Jump to content

Porpoise

Players
 • Content Сount

  403
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4159

About Porpoise

 • Rank
  Warrant Officer
 • Birthday 09/10/1983
 • Insignia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Porpoise

  Otázky pro WG

  @WG Má smysl hrát něco jiného kromě CV? Plánujete odstranit DD ze hry úplně a kdyžtak kdy? Díky za odpověď
 2. Porpoise

  Moskva

  Moskva tankuje bokem. Je tam ale háček. Stačí trochu přeúhlovat a je to instantní cesta do přístavu. Koukni na YouTube pár lidí má o tom, jak se úhluje Moskva video. Z čistého boku jsi ji s tím yamatem určitě neměl. Je to pak největší papír na t10.
 3. Porpoise

  Alsace

  Nehraješ jinou hru než já? Republique a nepřesné děla? Chlape vzbuď se.
 4. Porpoise

  Otázky pro WG

  Protože je to špinavá CV :)
 5. Porpoise

  Alsace

  No po odehrání více her jsem docela vystřízlivěl. Loď, díky otřesné hlavní baterii, je schopná jen když máte extrémní štěstí na soustřel, nebo farmíte tier VIII a VII lodě. Oproti desítkám a devítkám se nechytáte. Obzvlášť CCCP monstra si z vás udělají dobrý den. Tier IX a X zpravidla nepotrestáte ani na přímý broadside ze vzdálenosti, že byste mohli házet kamenem. V současné metě tahle loď potřebuje docela masivní buff buď přesnosti, nebo doby nabíjení. Opět platí, že tier IX bitevní lodě jsou jen ztráta času. Nemůžu porovnat Sojuza, protože jej nemám, ale Izumo se mi zdá jako jednooký králem mezi slepými na tieru IX.
 6. Porpoise

  Vlhká zpovědnice

  Musím se vyzpovídat a požádat o rozhřešení. Začal jsem hrát letadlovky... ...a baví mě to!!! Stydím se, ale je to tak. Jsem v tom sice lama, ale necítím se ani provinile, protože v normální lodi owním lidi mnohem víc. Mám ještě nějakou šanci na spásu?
 7. Porpoise

  Shiratsuyu

  S torpedo boosterem celkem zábava, ale loď je to jinak slabá. Má teda velkou alfu do ostatních DD, ale obratnost a hlavně rychlost je katastrofální. Nehraje se mi příjemně.
 8. Už jsem se lekl, že je to z randomu. Šel bych se pak stydět za to, že mám s tier VI rekord o 100k níž. :)
 9. Porpoise

  Großer Kurfürst

  Ono 12x 420mm je prostě 12x420mm... I když německá přesnost v této hře je pověstná :), tak GK má mnohem lepší trajektorii střelby než třeba Montana (tzn. rychlejší projektily) a tím pádem se s ním líp míří. Ta loď není sniper, proto má taky dostřel slaboučkých 20km, ale jakmile se dostanete na 15km a míň, tak děla začnou nakládat. Když se k tomu připočte ohromný HP pool, zvýšená odolnost proti HE spamu a velice těžko zasáhnutelná citadela, tak tu máme ideální loď na tradování HP. Na svou velikost není ani tak neobratný a v klidu se dá střílet plná boční a vrátit se mezi salvami do pohodlnějších úhlů. Pořád si myslím, že tank build je pro GK správná cesta. Na mého GK většinou potřebují nepřátelé udělit 160-170k reálného (ne potenciálního - tam se docela stabilně pohybuji od 2,5-3,5milionů) poškození, aby mě sundali. To je defacto ekvivalent 2 tier X lodí. Ano Conqueror je schopný udržet i víc, ale přežije když najednou dostane ránu za 50k? Asi ne, ale GK to zas tolik nevadí a navíc se mu to ani moc často nestává.
 10. Porpoise

  Des Moines

  S DM se zatím učím, ale ta loď mi sedí. Je to výborný support CA ideální na podporu DD a držení capu. Hraji ho s reload modulem s dostřelem necelých 16km a stačí to. Díky papírovosti této lodi (každá tier X i IX bitevní loď s výjimkou Burgogne a Alsace) vás overmatchne přes čumák a paluba je taky papírová. Naštěstí profil lodě není zepředu moc velký a když se s tím kvedlá, tak to jde. Největší síla DM je ale střelba z úkrytu a pak a to především rychlý výpad, kde uplatníš ohromné dpm a zmizet. DM je schopný během pár desítek sekund roztrhat i bitevní loď. Pokud vám vyjede bokem, tak jsou úplně běžné salvy za 6-10k každých 5s a to nevydrží nic. Ve většině her nedávám majoritní část poškození nějakými ohníčky do bitevek, ale právě těmito přepady na blízko s využitím AP munice. Ta má sice mizernou penetraci a většinu BB asi ani citadelovat nedokáže, ale fakt to nakládá. Navíc pokud se vám podaří zapojit i zadní věž (má super úhly) a situací, kdy si vás soupeř nevšímá, nebo jste schovaní za ostrovem je opravdu dost, tak to stojí za to. A v 1 vs 1 jste velice silní proti ostatním křižníkům. V čelním střetu vás dokáže vyndat jen Moksva s hodně HP. Zbytek jste schopní utlouct dřív než se dostanou na torpéda. + fantastické DPM + americká normalizace dopadu AP + na to jakým střílí obloukem se s ním trefuje pohodlně + radar + super úhly na zadní věži + AAA (ale dneska už to s novými CV tolik neplatí) - papír pro všechny BB + velká citadela - zranitelný HE - mohl by být trošku obratnější - na svou roli by mohl mít trochu lepší camo - pro nezkušené hráče musí být utrpení
 11. Porpoise

