Jump to content

MPosp

Players
 • Content Сount

  419
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  6318

About MPosp

 • Rank
  Warrant Officer
 • Birthday 09/19/1969
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Šumava

Recent Profile Visitors

1,334 profile views
 1. Nevěřím. WG si dělá absolutně co chce, odkaz na historii zneužívá pouze k marketingovým účelům. Už jsem je pustil k vodě a vůbec nic po nich nechci. A oni naopak vůbec nic nedostanou. Pokud zde někde položím otázku, očekávám, že si odpověď přečte alespoň někdo ze zbytku naivně platících a zamyslí se ... Jinak je mi to v podstatě úplně šumák. Do doby, než hra padne na ústa, WG ji prodá nějakému klubu nadšenců a ti jí vrátí objektivní historii. Což se nejspíš za mého života už nestane. Takže - je mi to šumák.
 2. Ehm ... podle mého názoru by měl WG v prvé řadě napravit fauly, které napáchal na skutečných historických předlohách, než se začne přehrabávat v projektech. Kdy dostane Gneisenau svá 3x3 280mm děla?
 3. Můžeš hrát tiery, kde ponorky nebudou a někdy tam nebývají ani CV. Je sice smutné, že aby si člověk trochu zahrál, musí slézt mezi začátečníky na T2-4, ale podle mých čerstvých zkušeností jich tam zas tolik není, daleko častěji potkávám divize pedobearů a je to celkem zábava jim v DD rozšlapávat bábovky. Momentálně jediná část hry, která mě ještě přiměje to občas zapnout. Zbytek už ignoruji. A hraješ tam s loděma, které mají bohatší historii než u jiných národů celé větve ...
 4. MPosp

  Dárky k narozeninám

  To je pohled zaměstnance Wargamingu. Očima staršího, životem omláceného zvenčí je tento : Kontejnery - tragédie současného herního světa. NIKDY bych svým dětem nebo někomu blízkému, komu chci dárkem udělat radost, nedaroval výherní los. Většinou totiž přináší zklamání - je to falešná hra, navyšující zisky vydavateli skrze peněženky psychicky slabších jedinců, kteří podlehnou mámení ... Prémiový účet - tím si pouze předplácíte čas, který vám hráč věnuje. Žádné extra výhody z toho pro hráče neplynou. Nebo si to možná myslí, že když (díky více XP) rychleji vyleze na T8-10, tak je to super. Ale to jste mu pouze pomohli tam, kde ho chcete mít. Naplní soupisky, bude potravou pro zkušené hráče a rád zaplatí za další "výhody", o kterých si bude myslet, že mu vynahradí zkušenosti, které nestihl nabýt ... Dárkem rozumím věc nebo zážitek, kterou si příjemce BEZPODMÍNEČNĚ užije. Pokud to myslíte upřímně, dejte každému kupón na prémiovou loď. Ať si jí vybere sám. Tu, kterou chce, po které touží. Ještě bych akceptoval, že to omezíte na např. max. T7. OK. Tohle by se oprávněně dalo nazvat dárkem. To, co "rozdáváte" vy, je skutečným obrazem toho, kam hra dospěla. Rozhoupat vějičku a následně oškubat. Strašně smutný pohled, to mi věřte, když tak pěknou hru úplně zničil marketing a potřeba z ní vydojit co nejvíc ...
 5. Odpověděl sis sám. Jediné využití je převést je na volné za dublony. Monetizace kam se podíváš. Momentální stav této hry je doslova tragický ...
 6. MPosp

  Dárky k narozeninám

  Dárky? Já teda vidím nový způsob, jak podojit závislákům peněženky ... a to bylo slibů, jak se mění přístup!
 7. Děkuji, velmi mě to zajímá! Už se nemohu dočkat ... Přesně kvůli tomuhle se nořím do historie válečného námořnictva. Kdy bude Štaflík a Špagetka?
 8. MPosp

  Dallas

  Přesně. Tohle mi hlava nebere - námořnictvo s největším výběrem skutečných lodí a variant vůbec a oni prošpikují jejich větve smyšleninama. Lepší demonstrace marnosti WG snad není (i když ... jejich vlastenecké letadlovky). Prej "... ponořte se do námořní historie". (citace z jejich webu) Napadá mě k tomu hláška v Avatara " ****** nám všem na hlavy a ani se to nesnaží vydávat za déšť".
 9. MPosp

