Jump to content

komturkonrad

Beta Tester
 • Content Сount

  798
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  34732
 • Clan

  [COMA]

1 Follower

About komturkonrad

 • Rank
  Officer Cadet
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po przeczytaniu tego zdania cyt : " tryb umożliwiający poprawę charakterystyk w trakcie bitwy " - naszła mnie pewna taka myśl - , czy aby czasem WG celowo nie wciska tego trybu na siłę do losówek , po to tylko, aby "pro czerwoni gracze" nie mający pojęcia, lub też nie używający modułów, czy kapitana z uwagi chociażby na koszty montażu , lub z jakichś innych powodów - {o tym, że charakterystyki swoich okrętów można poprawić w swoim porcie po uprzednim zamontowaniu modułów i przydzieleniu odpowiednich perków kapitana mogą przecież nie wszyscy wiedzieć lub z nich korzystać} - żeby mieli te charakterystyki swoich okrętów w końcu odgórnie poprawione przez WG? A przy okazji , żeby im staty na WoWs Stats & Numbers w klepaniu dmg chociażby wzrosły? Bo z częstych obserwacji jakości, dużej i często pojawiającej się w bitwach tzw. - "wowsowej bazy terazniejszych graczy" kończących bitwy w parę min. można chyba takie wnioski wyciągnąć ? - screen przykładowy poniżej : Dotychczas bowiem ten tryb był osobny i nie liczył się do statów. P. S. Najbardziej chyba oczekiwaną i niewątpliwą zaletą tego trybu będzie przywracanie + 0,04% PW na sekundę okrętom podwodnym i minus 10% czasu przeładowania sonaru Bezsprzeczne zalety stanowić również będzie dla trybu coop
 2. Jeśli tak będzie, że siódemki, albo głupie dywizjony typu trier 6 i 7 będą lądować na 9, to poniższe zdania w takim układzie są bezwartościowe : Nie ma to jak być uszczęśliwianym na siłę i pozbawianym wyboru. Teraz do losówek widocznie implementuje się już każde g... typu podłódki i to coś. Za to nowych map przybywa w iście zastraszającym tempie , że ho ho... Widocznie podłódki i różne spamery za wolno przeładowują , lub mają za mało hp, a dzięki temu trybowi i zawartym w nim bonusom tylko na tym zyskają. Widocznie większość tego pragnie, żąda i chce zmuszając do tego pozostałych, nie wiem już...
 3. Wyścig zbrojeń będzie dostępny wyłącznie w bitwach, w których najwyższym poziomem okrętu będzie IX lub X, a także w bitwach z superokrętami Czy to oznacza, że w przypadku, gdy grając siódemką trafimy na dziewiątki, to już będziemy mieli tę wątpliwą przyjemność się tam znalezć? Czy to oznacza, że w przypadku grania ósemką , przy jakiejś dziewiątce, będę też tam musiał trafiać ? Po co to komu w losowych? Nie można tego g... wyłączyć?
 4. komturkonrad

  Nasze osiągnięcia

  fajny krążek ten Irian
 5. komturkonrad

  [VIII] Tone

  Często już myślę, że to nie nawet wina okrętu, a pro graczy , którzy kładą bitwy w parę minut i dzięki temu człowiek nie zdąży nabić przyzwoitej wartości dmg. Z chęcią widziałbym tu też reload , podobnie jak u Mayi. Poza tym , myślę, że Tone jest też trochę bardziej sytuacyjny i jego siła tkwi głównie w jego małej wykrywalności i torpedach. Ise jak i Tone mają samoloty kompletnie nieadekwatne do walki z trierami o 2 stopnie wyższe. Są wyżynane przez obronę p- lot. Mało powiedziane - bezkarny. Spot z nawet wynurzonego , acz nie wykrytego i roześmianego suba powoduje , że zbieramy od razu focus od reszty tylko na to czekających plumkaczy. Medal "parszywe ręce" przyznałbym tym , którzy do czegokolwiek się dotkną, to tylko bardziej potrafią zepsuć w ten sposób tę grę i do stanu obecnego doprowadzili. Ostatnio grywam Tone i myślę ,że granie jakimkolwiek okrętem w tym środowisku , czy tych warunkach ,bez kontry na suby ,jest w tej sytuacji dość przykrym lub też niemiłym doświadczeniem. To się chyba nazywa - korekta stat, czy jakoś tam... z niebieskiego na ledwo zielony. P.S. Kiedyś tam gad musi się w końcu wynurzyć i tylko wtedy możemy go utłuc, bywa to jednak męczące i kłopotliwe.
 6. komturkonrad

  Jak walczyć przeciw wysokotierowym ddkom?

