Jump to content

szaruch1341

Players
 • Content Сount

  34
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5687
 • Clan

  [DK-PL]

About szaruch1341

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Prosimy o niestraszenie lotnisk kolejnymi nerfami to wymierający gatunek i niemożna ich dobijać nowymi zagrożeniami. Czyli stream stracony, a pomysły podobne do żartów na reddicie. Mogli by w końcu przedstawić jakiś konkretniejszy plan działania lub otwarcie powiedzieć "Nie wiemy co z tym zrobić i będziemy udawać, że nigdy nic się nie stało. Za 3 lata kolejna próba."
 2. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Mówił coś na temat jakiś przyszłych zmian czy nie warto nawet na to tracić czasu?
 3. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Teraz będzie trochę więcej lotni by zbić gwiazdy z okazji francuskich niszczycieli, ale faktycznie populacja lotnisk jest już prawie taka sama jak przed reworkiem co widać w bitwach i w kolejkach do grania.
 4. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Samoloty wylatujące z katapulty wyglądają jak banda lemingów skaczące do oceanu. Myśliwce w czasie startu zacinają się, przenikają wzajemnie lub tłuką skrzydłami o nadbudówkę okrętu, ale z powodu mechaniki myśliwców WG nie wie co z tym zrobić. Kiedyś był jeden myśliwiec który rozbijał całą eskadrę. Teraz natomiast potrzebna jest duża ilość myśliwców na raz ponieważ definiuje to ile samolotów zestrzelą one z atakującej eskadry. Mogła by istnieć różnica w działaniu myśliwców lotniskowca, a myśliwca obrony okrętu (nowa mechanika na lotniskowcu/ stara na okrętach ), ale nawet jeśli są planowane jakieś zmiany to z obecnym tempem wprowadzania poprawek zobaczymy coś na ten temat w 2020 lub 2021 roku.
 5. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  1. W większości racja, ale aktualnym problemem może być brak jakiejkolwiek kontry ze strony wrogiego lotniskowca, a stawianie myśliwców zazwyczaj działa tylko na krótki czas i wymaga pełnej uwagi CV, a kręcące się myśliwce zapewniają osłonę na krótki czas i na niewielkim obszarze i niemożna ich przestawiać by skuteczniej osłaniać płynący okręt. 2. Spotowanie torped przez samoloty było głupie i utrudniało torpedowanie bo wraz z wyspotowaniem okrętu spotowane były wszystkie przez niego torpedy. 3. Dym aktualnie jest niestety jedynym rozwiązaniem dla DD by unikać wyspotowania przez samoloty co nie jest idealnym rozwiązaniem patrząc na ilość radarów i sonarów na wyższych tierach. Zmienia to także niszczyciela w prawie stacjonarny cel w który nawet bez spota często popłyną torpedy. Według mnie najważniejszymi teraz zmianami w CV powinny być zmiany w MM by niszczyciele nie były w bitwie jedynymi celami dla lotniska, a także przebudowa działania myśliwców, ponieważ w obecnej formie wymagają za wiele uwagi w zamian za zbyt niską efektywność.
 6. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  1. Dwie lotnie potrafią objąć całą mapę i faktycznie camo w takim wypadku nie ma wielkiego znaczenia i zmienia to grę zazwyczaj w walkę dwóch blobów na 20 km. 2. Lotniskowce rzucone na topkę jak tutaj nie mają żadnej kontry i mogą robić co chcą dlatego lotnie powinny być zawsze losowane na +1/ -1, by nie psuć zabawy innym graczom.
 7. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Minotaur robiony pod pociski OB i podpalenia człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi . Poza tym lepiej pisać o prawdziwym czasie przeładowania tych okrętów i o ich szansach na podpalenie co zmienia postać rzeczy. I jako dodatek gra ma być przyjemna w obie strony czyli fajnie jak w złego krążka wpadną 3 cytadele i ginie lub ucieka ledwo żywy, ale jak odgryzie się pożarem to już nie fajnie. Jako ostatnie jako porada jeśli jesteś w sytuacji w której krążek strzela do ciebie, a ty nie jesteś w stanie mu odpowiedzieć ogniem to znaczy, że dobrze wybrał pozycję i zbiera za to nagrodę w postaci twoich HP.
 8. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Siekiera reworku poszła w ruch, a na froncie zachodnim bez zmian. Tylko tyle, że skill gap znowu się troszkę powiększy, a dodatek RNG będzie drażnił.
