Jump to content
Forum Shutdown 28/7/2023 Read more... ×

Firkines

Players
 • Content Сount

  788
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [KLON]

About Firkines

 • Rank
  Officer Cadet
 • Insignia

Recent Profile Visitors

2,145 profile views
 1. Firkines

  Okręty podwodne - dyskusja, opinie, feedback.

  Moim zdaniem nie ma sensu zaburzać "wspaniałej konstrukcji" tego okrętu instalowaniem na nim ohydnych ZOPów, po prostu dajmy mu atak lotniczy MBR-2 i to rozwiąże cały problem - będzie to miało znacznie więcej sensu niż pojawienie się ostatnio na T9 Jagera z torpedami 90knots.
 2. Firkines

  Jaki Pancernik Premium wybrać?

  Na obecnym etapie Twojej przygody z WOWSem w ogóle nie opłaca się kupować żadnych premek, lepiej dojść drzewkowymi okrętami do tego T8 i gdy poczujesz się tam już w miarę pewnie, to możesz coś wybierać. Ja jednak na Twoim miejscu zacząłbym od krążownika w stylu Atago, który jest idealnym okrętem do nauki dla początkujących graczy i zarabia też całkiem dobrze. Pancerniki mają to do siebie, że są zazwyczaj głównym celem dla wszystkich i ulubionym źródłem DMGu na randomach, jasne możesz skasować okręt jedną salwą, ale z Twoimi obecnym umiejętnościami, to raczej Ty będziesz dawcą. Atago oczywiście też nie jest samograjem i będzie ciężko na początku w konfrontacji z T10, ale jeśli zaczniesz swoją przygodę w tej grze od nauki gry na krążownikach i dobrze je opanujesz, to zdobędziesz też solidne podstawy do gry niszczycielami i pancernikami.
 3. Firkines

  Bitwy asymetryczne

  Shimą w sumie ostatnio w ogóle nie gram i nawet nie wybrałem perków po darmowym resecie, ale pewnie wybrałbym taki build jak mam na Fletcherze. Chociaż lepszym wyborem będzie za 1 pkt szybszy obrót dział - jednak Shima znacznie gorzej radzi sobie pod tym względem niż Fletcher. Kwestia jest jednak taka czy Ty chcesz grać niszczycielem na asymetrykach/coopach czy randomach/rankedach? Jeśli będziesz grał tylko z botami, to RPF jest moim zdaniem zbędny i lepiej zainwestować w cichego sprintera lub podpałki + szybsze torpedy.
 4. Firkines

  Bitwy asymetryczne

  Bazowa szansa na zalanie torped Shimy typ 93 mod 3 to 406%.. Tak, bardzo istotne są te 2 sekundy czasu stawiania dymu... Gdy pancernik lub krążownik mają mniej niż 10% HP, to zazwyczaj oznacza, że za chwilę wrócą do portu, ale gdy niszczyciel ma 10% HP, to oznacza ogromne kłopoty dla całej drużyny przeciwnika (oczywiście jeśli ten niszczyciel ma adrenalinę na pokładzie) Shima z 10% HP bez adrenaliny i tylko z perkiem na przeładowanie torped czeka 117 sekund na torpedy typ 93 mod 3, gdyby miała adrenalinę ten czas zmniejszyłby się do 96 sekund, skrócony czas ładowania dział o 1 sekundę, to tylko miły dodatkowy bonus. Adrenalina to jeden z najlepszych perków jaki możesz dać na niszczyciel i jeśli wolisz wydać te 3 pkt na zalanie oraz przedłużenia działania sprzętu eksploatacyjnego, to robisz bardzo zły interes.
 5. Firkines

  Bitwy asymetryczne

  Jeśli masz problem z klawiszem PrtSc, to możesz użyć kombinacji klawiszy windows+shift+S do robienia zrzutów ekranu.
 6. No tak, ale kolega chyba jednak całkiem dobrze sobie radzi z tą obroną flanki i biorąc pod uwagę jego przeżywalność, DMG i WR, to jest na dobrej drodze żeby przed 5k bitew wbić fiolet, a to oznacza, że na 100% należy do grupy stojącej za górką... W każdym razie nie posądzam go o brak umiejętności taktycznych, ale z pewnością nie jest świadomy, że XP jest przeliczany z jakościowego DMGu, a nie ilościowego.
 7. Za zniszczenie całego DDka dostaniesz dokładnie taką samą ilość expa jak za cały pancernik, więc Shima z 18k jest warta tyle co Conqueror z 180k (naprawki) ponieważ ilość expa zależy od procenta obrażeń zadanych danemu okrętowi. Moim zdaniem jest dosyć sprawiedliwe i teoretycznie powinno zachęcać do strzelania w niszczyciele, ale w praktyce ja tego nie widzę.
 8. Firkines

  Kiedy naprawicie wszystkie błędy w grze?

