Jump to content

jurgenb

Players
 • Content Сount

  398
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  8989
 • Clan

  [IDDQD]

About jurgenb

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia
  [IDDQD]

Recent Profile Visitors

505 profile views
 1. jurgenb

  Otázky pro WG

  Takže jsem si opět dal publik a musím říct, že jsem fakt hodně dlouho neviděl, aby ve frontě bylo stejně CV jako DD a CA dohromady. Přesněji 5 hráčů s CV, 2 s DD a 3 s CA. Ostatní BB. To je opravdu rework jak má být. Hrál jsem DM a Zao. Každá salva z BB byla citadela. Úhlování nepomáhá, zepředu, natočen, z boku (tam bych to chápal), zezadu, dokonce jsem dostal citku přes kormidlo - asi opět nějaká novinka pro zlepšení zážitku ze hry. Nekonečná letadla, AAčka střílí nahodile a bez možnosti to ovlivnit (kromě vypnutí AA)... No to jsou mi teda utility. Opravdu chcete hráče, kteří zvládnou jen hýbat myší, klikat na jedno jediné tlačítko na myši a druhou rukou umí zmáčknout jen "W" na začátku bitvy a potom v průběhu manévrují jen když omylem netrefí to "W" a místo něj ťuknou do "A" nebo "D"? To je vaším cílem? Pokud ano, máte skvěle našlápnuto. Takže já končím, odinstalovávám to a už prcám na jakoukoliv hru od WG. Protože jak na tankách, tak na lodích jste mi dokázali jediné - pět (tanky) a tři (lodě) roky se tu o něco snažíš a výsledkem je to, že to tvůrce celé díky svým zásahům do herní mechaniky, "balancováním" lodí a podobným marketingovým výmyslům celé pošle do kopru. Tanky a lodě budu hrát na War Thunderu nebo Armored Warfare, lodě dám taky na WT. Ono si totiž asi WG neuvědomuje, v nyní už máme alternativy ve stejném žánru. Takže to není jen konzumovat zvratky, které nám WG naservíruje pod názvem "vylepšení". Máme už volbu. Takže s hraním WG her sbohem. Přicházíte o dalšího platícího hráče. Budu ještě nějakou dobu forum sledovat a pokud uvidím pozitivní reakce na další budoucí změny, tak vám možná ještě šanci dám. P.S. Žabáku, co to "ň"? Tři roky reportů, usilovné práce a furt nic, co? To "ň" je přesně ukazatelem vaší práce. Místo, abyste opravili mraky malých a jednoduchých chyb, tak radši šťouráte v tom velkém, které nějak fungovalo, a výsledkem je to, že víceméně nefunguje vůbec nic. BRAVO!! P.P.S. Žabáku, ty to neber osobně. Ty máš jen tu smůlu, že musíš obhajovat neobhajitelné, tedy totálně vypatlané výmysly ožralých ruských dementů ala Serb v praxi.
 2. jurgenb

  Otázky pro WG

  Dotaz na WG - proč z 95% je vámi prezentovaná změna jako vylepšení vnímána hráči (spotřebiteli) jako zhoršení? Proč při implikaci změn se vůbec neřídíte názory zkušených hráčů, alfa + beta testerů a kdo ví jakých testerů ještě? Proč neustále *EDIT* jinak dobrý žánr hry? To vás fakt tak moc štve, že to lidí hrají? Uplatňujete Cimrmanovské "Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi. Pak si najal hostinec na náměstí v Opočně, zas mu tam chodili. A tak si postavil tohleto. "??? Pokud vás štve, že vaši hru někdo hraje, tak to sem napište rovnou a lidí se zbavíte hned. Nemusíte to dělat takovou salámovou metodou stylem reworků, updatů, změny základních herních mechanik atd.
 3. Nebudu reagovat na nikoho konkrétně. Od lodí jsem si dal tak cca 3 měsíce oraz, protože mě už víceméně jen *EDIT*. A co se stalo? NIC. Vy jste to nepoznali, já jsem si odpočinul. Takže jsem si lodě předevčírem pustil znovu, dal pár bitev a zjistil jsem, že se nejen že se to nezlepšilo, ale ono to je ještě horší. Opravdu všem z vás, kteří jste to nevzdali, ale hráli jste, drželi jste ten prapor s vírou, že přece není možné, aby WG takto skvělý koncept hry totálně *EDIT*, vám všem smekám klobouček. Na druhou stranu ale vezměte v potaz, že tím, že to (ač nespokojení) hrajete dál, tak vysíláte signál, že si WG může dělat co chce a vy to stejně zase skousnete. Zapomenuty jsou kauzy, kdy EU hráči dostávali v eventech podřadné odměny oproti US a RUS serverům, kdy nám ztěžovali podmínky na výhry v eventech atd. Zároveň říkám (ač většině z vás to je ukradené), že v tomto WG nastíněném konceptu hry se nehodlám vůbec realizovat. Takže jsem si dal pár bitev a zase si třeba kvartál počkám, zda hra nastoupila lepší směr. Asi jediné pozitivum této hry vidím v tom, že jsem si tu našel kamarády (některé jsem poznal na setkáních i osobně). Takže nevím, zda napsat "na shledanou" či přímo "sbohem", ale hlavně se nehádejte mezi sebou. "Nepřítel" je jinde - v Paříži / Praze / Minsku / Petrohradě (víte, co tím myslím).
 4. Tak pošli foto, abychom mohli objednávat i woo-doo panenky
 5. jurgenb

