Jump to content
Public Test Server restart, downtime 1 hour Read more... ×

Dark_Havoc

Moderator
 • Content Сount

  5,125
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

 • Clan

  [ISEN]

4 Followers

About Dark_Havoc

 • Rank
  Vice Admiral
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male

WG

 • Position
  ---

Recent Profile Visitors

5,677 profile views
 1. Proszę bardzo. Menu wygląd, zakładka sygnały, na samym dole: Jeśli odznaczysz opcję: "Uzupełniaj używając waluty w grze, jeśli niedostępny" - gra nigdy nie pobierze opłat. Zatem "wyłudzenie dublonów" jest właściwe niemożliwe.
 2. Przecież do tego służy przycisk autouzupełniania. Wystarczy, że nie wybierzesz tego to po bitwie gra nie pobierze z inwentarza kolejnej partii kamuflaży czy sygnałów. Jak masz 300 okrętów i na nich 300 kamuflaży to chciałbyś mieć jeszcze 300 w inwentarzu? Wyobrażasz sobie ile było by krzyków i płaczu wśród graczy? Jak to jest w Inwentarzu miałem 300 kamuflaży na okrętach 300, a po bitwie mi zniknęło. A druga sprawa - jakie wyłudzenie dublonów? Już od wielu aktualizacji jest przycisk, który trzeba zaznaczyć aby pobierało dublony z konta za brakujące elementy. To wyłudzenie przypomina mi taką metodę banków - miałem pieniądze na koncie, kupiłem sobie coś, a mi zabrali tą kasę z konta. Choć ciężko to nazwać wyłudzeniem.
 3. Wybacz, ale kompletnie nie rozumiesz działania forum czy zadawania pytań. Deweloperzy udzielają odpowiedzi bezpośredniej wyłącznie przez Q&A oraz Dev Blogi. Mogę Ci zadać pytanie w stylu - jak długo jeszcze będę musiał oglądać błędnie narysowaną kostkę na kontenerze Spróbuj szczęścia. I za każdym razem czekał na Twoją odpowiedź. Jeśli uważasz, że to jest paląca sprawa to piszesz w wątku o nadchodzącej aktualizacji: czy można by było zmienić sposób zakładania "bonusów". Wtedy odpowiedzialny za opinie graczy pracownik WG przekaże to wyżej, a tam uznają czy jest to warte zachodu czy nie. Pamiętaj jednak, że to co jest ważne dla Ciebie nie musi być ważne dla innych graczy - zatem może nigdy nie zostać wprowadzone do gry. A tak przy okazji - jak sobie wyobrażasz inny sposób zakładania "bonusów"? I co jest w nim "głupiego"? Na PT na razie nieintuicyjne jest usuwanie premii - trzeba wybrać dowolną premię, a następnie ponownie kliknąć na tą wybraną - wtedy dopiero dane premie się zerują. Nie ma przycisku graj bez premii lub "brak premii".
 4. Najprostsza odpowiedź - wejdź na serwer testowy w czwartek późnym wieczorem i sprawdź. Dobrze wiesz, że zarobki zależą od tego co robisz w bitwie i nikt - łącznie z deweloperami - nie ma bladego pojęcia ile zarobisz lub stracisz w konkretnej bitwie. Wszystkie dev blogi są w wersji angielskiej i polskiej wklejane tu na forum wielokrotnie i tam znajdziesz jedyne oficjalne odpowiedzi. Sygnał India bravo terrathree został już wycofany, a wraz ze zmianą zniknie całkowicie. Kamuflaże 50% mniej kosztów zostaną zamienione na premie 50% więcej kredytów. Najnowszy blog na ten temat masz tutaj: https://warshipy.pl/post/dev-blog-26-05-2022-oddzielenie-premii-ekonomicznych-od-efektow-wizualnych-dalsze-szczegoly
 5. Nie wiem czy na pewno gramy w tą samą grę w takim razie. Ja nie widzę problemu w tym, że gracze toną. To nawet lepiej - więcej wrogów do zatopienia. Ale tu tematem są zmiany w kamuflażu, a nie żalenie się na to że nie umie się grać. A tak przy okazji podpowiem, że zarobki nie zależą od wygranej. Wygrana ma wpływ wyłącznie na bazowe doświadczenie. Wygrywające drużyna otrzymuje PD w wielkości bazowego *1,5. Jeśli się nie udało zarobić na naprawy - znaczy, że kompletnie nie umie się grać i jest się tym graczem co to w 30 sekundzie od wykrycia ginie nie robiąc w bitwie kompletnie nic.
 6. Ten pierwszy to premia dla Missouri (to co teraz jest 30%), a ten drugi za flagi specjalne - jest kilka takich co dają 5% premii - np. za udział w alfie - zgodnie z rozpiską można mieć ten współczynnik na maksymalnym poziomie +15% dla zwycięzców KoTS.
 7. Masz całkowitą rację - najgorzej wyjdą Ci co nic nie robią w bitwie. Zgodnie z założeniami przeciętna bitwa pozostanie bez zmian jeśli chodzi o zarobki, a za to bardzo dobre bitwy będą nagradzane dużo lepiej. Zagrałem na testowym i niezła bitwa na Missouri z 3 rzędem premii do kredytów (nie tym najwyższym) dała taki wynik: Jednocześnie podobna bitwa na zwykłym serwerze z kamo +30% i wszystkimi sygnałami smoczymi daje w obecnej chwili koło 1mln - 1,2mln. Znaczy jest lepiej. Naprawdę przejmujesz się kosztami obsługi okrętów? Jak słabo trzeba grać by zarobić mniej niż te 150k kredytów?
 8. Zgodnie z zapowiedzią - wszystko zostanie zdjęte automatycznie w momencie wejścia aktualizacji - nic nie przepadnie i nic nie trzeba będzie ręcznie zdejmować. Wszystko się ładnie zdejmie samo.
 9. Właściwie ta pierwsza premia ma jakiś wpływ na bitwę bo czasem te 100 - 300m robi różnicę w wykrywaniu. Wtedy Ci co mieli kamuflaż mieli przewagę - a teraz nawet jak ktoś nie pamięta o kamuflażu ma taki sam współczynnik ukrycia jak ten bez kamuflażu. To drugie właściwie jest raczej bez znaczenia bo 4% z 200 metrów rozrzutu daje raptem 8m więcej rozrzutu co przy okrętach o wielkościach dużo większych niż rozrzut jest właściwie przydatne gdy ktoś strzela z maksymalnego zasięgu. A skoro wyłączają wszystkie premie z kamuflaży - to wyłączają wszystko. Teraz kamuflaż to tylko wygląd i możesz sobie założyć co chcesz - nie będzie to miało wpływu na nic prócz wygląd.
 10. Dark_Havoc

