Lupiko

Players
 • Content count

  79
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3901

About Lupiko

 • Rank
  Able Seaman
 • Birthday
 • Portal profile Lupiko
 1. DD= torpédoborec, CA/CL= křižník, BB´bitevní loď, CV= letadlová loď. Na IV týru se soustřeď kapy, a podle torpéd a tvého spotu přizpůsob taktiku použití torpéd.
 2. Neházej flintu do žita, jen proto, že teprve začínáš a nemáš vysoké lodě. G-101 máš, tak si V-170 a snaž se o to s ní, mezitím si levli třeba z umikaze na IV. tier případně jiné DD. Se IV. tierem si počkej na domination(nadvláda je to tuším v češtině) a snaž se získavat kapy během hry, případně i něco potopit, nezapomenout že 1DD je to samé, co 1 BB na exp. Pokud by tě zajímali kapitáni, tak teď je pár dní free respec. a kapitány na ty DD si můžeš dát takhle http://shipcomrade.com/captcalc/0100000000000001010000000000000119 ten perk na přeřžití sice není moc extra, na totmo tieru, ale umožní ti vydržet více.
 3. V lodích nic takového není. Pokud ovšem, tvůj kapitán dosáhne devatenácti bodů(max) tak další získané velitelské xp jdou na tzv elitní a ty můžeš pak použít na rychlejší přeškolení na jinou loď, reset schopností anebo je přidat ne devatenácti bodovým kapitánům.
 4. Na začátku, hlavně DD musí objet ten její kruh ideálně v kruhu aby se střídali jedna max dvě lodě(CA/BB)
 5. Na poprvé se nám zastavila Transka asi na půl vteřiny těsně před koncem. Jinak pro klasický solo random to bude na těch 5 hvězd hodně těžké.
 6. 1600 base xp se dá udělat i na nižším tieru. Pokud máte možnost tak DD a capovat co to dá, za to jsou expy, nějaký defend stužky k tomu a nějaké dmg. Nezapomeňte, že exp za dmg se počítá z procent celk. hp lodě tzn zničené DD vám dá to samé co zničená BB.
 7. K tomu teoretizování o 100% opravitelném poškození z ohně. Sigumundus má v tomto pravdu, nicméně praxe už vypadá poněkud jinak. Předčasně neukončený 1 oheň( DCP, potopení) MIN 10.404% z maxima HP za 34.68s (redukce 2*15%,1*20%) MAX 18% z maxima HP za 60s. Repair party/bez singnálů/skillů na cd): BB(mimo CQ) max 14(16.8)%/28s jednou za 108s, maximum je 70(84)% max HP po násl. patchi CQ max 40(48)%/20s jednou za 140s , maximum je 160(192)% max HP
 8. Ty vole Come, na takový počet zásahů tolik ohňů, tak mám druhý Vánoce :)
 9. Stratosi můžeš být v klidu zkoušel jsem to na testu a změna u CQ po úpravě nejde skoro poznat rube to naprosto cokoli, a pokud využiješ odolnost, heal a malý spot namísto permanentního spamu HE na bitevky tak budeš jako ve vodě teda nad vodou :)
 10. Já to četl, ale psal jsem o úplně něčem jiném a to o WR těch prvních hráčů, akorát ne jen na CQ, ale jejich celkovém WR a tedy předpokladu, že statistiky byly dány hlavně nadprůměrnými hráči, což je chybné. Byť tato analýza už bere v potaz poněkud širší herní základnu, pořád není dost těchto lodí pro datové posouzení jak moc jsou v pohodě nebo přepísklé. cca 230 CQ vs 6K+ BB od každého dalšího národa. Faktem je, že ta loď momentálně nemá zjevnou slabinu oproti ostatním bitevkám a to, že vydrží v bitvě průměrně stejně jako ostatní bitevky, spíše ukazuje na fear faktor, pokud ho hráči berou jako jednu z hlavních hrozeb, tak se ho budou snažit vyřadit jako první.Což pak zvlášť při tak malém počtu lodí zkresluje data. Ale byť ta analýza ještě nemá dostatečný vzorek pro dobré posouzení(momentálně z toho vychází CQ, že vlastně skoro žádnou změnu netřeba), tak se z ní dá vyčíst ve skutečnosti celkem dost.
 11. Zajímavá analýza, která vychází ze sebraných dat. To, že hlavním cílem jeho hráčů jsou momentálně BB je naprosto logické, nejsnadnější terč pro HE spam a oheň na nich vytáčí největší dmg. V každém případě má chybu hned v úvodu, kdy počítá, že za současné výkony Conquerora může vlastnění nadprůměrnými hráči, kteří si ho vyjeli jako první. Ve skutečnosti první Conquerory byly za free expy a tedy s kvalitou hráče nemají nic společného. V tomto je škoda, že jsem si to neblýsknul,ale když wows stat ukazoval seznam prvních asi 15 lodí na serveru tak mezi hráči byly jak ti hodně dobří tak ti špatní,ale průměr celkového WR těchto hráčů byl hodně pod 50%. To mimochodem odpovídá i těm výsledkům grilování bitevek. Hráč, který tu loď dobře ovládá a umí výborně mířit dokáže využít její potenciál HE a AP + spot i proti CA/DD, kde sice nemá takový raw dmg, ale daleko větší potenciál na bitvu i odměny/ per salvo
