Lupiko

Players
 • Content count

  101
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4328

About Lupiko

 • Rank
  Leading Rate
 • Birthday
 • Portal profile Lupiko
 1. Hmm smrt v roce 304, no kdyby vydržela ještě 7 let tak mohla být v klidu
 2. Přidávám hlas ke Comediantovu dotazu. Ne že bych byl nějak útlocitný, když vyletím do vzduchu, ale dostat detonaci po zásahu HE od Nicholase z boku do zádě nad kormidlo(měl jsem Jauveje), mi už přijde trochu jako Silvestr a ten je přeci až za tři týdny. Jinak jedna otázka k PvE operacím neuvažuje se o nějaké průběžné odměně respektive změně odměňování za dělaní operací oproti stávajícímu stavu?. -Přesněji nejde mi nějaké neustálé farmení botů, ale o to, že vymyslet a vytvořit ten scénář zabere nějaký čas a zdroje firmy, nicméně logická motivace po dosažení 5 hvězd není žádný a nepřijde mi zrovna ekonomické takto využívat zdroje na jednorázovku.
 3. Neobětoval bych free xp ani u Yuguma ani u Fletchera, Obě to jsou dobré lodě a je zbytečné to u nich plýtvat.
 4. Dobermanski jako musím říct,že nabouchání dmg skrz AP vzduchovky je pěkné, bohužel z hlediska procentuálního HP z maxima daných lodí to není moc na lepší výdělek.
 5. PR = 700*nDMG + 300*nFrags + 150*nWins.
 6. Naše Mogami mě tlačila, tlašila, až dotlačila :) https://imgur.com/a/d5EU5
 7. MM funguje tak dokonale že dobrých 3/4 bitev je rozhodnuto, už při jejich startu sestavením týmů. Pokud je někdo excelentní hráč, případně se podaří změnit průběh bitvy v divizi je spíše statistická chyba. Sestavení týmů, kdy je rozdíl v průměrném WR i 15 procentních bodů není pro tento balanced MM žádný problém. Jinak ten rozdíl u hráčů CV je opravdu problém a měl by být adresován co nejdříve(namísto prodeje prem. CV každému, kdo má zájem), protože nejen že lepší CVčkář toho druhého přehraje na dmg, ale i uspíší likvidaci nepřátelských DD a omezí lodě, které těží z nízkého spotu.
 8. Ve WG asi zas dostali kvalitní zásilku matroše. Já sice beru, že se jedná o BB a ty je potřeba co nejvíce našperkovat, aby jistá část komunity zase naplnila WG kasičku. Ale pokud jsou vývojáři tak líní, tak jim pomůžu. Konkrétně Normandie 21 uzlů, žádných skoro 30, když se tak oháníte tou historickou přesností.
 9. ano na odpočet, samo nemusí to vyjít.
 10. V době open bety, jsem podobně skončil na konci bitvy s Clevelandem. Ze 4 věží fungovala jen jedna vpředu. Jinak v poslední době není problém zaznamenat i dvě detonace za hru.
 11. Tatiček 54: Pokud střílíš na pohybující se objekt dopad střel není v nulovém čase, tak nemíříš na místo kde je, ale kde bude, to je předměřování. tohle je z angl. sekce: 3.5.2017 od LDPDC: I suspect you are not looking at the correct problem. The dynamic crosshair seems correctly calibrated for 30kn and I really don't see how they could change it without the visuals changing a lot at max zoom (I would look like the static ones). The dynamic crosshair seems correctly calibrated for 15km Edit: the idea that aiming starts from the bow (or the stern) is quite strange and if it works like that it means it has been calibrated for a specific target which seems dubious That's where most people (CCs included) tend to totally omit the main factor of aim adjustment with the dynamic crosshair (if you use it "scientifically" and not by the feeling). At a given tier, speed spread from the slowest to the fastest ship is quite low, let say typically 10knts, hence, with a 30knt calibrated speed, the slowest ships would need around -30% correction. However range matters a lot here too. If the crosshair is calibrated at 15km it means that the corrections according to range would be +200% at 5km, +50% at 10km and -25% at 20km. This goes the reverse to what a lot of people are saying (Like with high tier US BB give a lot of lead => nope remove 25% when aiming at max range), and implies that at low tiers you have to lead a lot more because typical engagements are done at a much lower distance. The only reason people tend to overlook this effect I guess is that the closer you are the less you need accuracy since targets take up to 5 to 10 "ticks", meaning you have a huge error margin available.
 12. Dynamický zaměřováč je kalibrován na 30 uzlů na 15 km, takže mimo tuto vzdálenost je potřeba přizpůsobit předměr. U statického(20 uzlů) nevím, začal jsem ho používat nedávno, ale podle toho jak se chová bych tipoval, že tam kalilbrace na nějakou vzdálenost bude asi taky.
 13. S Bismarckem coby křižníkem jsem se setkal v českém překladu, ale tady může být na vině zmatení překladem a trochou chaosu v názvosloví, zvlášť z doby, kdy nebyl internet, dnes by se to už stát nemělo. Vetšinou se to točilo o kolo termínu fast battleship a battlecruiser. Jinak Mánert je opravdu případ, třeba se dočkáme článku, kde bude přikládat fotku Enterprise :)
 14. Tak psal to Mánert, to vysvětluje všechno :D