Jump to content

MaciejoVietnam

Players
 • Content Сount

  311
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  9760
 • Clan

  [-TWA-]

About MaciejoVietnam

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia
  [-TWA-]

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Byzantine Empire

Recent Profile Visitors

857 profile views
 1. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Płacz,płaczem a feedbacku mało. @WG_Lumberjack Nowy hotfix: 1. Zmiany w myśliwcach z rakietami: Czas przygotowania ataku oceniam na +,niestety inna zmiana mija się z celem: Zmieniono parametry celowania: teraz samoloty otrzymują dużą karę do celowania podczas zmiany kierunku ataku i nie będą w stanie precyzyjnie strzelać rakietami podczas manewrowania. Wydłużenie czasu przygotowania ataku samo w sobie daje już wystarczająco czasu okrętowi na manewr. Kara do celowania jest zupełnie niepotrzebna i uderza rykosztem w walkę myśliwców z rakietami przeciwko krążownikom w głównej mierze. 2. Zamiast używać wartości procentowej w redukcji spota,lepiej byłoby użyć konkretnych wartości liczbowych. 3. Fighter consumable: zmniejszenie czasu reakcji myśliwców na + Pytanie brzmi,o ile wartość ta zmeniła się w stosunku do dotychczasowego czasu reakcji? Obecnie wynosi to około 8-10s (nie pamiętam dokładnej wartości) Ponadto myśliwce z consumabla nadal ścigają samoloty zbyt daleko (2,5 kratki na mapie obecnie) Wystarczyłoby zmniejszyć tą wartość do 1 kratki na mapie. 4. Nerf dla Midway'a zupełnie niepotrzebny. Na TST Midway robił max 10k dmg z jednej torpedy i był utrzymany flooding chance na poziomie zbliżonym do Hakuryu. Następnie przyszedł nerf do wartości 5367 i znerfiony flooding chance. Teraz znowu nerf do wartości 4233 i flooding chance znerfiony całkiem do ziemi.Zaraz jeszcze pojawi się zmiana w mechanice floodingu,więc torpedowce Midway'a staną się jeszcze bardziej bezużyteczne niż dotychczas. Midway w aktualnym stanie był "wystarczająco dobry". Gdzie jest nadmierna skuteczność, jeżeli średnia dla serwera 76k dmg na Midway'u. Żeby przypomnieć tym,którzy mają krótką pamięć. Na pierwszym oficjalnym streamie na temat reworku jak i na późniejszych streamach cały czas przypominano,że nowy gameplay CV ma bazować na DoT(damage over time),a alpha dmg ma przestać być głównym źródłem dmg dla CV. W międzyczasie DoT podlega sukcesywnie nerfieniu.
 2. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Faktycznie skill gap się zmniejszył.W większości przypadków, scenariusz z dobrym graczem i graczem na DD(dobrym,czy słabym nieważne) wygląda tak: dwa naloty myśliwców lub jeden HE DBkami żeby uśmiercić(ewentualnie detonacja przy odrobinie szczęścia). Idąc za wows-numbers, liczby wskazują,że większość bitew rozegrana została na tierze 6,następnie na tierze 8 i tierze 10 (Jeśli liczymy łącznie i bierzemy pod uwagę CV premium). Cóż, większość graczy lubi poznawać po prostu empirycznie możliwości każdego z tierów. Jak ktoś chce zaczynać od Haku,ma do tego prawo :P Co do dobrych graczy( złych fioletów/niebieskich,którzy niszczą balans gry). Większość z nich po prostu jest znudzona ciągłym łataniem balansu wokół CV, który jest zaburzony na tą chwilę i czeka cierpliwie, część po prostu znudziła się po rozegraniu jakiejś ilości bitew, część nie ma czasu najzwyczajniej w świecie itd. A to,że wytworzyła się już nowa grupa *edit na CV,która dołączyła teraz do starej grupy *edit i nadal, wytrwale,bez żadnych oporów grają,to już taki urok każdej gry. Grunt,że skillgap się zmniejszył i będą mogli wnieść swoją cegiełkę do sukcesu także. Drugi tydzień reworku już mija.Zobaczymy,co będzie dalej. Na podsumowanie,prosto z dzisiejszego streamu: "If you're going to be stupid,you're going to be struck,that's life." P.S.1Jak CV ma być dmg dealerem w wersji doskonałej, to poproszę o podbicie HP samolotów o 50%, ,zwiększenie szansy na zalanie i pożar o jakieś 40-50%,zwiększenie alpha dmg z AP bomb tak do wartości 10.000 na jedną bombę,zmniejszenie RNG rozrzutu bomb,skrócenie czasu przygotowania ataku torpedowcami,zmniejszenie cooldownu dla każdego typu z samolotów o 30-40% :D P.S.2 Ograniczenia klas są po to,żeby nie zaburzać balansu i żeby nie tworzyło potworków w postaci 10 BB vs 10 BB + 2 CV po każdej ze stron itp.
 3. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Tyle łez tutaj wylanych z powodu CV,a hot-fix już nadchodzi.
 4. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Nie wiem jakie to dziwne rzeczy dzieją się w grze... Ale przecież wszystko wygląda raczej zdecydowanie pozytywnie? Nie ma myśliwców,co robią strafe ataki,skill gap się zmniejszył,każdy ma teraz wyrównane szanse,AA zostało przecież zbuffowane. Sam Greyshark wrzucił post jak ładnie AA działa teraz. Także czuję się niezmiernie zszokowany tymi wieściami w temacie.
 5. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Dziwne rzeczy tutaj ludzie piszą...
 6. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Wstępne dane o premium CV: https://www.wows-gamer-blog.com/2019/01/world-of-warships-cv-rework-tier-viii-premium-stats.html https://www.wows-gamer-blog.com/2019/01/world-of-warships-cv-rework-tier-viii-premium-gz-enterprise.html
 7. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Bez wsparcia będzie łatwym celem :)
 8. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Widzisz, trzeba odróżniać, kiedy ktoś żartuje,a kiedy nie :) Przeczytałem wszystko, wiem na temat reworku bardzo dużo. Część z tych zmian nie jest dobra np. automatyczne DCP lub brak możliwości kontrolowania CV bezpośrednio. Jeżeli już przeczytałeś ten artykuł lub obejrzałeś materiał video, to powininieś wywnioskować jak trudno będzie zbalansować nowe CV i, że zajmie to bardzo długo czasu.Oczywiście, że nowy gameplay daje możliwości i potencjał, nigdy nigdzie temu nie zaprzeczyłem :) Mimo wszystkich zachwytów,dostrzegam w nowych CV na tą chwilę możliwość bycia bardzo OP, co mnie martwi.
 9. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Będzie pięknie, będzie jeszcze więcej dynamiki w grze i wszyscy będą zadowoleni :D
 10. MaciejoVietnam

