Jump to content

Kolas76

Players
 • Content Сount

  80
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  6010
 • Clan

  [_S-R_]

1 Follower

About Kolas76

 • Rank
  Leading Rate
 • Birthday 07/19/1976
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Wrocław
 • Interests
  Chociaż bym kroczył doliną cienia i smierci, zła sie nie lękam. Bo to ja jestem najwiekszym skurwysynem, w tej dolinie.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolas76

  Musashi

  A największą cytę kolego ORP_San zakładasz wypowiadając się o okrętach, których nie masz. Nabijasz posty, czy co? Moskwa też bije ładne cyty w Yamato z 8km.
 2. Kolas76

  Zao

  RECON na FanŚląsku, Twój post by nie przeszedł. Admin by go zablokował za brak polskich znaków. Może nie podpalasz, bo walisz po burtach, albo w czysty pokład. Zao, to świetny okręt.
 3. Kolas76

  USS Alaska

  No i właśnie do tego piję. Te okręty powinny być na dyszkach. Po co gramy? Po co jest grind? Najwyższy tier, to ukoronowanie, to wisienka na torcie. Ekskluzywne, elitarne okręty, w tym niewykonane projekty powinny mieć tam miejsce. Piszesz Mac o hp, to porównaj Zao ze Stalingradem.
 4. Kolas76

  USS Alaska

  Ja wiem, że polityka WG jest pokrętna. Tworzą okręty które nigdy nie powstały, dają na IX tier Jean Bart, gdzie Rysiek na 8, to jego bliźniak. Dodanie przegiętego Stalingradu to już szczyt, krążek z 72k hp, wyobrażacie sobie kilka na CW, a na przeciwko Desy? Wystarczy dobry spoter na DD. Alaska to okręt który powstał, pływał, a nie świecił tylko kadłubem, bo JS walnął w kalendarz. No chyba że WG planuje jednak w przyszłości jakąś ligę dla 9 tierów.
 5. Kolas76

  USS Alaska

  Moim skromnym zdaniem, ten okręt powinien pojawić się na X tierze, jako równoważnik dla przegiętego Stalingradu. Bycie na IX, nic nie daje. Skoro tworzą takie dziwne wstawki jak Musahi, Kronsztad, to powinni je pchać na dyszki. Przecież CW czy rankedy w większości odbywają się na tych tierach.
 6. Kolas76

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Czytam to co piszesz Stryk, i oczy mi wyłażą ze zdumienia. W jednym poście napisałeś że Atago świetnie sprawdza się w spraciu DD, w innym, po cholere płyne za DD? Dlaczego przyjmujesz tylko sytuację walki o cap? Czy płynięcie za DD równa sie walka o cap? Inne sytuacje nie występują? Po to trzymam się za nim kilka km z tyłu, by on spotował, nie mam jakiś warpacków, by wiedziec że przede mną są jakieś cele. Mapy to nie wąski tunel z wytyczonymi drogami. Zawsze przeciwnik może pojawić się z Twojej pólnocnowschodniej strony, gdy Twój DD ogarnia sektor północnozachodni. Zarzucas mi brak znajomości camo DD, a chyba nie masz pojęcia jakie ma Des, skoro mogę nie widzieć go do 12km. Przeczytaj jeszcze raz post z wykrywającym niszczycielem, rozrysuj to sobie, i wyciagnij wnioski, czy taka sytuacja nie może miec miejsca. Nawet weź mape Dwaj Bracia, zacznij od dołu, obierz kurs na prawo, Twój DD idzie do wysepek przy skraju mapy, a w tym czasie wrogi podchodzi od głownej. Dostaniesz spota? I nie zawsze tam jest cap. Nie ma go, nie piszmy o nim. I sorry że mnie poniosło wczesniej z tym żyganiem, oficjalnie przepraszam, wkurwiła mnie żona i szef w pracy, to oberwałeś. Moja wina.
 7. Kolas76

