Jump to content

J_jW

Players
 • Content Сount

  208
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  17027
 • Clan

  [IFS]

About J_jW

 • Rank
  Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. J_jW

  Armada: Brandenburg

  Trochę dla dyskusji, a na pewno specjalnie otwierając miejsce do rozróżnień i komentarzy, ale ten nowy pancernik przedstawiłbym w zestawieniu / porównaniu raczej z Odinem (projektowym typem), do którego mu chyba bliżej, niż do Tirpitza, a zwłaszcza w kontekście kontynuacji udanych doświadczeń z Scharnhorstem, co słusznie zapisali przecież autorzy. Bo pancerniki typu Bismarck to niewątpliwie kolejne rozwinięcie tego co reprezentuje Bayern jako rozwój linii drednotów, a Scharnhorst odziedziczył wiele po krążownikach liniowych do tego stopnia, że go tak początkowo klasyfikowali Brytyjczycy. Sugerowałbym nawet, że należałoby na okoliczność rozgałęzienia drzewka niemieckich pancerników zastąpić pancernik Gneisenau, który nie do końca pasuje do linii, innym typem projektowym, a GK po zamianie na okręt specjalny powinien dostać torpedy, jak Pommern i in.
 2. J_jW

  Suchy dok: California

  A WoWs wybiera się na PGA do Poznania?
 3. J_jW

  Aktualizacja 0.10.9: Halloween

  Ten Meck-Lyne kojarzy się z Brucem Willisem jako McClane w Szklanych Pułapkach... Poznaje po podkoszulku...
 4. Raczej tak, bo wtedy przybędzie Ci srebra, a okręt i tak dostaniesz skoro go wyekspiłeś. Można też rozważyć reset tej linii zwłaszcza jeśli nie masz okrętów na poszczególnych tierach.
 5. Trochę to dziwna zmiana z GK i Preussen, bo generalnie dla pancerników tieru X jest tak, że te z większym kalibrem głównej są okrętami specjalnymi, a te z mniejszym pozostają na topie linii w drzewku. Tak jest dla par m. in. dla brytyjskich (Thunderer versus Conqueror), czy japońskich (Shikishima versus Yamato) i amerykańskich (Ohio - Montana). Więc z niemieckimi zrobi się odwrotnie niż w przykładach. Aczkolwiek logika dla niemieckich jest też taka, że Pommern na t. IX dziedziczy główny kaliber po t. VIII z drzewka i ma odpowiednio więcej dział (12 wobec 8), więc GK jako specjalny może brać działa z IX z drzewka według tej samej zasady. Więc się zrobi jak u Francuzów (Burgundia versus Republika). Tak, czy inaczej przybędzie okręt specjalny i możliwości grindu dla niemieckich pancerników z nową linią włącznie. Pytanie też jaki będzie zakres możliwości tzw. Latarni i aukcji rzadkich (czyli wycofanych z obiegu) okrętów. Czy my będziemy mogli je wystawić do zamiany / sprzedaży za zasoby? Okaże się! No i jeszcze uwaga, w zasadzie GK, jeśli ma być konsekwentnie ujednolicany model drzewka tech. oraz dodatków, czyli premek i specjalnych, to powinien otrzymać torpedy jak Pommern, czy Tirpitz. Zwłaszcza, że GK z modułem unikalnego ulepszenia gra na skróconym dystansie. A druga rzecz, to czy niszczyciel Dzielny jest zakończeniem eksperymentu z DD-R 10 jako testowym okrętem? Tak sugerowali jakiś czas temu CC-cy, że to może chodzić o zastąpienie Chabarowska w linii. To jest ten moment i okręt?
 6. J_jW

  Prezenty urodzinowe

  Może i lepsza, ale w gruncie rzeczy chodzi o docieplenie klimatu, który zrobił się zimny po incydentach z odejściem CC-eków. Tak na prawdę to bzdura, bo nie ma żadnego zwrotu kosztów, bo dublony to nie jest pieniądz obiegowy. Temu jest bliżej do bycia promocją dublonów: jak ich kupisz odpowiednio dużo, to dostaniesz coś (1:1) na górkę gratis, to oto chodzi, a prezent to jakieś słowo wybrane losowo ze słownika (poza SC i kontem premium). A największy numer to zmiana daty urodzin raz na rok.... Ciekawe... Wolałbym dostać kupon z upustem na np. 50% wartości okrętu w grze w dublonach łączący się z innymi promocjami, wtedy bym realnie zaoszczędził na dublonach, bo mógłbym ich kupić mniej, ha, ha, ha
 7. J_jW

