Jump to content

AZOR1AN

Players
 • Content Сount

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  18020
 • Clan

  [BPF]

About AZOR1AN

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ogólnie zgadzam się z Twoim punktem widzenia,merytorycznie że tak powiem,ale chodziło mi o coś innego,jak pewnie się domyślasz.Nie podoba mi się ton niektórych wypowiedzi. Sam mam wszystkie trzy okręty,które wymieniłeś i jakoś nie widzę problemu.Czasem nimi gram i też po prostu nauczyłem sobie z nimi radzić,a kiedy nie mogę sobie z nimi poradzić to unikam z nimi walki,zanim się nie zmieni sytuacja (patrz minimapa)Smoleńsk potrafi być irytujący ale nic tak nie cieszy jak dewast ,kiedy stoi w dymku.Wierz mi,że to się zdarza.Myślę ,że zamiast narzekać na "rakowe" okręty,należy się przyzwyczaić do sytuacji.Stalin jest specyficzny ale żeby go mieć,to też trzeba trochę się umęczyć,pomijając fakt,że nieumiejętnie spozycjonowany jest narażony na proste spalenie i to nie tylko przez Smoleńska a wszyscy wiedzą że pali się pięknie i często,że nie wspomne o salwie z flanki i Stalina nie ma..Dlaczego Kreml?Bo jest twardy jak sowiecki młot?Tak jego rola,ma tankować i walczyć na średnim dystansie. Mój kolega z klanu,świetny na pancernikach,praktycznie niczym innym nie gra twierdzi,że większość tych,którzy łapią dewastujące z przodu ,po prostu nie odrabia lekcji i potem bluzgają na czacie.(pozdrawiam kolegę z JEDI i ostatnich rankingówek) Ja też od czasu ,kiedy zwracam uwagę na to,jaki ma rozkład pancerza każdy z okrętów zacząłem grać bardziej efektywnie.Po prostu trzeba zwracać na te rzeczy uwagę,bo to bardzo ważne. Być cierpliwym,szukać swojej szansy nie strzelać bez sensu.Gdybym tę wiedzę stosował od początku,pewnie miałbym lepszy PR ,niestety zajęło mi to trochę czasu. Ale do sedna.Wyszydzanie innych przy użyciu żartów rodem z 7 klasy gimnazjum,w poczuciu że jest się zabawnym,jet słabe i pisząc wprost,głupie. Każdy ma prawo grać tym, czym uważa za stosowne,i na pewnym etapie popełnia te same błędy.Sam ,kiedy zaczynałem ,kupiłem sobie Błyskawicę,bo "polski legendarny niszczyciel" po czym po kilku bitwach przestałem nim grać,bo mnie ciągle lali z lewa i prawa.Dziś to jeden z moich ulubionych DD ków na tym tierze.Niech się więc każdy uczy na własnych błędach i wydanych dublonach czy co tam ma..a dla dobrych graczy to też benefit..mogą farmić ich sobie do woli i robić "dymydż". Napisałem to ,bo czasem mierzi mnie czytanie niektórych forumowych "aktywistów",którzy mają się za mistrzów ciętej riposty a humorystów w Rzeczypospolitej największych,a tak naprawdę,dowcip ich lekki niczym imadło a język siermiężny.
 2. Uwielbiam te wszystkie podkute długą fajką odpowiedzi tzw "prosów".Chłopak zapytał,więc skoro nie macie nic merytorycznego do powiedzenia,to po co zabieracie głos? Ma takie samo prawo "pchać się w wysokie tiery" jak Wy.Zabronicie mu? Nie.Więc po co te złośliwośći? Zaraz się zacznie jazda po statach i podsyłanie linków.Ja jestem mocno średnim graczem ale zdarzało mi się tu zatapiać fioletów,including jednego CC- ka na ostatnich rankingach "co to się zna na BB kach" i to dwa razy w ciągu dwóch dni,ale nie uznałem za stosowne biegać z tym po forach i pisać ,że zagrał jak ktoś ,kto ma 100 bitew.Tyle ,że teraz jak go widzę,to wiem,że nie ma się czym przejmować. Zdarzało mi się wygrywać klanówki z tymi,którzy ciągle pompują balon " że się otarli o huragan" ale nie twierdzę że to reguła...może oni mieli słabszy dzień a ja lepszy,a może mój team wygrał bitwę a ja przez przypadek byłem jego częścią? Dlaczego wobec tego odmawiacie komuś prawa do zadania pytania,nawet najgłupszego,serwując głupią ,bo nie na temat,odpowiedź? Nie notuję wszystkich nicków i klanów z którymi albo przeciw którym gram,ale Ci,którzy najgłośniej krzyczą ,często odwalają taką manianę,kiedy przychodzi co do czego,że ręce opadają. Ciągle się uczę,ale staram się grać z dobrymi...a Ci,z którymi gram,nie bawią się w jakieś reprymendy i na szczęście patrzą z dystansem na to,co dla żartu nazywacie "polską społecznością"
 3. AZOR1AN

