Jump to content

Harv3steR

Weekend Tester
 • Content Сount

  47
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  529

About Harv3steR

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. Harv3steR

  AUTOMATYCZNE NAKIEROWYWANIE TORPED?!

  Nie jestem pewien, ale wydaje mnie się, że scouty też pomagają wykryć torpedy; więc ich uniknięcie jest jeszcze prostsze a gra niszczycielem trudniejsza. Niszczyciel do 5 poziomu to bajka, z czasem przeładowania jaki oferują można sobie puszczać je nawet na ślepo. Zawsze daję plusy dla dobrych idei, tutaj powinienem dać minusa, ale zamiast tego przestrzegam przed zbyt wczesnym wyrażaniem swojej opinii o czymś. Ja też się na tym przejechałem kiedy stwierdziłem, że źle skonstruowane jest zdanie w opisie. Okazało się, że to termin w 100% zgodny z terminologią okrętową. Cały świat walk morskich jest dosyć złożony, dlatego tutaj należy się o wiele bardziej zagłębiać niż np. w czołgach. Ja swoją opinię na temat pewnych kwestii zmieniałem już z 3 razy wraz z biegiem czasu. No i staraj się nie używać caps locka w nazwach tematów i postach również, bo to od razu zniechęca do użytkownika.
 2. No tak jak mówiłem, przyjmij sobie jakieś założenie, jakie ono będzie zależy od Ciebie, bo to kwestia gustu. Niektórzy lubią oglądać na YT rocka, mnie jest ciężko zdzierżyć jego sposób mówienia, bo czuje się jakbym miał 10 lat i stary dziadek opowiadał mi jakąś bajkę, albo historię jego życia. Jeśli faktycznie zmieniasz się nie do poznania w nagraniach to może faktycznie to kwestia nerwów czy coś, nie mam pojęcia. Spróbuj może sobie wyobrazić, że gadasz do kumpla obok, który do Ciebie wpadł. Sam na YT nic nie nagrywałem więc na własnym doświadczeniu się nie oprę. Ogólnie najważniejsze żebyś nagrywał z sensem, czyli tak jak do tej pory, tak jak zaznaczyłem w swoim poście chciałem żebyś wziął to pod uwagę, bo ja osobiście lubię jak ktoś mówi naturalnie.
 3. Jeżeli mogę się przyczepić to weź pod uwagę zmianię sposobu mówienia na bardziej naturalny. Na pewno przyjąłeś sobie takie a nie inne założenie, ale myślę, że naturalnie wykonane filmiki mogłyby być lepsze. Okejke dałem jako wkupne .
 4. Harv3steR

  Mody - już się zaczyna

  Zaraz zaraz, przecież to Ty w swoim pierwszym poście w tym temacie nazwałeś graczy pomidorami z wota, a dyskusję na temat modów ograniczasz do stwierdzenia, że mody są. Co do kodów to dziękuję za uświadomienie, ale jak zwykle interpretujesz słowa nie wiążąc je z tematem i resztą czyjegoś posta. Miałem na myśli, że mody podobnie jak kody są fajne, bo często ułatwiają grę, ale także ją uwypuklają i po pewnym czasie okazuje się, że przez te właśnie kody gra Ci się nudzi bo jest zbyt łatwo. Wszystko trzeba pisać jak krowie na rowie. Naucz się odróżniać tzw. płacz od dyskusji, bo nie przetrwasz w internetach. Jeżeli nie potrafisz dyskutować to nie pisz na forach, bo nie są dla Ciebie. PS. Cytat Twojego "Bardzo miło[...]" zaczętego posta.
 5. Harv3steR

  Ewidetne błędy

  Obczaj sobie jak walczą myśliwce. Koniecznie musisz mieć odpaloną animację małych obiektów w opcjach. Jeżeli będą bić się wystarczająco długo to zauważysz jak myśliwiec daje nura pod wodę. Oglądaj z normalnego widoku a nie snajperskiego/artyleryjskiego. Nie wiem z czego to wynika, czy jest to bug, czy brak synchronizacji, a może niepoprawna animacja? Ale u mnie też to występuje odkąd zacząłem grać czyli pierwszego beta weekendu. Myślę, że problem jest już znany, ciekawe czy zostanie rozwiązany.
 6. Harv3steR

  Nagato vs Fuso

  Rozumiem i w pełni się zgadzam, że względy historyczne dla WG nie są najistotniejsze; przypuszczam, że osoba z ekipy WG także by to potwierdziła. Nie zrozumiałeś mnie, nie napisałem, że Cleveland jest lepszy od Fuso. Chodziło mi o to, że Fuso jest bardzo dobry jak na tier na którym się znajduje, ale Cleveland jest na swoim poziomie jeszcze lepszy. Nie chodziło mi o to, że Cleveland topi łatwo Fuso, tylko, że Cleveland całościowo jest dla mnie lepszym okrętem do gry niż Fuso. Tak samo uważam, że Mogami jest najlepszym okrętem VII tieru. W pewnym stopniu rozumiem podejście Wargaming do gier. Wystarczy na to spojrzeć od drugiej strony barykady. Gdyby wykonano okręty z odwzorowaniem wszystkich ich parametrów, szczegółów itd. To gra byłaby niezbalansowana i gracze narzekaliby, że któraś nacja jest OP albo, że dany okręt zjada inny. Kiedy stosuje się balans i modyfikuje aspekty historyczne to znów gracze podchodzący do opowieści historycznej, której przebieg może modyfikować mają pretensje o rozbieżności pomiędzy rzeczywistością a grą. Pewnie samo wykonanie modeli oddających w 100% ich historyczne walory mogłoby być kompromisem pomiędzy gameplayem, a realistycznością; jednak nigdy nie przyglądałem się i nie mierzyłem miarką odległości pomiędzy szalupami albo okienkami w kadłubie. Tak czy inaczej biorąc pod uwagę te kilka lat spędzonych na forach WG uważam, że taka dyskusja na forum nie przynosi nic po za frustracją irytacją i sporami; bo tak czy inaczej nic się nie zmieni. Możesz Im krzyczeć pod oknem a i tak wszystko pozostanie takie jak do tej pory, takie jak sobie założyli. Smutna prawda, ale prawda.
 7. Harv3steR

