Jump to content

Steel_Wolf

Players
 • Content Сount

  46
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  5484

About Steel_Wolf

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. Steel_Wolf

  Friedrich Der Große (Tier IX)

  Gneis akurat na II kadłubie z ręczną plotką ma chorą siłę ognia (na ten tier) i to jeszcze zanim samoloty wejdą w zasięg zenitówek, a wsparte samolocikami z katapulty idzie obronić i siebie i sojusznika.. :)
 2. Steel_Wolf

  Friedrich Der Große (Tier IX)

  Witam, Derp prosi o radę o kapitana powyższego okrętu, chłop już zaraz za chwilę będzie miał 19pkt i co brać (będą 4 pkt dostępne)? Jest już: -cel priorytetowy i Centrum dowodzenia samolotami kat. (2pkt) -adrenalinka (2pkt) - Nadzorca (bo nie dozorca 3pkt) -zaaw. trening art. i ręczne ster. plot (8pkt) I zastanawiam się czy brać: El eksperto der ninjago/Kamuflaż! (właściwie ostatni na liście) Lub ręczne ster artą czy podst. trening strzelca+zapobiegawcze utrzymanie.. PS. zasięg art średniej 10.9km.
 3. Powód "instalacji wież tak jak to widzicie" był mniej więcej taki iż okręt miał być.. PŁYWAJĄCĄ BATERIĄ ARTYLERII PO ZATOCE FIŃSKIEJ BRONIĄCEJ RADZIECKICH ZAGRÓD MINOWYCH. A skoro już miałoby to wypłynąć gdzieś dalej na Bałtyk to tylko po to by posłać "Bratnią pomoc proletariatowi na brzegach opanowanych przez ścierwo Burżuazji" że tak powiem.. Poza tem, to okręt zaprojektowany za czasów Cara. I był kiedyś projekt przy "przerobić je" na sensowne krążowniki liniowe (rozgrzebanie kadłuba nawet w większym stopniu niż u Giulio Cesare, bo wieże nawet poprzestawiane!) I gdyby nie rewolucja podobny ale znacznie większy i silniejszy okręt był zaprojektowany (gruby pancerz, mnóstwo art. średniej i 12-16x406! zależnie od projektu, tylko... przy nierealnej wyporności by to zmieścić).
 4. Steel_Wolf

  Linia BB Royal Navy

  No nie do końca... "za pasem nic nie było..." U Bismarcka Były np magazyny amunicji 105mm i mniejszych kalibrów... (magazyn 105 był nawet zalewany by nie wyleciał w powietrze). Co do Cytadeli to podobno kiedy pancernik szedł na dno, śruby cały czas pracowały na "wolno naprzód" czyli tzw. Witalia (czyli mechanizmy pozwalające na ruch okrętu) pozostały nietknięte... Inna sprawa że okręt budowano tak by sprawdzał się na średnich i bliskich dystansach.. (czyt. Atlantyk tu rzadko dobra pogoda była)
 5. Steel_Wolf

  HMS Hood RN VII T

  Krążownikiem Pancernopokładowym były często tzw. małe (Kleine) krążowniki lub zwiadowcy (scout) zależnie od Kraju np. Emden (chodzi o pancerz na "wzór żółwia"), od tej klasy wywodzą się Krążowniki Lekkie. Krążowniki Liniowe wywodzą się z krążowników Pancernych opancerzonych podobnie (chodzi o sposób/system opancerzenia okrętu nie o jego grubość) i nieco szybszych z nieco słabszym uzbrojeniem (Blücher--> Von Der Tann)... Dziękuję dobranoc... (Jam jest świadom że komuś może się nie podobać, ale mnie oczy krwawiły jak to czytałem.. to samo dotyczy HMS Repair)
 6. Steel_Wolf

  Tirpitz

  Dałem Flagę +5% do speeda, 32w całkiem fajnie i żwawo (nawet jakby lepiej skręca), jest sens gonić niektóre krążowniki (czy wspierać swoje), a i jakby łatwiej "urwać" się przeciwnikowi, a przeciwnik czasem mocno zaskoczony kiedy pojawiamy się ciut wcześniej w zasięgu art średniej.. A ta zacnie podpala, chociaż ostatnio mam więcej "farta" że trafiam na innego Tirpitza i teraz bardziej uważam na torpedy niż na art. (chociaż sam gęsto się palę "obficie". U mnie zasięg średniej ~9.3km mnie wystarczy... (poprawa celności głównej jest dla mnie ciut ważniejsza, wciąż zdarza się że walczę na dystansie 12-17km a i pukanie na maksymalny też częste [zanim nawrócę by bronić capa/flanki..]) Zastanawiam się czy ktoś robił Tirpitza Ninję tylko po to by móc "zakradać się" do przeciwnika i łapać go w zasięg art. średniej (tej obecnej) Wstyd przyznać ale Okręt przez jakiś czas Stał w porcie bezczynnie..;/ A właśnie jego troll pancerz czasem zadziwia... skątowany idąc na Yami-chan na dystansach 16-12km jedną salwę zaboli, drugą Krupp wybroni, trzecią przepuści..(a kąt ten sam..!) Ale ogólnie teraz okręt jest... (jeszcze bardziej) Zabawniejszy.. hehe
 7. Steel_Wolf