  Niszczyciel Marceau X

  Nie chcę się bezużytecznie czepiać,ale obejrzałem filmik i zaprzecza on właściwe wszystkiemu co napisałeś o "close fight i yolo torpach "więc "Flamuś",jak go nazywasz (pewnie się znacie blisko) wie coś innego o tym okręcie niż Ty. Kiedy przeczytałem o testowaniu jako ST to lekko stałem się czujny.Ja nie biegam po statach,żeby od razu sprawdzić czy ktoś miał 2 czy cztery bitwy,ale po poście kolegi powyżej,chyba powinienem. Bo jakoś uwierzyłem Ci na słowo bo masz statystyki o wiele lepsze niż moje,ale coś mi tu rybio śmierdzi :) Przykro mi,że nie jestem jednym z tych graczy,co nic tylko chwalą te wszystkie dobrodziejstwa jakimi nas ciągle WG nagradza i ogólnie robi nam dobrze ,ciągle opowiadając o ulepszaniu gry dla nas,nawet kiedy się o to nie prosi:))
 4. AZOR1AN

  Niszczyciel Marceau X

  Zgadzam się co do ostatniego.Opinię każdy ma swoją.Nie kwestionuję Twoich umiejętności,daleko mi do nich,tylko....kiedy piszesz że te dwa niszczyciele są okrętami bliskiego kontaktu,to mam zagwozdkę.Albo czegoś nie wiem albo zapomniałeś wstawić "nie" w zdanie o bliskim kontakcie.Tak czy owak uważam że forum jest po to,aby inni mogli sami wyrobić sobie pogląd na podstawie różnych opinii.Dla mnie to okręt typu: mam go w porcie.Nic specjalnego.Wziąłem go,bo nie było nic innego interesującego za węgiel i żałuję.Po prostu. Kleber na yolo? Przy spocie prawie 8 km i szybkostrzelności z boostem która trwa trochę za krótko że by zatopić cięższy okręt?Każdy ogarnięty pancernik wymaże Cię z mapy jedną salwą a ze względu na to że to niszczyciel,możesz liczyć na dodatkowe atrakcje od wszystkich okrętów w pobliżu...ale ja się nie znam...mam coś nieco powyżej 1000 pr... Widziałem takie rzeczy,więc akurat tu wiem,co piszę.
 5. AZOR1AN

  Niszczyciel Marceau X

  To spróbuj nim trafić cokolwiek powyżej 10 km i w ruchu....dla mnie Marceau to porażka i szkoda węgla na ten szajs.Żeby nie było....Klebera też mam i nim gram ale porównanie tych dwóch niszczycieli to grube nadużycie,moim zdaniem. Żałuję że nie wymieniłem węgla na Lutjensa albo cokolwiek innego...W obliczu Marceau nawet sygnały byłyby lepsze.Chętnie bym się tego g...pozbył,gdyby było można.Kolejne rozczarowanie,bo jak coś jest OK,to WG skutecznie Ci to obrzydzi,albo nerfiąc Klebera bo jakaś łajza popłakała że "za mocny" albo wprowadzając takie coś.dałem się nabrać,ale chcę przynajmniej przestrzec innych.
 6. AZOR1AN