  Sygnaturka dla beta testerów

  Bardzo zacne, wysyłam PW.
 8. Harv3steR

  Mody - już się zaczyna

  Pomidorku mody są fajne ale jest z nimi podobnie jak z kodami do gier single player. WoWs sam w sobie jest grą łatwą, a jeżeli do tego używać będziesz wspomagaczy to długo w nią nie pograsz, bo nie będzie wyzwania i zacznie się nudzić. Weź to pod uwagę, im bardziej skillowa gra tym więcej jest do ogarnięcia i potrzebujesz na to czasu. Grając w grę point & click (do czego doprowadzą mody) dojdziesz prawdopodobnie do X tieru i uznasz, że nie ma co tutaj robić; mało tego, pójdziesz na fora MMO i zaczniesz pisać, że WoWs jest nudny jak flaki z olejem i nie ma w nim żadnego wyzwania dla gracza. Gra nie może być zbyt trudna, ale też zbyt łatwa. Teraz, dla mnie, jest łatwo ale jakieś wyzwanie widzę, bo nie zawsze trafiam. Jeżeli zainstalowałbym jakiś wspomagacz niwelujący moje trudności w celowaniu to automatycznie gra niewiele różniłaby się od przeglądarkowych gierek typu Mine Quest.
 9. Harv3steR

  Nagato vs Fuso

  Tomaszu nie wiem czy grałeś w inne gry WG, ale musisz się przyzwyczaić do tego typu akcji, bo tak jest od zawsze w projektach WG. Ja już do tego przywykłem i grając w Ich produkty nie oczekuję spełnienia historycznego. Sam mało do tej pory Nagato grałem, ale pisałem z gościem, który tych bitew miał dużo i doszliśmy do wniosku, że działa Nagato są strasznie niecelne. Dodając do tego dwie wieże mniej niż na Fuso, mniejsze obrażenia nie są tylko odnoszonym wrażeniem a rzeczywistością. Powołując się na wnioski tamtego gracza wygląda na to, że kluczem do usprawnienia Nagato WG byłoby poprawienie celności tego okrętu? Nie jestem pewien czy to sprawa celności czy może ten kolega po prostu strzelał do przeciwników będąc względem ich pod kątem (| \) i nie brał na to poprawki podczas celowania przez co tylne stanowiska faktycznie mogły pudłować. Ogólnie rzecz biorąc Fuso na swoim poziomie jest świetny. Porównałbym go z Clevelandem, choć ten drugi to miazga .
 10. Harv3steR

  Jak używać bombowców?

  Osobiście niespecjalnie staram się je ustawiać do ataku, bo to czy atakujesz od burty czy wzdłuż okrętu to i tak dmg jest loterią. Używam je- podobnie jak Nakaveli- do ewentualnego podpalania. Już kilkukrotnie podpaliłem pancernik w 3 miejscach. Nie najgorzej sprawdzają się także w przeszkadzaniu niszczycielom, o wiele lepiej niż torpedowce. Może powinno się zwiększyć nieco obrażenia zadawane przez bomby pozostawiając losowość trafienia na takim jaki jest teraz?
 11. Harv3steR

  Ewidetne błędy

  Dlaczego nie? Gdyby po za granicą mapy nie można było zrzucać to byłoby to nadużycie granicy mapy przez ofiarę ataku torpedowego. Ręcznie chyba nie da się z poza mapy puścić, można tylko używając "wspomagania".
 12. Harv3steR

  Ewidetne błędy

  Może chodziło o cenzurę? Podobnie jak ze swastyką jest to symbol zabroniony. Ah to słowo pisane, ilu czytelników tyle interpretacji. Tak czy inaczej, wypiłem parę browarków i już mi lepiej . Twój awatar skłonił mnie do teorii sarkazmu, myślałem, że jesteś starym morskim wyjadaczem . Miałem kilkukrotnie to samo, ale mnie pomagało wylogowanie się do ekranu logowania. I jeszcze coś ode mnie. Od czasu drugiego beta weekendu pokazują mnie się na niebie artefakty. Zmieniają się podczas obracania kamery, kiedy jej nie ruszam to artefakty też się nie zmieniają. Są to małe pojedyncze wielokąty, większość to trójkąty. Komp i grafika się nie przegrzewają. Sterowników nie zmieniałem i nie mam najnowszych, bo karta nie jest najwyższych lotów a najnowsze stery są pod GTXy a nie mojego starego 9800 GT.
 13. Harv3steR

  Ewidetne błędy

  Dzięki za wytłumaczenie i mam nadzieję, że ktoś Tobie też dojedzie sarkazmem kiedy czegoś nie będziesz wiedział . PS. Smutno mi teraz ;( ps2. gskgrek wysłałem priva.
 14. Harv3steR

  Losowanie St.Louis'a

  Zapomniałeś o: TORPEDY OP . Choć nie grali nigdy okrętem ze scoutem, a o nadchodzących torpedach dowiadują się po komunikacie o wycieku.
 15. Harv3steR

  Ewidetne błędy

  No tak faktycznie masz rację, troszkę mnie poniosło, myślałem, że odkryłem coś twórczego . Ale chodzi mi głównie o te zdanie.
×