Jump to content

Kolas76

Players
 • Content Сount

  148
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8877
 • Clan

  [_S-R_]

1 Follower

About Kolas76

 • Rank
  Petty Officer
 • Birthday 07/19/1976
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Wrocław
 • Interests
  Chociaż bym kroczył doliną cienia i smierci, zła sie nie lękam. Bo to ja jestem najwiekszym skurwysynem, w tej dolinie.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolas76

  USS Massachusetts

  Nie dali zrobić DMG
 2. Kolas76

  Aktualizacja 0.9.4: Krążowniki ZSRR

  Czyżby przemawiał przez Ciebie typowy nurt Tusk Vision Netvork ( TVN ), ewentualnie jedynie słusznej TVPiS? Popatrz na USA, czy obecną Rosję. Duch narodowy, mój kraj na pierwszym miejscu. To są założenia ruchu narodowego. Chyba nie znasz historii NSZ jak większość - główne ich założenie było takie, by wojna pomiędzy Niemcami a ZSRR trwała jak najdłużej, bo wtedy oba kraje wyjdą osłabione, a skorzysta na tym Polska. NSZ chciało granic na wschodzie sprzed 1939, a na zachodzie tam gdzie Mieszko bił Niemców pod Cedynią, czyli obecne na Odrze. Polecam książkę Elżbiety Cherezińskiej "Legion". Kłamstwa w mediach na temat NSZ mówią że bratali się z nazistami, ale jakoś nikt nie wspomina o wyzwoleniu przez nich kobiecego obozu koncentracyjnego w Czechach. obóz miał być zlikwidowany w ciągu kilkunastu godzin, Czesi wiedzieli o tym, i nic nie zrobili, a strażnicy mieli je spalić żywcem. Dla wielu z nich najważniejszy medal, to serduszko z pasiaka wręczone przez te kobiety, które były żydówkami. Jak ma się to do antysemityzmu? Nie ogarniasz tematu, więc nie wypowiadaj się. Może Aleksander Wielki, Rzymianie, Napoleon Bonaparte też byli nazistami, bo chcieli by ich narody były wielkie?
 3. Kolas76

  Aktualizacja 0.9.4: Krążowniki ZSRR

  Kolego Greyshark zgadzam się z tym co piszesz, ale... No właśnie jest duże ALE. Dlaczego? WG reklamuje tą grę jako historyczną, i mocno od niej odbiega. Gloryfikacja marynarki która miała bardzo małe tradycje w budowaniu okrętów, i robienie z niej na siłę OP jest nie w porządku wobec ludzi i historii. Z powstałych okrętów na X tierze mamy zaledwie kilka jednostek i to krajów które mogą się pochwalić budową naprawdę dobrych okrętów, o wysokim stopniu zaawansowania. Wkładanie na siłę nieistniejącego Stalingrada i robienie z niego OP krążownika ma się nijak do istniejącej Alaski. Jeśli taki Yamato jest na najwyższym tierze, to dlaczego Iowa jest na IX? Do tej pory trwają spory który okręt by wygrał, i wygrywa pogląd że jednostka US Navy. http://www.magnum-x.pl/artykul/iowakontrayamato. Gracz który płaci oczekuje chociaż trochę prawdy i realizmu ( wiem, brzmi to śmiesznie ), a co dostaje w zamian? Idąc takim tropem za jakiś czas pojawią się w grze okręty ZSRR uzbrojone w KSR - 5 ( kto czytał "Czerwony Sztorm" Clancego, ten pamięta Kingfishe ). Nikt nam nie wmówi że radziecka technologia była "łutsza". Ja osobiście gram coraz mniej, bo denerwuje mnie ten balans, oczywiście nikt płakać z tego powodu nie będzie, Ja również nie. Szkoda po prostu, że kasa wygrywa z ludźmi, bo te kwestie można pogodzić. Czy będę robił nowe linie? Tak, bo lubię grać krążkami, ale jak ma się to do balansu z innymi okrętami? Czy ma dochodzić do takiej abstrakcji jak na CW gdzie są teamy grające składem : Kremiln, Stalin, Stalin, Stalin...? Tak jak napisałem na początku, masz rację, ale każda hipokryzja ma swoje granice, a WG przekroczyło ją już dawno. To samo tyczy się flag. W naszym kraju jest zabronione propagowanie symboli totalitarnych, i jako Narodowiec zgadzam się z tym, chociaż tępe lewaki nazywają nas nazistami. Tępe, bo jak można kochać swój kraj i wielbić adolfka i jego bandę? Pasuje to jak pieść do nosa. Nasz Sejm uznał system komunistyczny za zbrodniczy i totalitarny chyba w 1996 roku. Więc symbolika z nim związana jest niezgodna z naszą Konstytucją, która zabrania szerzenia systemów totalitarnych. Z drugiej strony, skoro jest to gra nawiązująca do historii, to skoro może być sierp i młot, może i być swastyka. Jak dla mnie, to mogą pozamieniać wszystkie flagi na stokrotki, byle balans był w miarę sensowny. I mam nadzieję że radzieckie okręty podwodne nie będą OP, bo to już by było jak plucie w twarz, i mówienie że deszcz pada.
 4. Ciekawe że największa wazelina WG, ich obrońca niejaki "G" ( nie będę tu pisał pełnego niku, bo znowu dadzą mi bana ), milczy jak zaklęty. Gdzie Twoje celne riposty w stylu- "Jak się nie podoba, możecie nie grać". Lub - "Mi tam wszystko działa, złego słowa nie powiem, bo dają wszystko mi za darmochę".
 5. Mam wam zapłacić za coś co nigdy nie będzie moje? Gdzie sugestie graczy macie tam gdzie słońce nie dochodzi? Lećcie na rosyjski serwer, może tam coś kupią. Zepsuliście tą grę, stała się niegrywalna, pożary zabijają wszystko, i to plumkanie dmg z 20km, a wy chcecie byśmy jeszcze wam płacili? Czas się obudzić.
 6. Kolas76

