Jump to content

Vanhal

Alpha Tester
 • Content Сount

  5,609
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5569

About Vanhal

 • Rank
  Admiral
 • Insignia

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

5,236 profile views
 1. Vanhal

  Wojna poglądów, czyli build'y na BB

  No ale przecież chcieli gnoić pancerniki? Chcieli. Dostali Conquerora? Dostali. I ironicznie zaiskrzyło że HE jednak nie takie bezużyteczne jak wcześniej forum głosiło, i teraz się rozplenia poza Brytoli i poza krążowniki. Dlatego strzeżcie się Białorusinów Cypryjczyków, nawet gdy przynoszą dary. A podwójnie, gdy spełniają życzenia forum Co do tematu: Jak się plutoni z koksami, to wszystko zadziała podejrzewam. Na randoma solo z 23 wrogami tylko survi.
 2. Vanhal

  Aigle

  A znasz Ty starą prawdę, że prędkość jest dobra tylko kiedy służy do ucieczki? Otóż w tym przypadku też nie, bo kąty ostrzału wykluczają kitowanie a zasięg widzenia wyklucza też w dużym stopniu samą ucieczkę. Chabarowsk na 6 tierze? Absolutnie nie, porównując uzbrojenie tier na tier jest duuuużo słabszy, nie mówiąc już o tym że ze względu na kąty ostrzału albo nie możesz go skutecznie użyć (na dobrą sprawę dwa działa w pożądanym kierunku, trzecie w znośnym), albo płyniesz jak po sznurku i nawet pancernik Cię trafia a krążki po prostu masakrują. Nawet nie wspomnę o takim "drobnym" szczególe jak ogólna wrażliwość Aigla na każdą amunicję z każdego kalibru. No ok, jak się trafią noby nie umiejące wziąć poprawki na cokolwiek płynącego szybciej niż 35 i nie manewrującego za bardzo (manewrujący Aigle nie jest w ogóle groźny, można olać) to tak, prędkość jest fajna. Tylko że jak na takich trafisz to i Krasnym Krymem ich złoisz (a Aiglem nie, siła ognia i tak za słaba).
 3. Vanhal

  Aigle

  Jak dla mnie nieziemski szajs. Dostałem go za darmo i czuję się lekko orżnięty przez WG, nie wyobrażam sobie że można to coś jeszcze kupować. Znaczy w skrócie może to i ma w sobie potencjał, jak na przykład sporą siłę ognia, ale ogólne wrażenie jest, jakby ktoś w mercu zamontował koła od wozu drabiniastego. Pominę już wielkość i łatwość trafienia, ale kąty ostrzału dział i obrót wież nie są już nawet złe. Są samobójcze.
 4. Sugeruję wywalić z pytań określenia typu "lubię ten jarmarczny styl". Jak masz robić to w ten sposób że od razu sugerujesz jedyne słuszne odpowiedzi po swojej linii to po prostu napisz zwykły płacz wątek a nie baw się w "ankiety".
 5. Vanhal

  Henri IV (X)