  Vývojářský blog

  Ve WoWs bude co nevidět víc lodí než hráčů ...
 10. Bych si k tomu dovolil doplnit, že pod heslem "volitelné barevné vzory" se skrývá pouze přepínač světlé/tmavé verze kamufláže u spotřebních Typ 1, Typ 2, Typ 5 (za kredity) a Typ 6 (za dublony) plus trvalé kamufláže Typ 17/18 (za dublony). Žádný jiný efekt to nemá. Uvedené kamufláže neodpovídají válečným standardům a jsou zcela smyšlené.
 11. MPosp

  Fotky, fórky, zajímavosti a jinej přístavní brajgl

  Info o novinkách z WoT a WoWs se tam objevují pravidelně už léta, co si pamatuji, ještě když jsem hrával WoT (2012). Obvykle mají formát suchého informačního sdělení, i když pod nimi bývá podepsán některý redaktor. Takže to nejspíš funguje tak, že dostanou e-mailem text a obrázky a na účet obulus ...
 12. MPosp

  Fotky, fórky, zajímavosti a jinej přístavní brajgl

  https://www.idnes.cz/hry/novinky/vyvojar-originalnim-zpusobem-urazil-fanouska-stalo-ho-to-ale-misto.A210914_033745_bw-novinky_srp
 13. Ano, v tom se shodnem. WG udělalo "A", čili modely lodí a rozhoupali je na vlnách. Pak i "B", naučili je po sobě střílet ... a pak bylo velké očekávání, co bude dál. Tady se představy hráčů logicky rozcházejí, každý je zaměřen na jiný aspekt soubojů a má jiná očekávání, přirozeně nelze vyhovět všem. WG se vydali cestou masomlejnu pro mládež alá Fortnite. Kdyby alespoň respektovali technické parametry a popasovali se s balancem podobně jako konkurence, která dělá pokud možno věrné modely (především letadel) a vyvažuje je postrkováním po stupnici bojové hodnoty nahoru a dolů. Ve WG si ale začali vymýšlet, vdechli celým větvím unikátní vlastnosti a zároveň dodávali do hry stále více smyšlených lodí. Tím si v mých očích podřezali větev sami pod sebou. Degradovali svojí práci a prvotní myšlenku. Dobrá, každý chceme vydělat. Ale nemůžu se zbavit pachuti, že si k tomu vzali celou původně nadšenou komunitu za rukojmí a začali je/nás prachsprostě odírat. Za mých mladých let byly námořní boje opředeny tajemnou aurou exotiky a nedostupnosti. Začal jsem se zajímat, zvolna se tím prokousával a žasl nad všemi těmi příběhy, lidmi a stroji. Dneska si kterýkoli chlapec nainstaluje WoWs, "ponoří se do námořní historie" a sbírá úplně zdeformované představy o tom, co se na moři dělo, jak to probíhalo a kdo měl v čem navrch. V tomto aspektu v mých očích WG absolutně selhali a toto jim zazlívám nejvíce. Budiž, ať si klidně provozují mlátičku pro pubescenty, ale pokud ignorují a v současné době vydáváním nesmyslných lodí a větví doslova zesměšňují historii, tak ať se za ní neschovávají a nezneužívají ji pro vlastní propagaci. Tato hra není o historii, historie zůstala pouze námětem, zpracování a obsah je už jen paskvil přizpůsobený hernímu trhu.
 14. Víte ... o víkendu jsem sáhl do knihovny, vytáhl knížku Konvoj do Murmanska a jedním dechem jí opět přečetl. Zkuste to taky a pak se zamyslete, jak nám WG prezentuje válku na moři, se vší úctou ke všem těm konstruktérům a námořníkům, co se na ní podíleli. Slušně řečeno, je to trapné a s každou další aktualizací trapnější a trapnější. Důvody jsou popsány tady všude kolem a příčina je jediná - prachy. O nějakou historii šlo možná v úplných začátcích, když tu byly dvě větve námořních velmocí a v nich (většinou) skutečné lodě. Současná podoba hry nestojí za zlámanou grešli.
 15. Řeší se tu mimo jiné upřímnost vedoucích pracovníků WG. Pro mě je novinkou a překvapením, že jsou v několika zemích předmětem vyšetřování z praní špinavých peněz. I když, pokud sídlí a bydlí na Kypru, asi není divu ... proč asi zrovna tam? Jsem čím dál víc spokojený s tím, že jsem si svůj vzah k WoWs dokázal vnitřně vyřešit. Lumpy, podvodníky a lháře fakt podporovat nehodlám, a to ani v případě, že mají v držení (původně) tak povedenou hru.
×