Jump to content

jarowojna

Players
 • Content Сount

  100
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3271
 • Clan

  [PNE]

About jarowojna

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jarowojna

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  Wystarczy zwrócić uwagę, że tylko połowę obrażeń w tej bitwie zadałeś działami głównymi. Choć pytanie, ile pożarów pochodziło od nich, a ile od dodatkowej. Znak rozpoznawczy Scharnhorsta - nie zrobisz dobrego wyniku, jeżeli nie uda Ci się podejść na blisko do przeciwnika, żeby postrzelała dodatkowa i żeby wsadzić torpedy. Na tym okręcie nie zbliżasz się po to, by zwiększyć celność dział głównych, bo one i tak totalnie nie mają powtarzalności. Może ewentualnie po to, by nie brakowało im penetracji (ja uparcie nie strzelam z HE, po prostu nie mogę patrzeć na te niskie obrażenia i rzadkie pożary). Oczywiście, że jedna cytadela na Scharnhorście nie może być satysfakcjonująca, jak to tylko 7600 obrażeń. Na innych pancernikach widzisz wtedy, jak krążownikowi znika 1/2 lub 1/3 HP, a tutaj? Tutaj to nie robi wrażenia. Po prostu żal tego okrętu wobec tego, jak silny był kiedyś. I nie powiedziałbym wcale, że padł ofiarą powercreepu. Po prostu celność dział się nie zgadza, i tyle. A jeszcze znerfienie tej dodatkowej woła o pomstę do nieba...
 2. Co mi po rekompensacie, jak miało byś naprawione, tymczasem właśnie znów wywaliło mnie z bitwy, a ping skacze jak szalony.
 3. jarowojna

  Scharnhorst (Tier: VII) Premium

  Jeszcze dwa lata temu wbiłem tym okrętem pierwszą rangę w 131 bitew (+62 na Nagato, ale to Scharnhorstem biłem się o najwyższe rangi). Obecnie nie wyobrażam sobie powtórzyć tego sukcesu. Tak jak koledzy wyżej pisali, to był okręt rzemieślnik. Zwłaszcza w walkach z innymi pancernikami. Krążowniki pływające burtą udawało się nieraz karać srogo. Obecnie jedna cytadela na bitwę to święto. Jest coś ewidentnie nie tak, gdy Grafem Spee wbijam Myoko salwę za 30000, a tym... można pomarzyć. Aby coś zrobić, trzeba bardzo długo żyć albo wykorzystać torpedy. Od zawsze mam go zrobionego pod dodatkową, a teraz i nad tego sensem się waham po nerfie penetracji dla dział 105 mm (dobrze mówię czy coś mi się pomyliło? miałem długą przerwę w grze), a przede wszystkim szansy na pożar.
 4. jarowojna

  Richelieu, tier VIII

  Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. Jeszcze tylko w gwoli uściślenia - jak duże efekty IFHE daje na Republice? Czy warto? Przepraszam, że temat nie o niej, ale nie chciałem już komplikować.
 5. jarowojna

  Richelieu, tier VIII

  A ja mam pytanie do panów, którzy ograli już Richelieu i ewentualnie następców. Ja jestem na etapie Lyona, ale bardzo mnie kusi, żeby pod kątem następców budować kapitana pod dodatkową, bo to jednak fun ogromny. Natomiast Lyona tak nie zbudowałem, bo jednak jego największym atutem jest liczba dział, dlatego też to ten atut postanowiłem poprawić modułem na celność zamiast na zasięg dodatkowej. Moje dylematy są następujące: 1. Czy montowanie zasięgu dodatkowych zamiast celności głównych jest na Richelieu i następcach aby na pewno dobrym pomysłem? 2. Czy aby dodatkowa na Richelieu i Alsace była skuteczna koniecznie muszę mieć aż trzy perki czteropunktowe, tj. AFT, IFHE i manualną dodatkową? Czy bez któregoś można się może obyć? Ja myślałem, aby odpuścić sobie manuala. Natomiast jeśli chodzi o Republikę, to ona, o ile się nie mylę, IFHE już nie potrzebuje, więc u niej już chyba nie ma tego problemu. Będzie mi miło, jak głos na ten temat zabierze więcej niż jedna osoba :)
 6. jarowojna

