Jump to content

dannywu

Players
 • Content Сount

  346
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5694

About dannywu

 • Rank
  Senior Chief Petty Officer
 • Insignia

Recent Profile Visitors

687 profile views
 1. dannywu

  Nasze osiągnięcia

 2. dannywu

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Trochę mnie nie było na forum i nie za bardzo widzę opcje doczytywać różne wątki - czy są jakieś przecieki na temat tego, jaki okręt zastąpi Kronka za free expa?
 3. Trochę mnie nie było na forum i nie za bardzo widzę opcje doczytywać różne wątki - czy są jakieś przecieki na temat tego, jaki okręt zastąpi Kronka za free expa?
 4. dannywu

  Nasze osiągnięcia

  Boję się odpalić bitwę...
 5. dannywu

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Z istotnych nagród w stalowych potworach to miesiąc premki w sumie i tyle. reszta to kamuflaże i wspomniane już wcześniej kontenery mikołajowe. Miesiąc premki to ok. 50pln, jakby dalej się bawić w liczenie ;)
 6. dannywu

  Kupowanie Premek-Terapia Uzależniowa zbiorcza ;-)

  Od Haidy (czerwiec) była przerwa, dziś wpadł największy zestaw Prinza :)
 7. dannywu

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  No właśnie - jak wpadnie okręt i starczy czasu na resztę ;) Już raz na gwałt kupowałem kiedyś Aigle, żeby skończyć którąś kampę, albo wyprztykałem się z najlepszych kamo żeby zdobyć DoY Spoko, w pełni też rozumiem Twoje podejście. Jak miałem 2 tyg. L4 to tyle wszystkiego nazdobywałem że hoho. No ale to nie codzienność (chociaż mimo wszystko wolę być zdrowy... )
 8. dannywu

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Oczywiście trochę to z przymrużeniem oka, myślę że ostatnie zdanie mocno na to wskazywało. Ale też nie do końca, jak myślę o tym dalej, to mam następujące wnioski @Odo_Toothless; @w_wilk - spoko, rozumiem ze dla Was kredyty są warte 0. U mnie jest inaczej - mam etat i małe dziecko, godzin w dobie tylko 24 - jak odliczyć sen, pracę, logistykę i rodzinę, to zostają jakieś 4 dziennie na całą resztę, a nie samą grą człowiek żyje. Szkoda mi przepieprzać cenny zasób na farmienie kredytów. Bez flag jestem w stanie wyfarmić średnio Miśkiem powiedzmy 2 mln w godzinę. Jeśli przyjmę że godzina mojego czasu jest warta tyle ile płacą mi za godzinę w pracy (koszt utraconej korzyści), to zdecydowanie powinienem tylko kupować kredyty zamiast je farmić... Inaczej mówiąc - gdybym popracował godzinę więcej i wydał to na kredyty, wyszedłbym lepiej niż farmiąc je w grze. Uwaga - mam na myśli farmienie kiedy nie mam na nie wielkiej ochoty, a zmuszam się bo ich potrzebuję. Przyjemność z gry to co innego @Odo_Toothless niestety nie mogę sobie policzyć 50% PLN za dublony, szczęścia do promocji nie miałem. Dublony się przydadzą, przede wszystkim na konto premium, ale też inne wydatki. OK, kupuję dużą ilość na raz, ale się nie zmarnują Sygnały - i tak co jakiś czas kupuję, więc wydałbym ten hajs i tak. Cena jest policzona z najlepszej finansowo oferty ze sklepu (5x300). Jeśli kupuję, zazwyczaj płacę drożej. Prezenty Mikołaja - [edited], nie kupiłbym Anyway - jak dla mnie paka jest warta swojej ceny, co nie zmienia faktu że jest droga. Prezenty Mikołaja to szit (chyba że coś wygram, lol), kredyty są najbardziej wątpliwe, ale sygnały i dublony mają dla mnie realną wartość. Więc jeśli nawet policzę duble i sygnały za 250 PLN, to stal kosztuje mnie 200 PLN za 8000, czyli 1000 stali za 25 PLN, a to niewiele więcej niż dublony. To teraz pytanie do jakiegoś ogara - ile czasu trzeba grać w klanówki żeby wyfarmić 8000 stali? Zakładając że nie jest się w unikum klanie, tylko takim standardowym Oczywiście - to bardzo subiektywne wyliczenie, tak jak napisałem na wstępie, niektórzy mają pola dublonów i plantacje kredytów, więc ich nie potrzebują. Inni mają dużo wolnego czasu. Inni mają skilla który pozwala im to wszystko zrobić w czasie "hold my beer", a jeszcze inni mają to w dupie i w ogóle nie rozważają zakupu. Nie ma co generalizować.
 9. dannywu