  Prezenty urodzinowe

  No właśnie możesz de facto wziąć dwa okręty w cenie jednego. A wydawało się na początku, że rabat jest 100% Ale to rabat, a nie okręt w prezencie... Ewentualnie to drugi zakupiony okręt w prezencie, jak druga para okularów w salonie na ten przykład.
 8. Zwracam honor, tak strzelało ciężkimi, ciekawe też jak wpakowali to wszystko (magazyny, podajniki, windy itd.) w kadłub niszczyciela, gdzie dziób coraz węższy, pewnie nie obyło się bez wzmocnień konstrukcji kadłuba. Rozwój innych technologii jak rakiety i działanie lotnictwa pewnie spowodował, że porzucono różne eksperymenty. No i ciekawe, co przeszkadzało wymaganej celności działa: mniej stabilna platforma na mniejszym okręcie, efekty dynamiczne typu wprowadzanie w przechyły, wibracje, trudności z naprowadzaniem na okręcie w ruchu, ciekawe coś musiało być nie tak. No i ciekawe jak to działo 203 mm z wieżą miało się do podwójnego 150 mm na dziobie Z=23, przecież to też musiało mocno obciążać niszczyciel. A przecież USS Hull był zrobiony tylko z jedną pojedynczą wieżą na dziobie, nie dwiema jak Gearing, czy to czasem nie jest coś na rzeczy...
 9. Tak to wyglądało: https://en.wikipedia.org/wiki/8"/55_caliber_Mark_71_gun#/media/File:USS_Hull_(DD-945)_testing_Mk71_8_inch_gun.jpg Finalnie zrezygnowano z rozwiązania choć myślano o montażach na przygotowywanych niszczycielach typu Spruance. Zresztą MCLWG miało w zamyśle projektu służyć do ostrzeliwania celów lądowych, brzegowych w czasie operacji desantowych itp. w związku z wycofywaniem znanych ciężkich krążowników z linii Ale w grze byłoby coś ciekawego... nawet przeciw okrętom.
 10. Ta klasa, to z przyzwyczajenia do czytania anglojęzycznych tekstów, wiadomo - oni używają. Z ciekawych eksperymentów amerykańskich w ramach budowy dużych niszczycieli, przepraszam wielkich niszczycieli wg naszej terminologii byłby także USS Norfolk (DL-1) którego klasyfikację amerykanie sami zmieniali, ale finalnie destroyer leader, czyli lider flotylli niszczycieli? W każdym razie kolejny ciekawy okręt w koncepcji wyznaczonej przez USS Mitscher - to się tak pisze, mój błąd wyżej. Pożyjemy, zobaczymy, czy i co z tego będzie, bo w grze można spróbować zrobić split albo zarobić na premkach / specjalnych. To jest ratel miodożerny w ikonie?
 11. Jak zwykle ciekawy temat dotyczący rozwoju floty US Navy w temacie artylerii przeciwlotniczej krążowników. Zresztą szykuje się panazjatycka linia lekkich krążowników w tym przeciwlotniczych oparta na technice brytyjskiej, amerykańskiej i nie tylko. Ale, jest coś jeszcze, bo pojawiają się informacje o muzealnym niszczycielu USS Turner Joy, który był ostatnim z serii okrętów Forrest Sherman. I to jest to, czegoś także potrzeba! Brakuje nam topowego elitarnego amerykańskiego niszczyciela na X tier np. wspomnianej klasy Forrest Sherman, czyli ostatniej linii niszczycieli US zaprojektowanych i wykonanych jako klasyczne (oczywiście później podlegały modyfikacjom podobnie jak Fletchery i Gearingi). Może nawet za stal, może za free exp, ale powinien pojawić się w grze. W grę wchodzą także inne ciekawostki jako USS Mitcher (DL-2), ale to jeszcze inna sprawa.
 12. Jest ponoć coś dziwnego z zestawami losowymi z USS Missouri. Otóż jak informuje kontrybutor z USA Lord Mountbatten z danych pochodzących od graczy, którzy zdecydowali się pozyskać okręt ze wspomnianych zestawów losowych pewien wyraźny odsetek ma Missouri już z pierwszych do 5 zestawów (hura, więc można dostać Missouri prawie od razu za niewielką cenę, nie ma żadnej ustawki przecież!). Bardzo podobny do pierwszego przypadku odsetek graczy pozyskał Missouri niestety z ostatnich kilku kontenerów, więc przepłacili (no, ale to jest loteria, cóż w tym dziwnego, nic: to normalne! przecież...) Niby tak, tymczasem jest jednak coś zastanawiającego, bo znikomo mała liczba graczy w stosunku do pierwszej i drugiej grupy (najłatwiej i najtrudniej zdobytego Missouri) pozyskała okręt zakupiwszy od kilkunastu do ok. 30-paru zestawów. A przy normalnym rozkładzie prawdopodobieństwa statystycznie największa liczba graczy powinna wylosować okręt gdzieś w okolicach 20 (i trochę później) zestawu dlatego, że szansa na wylosowanie okrętu wzrasta wraz z kolejnymi pozyskanymi zestawami, a przy 20 jest już dwukrotnie większa (pozostaje 21 zestawów) niż na samym początku, gdy istnieje ok. 40 zestawów z których losujemy. Czyżby istniał więc niejednorodny rozkład prawdopodobieństwa nastawiony na polowanie na tzw. wieloryba? Oczywiście trzeba mieć dane statystyczne dotyczące wszystkich przypadków pozyskania okrętu w czasie trwania eventu dla pełnej weryfikacji tej tezy, co nie do końca jest możliwe...
 13. To się nazywa talent pedagogiczny... Kontrybucja na rzecz gry w ramach tajnego i niespodziewanego nauczania...
 14. Jest, dotarł Napoli, który potrafi swoim ogniem obudzić nawet śpiącego olbrzyma: Wezuwiusza nad Zatoką Neapolitańską... Ale, żeby rozpalić wulkan do czerwoności potrzeba przynajmniej hałdy węgla (i iskry), który już czeka bez niepotrzebnych formalności i kuponów. Jeszcze tylko chciałbym zobaczyć wnikliwy materiał przygotowany przez kontrybutorów, jeszcze awans dla Sansonettiego i dalej w morze...
 15. J_jW

  Rocznica Wargaming: Misje bojowe

  To już, to znów rocznica, jak ten czas szybko leci... Trzecia rocznica była ze wspaniałym programem artystycznym i dziewczynami. Czy to jeszcze się wydarzy? Tak więc zaczynamy wakacyjno-świąteczne granie. Ale, ale, czy zdąży na świąteczną kolację przyzwoita porcja neapolitańskiego spaghetti, czy będzie neapolitańskie wino i neapolitańska serenda w pogodny wieczór z ożywczą bryzą od morza... Gdzie jest tajemniczy Napoli (Neapol / Nemo)? I ile za te chwile zapomnienia i neapolitański upominek uświetniający kolejną rocznicę?
×