Jump to content

szaruch1341

Players
 • Content Сount

  27
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5277
 • Clan

  [DK-PL]

About szaruch1341

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Siekiera reworku poszła w ruch, a na froncie zachodnim bez zmian. Tylko tyle, że skill gap znowu się troszkę powiększy, a dodatek RNG będzie drażnił.
 2. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie był jeden atak trzema eskadrami, ale moim zdaniem to nie jest największy problem w obecnej relacji CV- DD. Przed reworkiem CV w bitwach występowały sporadycznie raz na 10- 15 bitew w czym CV mogło zdjąć gracza jednym zmasowanym nalotem lub nie. Obecnie natomiast w zależności od godziny czy dnia CV spotyka się raz na 2 do 5 bitew co zwiększa częstotliwość szybkiego wracania do portu. Problemem natomiast dla graczy są zazwyczaj sytuacje skrajnego MM CV. Kiedy CV jest rzucony na MM +2 to lista jego potencjalnych celów nie jest wielka i zawszę z powodu słabego AA lądują w niej DD- ki (poza paroma wyjątkami). Drugim skrajnym przypadkiem jest MM -2 gdzie CV jest bożym palcem i może bez ograniczeń atakować co chcę nie napotykając żadnej zapory, którą przed reworkiem stanowiło wrogie CV. Teraz natomiast w takiej bitwie niewielu graczy CV poświęci uwagę i czas na dawanie osłony myśliwskiej sojusznikom, ponieważ muszą wysłać swoje bombowce nad sojuszników i odmówić sobie nabijania dmg-a. Dodatkowo takie myśliwce spełniają się tylko w ochranianiu stacjonarnych sojuszników, ponieważ obszar działania myśliwców jest bardzo mały przez co na pewno zostawi wrogowi do zaatakowania jakiś okręt lub odwlecze nadciągające naloty o 10 sekund po których sojusznicy zostawią za sobą myśliwce osłony.
 3. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie rozumiem gdzie w tym kłamstwo?
 4. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie płacą mi za rozwiązywanie takich problemów, ale może by tak zadać takie pytanie każdemu graczowi tylko raz zaraz po zalogowaniu dzięki czemu wpływ wygranych czy przegranych nie będzie miał aż takiego znaczenia. Poza tym można w taki sposób poznać opinię graczy na wiele aspektów dotyczących CV np: Czy chciałbyś ograniczenia w MM do jednego CV od teru 8? lub Czy chciałbyś by CV miały MM +1/-1 zamiast +2/-2? Mimo tego, że było by tylko 5 odpowiedzi to wyniki takiej ankiety przeprowadzonej na 20- 30 tys. graczy pokazywała by co graczy zadowala lub frustruje, a także czym należy się zająć w pierwszej kolejności. Oczywiście WG może zostać oskarżone o fałszowanie wyników ankiety dlatego by ich uniknąć zaraz po zagłosowaniu powinny się pokazywać aktualne wyniki z danymi o ilości głosów i z wynikami w procentach, a sama tabela powinna być dostępna potem dla wszystkich graczy w grze przez cały czas do końca okresu głosowania np: od piątku do poniedziałku bo wtedy populacja graczy jest największa. Tym prostym sposobem emocje chwilowe u graczy nie będą miały wielkiego wpływu na wynik, gracze nie będą mogli zasugerować się głosami większości w czasie podejmowania decyzji, WG nie będzie mogło zostać oskarżone o fałszowanie wyników i powstanie najskuteczniejszy mechanizm przekazujący ogólny feedback. Proste? Proste tylko trzeba chcieć.
 5. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  On już tu chyba nie wróci. Tak samo jak WG staff na forum angielskim, niemieckim czy francuskim. Przestali udawać, że czytają i cokolwiek z tego trafia do WG. :(
 6. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Devsi tego nie widzą. Chyba już na wszystkich forach przyjęli taktykę " siedź cicho, nie zwracaj uwagi, kiedyś im się znudzi". Ale wszystkie zmiany w lotniskowcach są mile widziane tylko fajnie by było jakby gracze wiedzieli z wyprzedzeniem o kolejnych zmianach. Poza tym zmiany w CV trwają w 0.8.3 zmieniono działanie sygnału Indiana Delta i poprawiono opisy kilku innych, przecież wszyscy zwracali na to uwagę, a ta niejasność jest największym problemem z jakim zmagają się gracze.
