Jump to content

jakub_czyli_ja

Players
 • Content Сount

  1,254
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  984

2 Followers

About jakub_czyli_ja

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Całe dwa mało adekwatne "dowody", z których żaden nie zakończył się zatopieniem pancernika przez niszczyciel, a raczej w wersji tldr "niszczyciel wszedł w zasięg artylerii dodatkowej pancernika i udało mu się przeżyć" jako uzasadnienie tego, co odpwala się w grze? 2/10.
 2. jakub_czyli_ja

  Ciekawe plany PvE

  A co złego w byciu pozbawionym ambicji i chęci współzawodnictwa? W CW byłoby dokładnie tak samo jak na turniejach, akurat w bitwach nie-randomowych WG nie ma interesu w potencjalnym grzebaniu w RNG, i one mogą być uczciwe. Doświadczenie zdaje się WG pokazywać, że CW ani inny endgame konieczne nie jest, bo przecież nawet w samoloty gracze grają. W sumie do czasu, bo mam wrażenie że akurat CW i twierdze w WoT powodują, że WoT wygląda znacząco lepiej niż gdyby było tego pozbawione i podzieliło dynamikę WoWPa, WoWSa i AW. Ale WG tego jeszcze nie załapało, załapie jak zwykle jak będzie za późno.
 3. jakub_czyli_ja

  MM zwariował od ilosci graczy

  O notacji O() zapewne czytasz pierwszy raz w życiu, prawda? Podobnie jak termin "złożoność obliczeniowa", a rachunek prawdopodobieństwa z programu gimnazjum został usunięty, bo brajanki go nie ogarniają. Prosty przykład - niech przykładowy algorytm sprawdza szacuje założony wynik bitwy dla zespołów 5 osób. Mając całe 10 osób w kolejce, czyli że wszyscy gracze by się załapali, musi sprawdzić 252 możliwości. Jeden dodatkowy gracz w kolejce daje już 2772 możliwości, 2 dodatkowych daje 33264, a druga 10 to już 46558512 możliwości. Więc nie jestem pewny, kto tutaj powinien walnąć się w łeb. Tak samo było w WoT, jak przy klikuset graczach w kolejce wisiało się za długo, znaczyło to, że coś się dzieje, i bitwa była wybitnie z dupy.
 4. jakub_czyli_ja

  H.M.S Ulysses

  Widzę równie dużo za jak i przeciw dla wprowadzenia HMS Dildo do WoWS. Ciekawe jak WG waży te za i przeciw. Ale taki dialog: - Co ci kupić na urodziny? - HMS Dido. - Dildo? Ty chory poj....
 5. jakub_czyli_ja

  Jak to było z tym matchmakingiem?

  To się pobawię w górnika i kopnę leżącego, który sam się podstawia. Odpowiedź jest banalnie prosta: Jeżeli jesteś WG i masz gazylion, albo od czapy 500 milionów dolków przychodu, a zainwestujesz jeden etat programisty-projektanta w zafundowanie graczom emocjonalnej huśtawki jaką wcześniej opisał Radeckij, i przychody ci wzrosną o chociażby 1%, to zamiast 500 milionów będziesz przychodu milionów 505 kosztem całego jednego etatu (kwoty do znalezienia na glassdoor).
 6. jakub_czyli_ja

  Powódź i Pożoga - wątek zbiorczy

  I ponieważ trolling is a art, to wspominałeś o anglicyzmach?
 7. jakub_czyli_ja

  Powódź i Pożoga - wątek zbiorczy

  Gdzieś czytałem, że jeżeli płacisz pieniędzmi, to dostajesz golda, a jak wygrywasz premkę (archetypiczny T-127) to dostajesz srebro. Od "bitw" oczy razem ze szkliwem na zębach pękają.
 8. jakub_czyli_ja

  Powódź i Pożoga - wątek zbiorczy

  Ale czekaj, to był 2015 rok, a gold za premki przestał przychodzić dużo dużo wcześniej. Więc deal z JT 8.8 nie mógł być przyczyną zmiany, bo to zostało wdrożone jak ja jeszcze grałem (to w sumie był jeden z powodów, dla których uznałem, że nie warto). Ja tę grę przeszedłem na easy na EU i teraz przechodzę na RU, tak samo jak sporo ludzi gra w statki na RU. Zresztą od premiery WoWP sporo się zmienił, i brak graczy spowodował, że WG zrezygnowało ze sporej ilości chamówy odwalanej w czołgach i statkach.
 9. jakub_czyli_ja

