dannywu

Players
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  3040

About dannywu

 • Rank
  Seaman
 • Birthday
 • Portal profile dannywu
 1. Co to za kamo? Mam skórki oryginalne od Aslaina, stąd niedozwolona symbolika
 2. Pierwszy etap: 1. 50x kamo walentynkowe 2. moduł do obrony rpzeciwlotniczej
 3. Jak w tytule, ale bez większego angażowania ponad to
 4. A może trochę inwencji własnej i pomyślunku: https://translate.google.pl/
 5. Autor nie ma 100% pewności, ale chodzi o zarobienie 500k kredytów tierem 10
 6. A czy może wypaść duplikat jako element kolekcji z kontenera zakupionego? I jeszcze jedno - start zbierania kolekcji rozumiem dziś, a koniec kiedy?
 7. Sorry za pytanie na które była wcześniej w tekście odpowiedź, ale trochę chaotyczne tutaj wszystko, więc chciałbym się upewnić: Misje można wykonywać wielokrotnie, czyli dostawać duplikaty, które można wymienić później na brakujące elementy, tak? (w domyśle - nie mam np. X tieru jeszcze, ale mimo wszystko będę mógł zdobyć całą kolekcję właśnie za pomocą wymiany)
 8. Ostatnia znana pozycja na minimapie - za cholerę nie mogę znaleźć tej opcji, a kiedyś miałem włączoną. Jest jakoś sprytnie ukryta, czy to ja jestem niepełnosprytny, czy usunęli? Jeśli ta ostatnia opcja - jest może w takim razie u Aslaina? Pod jaką nazwą/w którym modzie?
 9. Seria pytań o kontenery z codziennych XP: Jaka jest szansa na superkontener? Jaka jest szansa na superkontener jeśli wybiorę opcję ostatnią (kostki), czyli tą która zwiększa szanse na SK Czy jest gdzieś lista rzeczy jaką można dostać z SK? Generalnie - co się opłaca brać bardziej? Do tej pory brałem zazwyczaj sprzęt albo sygnały, w zależności co mi się kończyło, ale odnoszę wrażenie że chyba większość ludzi jednak próbuje SK wyłapać i zwiększa szanse
 10. No tak, to może być problem. Ale zawsze możesz włączyć sobie napisy i używać tłumacza google albo coś takiego w kluczowych momentach. Inna rzecz że z samego oglądania np. odcinka o używaniu bombowców można co nieco się nauczyć, jak pokazuje cross-dropy na DD itp.
 11. Wujek Google się poleca :P https://forum.worldofwarships.eu/topic/79134-fara-carrier-guide/ Kilka godzin YT nt tego jak grać lotniskowcami wg jednego z pro graczy. Teoria, schematy na mapach taktycznych, praktyka na przykładach z bitew. Zajebista sprawa, nie ogarniałem CV nic a nic wcześniej, teraz przynajmniej wiem o co w tym chodzi i próbuje się nauczyć w praktyce na coopach póki co ;)
 12. Jeśli chodzi o eskadry to zasada jest prosta - USN ma większe (6), IJN ma mniejsze (4). Natomiast IJN ma jedną więcej eskadrę i więcej samolotów. Co podpowiada logika - skoro masz więcej eskadr to możesz jednej użyć jako przynęty, spróbować odciągnąć wroga i atakować innymi. Rozdzielaj swoje eskadry, przeciwnik nie poleci wszędzie. Jak zacznie atakować Twoje bombowce, wtedy atakuj go myśliwcami (nie będziesz dostawał obrażeń). Walcz z myśliwcami TYLKO w okolicy sojuszniczych okrętów żeby ich AA Ci pomagało. Zuiho ma hangar na 30 samolotów, Bogue na 28. Prosta matematyka mówi, że jeśli zniszczysz mu (albo Twój team) jakąś eskadrę, następna nie będzie miała 6 samolotów, czyli będzie łatwiej ją pokonać. Poza tym Twoja rola jako CV nie sprowadza się tylko do zatapiania okrętów - spotujesz wrogie jednostki, spotujesz wrogie torpedy. Niszczysz bombowce wroga. Jeśli Bogue używa swoich myśliwców do osłony bombowców - to lecisz swoimi bombowcami w inny sektor mapy i masz otwartą drogę do ataku. Jeśli zostawia je same - niszczysz je. Gra lotniskiem nie jest łatwa, można by powiedzieć że to gra wewnątrz gry, która opiera się na innych zasadach. Podstawowa rada brzmi - zanim zaczniesz narzekać, poczytaj coś o tym albo spytaj o radę. Polecam grę Bogue na strike deck - masz 2 bombowce i 1 torpedowiec i wtedy dopiero jest zabawa jak wróg ma fighter decka. Fajna szkoła latania i unikania wroga. Polecam :) Żeby była jasność - nie jestem żadnym pro graczem, a tylko noobkiem który dopiero się uczy. No i polecam jeszcze Fara CV guide, kopalnia wiedzy!
 13. Pytanie o strafe 1. Czy DPS strafe'a jest w każdym miejscu prostokąta taki sam? Czy będzie taki sam w przypadku punktów ABC na poniższym obrazku? 2. Jak najlepiej robić strafe od tyłu, ścigając uciekające samoloty - podlecieć jak najbliżej, czy też rozpocząć kiedy wrogi samolot będzie gdzieś w środku prostokąta? Gdzie jest złoty środek? Trochę szkoda czasu na ściganie, szczególnie bombowców które zrzuciły ładunek, do tego jeszcze AA bubble zaczną się pojawiać. A w przypadku IJN DB to i tak ich nie dościgniesz, więc co, chyba od razu robić strafe jak jest możliwość? Czy raczej go sobie odpuścić i zająć się innymi rzeczami? 3. Jaki jest wzór na dps własnej eskadry w trakcie strafe? Ile razy się zwiększa? Chodzi mi o to, żeby skalkulować jak długo musi być wroga eskadra w "kill zone" żeby wyparować Ogólnie - jakieś dobre zwyczaje odnośnie strafe mile widziane - obecnie trenuję ostro tą umiejętność na coopach, wszelka wiedza się przyda
 14. Zaraz zaraz - arta główna zwiększa swój rozrzut strzelając do nieoznaczonego celu? Czy zwiększa swój rozrzut kiedy nie ma oznaczonego celu? OK, raczej zawsze jest coś zaznaczone, ale jeśli np dwa BB stoją dość blisko siebie (np. zderzyły się) mam zaznaczony okręt 1, ale decyduje się strzelać do okrętu 2 - wtedy rozrzut jest większy czy nie? Kiedy realnie - poza strzelaniem do dymu kiedy nie widzisz celu, więc siłą rzeczy nie masz go oznaczonego - ten parametr ma wpływ na grę? A co jeśli mam oznaczony jakiś okręt (poza dymem), ale strzelam do dymu w którym jest DD który NIE jest oznaczony - jest większy rozrzut czy nie?