Jump to content

Firkines

Players
 • Content count

  100
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [KLON]

About Firkines

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

330 profile views
 1. Gra w stylu oszukać przeznaczenie. W połowie bitwy nie mieliśmy niszczycieli, wszystkie capy zajęte przez przeciwnika, zupełny brak kontroli nad mapą i cały team schowany za wyspą na środku mapy - presja najlepszego lotniska w tej grze tak chyba działa na graczy Potem nagle każdy zaczął robić to co powinien, wpadło kilka złotych salw i stał się cud Pozdrowienia dla @MaciejoVietnam, @Krycin_invader i @RagingNoob.
 2. Sprawdzałeś kiedyś jaka jest Twoja celność głównej artylerii na tych dwóch okrętach? Z tego co widzę, to różnica wynosi mniej niż 1% na korzyść krążownika, więc chyba nie jest tak źle z działami Gneisa.
 3. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Z pewnością by jacyś pozostali, a ich pierwszą decyzją po rozpoczęciu bitwy było by szukanie dobrej pozycji do wystrzelania torped, a o capa niech się biją ci co mogą więcej na siebie przyjąć. Fala szybkich samobójców z pewnością by się zmniejszyła, ale zwiększyła by się ilość samobójców na końcu bitwy, którzy sobie właśnie przypomnieli o potrzebie zdobycia expa i kładą drużynie wygrana grę.
 4. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Gdyby taki system lub do niego zbliżony został wprowadzony, to nikt przy zdrowych zmysłach nie grał by już na niszczycielach.
 5. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Nie mam problemu z samym systemem ELO, ale mam problem z przyznawaniem expa w ogóle w grach rankingowych mojej ulubionej klasie okrętów. Jeśli WG naprawi ilość expa za spot i capa, to możemy pomyśleć o systemie ELO, który wtedy będzie sprawiedliwie oceniał wkład każdego gracza w bitwie.
 6. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Nie wiem, czasami się zdarza, ale grając niszczycielem nie mam innego wyjścia jak grać o wygraną - gdyby było inaczej, to nie wchodził bym na capa. Przecież najlepszy gracz w drużynie przegranej w tym systemie też zdobędzie punkty, a ja grają niszczycielem gdy będę miał pecha dostane ujemne punkty ponieważ "tylko" capowałem, spotowałem i dawałem dym.
 7. Zabrać Gwiazdkę Dla Przegranej Drużyny

  Ja gry rankingowe zazwyczaj rozgrywam na niszczycielach i z mojego perspektywy jest spory problem z przyznawaniem expa tej klasie w bitwach, więc trudno mi sobie wyobrazić żeby system zaproponowany przez @Little_Rowboat sprawiedliwie ocenił mój wkład w bitwę. Moim zdaniem większość bitew na rankingach zależy od tego kto szybciej pozbędzie się niszczycieli przeciwnika, a przy obecnej mecie z super celnymi BBkami kasującymi DDki na salwę z APeków, radarami i full hydro buildem trudno jest samym spotem i capami uzyskać spektakularny exp który jest realnym odzwierciedleniem ryzyka i odpowiedzialności jakie biorę na siebie grając tą klasą.
 8. Alsace, tier IX

  Właśnie rozegrałem wyjątkowo dobrą bitwę na Alzacji i większość czasu miałem wroga w zasięgu mojej pomocniczej - całkiem ładnie te całe fajerwerki wyglądały, ale sam dmg z pomocniczej dosyć mnie rozczarował po zakończonej bitwie. Kapitan i ulepszenia zrobione pod full secondary z IFHE. Mimo wszystko z lepszą przeżywalnością i adrenaliną chyba więcej bym zdziałał. Ogólnie mało mam bitew Alzacją w których tak dużo mogę postrzelać z dodatkowej i może jakieś 10% z nich kończę z wynikiem powyżej 20k na pomocniczej, wiec przy najbliższej okazji na tańsze przeszkolenie pożegnam się z tym buildem.
 9. DLC Steam- czy warto?

  Moim zdaniem warto kupić. Nie wiem czy jest to okręt, który sprawdza się dla początkujących graczy, ale naprawka z pewnością pomaga w przeżywalności, kąty wystrzału i zasięg torped są rewelacyjne, a działa też zadają zacne obrażenia - jeśli już trafią oczywiście Problemem na początku może być irytująca celność tych 6 luf, ale jeśli już nad tym popracujesz, to okręt daje sporo frajdy i z pewnością warto go w takiej cenie kupić.
 10. To jest bardziej odpowiednie miejsce na takie pytanie, a najlepiej wyślij info do supportu.
 11. Alsace, tier IX

  Całkiem ładnie rzeczywiście, moduły jakieś na AA lub secondary masz?
 12. Alsace, tier IX

  Ile z tej pomocniczej wyciągnąłeś @Scarrry w tej bitwie? Ja zrobiłem build 4fun do robienia misji francuskich na Richelieu i jakoś tak średnio mi się nim gra na randomach, chociaż cały czas staram się grać blisko przeciwnika i nawet z IFHE niewiele ta pomocnicza mi pomaga w bitwie.
 13. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  nie daj się w to wkręcić
 14. PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Kamuflaże na rankingi na T10 kupić
 15. ORP Błyskawica - niszczyciel

  Ja kiedyś się bawiłem IFHE, ale jakoś nie zauważyłem istotnej różnicy w zadawaniu obrażeń, więc sobie to odpuścił. Dodałbym adrenalinę, bastion, przeżywalność i zapobiegawcze utrzymanie. W sumie nie mam na swojej obrotu lepszego, pewnie czasami by się przydał, ale adrenalina i bastion są dla mnie istotniejsze. Mało osób chyba gra z zaawansowanym treningiem i zazwyczaj biorą radio, ale u mnie całkiem dobrze się on sprawdza i raczej już tego nie będę zmieniał, a do określania pozycji niszczycieli używam mojego słabego kamo..
×