  Torpy

  Není to zase nějaká nová fíčura na zlepšení hry, kterou nám WG jen zapomnělo oznámit? Tak nic, klávesnice je sfiň - to by mohl Rolf povídat, že? Já jsem taky jednou potřeboval zatočit vpravo před torpédem a zjistil jsem, že "D" je totálně v pr.... nefunkční. A taky jsem nadával na hru, to se přiznávám bez mučení
 6. Neberu to osobně, ale toto fakt nemám jak dokázat, ale ten pocit je sakra silný Svědky jsme toho všichni téměř denně. A když máš den "D", tak de facto každou bitvu
 7. No to hlavní vysvětleno není a to je RNG neboli Rudý Nasírací Grázl. Prostě opička si hodí kostkou a ty trefíš na 20 km žábu na leknínu a hodí si podruhé a netrefíš loď pomalu ani taranem. Kolik že má to RNG rozptyl? +/- 25%? Proč zrovna tolik? A není to málo, Antone Pavloviči? Pravdou je, že beachnutá loď je téměř nepotopitelná za předpokladu, že v ní sedí totální datel. Pokud v ní sedí fialka a náhodou se bíčne (třeba uhýbáním torpédům), tak nakoupí s plnou parádou ode všech. Ale rudí datlové totiž mají tzv. noob auru, kterou WG nikdy nepřizná. To je taková aura, že můžeš udělat kdejakou hovadinu a neumět to vůbec, ale prostě se od tebe střely jen odrážejí (pokud náhodou už tě trefí). Držíte si tímto (un-fair) chováním ve hře totální lamy, nooby, bůny, datly, jelita, vemena, xindly a další různou škodnou havěť, které se všude jinde rádi zbavují, a tím pádem prudíte hráče, kteří umí více než jen zapnout hru a zmáčknout "W". A to je taky něco, co nás, hráče, dost vytáčí. Noob auru nemůžu dokázat nijak než svým pocitem z hraní a myslím, že po skoro 7,5k bitvách a několika desítkách v přístavu jsem o existenci této aury naprosto přesvědčen. Je hezké, že se snažíte hráčům vysvětlit princip hry a jak co funguje, za to palec hore. Ale je smutné, že ono to funguje dost závisle na RNG, které ovšem vysvětlit odmítáte (myslím detailněji). Takže hra je taková malá Sazka s tím, zda padne Jackpot nebo půjdeš s holou řití do přístavu.
 8. jurgenb

  Otázky pro WG

  Pokud tou tmavou barvou myslíš hnědou, tak tou nás zásobují už na publiku. Když se podíváš na to, jak tvoji "spoluhráči" hrají, tak ti nezbude nic jiného, než zkonstatovat *EDIT* v Kurfürsku, tady kajtí druhé *EDIT* v Salemu a v tom Shimakaze, které kempí i za svými BB a pouští jim do zad torpéda, tam musí sedět minimálně hromada *EDIT* naráz. Omlouvám se za jazyk, ale některé věci prostě bez expresivních výrazů nevyjádříš
 9. jurgenb

