Jump to content

Albor13

Beta Tester
 • Content Сount

  186
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2606

About Albor13

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Albor13

  [V] Kamikaze

  Mam dokładnie takie samo podejście do kwestii używania dział na Kami- i Mine-kazach. Prócz tego strzelam często do uciekających lotniskowców próbując wejść w bliski zasięg torped. Mając niewidziałkę na poziomie 5,4 km trzeba z niej korzystać. Na początku bitew nigdy nie wdaję się w pojedynki artyleryjskie.
 2. Albor13

  [V] Kamikaze

  Trudno uwierzyć w tak wielką różnicę na podobnych okrętach.
 3. Albor13

  [V] Kamikaze

  Sprostowanie: Kamikaze szybciej wieżami obraca, czas przeładowania ten sam. Minekaze ma mniejszy rozrzut pocisków, jest też lżejszy (Minekaze HP 10900, Kamikaze HP 11100) więc szybciej przestawia ster i przyspiesza.
 4. Albor13

  Polska bandera

  Ale mody banderami dadzą efekt widoczny tylko dla właściciela instalki. Pozostali gracze nadal będą widzieć to samo co wszyscy, albo efekt własnych modów. Nie da się oznaczyć wszystkich swoich okrętów polską banderą w taki sposób by wszyscy ją widzieli na twoich okrętach. zatem "Chodzi o to by było wiadomo że jestem z POLSKI" pozostaje wysyłać "SIEMA PL" ;) Ciekawy mod byłby: wszyscy zieloni z Polską banderą, a wszyscy czerwoni z Kriegsmarine albo od kacapów Poza tym, że to nieistotny i zbyteczny bajer. Na koniec za[edited]am ogonkiem.
 5. Albor13

  [V] Kamikaze

  Ja mam Minekaze i Kamikaze. Kamikaze dostałem, a Minekaze uwielbiam i nie mogę się z nim rozstać. Na obu pływa jeden kapitan. Różnice: Minekaze jest szybszy i ma lepszą obronę przeciwlotniczą. Z kolei Kamikaze nieco szybciej przeładowuje artylerię główną. Jest chyba jeszcze jeden szczegół ale na chwilę obecną mi umknął.
 6. Albor13

  Skróty klawiszowe

  Który klawisz uruchamia syrenę okrętową? Szukałem w ustawieniach, ale nie widzę. Słyszę, że inni trąbią... ja też chcę. Praktyczna wskazówka: Przydałoby się zebrać wszystkie informacje w jednym zbiorczym poście, bo w miarę wzrostu objętościowego wątku coraz trudniej będzie coś znaleźć.
 7. Albor13

  Wersja 0.5.4.- bugi,wydajność

  Mnie wywalało WOTa w podobny sposób raz za razem. Odpaliłem WoWs, poszło. Pograłem sobie. Potem odpalałem ponownie WOT i... też poszło. Mam Lenovo Y50 (i7,GF860)
 8. Too many planes showed. Colours changed by change of viewpoint isn't good. Hard to watch, easy to wonder. Too many Tirpitzes = too many torpedoes. People could think that Battlechips shoots torps.
 9. Albor13

  Kto twórców balansu tak nie lubi pancerników?

  W tej konkurencji nie mam z Tobą żadnych szans. Odświeżasz co 2 minuty? Czy naprawdę interesuje Cię historia tego posta? Radeckij błysnąłeś - wszystkie punkty chwały i zasługi są Twoje. Zainteresowałeś mnie to poczytałem.
 10. Albor13

  Kto twórców balansu tak nie lubi pancerników?

  Gwoli ścisłości Bahia zatonęła nie od ognia działek 20mm, ale od eksplozji bomb głębinowych na pokładzie, które zostały zainicjowane przez owe działka. Podczas ćwiczeń przeciwlotniczych strzelali do latawca ciągniętego na holu za rufą i ostrzelali przypadkiem zgromadzone na rufie bomby głębinowe. Krążownik zatonął w ciągu 3 minut, przeżyło 36 marynarzy, ponad 330 zginęło. Czy byli nominowani do nagrody Darwina?
 11. Albor13

  Witajcie w sekcji dla nowych graczy!

  Twój arsenał gromadzi się na na kontach WG, a nie na twoim tosterze. Lekkomyślnie operując instalką utracić możesz co najwyżej pliki gry i ustawienia, pliki modów i ich konfiguracje, screenshoty, replaye... i nic ponadto.
 12. Albor13

  Zuiho

  A po co temat na to zakładać? Przecież w badaniach są wszystkie potrzebne informacje. Wystarczy pododawać parę wartości i na koniec podzielić. Jak nie umie liczyć niech skorzysta z kalkulatora. Przedwczoraj kupiłem Zuiho.
 13. Albor13

  Kto twórców balansu tak nie lubi pancerników?

  Przeładowanie torped jest tak krótkie, że to co piszesz nie ma większego sensu. Jeśli japoński DD ucieka to tylko po to, by zniknąć wrogom z widoku i móc znowu zaatakować z niewidziałki albo zwyczajnie zmienia cel ataku. Margines niewidziałki jest dość wąski, więc odpalając torpedy natychmiast wykonuje się zwrot w celu uniknięcia wykrycia. Wykrycie DDka jest zawsze wyraźnym ostrzeżeniem o torpedach dla wszystkich wrogów w znajdujących się w zasięgu, a niszczyciel w zasięgu wzroku zawsze staje się celem dla dział wszystkiego co pływa w okolicy. Główną taktyką niszczyciela jest spotować dla zespołu, ale i zarazem przetrwać tak długo jak się da. Bo im dłużej pływa tym bardziej pomaga. Ile razy samotny kapujący DDek wygrał bitwę? Dlatego japoński niszczyciel (V tieru) unika pojedynków artyleryjskich, bo prowadząc ogień artyleryjski sam świeci się jak latarnia. Jego podstawową bronią są torpedy. Mam mnóstwo bitew na DD japońskich. Często zmieniam cele ataku, gdyż cel który już zebrał lub ominął moje torpy jest highly awareness, lepiej wtedy zaatakować cel, który mniej się tego spodziewa, dając poprzedniemu przeświadczenie, że zostawiłem go w spokoju. Zatem jeśli mam do wyboru kilka celów staram się zmieniać ofiarę.
 14. Albor13

  Wydano pancernik Haruna. Gdzie on jest?

  Ano mam jakiegoś animowanego kapitana pod postacią blondyny z kitkami. Co za badziew?! A myślałem, że już okręt...
 15. Wydano pancernik ARP Haruna. Przełączyłem na Yokosukę, ale nie mam żadnego ARP. O co chodzi?
×