  WG znerfiło konterney??

  Ten obrazek pojawia się jak klikniesz w nagrody w obszarze powiadomień - w lewym dolnym rogu (tam gdzie wyniki bitew itp.) Wtedy nagrody tego samego typu się sumują i wyświetlają wspólnie. Czyli wygrywając np. trzy razy po 400 w obszarze powiadomień wyskoczy: 1 kontener 1200 węgla.
 11. Do czego się odnosić? Jedną premię przeniesiono automatycznie na każdy okręt - tak jakby KAŻDY okręt w grze miał od razu nałożony podstawowy kamuflaż ze zmniejszeniem wykrycia. A premia do rozrzutu jest całkowicie usunięta z gry. Zresztą to drugie i tak praktycznie miał prawie zawsze - co daje efekt że wszystkich będzie łatwiej trafić.
 12. Zgodnie z wcześniejszymi wpisami i zapowiedziami kalkulator miał NIE UWZGLĘDNIAĆ tego co jest na okrętach. Zatem podejrzewam, że nadal tego nie robi.
 13. Dark_Havoc

  [IX] Adriatico

  Korzystając z zamieszczonych przez Ciebie danych porównałem celność (dyspersję) wszystkich włoskich DDków od 6 do 10. Wyniki są w powyższej tabelce. Jak widać na tym samym zasięgu najcelniejszy jest Adriatico a najmniej celny Aviere. X jest po środku, za to Adriatico jest najcelniejszy z całej grupy. Aby było z czym porównywać te 50m - to najmniejszy włoski niszczyciel ma długość 82m, a na przykład taki Z-52 ma 132m długości.
 14. Dam przykład - mam na kilku okrętach po 5 kamuflaży stałych. Każdy z nich ma inne premie - jeden więcej zarobków, drugi więcej wolnego itd. Zatem muszę nimi grać nawet jak mi się nie podobają - bo tylko dany kamuflaż ma dane premie bojowe. Taki Scorpoid ma chyba najlepsze premie, a daje dziwny wygląd Yamato. W nowym systemie będę miał Yamato z przypisanymi stałymi premiami, a do tego będę mógł dowolnie je podbijać premiami do parametrów które mnie interesują, a do tego używać dowolny wzorek. Zmiana po prostu dotyczy całej ekonomii, a nie tylko kredytów. Zwróć uwagę, że teraz aby zdobyć doświadczenie kapitańskie MUSISZ zdobywać bardzo dużo bazowego. W nowym systemie możesz oszczędzać premie do PD na okręty drzewkowe, a na premkach używać premii do wolnego PD. Ile ja mam premek z kilkoma milionami podstawowego doświadczenia - właśnie z tego powodu, że by zrobić misji na kapitana jednocześnie zużywałem wszystkie premie do PD.
 15. To zależy co wybierzesz. W obecnym systemie właściwie by zdobyć maksymalnie dużo wolnego PD musisz wykorzystać sygnały i kamuflaże dla podstawowego PD. A tu będziesz mógł tak jak w starym systemie wszystko sobie podbijać albo podbijać konkrety - kredyty, wolne, kapitańskie lub zwykłe doświadczenie. W nowym systemie wszystko jest od siebie niezależne. Można np. zdobywać tylko więcej kapitańskiego albo tylko wolne. I to wybierając odpowiednie poziomy premii. W skrócie tak - wybierasz kapitańskie, a reszty premii nie - i zdobywasz tylko kapitańskie w wysokości podobnej (lub wyższej) jak teraz nie zdobywając więcej podstawowego czy wolnego doświadczenia. Ale jak wybierzesz wszystkie premie - wtedy będziesz zdobywał tyle co teraz lub więcej w zależności od bitwy - ponoć im więcej zrobisz w bitwie tym więcej na nowym systemie zarobisz.
×