Jump to content

jarowojna

Players
 • Content Сount

  97
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2993
 • Clan

  [PNE]

About jarowojna

 • Rank
  Leading Rate
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jarowojna

  Richelieu, tier VIII

  Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. Jeszcze tylko w gwoli uściślenia - jak duże efekty IFHE daje na Republice? Czy warto? Przepraszam, że temat nie o niej, ale nie chciałem już komplikować.
 2. jarowojna

  Richelieu, tier VIII

  A ja mam pytanie do panów, którzy ograli już Richelieu i ewentualnie następców. Ja jestem na etapie Lyona, ale bardzo mnie kusi, żeby pod kątem następców budować kapitana pod dodatkową, bo to jednak fun ogromny. Natomiast Lyona tak nie zbudowałem, bo jednak jego największym atutem jest liczba dział, dlatego też to ten atut postanowiłem poprawić modułem na celność zamiast na zasięg dodatkowej. Moje dylematy są następujące: 1. Czy montowanie zasięgu dodatkowych zamiast celności głównych jest na Richelieu i następcach aby na pewno dobrym pomysłem? 2. Czy aby dodatkowa na Richelieu i Alsace była skuteczna koniecznie muszę mieć aż trzy perki czteropunktowe, tj. AFT, IFHE i manualną dodatkową? Czy bez któregoś można się może obyć? Ja myślałem, aby odpuścić sobie manuala. Natomiast jeśli chodzi o Republikę, to ona, o ile się nie mylę, IFHE już nie potrzebuje, więc u niej już chyba nie ma tego problemu. Będzie mi miło, jak głos na ten temat zabierze więcej niż jedna osoba :)
 3. jarowojna

  Atrakcyjność następnych linii

  Ja tylko dodam od siebie w temacie francuskich kontrtorpedowców: pewnie rzeczywiście bazując na tym, co już widzimy u Aigle, byłyby one nieco podobne do radzieckich DD - czyli szybkie i o dużej sile ognia. Ja jednak chciałbym zwrócić uwagę na coś, co Wam umknęło - zasadnicza różnica w szybkości pocisku i trajektorii jego lotu na korzyść radzieckiej myśli technicznej oczywiście. Dlatego ja to widzę tak, że francuskie kontrtorpedowce to okręty duże, szybkie, o dużej sile ognia (może by tak większy DPM niż u Sowietów?), ale kiepskiej balistyce i słabym kamuflażu. Aby było ciekawie, ja proponuję im jeszcze dorzucić jakieś naprawdę sensowne torpedy. W związku z ich niezbyt dużym kalibrem, mogłyby być trochę podobne do niemieckich, czyli małe obrażenia, ale szybkie przeładowanie i dobre inne parametry (choć Aigle akurat ma inaczej). Ale to sfera mojej fantazji, a co WG zrobi - zobaczymy. Ja sam pałam sympatią do francuskiej myśli technologicznej. Bardzo mi się podobają pancerniki, choć nie miałem jeszcze okazji nimi zbyt wiele pograć. A na francuskie niszczyciele czekam bardziej niż na brytyjskie.
 4. jarowojna

  Losowania misji na francuskie pancerniki

  Otworzyłem już wszystkie kontenery i wypadły mi tylko Normandie i Bretagne (w takiej właśnie kolejności) - i to z pierwszego zestawu misji. Z drugiego już nic. Natomiast mam następującą zagwozdkę: W kolekcji Vive La France brakuje mi jednego elementu, aby zdobyć Jeana Jacquesa Honore'a. Dobrze rozumiem, że od 2 marca będzie dostępna druga część owej kolekcji i wtedy będę mógł sobie uzupełnić ten jeden element?
 5. jarowojna

  Myoko

  Właśnie o tym myślę, żeby specjalnie dla Mogami Zobaczymy, czy mi się będzie spieszyć do Zao. Najwyżej zrobię sobie kapitana dla Ibuki i Zao na Furutace, która moim zdaniem też jest teraz całkiem niezła.
 6. jarowojna

  Myoko

  Ja mam wrażenie, że jest trochę więcej lotniskowców ostatnio. Pomyślałem sobie też, że można by po prostu uzbierać te 4 punkty na kapitanie i wrzucić tam IFHE, żeby móc się pobawić na Mogami ze 155 mm Ale to się jeszcze zobaczy.
 7. jarowojna