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Next, to miałem na myśli, gdy Kolega zrobił wywód z rysuneczkiem. Temat rzeka. Nie wiem kto wali z HE po burcie, chyba że BB w DD. Ale tam jest blacha od konserwy, nie pancerz, no chyba że Chaba płynie.
 7. Kolas76

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  The YeG wybacz, ale czy do Moskwy z Warszawy pojedziesz przez Paryż? Pewnie zaraz mi wkleisz rozkład lotów, że jest łatwiejsze połączenie. Równie dobrze możemy mówić o 250 metrach pancerza licząc od dziobu do rufy. Dobrze wiesz, że chodzi o płytę pancerną, nie zestaw opancerzenia. Wklejasz tu strukturę burty, z najgrubszym pancerzem - a kto strzela w miejsce, gdzie on jest najgrubszy, mamy kąty uderzenia, i jego wartość wzrasta? (...) Skończmy tą dyskusje, bo jest bezsensowna. Mi chodziło o metr litej stali. Dobrze wiem, że pocisk nie przebije pancerza wielowarstwowego. Po to robiono, i robi się ekrany, zakłada specjalne siatki. (...) EDIT: proszę o większą wyrozumiałość dla innych forumowiczów - Moderacja
 8. Kolas76

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Metr to 1000mm. Nie ma okrętu w grze z takim pancerzem.
 9. Kolas76

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Kolego NextNoobPlayer, nie Ciebie miałem na myśli. Tak, dawno nie grałem, w lecie też była długa przerwa. Ogólnie przyjąłem zasadę -" Ani jednego cholernego grosza już na WG". Nie lubię jak mi się pluje w twarz, i mówi że deszcz pada. Czekam na nowa aktualizację The Division 2, która ma przynieść zmiany w rekalibracji. Niestety przesunięta z lutego na maj. Działa 180mm? Nie jestem w temacie, ale wnioskuję, że będą je miały okręty ZSRR, jak Mołotow już ich nie ma. Kraj który nie był w stanie sam zbudować sensownego niszczyciela w tamtych czasach, bo Taszkient był budowany we Włoszech, i nie był niszczycielem, tylko nową klasą - Liderem. Z takiej racji, że na niszczyciele nie mógł być klasyfikowany, bo nie miał odpowiednika, a na lekki krążek za słaby. WG w odróżnieniu od Ubisoftu nie słucha graczy. Niedawno podniósł się mały krzyk o stroje w Division, bo kto widział Agenta biegającego w klapkach Bahama ( mnie w Lublińcu nauczyli, że dobry but, to podstawa ), więc ograniczyli to badziewie. A WG co robi? Cholerny kamuflaż kota na Bismarka. Nie Tygrysa, Pumy, tylko świerściucha dachowego. Jakieś miśki jako kapitanowie, albo dziewczynki ( pedofilia ? ). Mnie 43 letniego faceta, to mierzi. Dobra, mogę tego nie chcieć, nie zbierać, ale niech dadzą coś w zamian. I te ceny. Stać mnie, żeby wywalić 300zł, ale niby z jakiej racji? Płacę, to wymagam. To tak, jak by mi Ford przysłał teraz esa, że Mój Ranger dostał nerfa do kucy, i zmniejszają je o połowę. A tu? Kupisz premkę, i nie wiesz kiedy jakiś Wania nie zacznie Ci w niej grzebać skrycie. I jak się nie podoba, nie graj, bo to jest nasze, nie Twoje, mimo że zapłaciłeś. Powinien być zwrot siana, a nie odpowiedź -" Rozegrałeś 100 bitew, wypchaj się. Jest nasz, zrobimy co chcemy." Nie wiem w jakim kierunku zmierza WG, ale chyba na tym samym co Titanic - zabawa trwa, katastrofa za rogiem. Bo podobnie myślących co Ja jest wielu, tylko szkoda im jeszcze czasu, kasy, i głównie Kumpli. Ja z czołgami skończyłem definitywnie. Od tego też się już wyleczyłem.
 10. Kolas76