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Odo nie użyłem słowa cap. Logiczne jest, że nie będę się tam pchał, gdy wrogi DD zajmuje go. To sytuacja hipotetyczna z bitwy. W drugiej cześci obnażyłeś całą słabośc Atago. Nie robimy zwrotu na spocie. No i gitara, mamy spota od DD. I co dalej? Zalewa nas lawina z wrogich krążków, i Atago w tym momencie wymieka ze swoim czasem przeładowania. Nie zrobisz zwrotu, nie dasz wsteka, bo spotowany, nie odgonisz wrogich CA, bo czym? Do tego cały czas pije.
 8. Kolas76

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Wiesz co Stryk żygać mi się chce jak czytam Twoje wypociny świadczace o zawężonym punkcie widzienia. Ty totalnie nie widzisz innych sytuacji. Więc podam Tobie jedną. Płyniesz za DD jakieś 3km z tyłu, dostajesz spota od wrogiego DD, który ma wsparcie krązka lub dwóch z 9 lub 10 tieru. Chrzanisz mi tu o camo 9,1, i co ono Ci da jak bedziesz łapany przez DD z camo 5,6? Skoro wsiadłeś na mnie, to pojeżdze po Tobie. Jak sie pływa na 15km to da, jak sie bierze czynny udział w bitwie nic. Zanim wyjdzisz z tego spota, jeśli wrogi DD Tobie wogóle da, zginiesz. Cwaniakujesz że ma sie to czy tamto, a nie myślisz naprzód. Przewidujesz jedną sytuację - dostajesz spota, znikasz. A jeśli nie możesz wyjść z niego? Nie każdy DD jest idiotą, i nie każdy bedzie strzelał, jest wiele takich które tylko spotuja nie ujawniajac sie. I wcale nasz DD nie musi widzieć wrogiego, wystarczy że nasz bedzie na Twojej 11 godzinie, a ich na 14. Jak byłeś w wojsku, wiesz o czym pisze, jak nie, żałuj.
 9. Kolas76

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Dobra, macie rację. Granie po mojemu, czyli w ofensywie - 20k dmg, i zgon. Po waszemu 78k i 110k przeżyłem.
 10. Kolas76

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Wyraziłem swoją opinię, i tylko swoją. Mogę się mylić, i pewnie tak jest. Ale nie o to chodzi, tylko sposób odpowiedzi niektórych osób na tym forum. Można wytknąć moje błędy normalnie Jak DrunkenFish, albo wylewać pomuje jak... sami sie domyślcie. Nie zgodzę się z Tobą Kolego Drunken o czas przeładowania. Przyjmijmy że masz St Louisa i Atago i 32 sek na strzał, a nawet Charlsa i Atago. Policz ile salw oddasz w tym samym czasie. Po jakim czasie załącza sie camo, od ostatniej salwy, i ile normalny krążek 8 tieru zdąży przeładować i wystrzelić w tym czasie? Jeżeli płyniesz dziobem w Atago to masz do dyspozycji dwie wieże, lekko skontowany trzy, ale manewrując tylko dwie dwudziałowe, Charls 2x3 i wystrzeli prawie dwa razy w tym czasie. A na Desa po lagu wyszedłem dziobem, jesli dasz radę na 10km zrobić zwrot o 180 stopni przed nim i wyjść z tego cało, wpadaj do Wrocka, stawiam gorzałę. Co do źle dobranych modułów pewnie masz rację, i tu dzięki za rade i słowa krytyki. Twój post jest pomocny.
 11. Kolas76

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Patrz i czytaj Greyshark jak można normalnie odpisać. Niestety vKELOv, nie potrafię. Uważam że krążek ma wspierac DD, być jakieś 3km za nimi, czynnie wspomagać je, a nie stac z tyłu i wypisywac na czacie DD noob. I wiem że masz rację.
 12. Kolas76

