Jump to content

Albor13

Beta Tester
 • Content Сount

  186
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  2606

About Albor13

 • Rank
  Petty Officer
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Albor13

  ORP Błyskawica - niszczyciel

  A to śruba w tym miejscu wystaje poza obrys burty?
 2. Albor13

  ORP Błyskawica - niszczyciel

  Skoro tyle wyjaśniasz to zapytam o coś jeszcze, może ktoś odpowie. Na rufowej części burty po obu stronach okrętu nad linią wody jest zainstalowane coś jakby podest. Na wielu innych okrętach też można taki podest zobaczyć. Na zdjęciu 2 posty wyżej widać go poniżej napisu "GROM". Coś jakby pomost pomocniczy albo jakiś stabilizator... Co to jest? Jak to się nazywa i czemu to służy?
 3. Albor13

  ORP Błyskawica - niszczyciel

  Patrząc na obrazy w WOWs prezentujące rufę błyskawicy łatwo dostrzec zmianę w położeniu zrzutni bomb głębinowych. Stojąca przy gdyńskim nabrzeżu Błyskawica zrzutnie bomb głębinowych ma na poziomie pokładu, natomiast w WOWs wyloty zrzutni są poniżej poziomu pokładu. Czy to jest przekłamanie, czy efekt przeróbki? Na pewno przeróbka, bo w 1939 roku rufa wyglądała tak... (choć to akurat jest "Grom")
 4. Albor13

  Kupię 300 bitew rozegranych przez bota

  Taaa... Ja od czasu CBT naklepałem 1180 bitew, to co to dla mnie pyknąć pińcet w miecha.
 5. Albor13

  Kamikaze R - niszczyciel premium V tieru

  Mam dokładnie takie samo podejście do kwestii używania dział na Kami- i Mine-kazach. Prócz tego strzelam często do uciekających lotniskowców próbując wejść w bliski zasięg torped. Mając niewidziałkę na poziomie 5,4 km trzeba z niej korzystać. Na początku bitew nigdy nie wdaję się w pojedynki artyleryjskie.
 6. Albor13

  Buły po zniknięciu żarówki

  Dym w grze ma strukturę nieciągłą. Co ileś tam sekund wyskakuje krąg dymu dookoła twojej pozycji i każdy taki krąg dymu widzi wyraźnie posiadacz tego moda. Wystarczy, że połączy środki tych okręgów, a będzie znał twoją ścieżkę i pi razy oko wiedział gdzie będziesz za chwilę. Wiedząc o tym na dobrą sprawę powinieneś robić zmianę kierunku zaraz po pojawieniu się nowego kręgu żeby ograniczyć celność strzelających do ciebie... i tak trafi cię zawsze jakaś zbłąkana kula. Był czas że od WOTa uciekłem tu... był czas że od WOWs uciekłem do WOTa... ostatnio znowu uciekłem tu... Gdzie tu teraz uciekać?
 7. Albor13

  Kamikaze R - niszczyciel premium V tieru

  Trudno uwierzyć w tak wielką różnicę na podobnych okrętach.
 8. Albor13

  Kamikaze R - niszczyciel premium V tieru

  Sprostowanie: Kamikaze szybciej wieżami obraca, czas przeładowania ten sam. Minekaze ma mniejszy rozrzut pocisków, jest też lżejszy (Minekaze HP 10900, Kamikaze HP 11100) więc szybciej przestawia ster i przyspiesza.
 9. Albor13

  Polska bandera

  Ale mody banderami dadzą efekt widoczny tylko dla właściciela instalki. Pozostali gracze nadal będą widzieć to samo co wszyscy, albo efekt własnych modów. Nie da się oznaczyć wszystkich swoich okrętów polską banderą w taki sposób by wszyscy ją widzieli na twoich okrętach. zatem "Chodzi o to by było wiadomo że jestem z POLSKI" pozostaje wysyłać "SIEMA PL" ;) Ciekawy mod byłby: wszyscy zieloni z Polską banderą, a wszyscy czerwoni z Kriegsmarine albo od kacapów Poza tym, że to nieistotny i zbyteczny bajer. Na koniec za[edited]am ogonkiem.
 10. Albor13

  Kamikaze R - niszczyciel premium V tieru

  Ja mam Minekaze i Kamikaze. Kamikaze dostałem, a Minekaze uwielbiam i nie mogę się z nim rozstać. Na obu pływa jeden kapitan. Różnice: Minekaze jest szybszy i ma lepszą obronę przeciwlotniczą. Z kolei Kamikaze nieco szybciej przeładowuje artylerię główną. Jest chyba jeszcze jeden szczegół ale na chwilę obecną mi umknął.
 11. Summa summarum: W skalującym się celowniku pozorna bezwzględna odległość między punktami wyznaczonymi przez jego podziałkę (liczona w linii prostopadłej do kierunku patrzenia) pozostaje bez zmian bez względu na współczynnik zooma. Ułatwia to określenie i utrzymanie odległości wyprzedzenia celu przy oddawaniu salw. Efekt jest taki, że podczas zwiększania zooma skala rozjeżdża się proporcjonalnie wraz z przybliżaniem widoku, a przy oddalaniu widoku skala się proporcjonalnie zwęża w ten sposób zachowując skalowanie.
 12. Albor13

  Skróty klawiszowe

  Który klawisz uruchamia syrenę okrętową? Szukałem w ustawieniach, ale nie widzę. Słyszę, że inni trąbią... ja też chcę. Praktyczna wskazówka: Przydałoby się zebrać wszystkie informacje w jednym zbiorczym poście, bo w miarę wzrostu objętościowego wątku coraz trudniej będzie coś znaleźć.
 13. Albor13

  Czy można usunąć konto na WoWs

  A czy usunięcie konta w WoWs nie jest równoznaczne z usunięciem konta WoT? Przecież to jedno konto WG... Też się zastanawiam po co usuwać, przecie tajemnic na tym koncie żadnych nie ma.
 14. Albor13

  Historyczne ciekawostki...

  Pomny faktu, że onegdaj nadepnąłeś mi na odcisk pragnę zauważyć, że użycie sformułowania "połówka" jest zwyczajnie nierzetelne i stanowi duże nadużycie. Połówki to są dwie równe sobie części. W tym przypadku w żaden sposób nie da się przyrównać do siebie obu części, z których został złożony Zubian. Jedną cześć stanowił dziób Zulu, a drugą rufa wraz ze śródokręciem Nubiana.
 15. Albor13

  Historyczne ciekawostki...

  wysokozawężony, górniezawężony, odgórniezawężany, dolnierozdęty, Nagrodę proszę przeznaczyć na wysyłkę imigrantów do Afryki.
×