  Warspite

  Ekhem, jak sobie Old Lady radzi po 0.6.0(gdzie moje perki...XD)?
 8. Steel_Wolf

  Graf Spee - Tier 6 Premium

  Dobra.. to teraz ja.. po paru bitwach (4-5) naprzód!: Okręt jest taki jaki się spodziewałem, czyli troll ship; pływa mi się nim przyjemnie i mogę go porównać z Derpy (Yorck), w zasadzie to co robiłem Yorckiem robię mniej więcej to samo na AGSie (z tym że wystrzeliłem do tej pory może z 12 HE, AP główne ammo 2,2-9tys; średnio 5tys, 2-4 trafień). Torpedy świetny dodatek, trochę wolne (na te 8,5km) ale potrafią postraszyć przeciwnika, przydatne w szarży i ucieczce Art. średnia jest.. no.. średnia jak na pancernik, ale potężna jak na CA (chociaż 4.4km z flagą mało..) (wykończony Bayern średnią..xD dystans 500-300m) Plotek jakoś nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ale mam na pokładzie Messera więc naloty tak ciężkie (raczej) nie będą Pancerz przyzwoity, chociaż dostałem w "dziób" cytadelę za 10,5tys od.. NM(?) najlepiej pływać kątem i trochę kręcić kuperkiem... Na niszczyciele Hydro i w ostateczności samolocik Żwawy, zdolny do wspierania krążowników/pancerników które tankują silniejszych W sumie: Okręt (w realu) zaprojektowany do samotnych działań na szlakach żeglugowych tu w grze staje się całkiem niezłym okrętem wsparcia. Nie jest tu zdolny do dłuższej samodzielnej walki, jednakże w grupie (choćby 2-3 okrętów) pokazuje na co go stać. W pierwszej bitwie (mojej najlepszej bo "uzbierałem" prawie 85tys dmg) ogarnięty DD był na tyle uprzejmy że postawił mi dymek z którego miałem okazję bezpiecznie strzelać do przeciwnika i nabić co nieco trafień i obrażeń (w ogóle trafiłem wtedy na całkiem ogarniętych ludzi ;) ). Czy jest to najlepszy CA tier VI? Nie, nie sądzę, ma do tego potencjał ale trzeba ogarniętego typa albo wariata który ten potencjał wykorzysta. Co do "Turbo-dział-Kieszonki", krótko przed wojną (czy też w trakcie niej) dla tych dział zastosowano nową, "dłuższą" i bardziej wyżyłowaną amunicję (o lepszych własnościach balistycznych, sile i penetracji), przy czym warto dodać iż 280tki (283ki dokładniej..XD) to miały być działa wyłącznie do topienia Handlowców i ew. samoobrony przed krążownikami które w tamtym czasie miały (w najlepszym wypadku) najwyżej połowę grubości tego co Kieszonka na burtach. Warto dodać że porównując działa Bliźniaków do tych użytych na kieszonkach, to te ostatnie miały bardziej "haubice" niż armaty (czyt. krótsza lufa). A poza tym, jakoś zawsze lubiłem te okręty..xD Takie brzydkie kaczątka...(ciekawostka: Holendrzy przymierzali się do podobnych jednostek dla swych kolonii, ja bym i coś podobnego widział i dla PMW).
 9. Steel_Wolf

  Nassau (Tier III)

  rtfm_pl ma rację z 283mm, z drugiej strony ich siła ognia niewiele odbiegała od brytyjskich 305mm, przy ciut większej szybkostrzelności. Dodajmy jeszcze iż przełomowy Dreadnought nie był jakoś wspaniale opancerzony, co ciekawe do tego ostatniego okrętu na krótkim dystansie istniała spora szansa iż dostałby potężnie manto od pancernika Lord Nelson! (pre-Drednot wodowanie mniej więcej w tym samym czasie; powodem tego było iz dopiero po 1906 dystans przewidywanej walki zaczął wzrastać do 10km+ [jeszcze kilka lat wcześniej planowano pukać się na >6km])
 10. Steel_Wolf

  Nassau (Tier III)