  Zawsze korzystam z ostatnich zdobyczy pro graczy : A) Wcale nie walczę. - Wciskam Esc. - Wychodzę. B) Plumkając z Yamaty, z ponad 30 km zawsze posiłkuję się samolotem zwiadowczym. Jednocześnie szukam przy tym wyjścia do Narni. C) Wchodząc do bitwy bez camo, modułów , sygnałów i kapitana liczę na szybkie załatwienie sprawy, więc zazwyczaj nie mam z tym problemów. D) Bluzgając na czacie staram się tak rozkojarzyć przeciwnika, aby zajął się również pisaniną , zamiast walczyć.
 7. komturkonrad

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  PaniJadzia Każdy dowódca ma umiejętności dla 5 klas okrętów. Wejdz sobie w panel danego dowódcy i kliknij dużą literę I czyli informacja nad perkami.
 8. komturkonrad

  [VIII] Irian

  Jestem mile zaskoczony z tego krążka. Jest to jedyny, jak dla mnie fajny, nie tylko krążek , jak i ogólnie okręt z panazjatyckich. Nieczęsto widywany w bitwach, nie wiem , może mało znany?. Zrobiłem go sobie typowo pod torpedy , biorąc pod uwagę wcześniej tu zamieszczone posty. I dzięki temu torpy o 0,8km wykrywalności osiągają 76w i naprawdę niejednego bb lub krążka potrafią zaskoczyć.
 9. komturkonrad

  [ VII ] Maya

  Dlatego wcześniej pisałem, że są stanowczo za krótkie. Też sporo wydałem, a na Mayę chomikowałem uzbierane dublony jeszcze z urodzin. Człowiek ma czasami różne pasje i one pochłaniają nieraz spore wydatki, wcześniej np. trudniąc się odtwórstwem historycznym i kochając dalej epokę średniowiecza tez sporo poszło. Piękne okręty zawsze mają moc przyciągania. Gdyby jako pierwszy w tej grze miał radar, pewnie wylądowałby na 8, ale WG jest konsekwentne i wyposaża tak tylko wybrane nacje. Chociaż kto wie, może kiedyś doczekamy się i tego - ( reload też był kiedyś zarezerwowany dla wybranych ).
 10. komturkonrad

  [ VII ] Maya

  Czyli co - wyłania się nam na tej podstawie pewien obraz, czym mogło się kierować WG , aby umieścić Mayę w tej grze na trierze VII i wyposażyć ją w tenże sposób. 1) kopcił mocniej , to i bardziej był widoczny 2) zastosowany reload miał tutaj większe uzasadnienie przy jednocześnie mniejszej ilości dział art. gł. 3) myślę również , że kwestia tutaj odchudzenia pancerza okrętu może wynikać z dopasowania do trieru 4) zasięg i spot torped tłumaczyć można również wymianą wyrzutni przy zastosowaniu charakterystycznych torped 5) a mógłby mieć przecież radar i być troszkę inaczej skonfigurowany , ale cóż, pomarzyć można... P.S Do kompletu brakuje tylko flagowego okrętu wiceadmirała Gunichi Mikawy - Chokai.
 11. komturkonrad

  [ VII ] Maya

  Okręt fajny i ciekawy szczególnie na rankedy. Reload w połączeniu z hydro przydaje się do walki na blisko, aby pożreć jakąś pluskwę na dd. Torpedy moim zdaniem są stanowczo za krótkie , przydałyby się mi takie jak na Myoko, przyzwyczajenie bowiem robi swoje. Działa celne i ładnie podpalają. Czasami tylko brakuje im zasięgu, gdy wrogie bb po pierwszym pożarze rejterują na drugi koniec mapy. Trzeba bardzo uważać na burty , bo niestety , ale ładnie łapie cytadele. Trochę trudny, ale da się lubić. Trzeba się doń przyzwyczaić. Dziwi mnie tu tylko kwestia spota, bo to typ Takao i to po modernizacji, a tu widać go z 11,2 km, niby mniej niż Myoko, ale sporo więcej niż Takao. Moim zdaniem , będąc jednostką tego samego typu, nie powinien tak drastycznie się od niego różnić. Co do dzisiejszych losówek zamilknę, bo to nawet szkoda słów...
 12. komturkonrad

  [ VII ] Maya

  Trudno pojąć mi tę logikę by WG, tak jak trudno pojąć mi tę prawidłowość ,że po zagraniu pierwszego nią teraz coopa dostałem SK , a w nim :
 13. komturkonrad

  [ VII ] Maya

  Temat poświęcony krążownikowi japońskiemu Maya https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Maya http://esstre.pl/wrecks/CR/maya.php
 14. komturkonrad

  Okręty podwodne - dyskusja, opinie, feedback.

  Myślę, że kompletnie ten problem dalej ignoruje, bo co to kogo tam obchodzi. Jakiś czas temu miałem taką sytuację w koncówce bitwy, że zostałem sam na Tone przeciwko subowi. Miałem go na hydro i ganiając się, kręciliśmy się oboje wokół wysepek. I czekałem, aż gad się wynurzy i będę mu w stanie wreszcie coś zrobić z dział, ale czas bitwy dobiegł konca i wygraliśmy tylko dlatego ,że zająłem kolejnego capa. Polecam - fascynujące i niezapomniane zajęcie. Z cyklu : świetne pomysły by WG.
 15. komturkonrad

  Nasze osiągnięcia

  Stara dobra Maya Ciekawe kiedy nowa?
×