  Koszmarne okręty

  Nie chcę się zagłębiać w dyskusję na ten temat.Napisałem tylko,że jeden gracz próbował,a że robił to używając głupich argumentów więc utonął i tyle.Dla mnie to "gra w statki"(piszę to z premedytacją,żeby uprzedzić poprawiaczy ,że okręty i inne takie) i taka powinna pozostać..a nie gra w nietoperze,kosmoloty czy inne złomiarstwo poruszające się po wodzie koloru Wisły koło Czajki w swoim czasie .I tego się trzymam.Jak powiedział swego czasu Jan Nowicki "będę chciał ogórków,to sobie ogórkową zamówię a to miał strogonow być" Tak czy owak, życzę wszystkim uciechy z grania i odporności na chwyty marketingowe WG...to drugie trzeba w sobie wyrobić:)Kiedyś była taka gra,którą mało kto pamięta,nazywała się Fighting Steel i próbowała udawać symulator.Ale niestety pomysł wyprzedzał swój czas i gra utonęła w otchłani dziejów...
 7. AZOR1AN

  Koszmarne okręty

  Zgadzam się.Jakkolwiek to gra zręcznościowa (ktoś próbował udowadniać w innym wątku,że to symulator) to jednak nazywa się World of Warships,więc uważam,że WG powinno mieć na względzie nie tylko graczy w wieku szkolnym,którym mogą podobać się latające nietoperze torpedujące krążowniki.Dobry pomysł.Wreszcie okręty mogą wyglądać jak okręty.
 8. AZOR1AN

  Kleber nerf

  I to jest coś,co chciałem napisać ale nie potrafię tak jak Ty :)Co do kolegi powyżej,bez urazy ale wyciąganie statów z wowsa i twierdzenie "nie mam,nie gram ale uważam że przesadzasz" jest oczywiście uprawnione,ale nic nie wnosi. Równie dobrze mógłbym wkleić tabelkę z Colbertem i napisać to samo co Ty.Bez urazy.
 9. AZOR1AN

  Kleber nerf

  Pewnie Twoich była.
 10. AZOR1AN

  Kleber nerf

  Pewnie się narażę paru ze wszystkiego zadowolonym graczom,jak również tym,co to są "pro" To tylko moja subiektywna opinia.Kleber nigdy nie był łatwym okrętem do gry,ale to co z nim zrobiło WG skutecznie zachęca mnie do trzymania go w porcie jako ciekawostkę.Trafiasz na lotnię i jesteś martwy.Po prostu.Bo jak masz wątpliwe szczęście trafić na słabszego gracza,to jak Cię nie zatopi to przy Twoim spocie momentalnie zrobią to inni. I nie piszę tu o rushu capa i innych takich,bo to nigdy nie była domena ani zadanie dla gunboatów..Przy spocie 4.4 z powietrza jest dosyć czasu żeby przymierzyć z rakiet i zabrać 1/3 HP na dzień dobry.Pierwsza salwa prowokuje lotniskowiec.Chyba że jest A)egoistą B)bardzo słabym graczem C)nie patrzy na minimapę To tyle
 11. AZOR1AN

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  Dzieki za wyjaśnienie.O tym nie pomyślałem.Przepraszam za zamieszanie.
 12. AZOR1AN

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  Panowie....PAX między Krześcijany Załóżmy,że gracz ma 700 bitew...343 losowych,załóżmy że nawieszał wszystkich mozliwych szmatek..1800 wegla dziennie,coś z kontenerów,bo widać że datków dla WG nie szczędzi..ale to ciągle 252 tysiące węgla.Nie chcę wymyślać teorii spiskowych ani wyjść na zawistnego,co jest polską tradycją narodową, ale jakoś mi to rybio śmierdzi.Przez prostą matematykę.Ma,to ma.Tylko że ja mam 4 okręty za węgiel i wiem ile czasu zajmuje nazbieranie na każdy z nich.Nie upieram się i mogę się mylić ale wolałbym mieć rację.
 13. AZOR1AN

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  https://wows-numbers.com/pl/player/551124470,kastor816/ Stąd :)
 14. AZOR1AN

  Dyskusja nad poziomem realizmu w grze

  Dyskusja swoją drogą.Interesuje mnie coś innego.Spojrzałem w statystyki autora tych elukubracji.Nie żeby się czepiać liczb.Mam jedno pytanie: jak można mając 343 bitwy mieć Thunderera? Może czegoś nie wiem.Ale raczej nie można go kupić za golda,jak pay to rico czy alaskę...oświećcie mnie,doświadczeni gracze :)
 15. AZOR1AN

  Dołączę do klanu

  Już nieaktualne :)
×