  Aktualna sytuacja w stateczkach

  Cześć. Wróciłem do gry po dwumiesięcznej rozłące, i szykuje się kolejna. To co zabija tą grę, to balans okrętów, i pożary. Nawet jeśli mamy perki na przeżywalność, nic one nie dają. Mój rekord na BB w tym tygodniu, to 21 pożarków. Strach wyjść panckiem, i robić to do czego jest stworzony - tankowania. Pierwsze za co powinni zabrać się twórcy, to ograniczenie tego zjawiska o 70%. Druga kwestia, to balans. Nieistniejące okręty, zwłaszcza linii jedynie słusznej władzy są op. Jeśli ZSRR posiadało większe doświadczenie w budowaniu okrętów wojennych od USA czy Japonii, wynikające z tradycji morskich i doświadczeń bitewnych, to faktycznie Polska wywołała Drugą Wojnę Światową. Jakim że to cudem istniejąca Alaska, jest gorsza, od kadłuba Stalingrada. Kadłuba, bo tyle powstało. Jeśli chodzi o balans, to wystarczy średnio ogarnięty plut Smoleńsków, by ustawić przebieg starcia. Powinni zabrać mu dym, zrobić coś ala Worcester. Oczywiście są to moje osobiste odczucia, i spodziewam się zaraz fali hejtu, zwłaszcza od tych, którzy maja gifty. od WG Jednego mam nawet skrycie na myśli. Pozdrawiam Koledzy, czas wracać do Strefy Mroku w Nowym Jorku, albo Waszyngtonie.
 11. Kolas76

  [X] Smoleńsk

  Brakuje Franza Mauera ( BB ) Olo ( Smoleńsk ) - Ale Franz dlaczego? Każdy BB - W imię zasad skur….
 12. Kolas76

  [OSTATNIA SZANSA!] Czarny piątek!

  Nie da się. Masz w zbrojowni ograniczoną ilość. Czarny razy jeden, niebieski razy dwa
 13. Kolas76

  [OSTATNIA SZANSA!] Czarny piątek!

  Standard. W media wycofuje się np. tele za 2500 miesiąc przed, potem wrzuca w Black za 2700, pisze PROMOCJA, i tłum bierze. Pieprze promocje, Sony XF9005 brałem bez promocji, i polecam każdemu pod Xboxa
 14. Wyjaśnij mi kolego Olamagato, dlaczego chcesz dać Japonię do jakiegoś trybu "Nazi"? To że należeli do układu Osi, nie czyni ich nazistami, tak jak Włochów, Bułgarów, Rumunów, czy Finów. Japonia walczyła niezależnie od Rzeszy, nie przystąpiła do wojny w 1939, ani w czerwcu 1941. To adolfek wypowiedział wojnę USA po 7 grudnia 1941. Stąd biorą się potem takie pomyłki, jak równanie Narodowca z nazistą. Tylko za każdym razem, gdy my protestujemy pod niemieckim konsulatem na Podwalu we Wrocławiu 1 września, bo pamiętamy, i przypominamy zbrodnie nazistowskie,Pani Lempart, czy parówkolubneg Jacusia Sutryka nie ma. Ale jesteśmy Naziolami. To głupi pomysł. Zresztą Japonia była nam Polakom przychylna.
 15. Kolas76

  Biografia admirała Kuzniecowa

  Dalej się mylisz. Barbarossa zaczyna się w kwietniu i co? Uważasz że ta zbieranina miała szanse? Nie kpij. A co do obozów śmierci, wyprowadzę Cię z błędu. Większość nazistowskich katów była narodowości austryiackiej. Mi tez się nie chce. Tracisz argumenty.
×