farera

Players
 • Content count

  717
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5966

About farera

 • Rank
  Warrant Officer
 • Birthday
 • Portal profile farera

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Portal profile farera
 1. kesinlikle klanla alakası olmayan. hatta bence klan mantığına tamamen ters saçma sapan bir oyun mantığı. hangi akla hizmet böyle bir şey getirip birde üstüne 3 sezon aynı takım hiç bozmadan oynar ve görevleri tam yaparsa 10. seviye gemi hediye ediyoruz demişler çözemiyorum açıkçası. böyle bir şeyin gerçekten mümkünatı var mı? kaldı ki 30 kişilik klanları kurup bunlardan 7 şerli guruplarla sürekli ve devamlı maç yapmasını istemek klan mantığının neresinde? oldu ki klanından 7 kişi seçtin ama kurduğun takımda birinin işi çıktı gelemedi ne olacak? başkasını alsan süreklilik olmadığından gitti 10 tier premium gemi. kuru bayraklara devam. bence baştan aşağı saçmalık ve hayal kırıklığıdır bu. madem bir ödül verilecek bütün klana verilip her klana istediğini oynatma özgürlüğü tanınmalıydı. saatlerinin bize tersliğinden bahsetmiyorum bile. yakında gece 11 de başlayacak maçlar ben o saatte genelde yatağa girmiş oluyorum. büyük ihtimal oynamayacağım bir oyun modu yapılmış. wg'nin umrunda olmaz elbette de oyuncular hiç tepki koymazsa da üzülürüm açıkçası.
 2. roon'un batışından yaklaşık 1.5 dakika sonra oyun bitiyor. o sırada uçak roon'un battığı yerin arkasına doğru turuna devam ediyor olabilir. 14.8 km havadan tespiti olan gemiden bahsediyoruz. benden bu kadar. tatmin olmadıysanız yarrasa'dan replay isteyebilirsiniz. belki siz haklısınızdır. dediğim gibi beraber ticket atarız gurur yapmam.
 3. öldürmeden önce kendisi tam neredeyse havadan tespit alanında. senin havadan tespitin 14.8 km. adamı öldürdüğün km 16.9. spotterlar gemi etrafında 6km mesafede turlarlar. yani uçak senin 10.9km yanına kadar gelebilir. sen ise uçakları 8km öncesinde takım arkadaşın spotlayamıyorsa göremezsin ki zaten senin tam önünde spotterı tam anlamıyla spotlayacak kimse yok gibi görünüyor. ben oyumu roon'un ölmeden önce spotter attığına veriyorum. öldürdüğün kişi tcdk klanından. hata olduğunda iddialıysan ve bir bug bildiricem diyorsan kendisine mesaj atıp replayini isteyebilirsin. ona da bakabiliriz.
 4. bize de atarsan replay bizde bi inceleyelim. bakalım etrafta batan gemilere spotter olan var mı. yoksa hatayı bizde raporlayalım.
 5. moda filan bilmem. sonuçta arkadaşımsınız. böyle şeylerle dalga geçmenizi yada hata bugu olarak görmenizi istemem. size olanı söylüyorum. oyunun mekaniklerini bilin ki şaşırmayın, olağan bir şeyi dalga konusu yapmayın, hata sanmayın. inanıp inanmamak sizin elinizde. bana inanmayıp bug olduğunu düşünüyorsanız ticket atın replay dosyasıyla beraber. resime baktım. önüne bakıyorsunuz ama arkasında ve sağında bir sürü ölü arkadaşı var mini mapta. belli ki bir çarpışma olmuş arka ve sağ tarafında. top yönü de bunu gösteriyor zaten. onu tespit eden de muhtemelen burada atılmış bir uçaktır. replay izlemeden bir şey diyemem. ama tirptiz gibi bir gemiyi tespit için hata aramaya gerek yok. sen mahanla, kageroyla oyun başında radar yediğini attında ''böyle şeyler olur, oyun mekaniğidir.'' mi dedik canbanur? neden alıngansınız anlamıyorum. bak ben dediğimin arkasındayım. atın replayini bakın sizde inceleyin. mutlaka yakınlarda bir yerde yeni ölmüş bir kruvazör yada zırhlı vardır o uçakta onun uçağıdır. siz illa önünde arıyorsunuz ama önündekiler zaten çarpışma menzilinde değil ki. belli ki sağ tarafatan gelen bir atak vardı onu durdurup sol tarafa yönelmiş. kruvazörlerin uçakları 5 dakika havada kalabiliyor. yani seni tespit eden uçak 5 dakika önce ölmüş bir kruvazörün uçağı bile olabilir. aksi olursa bunu kanıtlayabilirse ben gurur yapmam. özür diler bilmediğim bir şeyi öğrettiğiniz için size teşekkürde ederim.
