Jump to content

geohound

Players
 • Content Сount

  12
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  396

About geohound

 • Rank
  Able Seaman
 • Insignia
 1. geohound

  Aktualizacja misji ARPEGGIO i zniżki na naprawy

  Ciu, popłynałem Miyogim a nie NY... No ale przynajmniej wiem już co za co dostanę
 2. geohound

  Aktualizacja misji ARPEGGIO i zniżki na naprawy

  Nigdy jeszcze nie robiłem takiej misji, więc spytam - czy za 1mln dmg dostajemy prem okręt 5 tieru? I czy są jakieś ukryte wymagania? Zrobiłem właśnie 9000 na wygranej V niszczycielem, a potem 26000 na przegranej New Yorkiem i mi do misji zaliczyło tylko 9k dmg, mimo ze w opisie nie ma dodanego, że walkę trzeba wygrać.
 3. geohound

  Zestaw nurtujących pytań - głównie CV i DD

  Dzięki, Co do punktacji za statki to mam już rozeznanie i wiem ile może dać/odjąć strata mnie czy innego gracza. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to (mając skilla na +10% dla tylnych strzelców) podczas ucieczki bombowcami i torpedowcami mam szanse na obronę i strącanie myśliwców, tak? I jeszcze jedno - jak rozumieć żywotność samolotów i zdolność zadawania dmg bomb? Jeśli mam eskadrę 4 samolotów 1050hp to każdy ma tyle czy suma? Analogicznie - bomby zadają max 7600 jako eskadra czy pojedynczy samolot też może tyle zadać max?
 4. Witam, Pykam sobie ostatnio codziennie w Wowsa (bo wot przy tym wygląda jak ubogi krewny) i zdarzają mi się sytuacje, których z braku wiedzy nie umiem wyjaśnić albo nie wiem co począć: 1. Płynę DD nie dotykając nawet myszki, żeby nie strzelić salwą i nagle spotuje mnie BB z odległości większej, niż mój zasięg torped (7km+) - jak tu skutecznie podpłynąć, skoro nie zmniejszając wartości kamo strzałem dalej jestem widoczny? 2. Poszedłem Boguem w torp+2xbomby i często walka wygląda tak: statek za wyspę, eskadry w powietrze i nagle się okazuje, że na mapie pojawiają się 2-3 eskadry czerwonych myśliwców - jak tu rozegrać taką walkę? Odkryte przez przeciwnika samoloty od razu ściągają jego uwagę i tracę sporą część jeszcze przed zadaniem większego dmg. 3. Czy po stracie wszystkich samolotów pozostaje chowanie się po kątach i czekanie na koniec walki/port czy jest coś jeszcze co można zrobić? 4. Bomby zrzucam ustawiając ręcznie ostrzał w linii prostej od dziobu do rufy w kierunku przeciwnym do poruszania się statku, ale często zdarza się missnąć całkowicie w BB - coś tu da się jeszcze poprawić, żeby mieć pewne trafienie?
 5. geohound

  Jak tu gdzieś dopłynąć?

  Ponieważ wyszło, że to nie jest do końca wina mechaniki gry (skoro ktoś to tak skonstruował i większości pasuje), ale to ja źle robię płynąć w nieprzemyślane miejsca, a potem nie mogąc wrócić w miejsca zwarć. Ogólnie przyznam bez bicia, że piszę z pracy i sam się trochę zgubiłem w tym, o czym miał być temat i jakich odpowiedzi oczekiwałem
 6. geohound

  Jak tu gdzieś dopłynąć?

  No to podsumuję, bo z przyzwyczajenia wchodzę tylko na forum WOTa i o tym zapominam - najlepiej czuję się na lotniskowcach i "medach", bo a) lotniskowiec to taka niby arta i daje fajne możliwości strategiczne b) krążowniki mają średnią zwrotność, średnią prędkość, średnią siłę i zazwyczaj dużą ilość dział. Na ciężkich sobie nie radzę, bo jestem banalnym celem, a 30s rld to dość sporo zwłaszcza ze potem mam zazwyczaj max 2k dmg na salwę, a niszczycielami nie radzę sobie prawie w ogóle, bo ginę zazwyczaj przed pierwszym skutecznym użyciem torped. Kiedy mam użyć torped, skoro moje pojawienie się zawsze skupia ogień z 2-3 statków?
 7. geohound

  Jak tu gdzieś dopłynąć?

  Miałem "kilkuupdatową" przerwę, wszedłem na nowo, w porcie kilka czwórek, trójek, odkupiłem sobie Isokaze, ale mam dwa główne problemy: 1. Czuję się w każdym statku jak w T95 wotowskim - jeśli się popłynie w stronę X, to do Y nie dopłyniemy za jasną cholerę - jak tu nadążyć za bitwą nawet takim Isokaze, skoro on płynie 33 węzły, a przeciwnicy są po 15km dalej? Jeśli zdecydujemy się teamem brać bazy A i B, a przeciwnik popłynie w C, to często nie mam możliwości dopłynąć do niego, a on z racji większego zasięgu kroi mnie na odległość. 2. Jak grać tymi niszczycielami? Każde zbliżenie się do przeciwnika na zasięg torped (7km) kończy się zbieraniem salwy burtowej, a znów kręcić się po wodach 10min, żeby potem w ciągu dwóch podobijać resztę mi się nie widzi. Czasem w ferworze walki kilku statków uda mi się wpuścić kilka torpierdków, ale w znakomitej większości nie mogę za dużo zrobić.
 8. geohound

  WorldOfWarships przestał działać.

  Również chciałem zagrać po chyba 2 miesiącach przerwy, update, instalowało to wszystko chyba 2h i dups - wywala błąd exe przy pierwszym ekranie z loadingiem...
 9. geohound

  Nowi gracze nie są gorsi!

  Autorowi internet wczoraj podłączyli?
 10. geohound

  Moj mega fail

  Moj totalny wpiernicz jaki zebrałem to świeżo kupiony Wyoming, do zbicia gwiazdki x2, założyłem sygnały i do walki - pierwszy raz w życiu wywaliło mnie na Ocean (oczywiście bez jednej wyspy/skałki) totalnie zdezorientowany kręciłem się tym mułem po terenach respa patrząc co robią inni z teamu i nagle w moją stronę... ze 20 torped. Nasi wygrali, wynik mialem taki, ze sie załamałem. Po prostu nam baze zasiali pigułami
 11. geohound

  Wyoming (IV)

  400 expa? Chyba się cos w grze potentegowało.
×