 9. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie był jeden atak trzema eskadrami, ale moim zdaniem to nie jest największy problem w obecnej relacji CV- DD. Przed reworkiem CV w bitwach występowały sporadycznie raz na 10- 15 bitew w czym CV mogło zdjąć gracza jednym zmasowanym nalotem lub nie. Obecnie natomiast w zależności od godziny czy dnia CV spotyka się raz na 2 do 5 bitew co zwiększa częstotliwość szybkiego wracania do portu. Problemem natomiast dla graczy są zazwyczaj sytuacje skrajnego MM CV. Kiedy CV jest rzucony na MM +2 to lista jego potencjalnych celów nie jest wielka i zawszę z powodu słabego AA lądują w niej DD- ki (poza paroma wyjątkami). Drugim skrajnym przypadkiem jest MM -2 gdzie CV jest bożym palcem i może bez ograniczeń atakować co chcę nie napotykając żadnej zapory, którą przed reworkiem stanowiło wrogie CV. Teraz natomiast w takiej bitwie niewielu graczy CV poświęci uwagę i czas na dawanie osłony myśliwskiej sojusznikom, ponieważ muszą wysłać swoje bombowce nad sojuszników i odmówić sobie nabijania dmg-a. Dodatkowo takie myśliwce spełniają się tylko w ochranianiu stacjonarnych sojuszników, ponieważ obszar działania myśliwców jest bardzo mały przez co na pewno zostawi wrogowi do zaatakowania jakiś okręt lub odwlecze nadciągające naloty o 10 sekund po których sojusznicy zostawią za sobą myśliwce osłony.
 10. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie rozumiem gdzie w tym kłamstwo?
 11. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie płacą mi za rozwiązywanie takich problemów, ale może by tak zadać takie pytanie każdemu graczowi tylko raz zaraz po zalogowaniu dzięki czemu wpływ wygranych czy przegranych nie będzie miał aż takiego znaczenia. Poza tym można w taki sposób poznać opinię graczy na wiele aspektów dotyczących CV np: Czy chciałbyś ograniczenia w MM do jednego CV od teru 8? lub Czy chciałbyś by CV miały MM +1/-1 zamiast +2/-2? Mimo tego, że było by tylko 5 odpowiedzi to wyniki takiej ankiety przeprowadzonej na 20- 30 tys. graczy pokazywała by co graczy zadowala lub frustruje, a także czym należy się zająć w pierwszej kolejności. Oczywiście WG może zostać oskarżone o fałszowanie wyników ankiety dlatego by ich uniknąć zaraz po zagłosowaniu powinny się pokazywać aktualne wyniki z danymi o ilości głosów i z wynikami w procentach, a sama tabela powinna być dostępna potem dla wszystkich graczy w grze przez cały czas do końca okresu głosowania np: od piątku do poniedziałku bo wtedy populacja graczy jest największa. Tym prostym sposobem emocje chwilowe u graczy nie będą miały wielkiego wpływu na wynik, gracze nie będą mogli zasugerować się głosami większości w czasie podejmowania decyzji, WG nie będzie mogło zostać oskarżone o fałszowanie wyników i powstanie najskuteczniejszy mechanizm przekazujący ogólny feedback. Proste? Proste tylko trzeba chcieć.
 12. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  On już tu chyba nie wróci. Tak samo jak WG staff na forum angielskim, niemieckim czy francuskim. Przestali udawać, że czytają i cokolwiek z tego trafia do WG. :(
 13. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Devsi tego nie widzą. Chyba już na wszystkich forach przyjęli taktykę " siedź cicho, nie zwracaj uwagi, kiedyś im się znudzi". Ale wszystkie zmiany w lotniskowcach są mile widziane tylko fajnie by było jakby gracze wiedzieli z wyprzedzeniem o kolejnych zmianach. Poza tym zmiany w CV trwają w 0.8.3 zmieniono działanie sygnału Indiana Delta i poprawiono opisy kilku innych, przecież wszyscy zwracali na to uwagę, a ta niejasność jest największym problemem z jakim zmagają się gracze.
 14. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  O wygranej czy przegranej decyduje wiele rzeczy. Nie kłócę się lotnie potrafią mieć duży wpływ na bitwę, ale to też jest mocno uzależnione od RNG AA, MM i tego jak polecą rakiety, bomby czy torpedy.Jeśli natomiast chodzi o równowagę CV, a DD to spokojnie 1 CV interesuje się DD- kiem tylko na początku bitwy lub jak go rzuci przeciwko dobremu AA. Natomiast jeśli chodzi o 2 CV vs DD to za niedługo się to skończy wraz z aktualnym eventem. Lotnie miały już mocny spadek ilości graczy i jak tylko się skończy event z wieloma misjami pod CV to ich ilość w bitwach spadnie wraz z nim. Poza tym zaraz wprowadzają ruskie BB więc bitwy będą ich pełne i będzie można na nie spokojnie popolować jako DD.
 15. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Właściwie WG jeszcze cokolwiek ma zamiar robić większego z lotniskowcami, czy już tylko pierdoły jak na przykład zmiany interfejsu czy tekstu przy umiejętnościach ( radiolokacja wciąż opisana jest jako "Teraz również dostępna dla lotniskowców" mimo tego, że tak właściwie to od 0.8.2 to już nie) ?
×