  Powódź i Pożoga - wątek zbiorczy

  Czyli co, staracie się usprawiedliwić jeden z najbardziej kutewskich ruchów WG w WoT ever tym, że jakiś debil wymyśla promocje które kończą się tak, że WG sprzedaje golda nie po 1,53 grosza za sztukę, tylko dajmy na to po 1,27? Bo co, nikt tam nie jest w stanie ogarnąć, co się stanie? Nie ma peer review? Żeby było śmieszniej, w samolotach zanabyte już posiadane premki dają golda (sam złapałem ponad 3k za drugi raz wylatanego Moskita), a zniżki w sklepie potrafią być na poziomie 30% (sam kupiłem premkę VIII tieru za 132.49 zł, zresztą nawet gdy piszę ten post są takie promocje), więc nie jest to wynik wspomnianych promocji zrobionych przez debila. Więc jedynym wyjaśnieniem zostaje tylko kutewstwo, żeby za dużo golda nie poszło do graczy przez po raz fafnasty rozdany T-127 albo LTP, bo w samolotach lata i jest w stanie wyfarmić golda mniej niż 1% graczy zdolnych do tego w czołgach.
 10. jakub_czyli_ja

  Syndrom przeżarcia

  A ja się zastanawiam, czy one są sztuczne czy naturalne.
 11. jakub_czyli_ja

  Powódź i Pożoga - wątek zbiorczy

  Bo WG miota się od ściany do ściany. Albo są tak skąpi, że gówno by spod siebie zeżarli, patrz na przykład WoT, gdzie stwierdzili, że za powtórnie wygraną premkę będą dawali srebro a nie golda. Albo traktowanie serwerów EU, NA i RU. Albo WoWP gdzie do tej pory nie ma CW, bo za mało graczy. Albo w drugą stronę - rozdają premki za bezdurno, ale tylko wtedy, jak ich coś pogoni, na przykład Gaijiny z premierą WT:GF (Super Pershing za granie), albo premka za żetony w samolotach, gdy gracze masowo olali grę. Nie są w stanie ustalić sami ze sobą jakiegoś fajnego poziomu zachęcania graczy do gry.
 12. jakub_czyli_ja

  Powódź i Pożoga - wątek zbiorczy

  Ale ile musieli rozdać Grafów aż VI tieru? Taka strata...
 13. jakub_czyli_ja

  Powódź i Pożoga - wątek zbiorczy

  Tylko że dla WG samoloty są marginesem, i przypuszczam, że na ten 1k graczy którzy doją free expa i potencjalnego golda z premek machnęli po prostu ręką, a standard wyznacza WoT. A w WoT za premki wygrane w grze dostaje się srebro, bo tak. Też bym chciał sobie wypływać trochę dublonów, bo na obu serwerach Ła-11 zmęczyłem, a dublonów bym przytulił, ale jeżeli WG uważa, że WoWS ma niezagrożoną pulę graczy, to równie dobrze może wdrożyć procedurę wymiany premki na srebro z WoT. A co do wspomnianego eventu gdzie gracze wybierali strony - po ogarnięciu oscylacji przez oportunistów (mnie włączając) zaczął być problem z farmieniem nagród, bo dzienna tura za szybko się kończyła i za mało punktów wpadało dzięki efektowi kuli śniegowej. Mogliby te perły zostawić na stałe w statkach, tak jak zrobili z żetonami w samolotach, jako czwartą walutę.
 14. jakub_czyli_ja

  Dlaczego WoWs na serwerze EU jest martwy?

  Liczy się kasa z pojedynczego usera. I dano temu w WoT przychód z usera na NA bił na głowę ten z EU i RU. Więc WG nie zrobi im prezentu w postaci połączenia serwerów i obniżki, bo im się to nie opłaca. I tak samo nie opłaca im się uwalać tych kilku % zysku pomiędzy EU i RU. Zwłaszcza że mam wrażenie że tradycyjnie RU lepiej masują eventami, więc dlaczego mieliby sobie powiększać grupę docelową tych eventów? Zmniejszanie zysków, zwiększanie rozdawnictwa przy konieczności zapewnienia "jakości" obsługi na poziomie EU?
 15. jakub_czyli_ja

  Dlaczego WoWs na serwerze EU jest martwy?

  A ile kosztuje premka na RU i EU (i jeszcze na NA)? Odpowiadam sobie sam: 1 dzien premki na EU kosztuje 4,65 zł - jakby tak Euro + VAT. Na RU 3,92, na NA 5,89. Jeszcze jakieś sugestie które by spowodowały, że kasa przestanie się zgadzać?
×