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  OK, a jakby spróbować przeliczyć na PLNy wartość najdroższej paczki, tej za ponad 400? Założenie: Wycena dublonów i innych profitów na podstawie cen ze sklepu Tak, wiem że są promocje i niektóre z tych rzeczy da się kupić taniej Tak, wiem że niektórzy posiadają góry kredytów, pola dublonów i nie potrzebują ich więcej Tak, wiem że część tych przedmiotów/nagród można zdobyć bez wydawania złotówki (trzeba mieć czas na grind) No ale gdyby jednak to wycenić, to mamy: Dublony: 9000 w paczce + 6800 rekompensaty za zdobycie Prinza ponownie – ok 220 PLN Kredyty: 9mln w paczce + 7,5mln za sprzedaż 5-ciu VI-tek z misji – ok 90 PLN Sygnały: po 150 sztuk ekonomicznych – ok 60 PLN 1 mega prezent od Mikołaja, 4 duże, 4 małe – ok 70 PLN W sumie: 440 PLN A do tego jeszcze trochę stali. W sumie to nawet kredyty się przydadzą na zakup okrętów do płatków śniegu, żeby mieć jeszcze więcej stali. No dobra. A teraz na poważnie: czy jest to żałosna próba racjonalizacji wydania ponad 4ech stówek..?
 10. dannywu

  SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - prowadzone przez graczy

  Kiedy skończy się możliwość kupienia Kronstada za free expa? Czy są jakiekolwiek zapowiedzi/daty zmian okrętów do kupienia w Arsenale bądź za free expa?
 11. dannywu

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Masz rację. Tyle że nigdzie nie napisałem że jakakolwiek ilość cokolwiek gwarantuje. Napisałem "jeśli ktoś kupi 15 kontenerów, to jest wielce prawdopodobne że wylosuje co najmniej jedną premkę". Nic o zdarzeniu pewnym, nic o gwarancji w jakiejś tam ilości prób, nic o minimalnej ilości powtórzeń żeby osiągnąć sukces Wracamy do liceum: Jeśli p mieści się w przedziale (0,06 - 0,1), n = 15, to Prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia w 15 próbach mieści się w przedziale 46% - 60%. Szansa szansa na sukces w n-tej próbie (przy założeniu że to zdarzenia niezależne i to samo prawdopodobieństwo sukcesu) To samo napisał @PanNickt, tylko z nieco inne strony
 12. dannywu

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Powtórzę jeszcze raz - "co dokładnie jest nieprawdą? Rozwiń proszę" (chociaż to nie do Ciebie było, tylko do @SzybkiBolek) Dla ułatwienia - podpowiem - nigdzie nie twierdziłem niczego co podchodziłoby pod definicję którą przytoczyłeś Chociaż, żeby już zakończyć temat - nigdzie nie pisałem że zmienia się prawdopodobieństwo pojedynczego zdarzenia, ani też że należy wykonać wiele prób aby uzyskać wybraną nagrodę. Napisałem tylko, że ok.15 prób powinno dać tą nagrodę, co w żaden sposób nie zmienia szansy na jej wylosowanie z pojedynczego kontenera, ani też nie sugeruje że trzeba min.15 kontenerów kupić żeby ją dostać. Doczytajcie sobie post @PanNickt na górze tej strony Czytanie ze zrozumieniem to istotna umiejętność, warto nad nią pracować
 13. dannywu

  Kupowanie Premek-Terapia Uzależniowa zbiorcza ;-)

  Ha! A ja się powstrzymałem i w sumie od lipca NIC, poza kontem premium Edit: hem, no dobra, jeszcze kilka sygnałów
 14. dannywu

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Co dokładnie jest nieprawdą? Rozwiń proszę
 15. dannywu

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  http://shipcomrade.com/?p=2179 Artykuł z oszacowanym ekwiwalentem wartości w dublonach tego co można znaleźć w kontenerach mikołajowych, warto przeczytać zanim się zakupi, żeby wiedzieć ile mniej więcej są warte nagrody i czy w ogóle się opłaca Ciekawe info - na podstawie tego co losowali CC, szansa na premkę jest oszacowana na poziomie pomiędzy 1:10 a 1:15 (czyli 6-10%, dla przykładu - w pokerze szansa na dwie pary w 5ciu kartach to niecałe 5%. Jeszcze inaczej - jeśli ktoś kupi 15 kontenerów, to jest wielce prawdopodobne że wylosuje co najmniej jedną premkę). To taka informacja zastępująca maść na ból d@&%, jeśli ktoś liczył że z 3 kontenerów mu dropnie Gremlin i Belfast.
×