 7. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  O wygranej czy przegranej decyduje wiele rzeczy. Nie kłócę się lotnie potrafią mieć duży wpływ na bitwę, ale to też jest mocno uzależnione od RNG AA, MM i tego jak polecą rakiety, bomby czy torpedy.Jeśli natomiast chodzi o równowagę CV, a DD to spokojnie 1 CV interesuje się DD- kiem tylko na początku bitwy lub jak go rzuci przeciwko dobremu AA. Natomiast jeśli chodzi o 2 CV vs DD to za niedługo się to skończy wraz z aktualnym eventem. Lotnie miały już mocny spadek ilości graczy i jak tylko się skończy event z wieloma misjami pod CV to ich ilość w bitwach spadnie wraz z nim. Poza tym zaraz wprowadzają ruskie BB więc bitwy będą ich pełne i będzie można na nie spokojnie popolować jako DD.
 8. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Właściwie WG jeszcze cokolwiek ma zamiar robić większego z lotniskowcami, czy już tylko pierdoły jak na przykład zmiany interfejsu czy tekstu przy umiejętnościach ( radiolokacja wciąż opisana jest jako "Teraz również dostępna dla lotniskowców" mimo tego, że tak właściwie to od 0.8.2 to już nie) ?
 9. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Właściwie to jest ankieta na forum Francuskim której wyniki opisałem tu wczoraj. Jest ona mniejsza bo tylko 323 głosy, ale tylko od społeczności francuskiej. Procenty na +/0/- to kolejno 17,5%/ 15%/ 58%.
 10. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  - Czemu WG nie zrobiło samemu podobnej ankiety dla wszystkich graczy?
 11. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Niestety AA właśnie teraz tak "działa" czyste RNG np. ostatnio leciałem torpedowcami Lexingtona i zupełnie przez przypadek natrafiłem na Khabarovska. W odległości jednej długości samolotu nagle pojawiła się czarna ściana wszystkie samoloty spadają, a akcja trwała sekundę. Myślę sobie co to było czy gdzieś popełniłem błąd i nie dostrzegłem mino, demoina czy worcestera. Więc zaraz wyrzucam DB i lecę zobaczyć. Znajduję Khabe nalot bez problemu jeden z samolotów wracających po ataku zestrzelony reszta ledwo uszkodzona,a poza DD- kiem pusto. Niestety jest to kolejna wada reworku gdzie nie da się powiedzieć ile samolotów przetrwa atak, ponieważ teraz nawet słabe AA może ci zadać ogromne obrażenia na zasadzie bo tak powiedziało RNG. Niestety teraz nawet nie da się określić jaką faktyczną siłę AA ma przeciwnik bez przetestowania jej, ponieważ cyfra określająca siłę AA okrętów od 1- 100 jest wyssana z palca i kompletnie nic nie znaczy. Czy obrona przeciw lotnicza 45 to dużo? Na DD to natychmiastowa śmierć dla samolotów (Kidd), ale 44 na New Mexico już niewiele robi tak samo jak 55 na Colorado. Amagi ma 50, a Yamato 60, a jakiejś dużej różnicy w zdejmowanych przez nie samolotach nie ma.
 12. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Polska społeczność naprodukowała 120 stron feedbacku, angielska 82 strony, niemiecka 62, francuska 47 ( z ankietką z której wynika, że 58% graczy nie jest usatysfakcjonowana reworkiem). Wszędzie dyskusja jest aktywna i na jej koniec się nie zapowiada, ale ogólny feedback jest raczej negatywny, a gracze zgłaszają takie same problemy jak u nas. Pytanie tylko ile tych kropli musi spaść by zacząć wprowadzać kolejne zmiany i doprowadzić ten rework do końca. ps: Ilość graczy grających CV zaraz po reworku szybko spadała i powoli wracała do tego co było przed nim i podskoczyła znowu dopiero po rozpoczęciu eventu Flight Strike Repeat gdzie w każdej dyrektywie połowa misji jest stworzona tak by robić je CV co wymusza granie nimi. Pytanie tylko ilu graczy dalej będzie grało CV- kami po zakończeniu eventu?