  Król mórz VII - Wyniki - wątek na forum

  Dostajesz 384k węgla,54k dublonów na team i premkę 8 tieru za wygranie w meczu.
 11. MaciejoVietnam

  [GOFER]

  Musi być chęć/zapał, czas oraz umiejętności. Jeśli brakuje któregoś z elementów, to nic się nie zrodzi z tego. Aktualnie gra się w competitive dla "sławy" i "zabawy w coś więcej niż random" na scenie WoWs, bo nagrody są mocno śmieszne. Jeśli znajdą się takie ekipy, którym będzie się rzeczywiście chciało tworzyć coś realnego, to powodzenia. Byleby to było z głową i cierpliwością robione. Inna kwestia to taka,że WG swoimi działaniami też nie motywuje zbytnio do podejmowania się jakichś bardziej złożonych działań w tej materii i tak jak powyżej wspomniano dąży do "spłaszczania rozgrywki".
 12. MaciejoVietnam

  [GRAY] 50 shades of RNG

  Barcik sentymentalista :D
 13. MaciejoVietnam

  [GRAY] 50 shades of RNG

  Gratulacje za dotarcie do 1/4 turnieju! Liczę na to,że w następnym KOTS będzie półfinał i jeszcze wyżej :)
 14. MaciejoVietnam

  CV Rework Beta Test - Feedback thread

  @El2aZeR I had same proposition for fighters.It would be probably the best and most balanced option imo. Ehh, you forgot to mention about 2 CV divs! They should be implemented.
 15. MaciejoVietnam

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  Haha zabawne :D
×