Jump to content

jpias

Players
 • Content Сount

  11
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3063

About jpias

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. jpias

  Polowanie na Grafa

  Dzisiejsza aktualizacja zmieniła zasady misji, czy mi się tylko wydaje? W pamięci mi się kołacze, że parę dni temu po wypełnieniu dwóch misji miałem 3 odznaki i możliwość wypełnienia misji głównej w dniu dzisiejszym. Po aktualizacji mam tylko dwie odznaki i konieczność rozegrania jednej z misji raz jeszcze. Chyba za łatwo było ....
 2. jpias

  Kod zaproszeniowy dla nowych graczy

  Mam kodzik na zbyciu, kto pierwszy wykorzysta, ten lepszy. World of Warships - Invite Code PG956-397T2-RDPR5-F4MPC
 3. jpias

  WR ?

  Nie ma co się tak napinać z tym WR, wniosek po dniu wczorajszym. Spojrzałem na konto mojego syna, lat 12 totalny ignorant jeżeli chodzi o WoWs, przez kilka dni pływał DD'kiem i nie wiedział, że może użyć torped, strzelał do wszystkiego z działek. Teraz pływa BB i w sumie niewiele ugrywa, 40k dmg to było dla niego wielkie osiągnięcie, zazwyczaj tonie jako pierwszy od torped. Spojrzałem na jego WR, szczęka mi opadła 52%, a je się kuź,,wa staram i mam 47 .
 4. Taka ciekawostka. Interesowało mnie jaka jest "realna" prędkość okrętów w grze. Obliczenia oparłem na podsumowaniu bitwy. Trwała 10 min. 32 s, mój Clev przepłynął 37,5 km. W przybliżeniu poruszał się średnią prędkością 213 km/h, co dało ok. 114 w. Oczywiście nie czepiam się realizmu, bo to jest gra, a nie życie i bitwa trwa 10 min, a nie pół dnia.
 5. jpias

  Znikajace niszczyciele

  Screen pewnie by nic nie powiedział, bo to obrazek statyczny i albo DD jest, albo go nie ma . Musiałbym bitwę nagrywać. Rozumiem, że gra jest w trakcie tworzenia i mechanika ma swoje niedociągnięcia. Żeby nie było, nie lamentuje i nie płacze, tylko wklejam przykład na potwierdzenie, że taka sytuacja w grze się zdarza. Tak sobie myślę, analizując zachowanie innych graczy z mojej drużyny. Może widziałem DD bo był spotowany przez sojusznika, a jak się sojusznik schował za skałki to go już nie widział i DD zniknął. Może mechanika jeszcze na tyle kuleje, że nie potrafi śledzić spotów z kilku źródeł na raz?
 6. jpias

  Znikajace niszczyciele

  Na poparcie tezy o znikających niszczycielach przytoczę przypadek z wczorajszej bitwy. Tropie sobie Clevem Minekaze, odległość niecałe 3km. Płynie bokiem, kursu nie zmienia. Posyłam w niego dwie salwy, DD się podpala i nagle znika. Lornetka, bez lornetki, nie ma. Zero dymu. Oczywiście życia na liczniku mam nie wiele i akurat wpadam w kocioł (moja wina, brak rozeznania w globalnej sytuacji, koledzy z teamu akurat czmychnęli za skałki). Torped nie wyłapuje, dobijają mnie salwami z armat. Jak tonę, pojawia się Minekaze, fajnie... Może nie jestem jakimś super wyjadaczem z 60% skutecznością, ale z 3 km to nawet przy kamuflażu milion pięćset, dwa dziewięćset powinienem widzieć 100 metrowe cielsko na wodzie.
 7. jpias

  Pensacola

  Dzięki za podpowiedź, prawde powiedziawszy nad zwiększeniem celności też się zastanawiam, ale najpierw chciałem wymaksować obrót wierzy i dopiero dokupić jedno z tych usprawnień.
 8. jpias

  Pensacola

  No cóż, coś za coś, ale w sumie po co strzał co 15 sek. jak namierzanie będzie trwało wieczność. Warto ciut dłużej poczekać na przeładowanie, które na pewno nastąpi.
 9. jpias

  Pensacola

  Kupiłem ten okręt i oczywiście potwierdza się to co piszecie. Stokowy jest praktycznie niegrywalny ze swoim czasem obrotu wież altylerii głównej. Zbieram wytrwale na zakup modyfikacji i zobaczymy co będzie dalej. Mam pytanie jednak o Modyfikację 2 głównej baterii. W opisie jest, że + 10% do czasu ładowania głównej baterii i +15% do szybkości obrotu dział gł. bat. Czy dobrze rozumiem, obracać będzie się szybciej o 15%, ale kosztem dłuższego łądowania o 10%?
 10. jpias

  Exp za zniszczenie samolotów

  Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Będę teraz płynął spokojniejszy swoim Clevlandem.
 11. jpias

  Exp za zniszczenie samolotów

  Panowie, nawiązując luźno do tematu poproszę Was o odpowiedź na "prostackie" pytanie, które mnie nurtuje ponieważ zawsze gram z drugiej strony barykady, broniąc się przed nalotami. Czy ilość samolotów na CV jest odnawialna, czy zestrzelone idą do wody i nic już z tym gracz z CV nie zrobi? Jak mi pokazuje, że dany CV ma np. 39 samolotów, to jak tyle zetrzele to już wszystko, czy po jakimś czasie ma kolejne 39 ? Wiem pytanie noob'a, ale CV nie gram więc nie wiem, a nigdzie tego nie wyczytałem
×