  Myoko

  Dzięki za odpowiedź! Właśnie myślałem jeszcze o AFT, ale to jednak lepsze na bardziej przeciwlotniczych krążownikach... Choć na Myoko i tak pływam z rozbiciem, więc może się przyda także na nim.
 8. jarowojna

  Myoko

  Jakie umiejętności proponujecie dla kapitana Myoko? Obecnie mam zapobiegawcze utrzymanie, strzelca wyborowego, eksperta w wyburzaniu i eksperta w kamuflażu. Na więcej póki co nie mam pomysłów. To znaczy mam - wziąłbym sobie zastrzyk adrenaliny, ale z drugiej strony na początku wolałbym brać umiejętności kosztujące więcej punktów. Od razu proszę także o jakieś propozycje pod kątem Zao. Czy kapitan dla niego i dla Myoko będzie się jakoś specjalnie różnił?
 9. jarowojna

  Normandie. VI tier

  Kolego, odpuść sobie lepiej pisanie bzdur na forum. Przeczytaj ten ( ) poradnik i dowiedz się więcej o pożarach.
 10. jarowojna

  Bretagne, V tier

  Ma Ale w prakryce bardzo trudno się w nią wbić i na ogół tylko na duże odległości. Już chyba Bismarckowi łatwiej wbić cytadelę (choć też na duże odległości) niż Bayernowi.
 11. jarowojna

  Bretagne, V tier

  Oczekiwanie cytadel przy strzelaniu w Bayerna nie najlepiej świadczy o Twojej znajomości tej gry.
 12. jarowojna

  Bretagne, V tier

  Po zagraniu jednej bitwy i zrobieniu, o dziwo, około 110k dmg mogę powiedzieć o tym pancerniku tyle: pancerz jest słaby, pelotka bardzo dobra, działa całkiem nieźle penetrują. Natomiast zasięg na AP jest mniejszy niż na HE z następującego powodu - duża różnica w prędkości wylotowej na korzyść tych drugich. Aczkolwiek to mimo wszystko dziwne. Mam natomiast jedno pytanie: słyszałem, że już wcześniej zdarzył się podobny event z misjami na okręty nowej linii. Akurat w tamtym czasie miałem przerwę od WoWsa, dlatego proszę Was o informację, czy zdobyte przeze mnie okręty (Bretagne i Normandie) zostaną u mnie w porcie, kiedy wejdzie nowa aktualizacja? Czy może będę musiał je ekspić? A jeśli nie zostaną, to co się stanie z expem, który na nich zdobyłem?
 13. jarowojna

  Bretagne, V tier

  A byłbyś skłonny zapodać linka? :)
 14. Jako osoba, która, zdaje się, dobrze radzi sobie na pancernikach (jak mi się chciało grać rankedy, to udało się wbić 1 na Scharhorście i Nagato), powiem, co mnie do tej klasy przyciąga. Otóż jest to wygląd i poczucie mocy. Te okręty po prostu potrafią wzbudzić we mnie uczucie :) Są piękne i to nad nimi graficy musieli spędzić najwięcej czasu. Poza tym ja nie rozumiem hejtów kapitanów niszczycieli na pancerniki. Im więcej na nich warzyw, tym łatwiej o dobre wyniki, czyż nie? Kiedy gram niszczycielem, lubię, jak jest dużo pancerników. Kiedy gram pancernikiem, lubię, jak jest dużo innych pancerników i krążowników. Kiedy gram krążownikiem, lubię, jak jest dużo innych krążowników i ewentualnie niszczycieli (upierdliwe te maleństwa jakoś).
 15. jarowojna

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  W moim przypadku Scharnhorst chyba nigdy nie wbił żadnemu pancernikowi cytadeli, te działa są na to za słabe. Dlatego moim zdaniem warto celować troszkę wyżej, niż na linii wody, wtedy więcej wchodzi ze zwykłych penetracji. Udawało mi się karcić takie nieskątowane Nagato salwami za 12-15k bez cytadeli, co przy tak dobrym przeładowaniu i dobrym pancerzu Szarego stawia nas na zwycięskiej pozycji.
×