  A ja się dla odmiany nie umiem do niego przekonać. Taka hybryda Zao i Moskwy, tylko że bez zalet żadnego z nich, za to z wszystkimi wadami obu. Chyba jeden z TYCH okrętów... Saint Louis był fajny, Martel to jak dla mnie był najlepszy okręt na swoim tierze, a na tym nie miałem jeszcze ani jednej bitwy, ani jednego momentu o którym mógłbym powiedzieć, ze dobrze się bawiłem. No, pobiłem na nim swój rekord potencjalnie otrzymanych uszkodzeń. Trzymając się na maksymalny dystans, bo bliżej się tym podejść nie da bez PT pokazującego 5+. Może by tak moduł na zasięg? Przy obecnie panującej kampie zbitych blobów na 20+... EDIT: Pomogło. Trochę. Aha, no i Apeki ma naprawdę mocne, wbijanie cytek w Montanę na 18 km jest zaskakujące. Tylko że ciężko ich użyć, bo trzeba wejść w skuteczny zasięg.
 6. No i właśnie. W odpowiedzi na uwagę o uczestnictwo w nagonce i bezpodstawne ataki na całą grupę graczy dostałem... kolejną litanię płaczu, w dodatku mocno podszytego hipokryzją. Co było do udowodnienia.
 7. Mea culpa. Czasami zapominam, że to już nie alfa :( I właśnie tu jest problem. nie przypominasz sobie, a jednak wpisujesz się, wychodzi że nieświadomie (?) w nagonkę na graczy z jakiegoś powodu lubiących konkretną klasę. nie powiesz mi chyba ze takowa nie ma miejsca, wystarczy przejrzeć dosłownie jakikolwiek wątek, żeby się o tym przekonać. Nocny tryb na ten przykład o wiele mocniej uderzy w lotniskowce, które praktycznie zostaną wykastrowane ze swojej głównej i najprzydatniejszej siły - spota. Uderzy tez i w krążowniki, które nie lubią małych arenek jak cyklony, będą ładnie łykać pestki z maksymalnie 12 kilometrów, a także torpy z niewidzialnych desek, a pewnie się orientujesz, że taki krążek torpy znosi dość kiepsko. Uderzy, jak najbardziej, w pancerniki, które znajdą się w śmiertelnie jednostrzałowej odległości od niewidzialnych niszczycieli. Uderzy wreszcie i w niszczyciele, które nagle będą miały więcej okazji do znalezienia się w śmiertelnie niebezpiecznych sytuacjach, na przykład przypomnij mi, ileż to będzie taki Des miał spota w nocy a ile zasięgu radaru? Itd itp. Ale nie, w co drugim poście, również w Twoim, który zacytowałem widać tylko "bebeczki zapłaczą".
 8. Haha, uderz w stół a nożyce się odezwą. Widze, że kółeczko wzajemnej adoracji w hejcie pancerników i ich graczy osiągnęło już taki poziom że jakakolwiek odmienna opinia jest już natychmiast powodem do najazdu? Czuć swąd stosów Poza tym więcej gram krążownikami, ale to nie pasuje do kolejnej ortodoksyjnej forumowej bajeczki o "oficjalnym końcu CA" ale cóż, tym gorzej dla rzeczywistości.
 9. Vanhal

  Edinburgh — British Tier VIII

  To chyba nie do mnie? Nie dość że zacytowałeś fragment, który nie ma żadnego sensu, to jeszcze w ogóle w tym poście nie pisałem nic o spotowaniu, co najwyżej o byciu spotowanym, i to do tego na Neptunie?
 10. Vanhal

  Aftvent SC hype: what did you get?

  Gor the same as you, 50 valentines and 50 gamescom. And i don't agree Gamescom are trash, unless you swim in credits. Put on Missouri and enjoy the cash. That said, i wonder if i ever get any ship from SC, it seems i'm on a wrong end of statistic again...
 11. Vanhal

  Aftvent SC hype: what did you get?

  Hype for SC? You must be joking.
 12. Vanhal

  ŚWIĄTECZNE PACZKI! Chwalimy się!

  Dwie darmowe z legionu: - 300 cebulionów - 50 flag żulu Jak za darmo to bardzo dobrze.
 13. Vanhal

  ŚWIĄTECZNE PACZKI! Chwalimy się!

  Wreszcie ktoś napisał wprost a nie ciągła podnieta "good value" na ENG forum. Co komu po "good value" jak wypada coś co nie jest ani fajne ani potrzebne tak naprawdę? Zauważyłem za to wybitnie niski drop okrętów w porównaniu z zeszłym rokiem.
 14. Vanhal

  Dowcipy RNG

  3 (słownie trzy) detonacje w jednym teamie.
 15. Vanhal

  Edinburgh — British Tier VIII

  Neptunem mi się grało o wiele przyjemniej niż Edynburgiem. Może dlatego, że wreszcie miał znośny zasięg, który znacznie lepiej mieć a nie potrzebować, niż potrzebować a nie mieć. Kombinować tez jakoś musiałem nie więcej niż na Edynburgu i Fiji, do tego na Neptunie się to rzadziej kończyło smutnym zejściem. Z tego co piszesz dla mnie tylko rozmiar był problematyczny, kamo i spot z dymu nie (o ile się nie lami rozstawienia rzecz jasna). Pancerz to wiadomo papier, ale można było dziobem spokojnie rushować krążki, czego Edynburg nie mógł z uwagi na lipny dps z dwóch wież. Nie przetestowałem jeszcze dostatecznie Minotaura, ale na teraz Edynburg jest jak dla mnie najniższym punktem w całej linii brytyjskich krążowników (z możliwym wyjątkiem T5, którego się przestraszyłem i zrobiłem za darmowy exp).
×