Jump to content

Dark_Havoc

Moderator
 • Content Сount

  5,282
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  18762
 • Clan

  [ISEN]

4 Followers

About Dark_Havoc

 • Rank
  Vice Admiral
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

WG

 • Position
  ---

Recent Profile Visitors

6,213 profile views
 1. Dark_Havoc

  Fatalna gra

  Na szybko - zgłaszanie ma sens, ale pojedynczy gracz nie może w ten sposób "wyeliminować" grającego fatalnie. Jednak wiele takich zgłoszeń może prowadzić do kar. Ponadto sama karma ma podobne działanie - gracze o wyższej karmie są traktowani ulgowo przez system dyscypliny w bitwie. Zatem gracze o niższej karmie dużo szybciej dostaną karę za pasywność czy inne wykroczenia. Zgłoszenie kogoś, że zachowuje się źle na czacie też powoduje zapalenie się czerwonej lampki i przejrzenie przez boty logów. Dużo wyzwisk i ban na chat murowany.
 2. Dark_Havoc

  Okręty podwodne - dyskusja, opinie, feedback.

  https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/update-122-trouble-in-the-hot-tub/#changes-to-the-battle-economy Obecna aktualizacja wyrównała doświadczenie i kredyty przyznawane za spotowanie i za zadawanie uszkodzeń. Zatem jeśli ktoś zadał 100k uszkodzeń, a inny gracz wyświetlił 100k - otrzymają te same doświadczenie. Właściwie nie takie same, bo jak wspomniałem zadawanie uszkodzeń np. z 15km daje mniej doświadczenia niż te same uszkodzenia z 5km. Do tego co innego zadawać uszkodzenia niszczycielom, a co innego pancernikom. Wystarczy, że koleś OP spotował niszczyciele i był blisko nich - wtedy otrzyma naprawdę horrendalne ilości PD. W wypadku cytowanej bitwy - główna część uszkodzeń to pancernik, lotniskowiec oraz krążownik, a raptem 8k to niszczyciel. Nie podejrzewam też byś trafiał tymi torpedami z przyłożenia :)
 3. Dark_Havoc

  Okręty podwodne - dyskusja, opinie, feedback.

  Zajrzałem do tego wątku. Koleś zrobił 160k ze spota. A ponieważ spot teraz liczy się dokładnie tak samo jak zadawanie uszkodzeń, to raczej nie był daleko od Twoich 183k uszkodzeń. Niestety nie ma tam zrobionego zrzutu ekranu pozostałych osiągnięć, ale widać że zajmował capa - co sugeruje, że był dużo bliżej wrogich jednostek. Z tego co wiem (oraz doświadczenia paru lat gry) dużo więcej doświadczenia dostaje się będąc bliżej wroga. Walka w zwarciu (a i pewnie spotowanie z bliska) daje dużo więcej PD. Niestety cała formuła jest utajniona i nie ma szans by dostać konkretne liczby i wzory do obliczania bazowego PD.
 4. Dark_Havoc

  To żyje! Żywe kamuflaże w Zbrojowni

  To tylko kapitan z unikalnym głosem, obrazkiem i przypisany do okrętu. Nic więcej.
 5. Dark_Havoc

  Sztony portalu - potrącenie

  To tymczasowy zasób zbierany przy różnych wydarzeniach. Ponieważ poprzednie się skończyło, a szykuje się następne to zostały one wyzerowane na wszystkich kontach graczy. Wszystko po to, aby nowe wydarzenie zacząć z 0 na koncie sztonów.
 6. Dark_Havoc

  Superkontenery - otworzyłem 16, kpina w żywe oczy

  Wątek przeczyszczony z offtopu. Miłego dnia!
 7. Dark_Havoc

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Znajdujesz okręt bez premii i przesuwasz wskaźnik myszy nad przycisk "Połącz premie ekonomiczne" - wtedy pojawi się ilość dostępnych premii na danym tierze:
 8. Dark_Havoc

  Max liczba kontenerów - pytanie

  Tak ma być.
 9. Dark_Havoc

  Wyniki: Printables

  Przecież należało podać swój nick w grze. Zatem jeśli podałeś nick w grze to przecież dobrze wiedzą komu nagrody przekazać. Patrząc po zgłoszeniach to nie wiem czy ich było więcej niż 100.
 10. Dark_Havoc

  WG opuszcza Rosję oraz Białoruś

  Tak dla pewnej perspektywy: w 2019 roku byłem w Petersburgu w siedzibie Lesty i tam pokazano nam wczesne okręty podwodne, co było w pełni tajne/poufne - przy czym dodali, że oni to już robią od prawie pół roku. A same okręty dodane do gry zostały po blisko 3 latach. Podobnie było z innymi liniami/nacjami. Dawniej Lesta, a teraz WG Belgrad ma podejrzewam konkretne plany na 2 lata i gdzieś mapę drogową na jakieś 3-4. Zatem to, że np. trafi do nas Grom było w WG znane gdzieś tak koło 2021 roku. I też wskazuje to jak czasem im jest ciężko wprowadzać jakiś szybkie zmiany.
 11. Dark_Havoc

  WG opuszcza Rosję oraz Białoruś

  Ja bym z tym poleciał do Steama. W końcu powinni uszczelnić tą możliwość kupowania gier w Brazylii i przypisywania do kont w Polsce. Myślę, że tak samo zadowolony byłby np. YT, bo uniemożliwiłoby to kupowanie YT Premium np. w Pakistanie, za 1/3 ceny. Jak im to sprzedaż to będziesz bogatym człowiekiem. Właściwie nie rozumiem dlaczego oni tych zabezpieczeń nie wprowadzają, skoro to takie banalne.
 12. Dark_Havoc

  WG opuszcza Rosję oraz Białoruś

  Miej pretensje do Twitcha i Amazona. Pamiętaj, że WG przejęło od Lesty projektowanie gry - otworzyli nowe biuro w Belgradzie. Ale jeśli liczysz, że nagle te dwie gry rozdzielą się na całkiem inne produkcje - to prawdopodobnie jak większość ludzi nie zastanawiałeś się jak wygląda proces produkcyjny tej gry. Tutaj plan ogólny jest opracowany na 2 lata z góry, projekt jednej linii to co najmniej pół roku do przodu. Być może pamiętasz, że istnieje oddzielny serwer chiński - tam gra jest w stanie sprzed 4 lat. Do tego dodajmy, że niecały rok temu zaczął się formalny proces oddzielania, który trwa do dziś. Dodajmy do tego kwestie prawne i mamy to co mamy (o kwestiach prawnych w międzynarodowych grach komputerowych nie będę się wypowiadał - za mało się na tym znam).
 13. Dark_Havoc

  WG opuszcza Rosję oraz Białoruś

  Ewidentnie sam nie stosujesz się do tej zasady. Wybacz, ale masz świadomość (tak liczę), że istnieją takie cuda techniki jak VPN-y. Popytaj ludzi kupujących gry na Steam kupując w Brazylii. A durny Steam nie orientuje się, że oni jednak nie są z Brazylii, tylko z Polski. Aby było zabawniej cała ta operacja oddzielenia raczej w ładny sposób oddzieliła cały rynek Rosja/Białoruś od reszty świata. Mało tego mamy teraz mamy właściwie dwie gry - jedną rozwijaną przez Rosjan dla Rosji, a drugą rozwijaną przez WG dla reszty świata.
 14. Dark_Havoc

  Chciałbym być lepszym graczem. Gdzie zacząć?

  I to wyczytałeś z mojego wpisu? Powodzenia w takim razie w zakupach :)
×