 13. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Może i niszczyciele nie mają łatwo i potrafią bardzo szybko zginąć w bitwie, ponieważ wymagają one największych pokładów pracy drużynowej i zdolności do ogarniania mapy. Jeśli zawadza ci krążownik radarowy najedź na niego i poproś sojuszników o skoncentrowanie na nim ognia (zginie lub ucieknie) jeśli natomiast chcesz zająć strefę, a boisz się 2 CV to to poproś sojusznicze o osłonę myśliwską, użyj dymu lub poczekaj aż wrogie CV skupią się na innych osobach z twojej drużyny. Jeśli chodzi natomiast o początek bitwy to nie wyrywaj do przodu zrób 360 i płyń koło sojuszników w powietrzu na pewno będą na początku szturmowce szukające samotnych DD. Więc jeśli wrogie CV zobaczy, że grasz z drużyną to prawdopodobnie cie zostawi na jakiś czas i zajmie się innymi bardziej zasobnymi w życie celami.
 14. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Czy gra niszczycielami jest teraz niemożliwa? Nie po prostu jest trudniej, a samotne wyprawy mogą się skończyć tragicznie. Skoro już zwracamy uwagę na problemy balansu to może najpierw zobaczmy czy ten niszczyciel popłynął dobrze czy też wystawił się na atak. Sojuszniczego Saipana rzuciło na bitwę +2. Wroga drużyna ma 5 pancerników ( Montana, Grosse Kurfurst, Missouri, Richelieu i Musashi) dodatkowo 4 krążowniki ( Moskwa, Seattle, Ibuki i Kronshtadt) i na koniec 2 DD ( Z-46 i Yugumo). Jako kierowca Saipana jako pierwsze wybrał bym za cele wybrał bym Musashi, Ibuki, Kronshtada i oba DD ponieważ mają najsłabsze AA. Oba CV prawdopodobnie rozpoczęły bitwę w okolicach punktu C dlatego tak samo jak 95% ( dane z obserwacji) innych graczy Saipan prawdopodobnie jako pierwsze wystrzeli samoloty szturmowe i wykona zwiad od punktu C do punktu B lub A w poszukiwaniu pierwszych celów czyli DD. Dalej bez pełnej powtórki można już tylko spekulować co się później stało, ale skoro DD zginął około minuty później to prawdopodobnie dalej płynął w stronę punktu C lub wykonał zwrot przez bakburtę (w lewo) na linię 10. Jeśli tak było to w obu przypadkach pozostał sam i bez osłony AA czy chroniących go myśliwców. Co było dalej jest już proste kolejne szturmowce, bombowce nurkujące lub sojuszniczy DD prawdopodobnie dokończyły robotę. DD nie są niemożliwe są po prostu inne. Gracze na DD z powodu wcześniejszej małej ilości CV przyzwyczaili się do tego by ścigać się do capa i zbierać pierwsze wykrycia kiedy to szybkie zajmowanie bazy oznacza duże zainteresowanie CV, a pierwszy spot lepiej i szybciej wykonają samoloty z CV, ale ich zestrzelenie nie jest tak dotkliwe jak strata niezłego DD w pierwszych 3 minutach. ps: Sojuszniczy DD przy punkcie A robi dokładnie to samo i jeśli od razu wpłynął w punkt to, albo spotkało go to samo, albo miał wielkie szczęście bo wrogi CV nie zwrócił na niego uwagi.
 15. szaruch1341

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Jeśli chodzi o kombinowanie DD na początku bitwy by nie zostać od razu zniszczonym to jest to prawda, a ślepy bieg na kapa przy dwóch CV na stronę jest porównywalny z pokazywaniem pełnej burty na krążkach. Natomiast jeśli chodzi o opisaną walkę CV- DD to niestety zazwyczaj tak to nie wygląda. Przy samolotach szturmowych zazwyczaj wykonywany jest zwrot zaraz po wykryciu DD by na spokojnie wykonać drugie podejście. Dalej atak może się udać lub nie, ale przed większymi stratami w samolotach można się uchronić. Wyrokiem śmierci dla DD jest natomiast samotne spotkanie z amerykańskimi bombowcami nurkującymi gdzie spot i atak są w tym samym podejściu, a zasłona dymna nie zdąży zasłonić celu. Wtedy dmg pierwszego nalotu waha się od 3 do 12 tysięcy ( obserwacje z Lexingtona).
×