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Typowe podejście Człowieka z wysokimi statami. Wiem lepiej, wiem wszystko, bzdury piszesz. Wytłumacz mi jakie mam szanse w Atago, gdy jednoczesnie zaatakuje mnie kilka eskadr? Myślisz czasami, czy piszesz poprostu żeby napisac cokolwiek, i udowodnic mi jakim jestem nobem? No ale oczywiście nasz dyskusja zakonczy sie na tym, że podsuniesz mi moje staty, dodasz to że masz Midway, i stwierdzisz, że nie mam prawa wypowiadac się, bo... bo k.. nie.
 13. Kolas76

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Możliwe, nie gram lotniskowcami, ale jak tu przetrwać, gdy opadnie Cią kilka eskadr? Na tym poziome, lotniskami nie grywaja Barany, sam zresztą o tym wiesz, a Midway jak zechce, zatopi każdego.
 14. Kolas76

  Atago, Krążownik premium VIII tieru

  Zakupiłem okret w promocji na koniec kwietnia, za niecałe 10K złotka. Zawsze chciałem go mieć, była okazja, i czas rankingów, to łyknąłem. I powiem szczerze - ZAŁUJEEEEE!!!!! Atago jest słaby, niczym nie zachwyca. Czas przeładowania dział, to jakiś koszmar ( 16 sek. ), żeby wystrzelić salwę torped, trzeba pokazać większość burty, inaczej można tylko 4 sztuki. Mogami czy Ibuki mają inne kąty strzału torped, ale salwa idzie cała. Cyty łyka strasznie, mimo naprawki, jesli gramy dynamicznie w ataku, długo nie pociągniemy, a taki styl gry preferuje, lubie grac na max 12km. Zrobiłem go pod ster i przyśpieszenie, na walkę manewrową, kosztem kamo które spadło do 10,1km. Niestety japońce są długie, więc nawet mewry mało dają. Działa palą nieźle, nie napiszę że rewelacyjnie, bo to było by kłamstwo. Jeśli maił bym wybierac pomiędzy Charlsem, a Atago, w ciemno biorę Charlsa. Atago nie dorasta mu do pięt. Francuzik i świetnie pali, i potrafi walnąć zdrowa cytę nawet z 15km, u Atago AP są sytuacyjne, i żenująco słabe. Dobra, zaraz rozlegną się słowa krytyki, że zagrałem nim kilka razy, i tego nie nyguję, ale Atago po za wyglądem nie ma plusów. No i losowania, to jest dopiero strzał w dziesiątkę. Kazda bitwa na losówkach, to 9 i 10 tiery, gdzie krązki przeładowują w 8 sek, i zasięg mają około 2km lepszy. Raz wpadłem na Desa, miałem niestety laga, wywalilo mnie, po powrocie wypadł na mnie Jankes na 10km. Nie przetrwałem nawet półtorej minuty, on zebrał torpedę i kilka salw z przednich dział. Spróbujcie pokazać mu bok, na drugie torpy cwaniaczki. Innym razem dopadł mnie Midway, z moim OP, to moge strącac balony obserwacyjne, nie samoloty 10 tieru. Kiedyś pytałem o możliwośc leasingu okretów premium na 24h, celem ich sprawdzenia. Gdybym mógł to zrobić, w życiu bym go nie kupił. Osobiście odradzam, nie wart tej kasy. Rankedy do 10 poziomu zakonczyłem Charlsem, i on pozostanie w moim porcie. Atago również, bo liczę że kiedyś poprawia jego OP, i czas przeładowania, już te 12 sek mogli by dać, skoro losuje na 10, i ma słabiutki zasięg. To oczywiście moja opinia, macie prawo nie zgadzac się z nią, ale Ja odradzam.
 15. Kolas76

  Admiral Hipper, VIII tier

  Od Ciebie nic, albo podziel się tym co tam pijesz :). Przecież poparłem to co napisałeś o dobrych AP graczowi Don_Drapek :) Podziel się, musi być dobre:)
×