  To akurat sam możesz "naprawić".
 9. Firkines

  Na randomach nie da się grać....

  Ja nie widzę nic złego w wyprowadzeniu swoich piesków na spacer
 10. Teoretycznie możesz dostać ostrzeżenie za taką grę, ale jeśli rzeczywiście mówimy o jednorazowym epizodzie, to szansa na jakąkolwiek reakcje supportu WG jest mniejsza niż na wycofanie OP z gry.
 11. Firkines

  Rozgrywka-przyjazna gra.

  Robię reset gdy mam możliwość zdobycia podwójnych punktów, a to jest dostępne chyba co 3 miesiące.. Od dosyć dawna jedynym zasobem jakiego mnie może pozbawić WG jest mój czas i w sumie reset tej jednej linii już dosyć często stoi pod znakiem zapytania. Ja się lepiej bawię w srebrze, nie mam już żadnych ambicji dotyczących tej gry, nagrody są niewiele lepsze, a ilość radarów i przegiętych okrętów w złocie na t10 jest znacznie większa.
 12. Firkines

  [IX] Takahashi

  Rzeczywiście masz aż tak duże sukcesy w torpedowaniu nimi? Dla mnie te torpedy są idealne do opóźniania flanki, ale efektywność ich ataku jest dla mnie znikoma. To prawda, jest ich sporo, zadają duże obrażenia, ale przecież ich wykrywalność i prędkość to jest jakaś tragedia z bazowym czas reakcji wynoszącym ponad 11 sekund - pewnie niektóre torpedy wykrywane przez hydro dają mniej czasu na reakcje.. W sumie część umiejętności kapitana AA łączy się też z umiejętnościami przeciwko OP, a te są dosyć silne na Yodo, więc na upartego można zrobić z T10 platformę przeciwko najbardziej znienawidzonym klasą i chyba jedynie taki memiczny potencjał ma zakończenie tej tragicznej linii.
 13. Firkines

  Rozgrywka-przyjazna gra.

  Na okręcie mogą być maksymalnie 4 pożary, 2 zalania, a cytadel może być tyle ile wystarczy HP, każdy okręt może częściowo naprawić uszkodzenia po otrzymaniu cytadeli i jest to ograniczone od 10% do 50%. Wczoraj widziałem bitwę w której full HP Yamato spalił się w ciągu 90 sekund, po bitwie streamer postanowił sprawdzić jaki build miał ten gracz i zobaczył takie coś: Dla porównania normalny build Yamato pod przeżywalność: Co ma zmienić losowanie +1 jeśli gracze nie potrafią nawet wybrać podstawowych umiejętności pod przeżywalność na pancerniku, a zamiast tego wybierają super ciężki pociski PP, które wydłużają czas gaszenia o 25%? W tej grze nawet taki gracz od czasu do czasu musi mieć dobrą bitwę, a jedynym sposobem na to jest dla niego losowanie +2 gdy gra top tierem. Mnie zupełnie nie przeszkadza MM +2 w losówkach, najczęściej gram okrętami T8 i raz na 3 miesiące robię reset USA DD, wiec na niższe tiery też zaglądam. Poza tym bardzo często można zagrać niskimi tierami w rankedach lub potyczkach, wiec jeśli ktoś rzeczywiście chce nimi grać, to ma sporo opcji.
 14. Firkines

  Okręty podwodne - dyskusja, opinie, feedback.

  No tak, ja w drugiej bitwie rozwaliłem działami prawie cały SS niszczyciel, a on miał tylko 1 niszczyciel i 1 suba w swojej bitwie, więc pewnie musiał oba te okręty non stop spotować. Spoko, to wszystko ma sens.. EDIT:W sumie OP już w 2022 roku dostawały podobny exp za spotowanie, więc obecne aktualizacje nie mają tutaj wpływu i to ich bazowy przelicznik, którego nie znamy jest tutaj kluczowy.
×