  Otázky pro WG

  Žabáku, můžu mít osobní dotaz na tebe konkrétně jako na jediného WG člena, který vůbec toto vlákno čte? Jak ty osobně hodnotíš staty a gameplay Kitakaze a Haruguma, respektive jejich srovnání s ostatními DD? Jak se ti hraje za CA, které i na nejvyšším tieru mají nižší DPM než tyto torpédoborce? A je v pořádku, že DD má vyšší palebnou kapacitu než CA? A jak se ti hraje v poslední době za BB, pokud potkáš toto DD? Je to fajn dostat za minutu 20x10 HE nábojů = neustále 4 ohně na sobě + nemůžeš opětovat palbu, protože smoke + hrozba torpéd? Upřímně řeknu, že jak byl balanc lodí do té doby už dost [EDITED], tak touto linií jste ho [EDITED] totálně. Nejde o to mít všechny lodě stejné, ale jde o to, že tato loď je potopitelná jen shodou náhod (myslím tím skvělý CV hráč nebo totální [EDITED] v tomto DD, který neumí využít jeho předností). A pokud chcete jít směrem, že ostatní nové linie budou taky takto OP, aby vyrovnaly tuto linii, tak to pohřbíte úplně. Jsem tu od bety, hraju to tedy přes tři roky a můžu (nebo spíš musím) říct, že hru ničíte stejně jako tanky. Nikdo nestojí o to mít v doku 11254 lodí, ale stojí o to, aby lodě měly své charisma díky svým přednostem a slabinám (které nebudete neustále měnit skrytými nerfy atd). Vždy, když na mě vyskočí nějaká anketa, zda bych hru někomu doporučil, tak vždy dávám "zásadně nedoporučil". Zkuste zapřemýšlet, proč asi...?
 10. A přibude nám ti slot v lanoví, kam bychom si ji mohli hrdě pověsit, nebo to bude zase na úkor jiných vlajek?
 11. jurgenb

  Aktualizace 0.7.9 - Hlášení chyb

  No jo, jednu chybu opraví, dvě další díky tomu vytvoří. Vítejte ve světě her od WG.
 12. jurgenb

  Otázky pro WG

  Navážu na výše zmíněné ponorky. Budou mít tedy všechny křižníky povinně sonar implikován tak, že bude nedílnou součástí a nebude jen jako spotřebák? A torpédoborce (určené primárně k boji proti ponorkám) budou mít hydro taky? Všechny? Co pak bude tedy úkol křižníků, když už nyní polovina DD T10 má DPM srovnatelné (ne-li vyšší) jako křižníky? Jak bude probíhat boj na konci bitvy zbude-li jednomu týmu jen bitevní loď a druhému ponorka? Bude mít BB možnost vůbec ponorku nějak zničit? Budou mít CV letadla či snad vrtulníky s echolokátory? Možná tu totiž vyvstává mnoho otázek a jak (bohužel) znám WG, tak si myslím, že některé vůbec nebralo v potaz nebo vůbec nedomýšlelo dopad připravovaných změn.
 13. jurgenb

  Rework lodí - Názory a postřehy

  Jo i ne. Když budou všechny stejně dobré, bude to fádní. Když ale jedna bude zřetelně převyšovat ostatní, budou hrát jen s ní a bude to zábava? A naopak - bude-li jedna zřetelně slabší, co se s ní stane? Nebude ji nikdo hrát. Je to jednoduché a taková je logika. Prostě bez balance se z toho stane šeď tak či tak.
 14. Já jsem naprosto spokojen a WG si u mě udělalo malé bezvýznamné plus: 3x 15000 uhlí 1x 1500 oceli 1x 50k free expů 1x 7 dní prémka 1x 30 dní prémka 1x 1000 goldů mraky vlajek a barev a některé i ty vzácnější. Prostě slaví všichni :D
 15. jurgenb

  Rework lodí - Názory a postřehy

  Možná jsi nepochopil smysl tématu. Nejde o to, aby prémiák byl nějak extra lepší než klasické lodě, ale aby nebyl horší a horší z důvodu vlivu času (tzn. ostatní lodě se dělají stále lepšími, ale na staré prémiáky nikdo nesáhl).
×