 12. Nemíním to tu spamovat, tak že poslední příspěvek ode mě. Já neříkám, že to nejde splnit, ale beru v potaz schopnosti hráčské komunity celkově. Minulý rok event byl ve skutečnosti celkem jednoduchý, prakticky to komplikovaly pouze dvě věci, nedostavení se části hráčů k poslednímu střetu a neochota některých střílet prioritně na katapulty neboť se to nepřičítalo do dmg. Ale i tak se našlo dost hráčů, kteří si stěžovali, že měli problém s úspěšným dokončováním tohoto eventu i na konci celé akce. A tento nový event je na koordinaci přeci jen náročnější. Tím neříkám, že by se mi nelíbil, je mnohem zábavnější a pestřejší než záchránit Transylvánii, ale na rovinu, vadí mi nevyváženost lodí. Pokud tým dostatečně nebude rychle likvidovat lodě, tak letadlovka má problém s narůstajícím nepřátelským AA a opravdu pak není problém, že v polovině hry začnou docházet bombardéry, hlavní nevýhoda je ovšem to, že barva filcek překryje zaměřovač pro manual drop, a tak je problém efektivně útočit na nepřítele v tomto prostoru anebo strafovat nepřátelská letadla. DDčka mají sice dobrý torpedo reload+reload boost, ale jejich nevýhoda, je jednak jejich backload podstata a zadruhé, že jejich plné použití často blokují vraky, díky úzkému profilu bojiště. V každém případě dělat si ze včerejšího testu Halloween akce replaye, tak si Comedian může otevřít dedikované muzeum. EDIT. Jedno doporučení. Pokud by to šlo, nebylo by od věci zapnout friendly fire alespoň pro Záchraňte transyvánii. Můj subjektivní pocit je, že po tomto minulý rok o něco klesl počet nazdařbůh torpédo spamerů v normálních hrách.
 13. M8ii a pointa? Tak si měl krom sama sebe kliku na spoluhráče. My to hráli v 2 a tři členné divizi a zkoušeli ten mód a lodě. A kromě první jsme to vždy dokončili byť ne na plné hvězdy, a holt jsme neměli takové super spoluhráče jako ty. A ber to tak, že velká část hráčů prostě nedosahuje tvých schopností. Krom toho nám blblo zobrazování divize v přístavu a ze začátku neukazovalo ani co vlastně v té misi dělat a výsledky po bitvě. Ten normal/hard je tam proto, že je to stejné okno jak pro ostatní operace.
 14. Odinstalování nepomůže, tu aplikaci bude vyžadovat hned první update.
 15. Hoj hoj, tak jsem tu s hlášením k druhé části operace boje proti slizákům. Lodičky mají zajímavé skilly, prakticky je to upravený Newport, byť rozhodně zajímavější. Faktem ale jej, že pro random bez zdatnějších hráčů, to bude asi na 5 hvězd neudělatelné. Nicméně mise je velice špatně vymyšlená, neboť DD je v této operaci spíše mrtvá váha(není k ničemu, ale není důvod si ho brát), letadlovka se rozhodně neztratí(po nabrání dmg je to efektivní healer teamu), ale i s 92 letadly je díky množství lodí, ztrácí dost rychle, navíc ve filckách(zelená mlha=angl. Filth) se dá dělat manuální drop jen naslepo a bitevka ji snadno zastoupí. Po vyzkoušení je ideální setup 5*BB(spec sekundarky s manualem a IFHE) a 2*křižník, kvůli střídání radaru, filcky se chovají jako mlha(IFHE,spec na AA není asi ani moc třeba, spec na sekundárky přidá dmg, ale nezkoušel jsem). Spawn u první věže se objeví v 14:30 času bitvy(5:30 do zapečetění brány), šance ji zachránit je malá, nicméně na sek. úkol stačí 2 ze 3. Když přijdete o věž, čas na zapečetění se o něco prodlouží. A teď k Velké gorgoně(enemy CV) nemá smysl ji torpédovat odtud, že DD jsou k ničemu. Pokud DD nemá štěstí na detonaci, tak nemá šanci ji zničit, Loď má maximum hp 250K, ale potom co jsem ji udolal křižníkem ve filckách (kombinace HE+IFHE,torpéd a sekundárek při souboji na cca 2-3km byl vysledný dmg potřebný na její zničení cca 750K HP) P.S Omluvte trochu horší stylizaci. Osm piv je osm piv :)