 750 oyun ayarları en düşükte
×