  Atrakcyjność następnych linii

  Ja tylko dodam od siebie w temacie francuskich kontrtorpedowców: pewnie rzeczywiście bazując na tym, co już widzimy u Aigle, byłyby one nieco podobne do radzieckich DD - czyli szybkie i o dużej sile ognia. Ja jednak chciałbym zwrócić uwagę na coś, co Wam umknęło - zasadnicza różnica w szybkości pocisku i trajektorii jego lotu na korzyść radzieckiej myśli technicznej oczywiście. Dlatego ja to widzę tak, że francuskie kontrtorpedowce to okręty duże, szybkie, o dużej sile ognia (może by tak większy DPM niż u Sowietów?), ale kiepskiej balistyce i słabym kamuflażu. Aby było ciekawie, ja proponuję im jeszcze dorzucić jakieś naprawdę sensowne torpedy. W związku z ich niezbyt dużym kalibrem, mogłyby być trochę podobne do niemieckich, czyli małe obrażenia, ale szybkie przeładowanie i dobre inne parametry (choć Aigle akurat ma inaczej). Ale to sfera mojej fantazji, a co WG zrobi - zobaczymy. Ja sam pałam sympatią do francuskiej myśli technologicznej. Bardzo mi się podobają pancerniki, choć nie miałem jeszcze okazji nimi zbyt wiele pograć. A na francuskie niszczyciele czekam bardziej niż na brytyjskie.
 7. jarowojna

  Losowania misji na francuskie pancerniki

  Otworzyłem już wszystkie kontenery i wypadły mi tylko Normandie i Bretagne (w takiej właśnie kolejności) - i to z pierwszego zestawu misji. Z drugiego już nic. Natomiast mam następującą zagwozdkę: W kolekcji Vive La France brakuje mi jednego elementu, aby zdobyć Jeana Jacquesa Honore'a. Dobrze rozumiem, że od 2 marca będzie dostępna druga część owej kolekcji i wtedy będę mógł sobie uzupełnić ten jeden element?
 8. jarowojna

  Myoko

  Właśnie o tym myślę, żeby specjalnie dla Mogami Zobaczymy, czy mi się będzie spieszyć do Zao. Najwyżej zrobię sobie kapitana dla Ibuki i Zao na Furutace, która moim zdaniem też jest teraz całkiem niezła.
 9. jarowojna

  Myoko

  Ja mam wrażenie, że jest trochę więcej lotniskowców ostatnio. Pomyślałem sobie też, że można by po prostu uzbierać te 4 punkty na kapitanie i wrzucić tam IFHE, żeby móc się pobawić na Mogami ze 155 mm Ale to się jeszcze zobaczy.
 10. jarowojna

  Myoko

  Dzięki za odpowiedź! Właśnie myślałem jeszcze o AFT, ale to jednak lepsze na bardziej przeciwlotniczych krążownikach... Choć na Myoko i tak pływam z rozbiciem, więc może się przyda także na nim.
 11. jarowojna

  Myoko

  Jakie umiejętności proponujecie dla kapitana Myoko? Obecnie mam zapobiegawcze utrzymanie, strzelca wyborowego, eksperta w wyburzaniu i eksperta w kamuflażu. Na więcej póki co nie mam pomysłów. To znaczy mam - wziąłbym sobie zastrzyk adrenaliny, ale z drugiej strony na początku wolałbym brać umiejętności kosztujące więcej punktów. Od razu proszę także o jakieś propozycje pod kątem Zao. Czy kapitan dla niego i dla Myoko będzie się jakoś specjalnie różnił?
 12. jarowojna

  Normandie. VI tier

  Kolego, odpuść sobie lepiej pisanie bzdur na forum. Przeczytaj ten ( ) poradnik i dowiedz się więcej o pożarach.
 13. jarowojna

  Bretagne, V tier

  Ma Ale w prakryce bardzo trudno się w nią wbić i na ogół tylko na duże odległości. Już chyba Bismarckowi łatwiej wbić cytadelę (choć też na duże odległości) niż Bayernowi.
 14. jarowojna

  Bretagne, V tier

  Oczekiwanie cytadel przy strzelaniu w Bayerna nie najlepiej świadczy o Twojej znajomości tej gry.
 15. jarowojna

  Bretagne, V tier

  Po zagraniu jednej bitwy i zrobieniu, o dziwo, około 110k dmg mogę powiedzieć o tym pancerniku tyle: pancerz jest słaby, pelotka bardzo dobra, działa całkiem nieźle penetrują. Natomiast zasięg na AP jest mniejszy niż na HE z następującego powodu - duża różnica w prędkości wylotowej na korzyść tych drugich. Aczkolwiek to mimo wszystko dziwne. Mam natomiast jedno pytanie: słyszałem, że już wcześniej zdarzył się podobny event z misjami na okręty nowej linii. Akurat w tamtym czasie miałem przerwę od WoWsa, dlatego proszę Was o informację, czy zdobyte przeze mnie okręty (Bretagne i Normandie) zostaną u mnie w porcie, kiedy wejdzie nowa aktualizacja? Czy może będę musiał je ekspić? A jeśli nie zostaną, to co się stanie z expem, który na nich zdobyłem?
×