  Tier IV, ten układ wież nazywa się Diagonalnym, (na Nassau chyba też, ale nie mam 100% pewności). Było to spowodowane obawą projektantów iż koncentracja prawie 2x 500-950 ton (wieże) na dziobie i rufie do tego jeszcze "szarpiących" konstrukcję okrętu od czasu do czasu, sprawi iż okręt zacznie sypać się w szwach. W końcu jednak Chęć wykorzystania tzw. Pełnej Salwy Burtowej wygrała (no i wyszło że okręty tak bardzo się nie rozłaziły w szwach) i kolejne Pancerniki ( i krążowniki ofc.) były takie jakie znamy z historii.. Na koniec mogę powiedzieć już tylko to iż okręty niemieckie były budowane zgodnie z doktryną walki na średnim dystansie co w sumie utrzymało się aż do ostatniego Okrętu Liniowego i ich projektów (seria H). Dla mnie miało sens, Atlantyk i (głównie) Morze Północne były wodami dla nich idealnymi, a na nich ciężko czasem coś wypatrzyć. Edit: Film ofc. B. Dobry i merytoryczny.
 11. Steel_Wolf

  Kongo

  KONGO OP NERF ASAP PLIS..XD Gościu miał niewiele do stracenia, a sporo do zyskania.. Prawdopodobnie jego art. średnia też tęgo pracowała..(o ile miał zasięg ~5km i do czegoś się na tyle zbliżył). Podziwiam!
 12. Steel_Wolf

  Francja

  Był Dumny i Uparty; a Brytole dość mocno zdenerwowani (by nie powiedzieć bliscy paniki) świadomością że przeciwnik (Niemcy) mógłby (praktycznie) podwoić swój stan posiadania jednostek, szczególnie w kwestii tzw. capital shipów, spowodował taką, a nie inną decyzję dowódcy Brytyjskiego, a więc narodu dość pragmatycznego. Szczerze? Będąc na miejscu Churchilla zleciłbym podobną operację... Najlepszym wyborem dla Francuzów w tym momencie było wywiesić białą flagę lub bardziej honorowo otworzyć zawory denne okrętów.
 13. Steel_Wolf

  Kongo

  "Nie znam się to się wypowiem" ;) Mam "oba (Kongo obecnie jedynie w wersjach ARP cały dywizjon)" pływałem i stwierdzam: NY jest dobry kiedy trzeba przepchnąć uderzenie lub się bronić i w walce w linii (czyli zespół okrętów o podobnej prędkości), to okręt który wspiera i sam jest wspierany przez inne, jest odrobinę mniej samodzielny. Kongo jest bardziej uniwersalny i samodzielny (jeśli sytuacja tego wymaga) jest i do szturmu, nękania, pościgu, ataku z flanki czy kruszenia zwartej obrony z dystansu (o ile się trafi; samolocik), wróci szybciej na capa, krążki wesprze, a i na wyższych tierach jakby szybszy od konkurencyji (BB ofc), a i z perkami nawet daje rade coś ustrzelić z zenitówek! Przyznaję otwarcie że do Kongo mam słabość (nie wiem czemu), ale tę miałem jeszcze zanim WoWs się pojawił! W RN podobnym okrętem jest HMS Tiger (8x343mm, wodowane w tym samym czasie) tego też lubię!
 14. Steel_Wolf

  Yorck, VII tier

  Milordowie narzekający na Derpy wielce zasmucają Ją i skromnego mnie, bardzo lubię ten okręt bo daje (przynajmniej mnie) sporo frajdy. Ofc. zdarzało się że Nas zdmuchnęli w ~4 minut po rozpoczęciu gry, ale w większości przypadków była to wina moja..(czyt. pokazałem burtę) Derpy potrafiła wraz ze mną tankować i trolować BBki takie jak np. Tirpitz (unik w ostatniej chwili przed węgorzami=bezcenne), łAmagi czy NC i wykańczać je torpedami! Zaprawdę powiadam wam! Derpy jest wielce przez was nie doceniana! <10km HE! Palimy paskudnych wrogów! >10km PP na przemian z HE, wróg zgłupieje od padających modułów! A kiedy złapiemy zasięg >=6km puszczamy rybki! Jesteśmy Biczem Bożym na DDki! Derpy jest w stanie zrobić wiele, ale potrzeba Jej odrobiny miłości, cierpliwości i pomocy sojuszników! I niech Derpy będzie z wami! A czy ty przygarnąłeś już swoją Derpy?
 15. Steel_Wolf

  Gneisenau (Tier VII)

  Poczekajmy aż w łapki go dostaniemy! Ja o nim myślę jak o takim lepszym "odwróconym" Myogim z torpedami, czyli twardszy, jeszcze szybszy z nieco większym jebnięciem z 6 luf (gdzie moje 9x283?). Tak czy owak Yogiego przeżyłem, a nawet polubiłem "poźyjom uwidzim" jak to będzie z tym niemcem.. Z inszej beczki może na święta trochę Dublonów na miejsce w porcie pójdzie, jakoś tych dodatkowych kapitanów wykorzystać trzeba..;)
×