  Gearing

  I Gearinga bych řekl, že je spíš problém silueta. Fletcher je proti němu jak ponorka a Gearing prostě sedí málo ve vodě. Spousta granátů, které Fletchera přelítne vás trefí do boku. Osobně se mi s Gearingem taky hraje líp. Ty dvouhlavňové věže se vůbec nedají se singly na Fletcherovi srovnat, ale jak jsem psal výše, tak Gearing už není čistokrevný gunboat. S Harugumem a Daringem má 0% šanci v přímým souboji, s Grozovoiem tak 30-40% s YouYangem a Z-52 máš výhodu, ale záleží kdo v tom sedí a pak jestli má Z hydro a smoke atd., atd..
 12. Porpoise

  Gearing

  Tak, jak je u mě obvyklé, jsem vygrindil tuto legendární loď poprvé po 4. letech (Yamato jsem grindil taky až teď :) ) a musím říci, že mě baví. Gearing je pořád dobrá loď a ani mu moc neublížil příchod nových linií ať už se to týče Němců, Britů, Rusů, nebo alternativní japonské lajny. Samozřejmě dávno už neplatí, že je nejlepší gunboat ve hře, ale v kombinaci s dobrou kamufláží (s legendárním modulem se dostáváme na 5,6km s postihem na dpm, jinak solidních 5,9km) velice slušným dpm, nadprůměrnými torpédy (řekl bych, že po japonských jsou druhá nejlepší ve hře), solidní AAA a dobrou obratností si dokáže v bitvách velice slušně najít svoje místo. Člověk si musí dávat pozor zejména na Harugumo a Daring ty vás smetou bez milosti. Nepříjemné je, že Daringa nepřespotíte. Pokud hrajete proti těmto lodím, tak je potřeba si šetřit smoke a doufat v podporu od týmu. Nebezpečné jsou i Grozovoi a YoueYang, ale tady už hodně záleží na skillu a na tom, jak souboj začne. Kléber pro vás nebezpečný většinou není. Přespotíte ho o parník a většinou jeho pozici znáte. Chce to ale zapojit hlavu, protože 1 vs 1 vás s reload boosterem utluče. Naštěstí nemá heal a v průběhu bitvy ztrácí HP, které neobnovuje. Musí se k těm soubojům přistupovat s rozumem a nehrát berserker style. Na to už Gearing nemá. Jako u každého torpédoborce je výsledek spíš otázka skillu kapitána, než síly lodě. Jinak používám základní torpéda s 10,5km dosahem. Mají o 1100 větší poškození i vyšší šanci na zaplavení. Navíc je nabijete o 16s rychleji a to není zas tak málo. Dostřel je sice jen 10,5km, ale na random to stačí bohatě. Většinou stejně torpím ze vzdálenosti 7-8km, protože čím jste dál, tím jsou mezery mezi torpédy větší. Na zmiňovaných 16km už tím skoro projede letadlovka bokem. Na CW jsou dlouhá torpéda lepší volbou na vyhánění statických lodí. Gearing je solidní tier X, který v ničem neztrácí a v ničem výrazně nevyniká. Nemá žádný gimmick jako heal, hydro, ale to z něj nedělá v dobrých rukou špatnou loď. Je to mnohem lepší Fletcher v mnohem těžší konkurenci. + solidní dpm + dobré kamo + nejlepší smoke ve hře + vynikající torpéda + solidní AAA na DD + dobrá obratnost - relativně málo HP - průměrná rychlost - dostřel a trajektorie granátů na vyšší vzdálenosti - nemá žádný gimmick
 13. Porpoise

  X Smolensk

  Však už ji našli. Nehrají bitevky. :D
 14. Oproti Wot slabota. Tam jsem se jako vracející se hráč dočkal krásného tier VIII prémiáku. Ve wows jsem vygrindil nejdražší náborový kontejner a dostal jsem... 20x dragon vlajek. Ok. Pak jsem si ten článeček přečetl znovu a pořádně a dostanete opravdu jen 1 náhodnou odměnu. Od vlajek až po loď. Nějak jsem omylem pochopil, že z každého chlivecku dostanete jednu. No nevadí. Akorát mi přijde odměna 20 vlajek, kterých padá z každého eventu kupa směšná. Bylo na to nutno odehrát 300 her a pak toto? Nejde mi o nějakou premiovou loď, těch mám mraky, ale s takovou náborovou odměnou je celý systém pro smích. Střelba do vlastních řad.
 15. Průměrný staty neřeknou o síle lodě vůbec nic. Mnohem zajímavější je porovnávat, co jsou schopní z dané lodě vyždímat průměrní a skvělí hráči. Smolensk nerf nedostane, i když je cancer. Jenom mi trochu zůstává rozum stát. V testu měl Minotaur a celá britská lajna HE. Ty jim sebrali, protože by byly moc toxické. Pokud je ale ta loď ruská, tak to asi nevadí. Absolutně bych neměl problém se Smolenskem, kdyby byl pojatý jako Atlanta a měl i lepší odolnost a víc HP. Proč mu ale dávat smoke? Vzpomínáte si na Kutuzova než přišla nová mechanika spotu z kouře a dostal taková čísla, že ho to srazilo o 50% dolů? Taky byla meta na osmičkách Kutuzov cancer. Kdyby to byla loď za prachy, tak si řeknu OK, WG je greedy a potřebuje naplnit kasu. Proč ale do hry dávat totálně ujetou věc, ze které mám akorát desítky naštvaných hráčů? Chápu, že hrát Smolenska musí být zábava, ale je zábava hrát proti němu? Vzhledem k inkonzistenci BB jde celá meta na HE spam. Opravdu si užívám hry, kdy jsou na každé straně 3-4 Smolensky. Velká sranda. A děje se mi to celkem často.
×