 6. Yazmiyicaktım ama bu kadar dalga dönünce dayanamadım. Uçaklarında tespit menzilleri var. Özellikle büyük gemileri onlar uçağı görmeden tespit edebilirler. Bir nevi muhrip gibi düşünün. O sırada batan bir geminin uçağı seni sen onu tespit etmeden tespit etmiş olay bundan ibaret. Bu bir hata değil oyun mekaniği.
 7. fred deyince gözlerim yaşardı bak. bu kadar keyifli oynayıp mağlubiyet üstüne mağlubiyet aldığım başka gemi yoktur herhalde. ben 420 likleri takmadığım gibi gemiye menzil bile vermemiştim. gövde geliştirmesini yapıp bırakmıştım. buna rağmen 88.000 hasar ortalama ile oynuyordum. ben genelde kendime bir iki zırhlı belirleyip muhrip olmadığından emin olunca üstlerine basıyordum. 2 izumo bir north'un arasına dalıp hepsini bitirip sağ çıkmışlığım vardır. ama işte neden bilinmez genelde kaybediyordum. leon henüz denemedim ama bence 9. tierin en iyi zırhlısıdır kendisi ama insanlar pek sevmez nedense. elin alışır ve doğru açı ile yaklaşırsan rakibe seveceğini düşünüyorum. kendisi pek sniper bir gemi değildir. yakın mesafeye giremezse etkisiz kalır genelde.
 8. klan savaşları oil verecek. yani baya bir klanın çok umrunda.
 9. atlanta sahiplerinin gözleri yaşarmıştır herhalde. pek korkulacak bir gemi değildir kendisi aslında. çok kolay hasar yer. genelde ada arkası ve pasif oynar. açık alanda kolay ölür. oyunu öğrendikçe kendisinden çekinmeye gerek olmadığını anlarsın.
 10. kırılmış mermilerde yangın çıkarabiliyor bazen. nasıl oluyor bilmesem de bir çok kez başıma geldi.
 11. zao hariç japon kruvazörü oynamıyorum o yüzden bilgim yok ama bir tür mekanik olduğu kesin. discordtan ata'ya sorabilirsin o böyle şeyleri biliyor. yangın, su alma gibi afetlerle baş etme uzmanı amerikanların oyunda bu konuda iyi aktarılmadığına bende katılıyorum. sadece tamir sürelerinin uzunluğu ile geçiştirilmiş bu ama bence amerikan gemilerinin yanma ve su alma süreleri daha kısa olmalıydı.
 12. kendi muhripleri kontrolü altında ki b alanınına yakın oynaması mantıklı p4rdus. adam montanayı oynaması gerektiği gibi yakın ve orta menzil oynamış. tıpkı ben. yalnız gearing orada geri çekilmek yerine ileri bassa 10 saniye önce ölürdü belki ama montana'yı da yanında götürürdü. herkesin kendi yorumu tabi ama conqueror'u biz denedik moskva patlayıcılarla üstünden geçiyor adeta tek vurup çift sayıyor. karşıda bundan 4 tane olacak. zırhlıların işi çok zor. bence oyun kruvazörler ve muhriplerin mücadelesi olacak. zırhlılar süs olacak.
 13. sanmıyorum. klan savaşları herkesin bir sistem üzerine oynayacağı maçlar olacak. tahminim turnuva maçları gibi olacağı yönünde. bencil gemilerden ziyade yakaladığında aşırı hasar verebilen takım oyununa yatkın ve caydırıcı moskva, yada des tarzı gemiler tercih edilir. bu gemilerin asıl tercih sebepleri zaten radarları. des 50 küsür saniye radar basabilirken moskva biraz daha fazla menzilli 30 küsür saniye radarlayabiliyor. hindenburg, zao, henry, minatour bundan yoksun. muhripler genelde cap savaşı ve torpido tacizi savaşı vereceğinden khaba'nın tespit menzili ve yüksek manevrası yüzünden bir şansı yok bence. keza henry reload ve etkisiz ap'si ile tercih edileceğini sanmıyorum. minatoru ise des ve moskva gibi iki canavara karşı tespit yediğinde tek lokmalık olacağından kolay tercih edileceğini sanmıyorum. ama takımlar minatour'u ateş gücü yüzündne oynatmak isteyebilir ve hayatta kalabileceği bir taktik bulabilirler belki. burada önemli olan tabi harita ve taktik. hindenburg, henry, zao çok güzel taciz ve spot görevine tek başına gönderilebilir. mesela ana filo bir kanada yüklenirken diğer kanadı bu gemiler gayet rahat tutabilir, yavaşlatabilir. ama böyle bir taktik her zaman tercih edilir mi bilemiyorum.