Jump to content

Piter2278

Players
 • Content Сount

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  13586
 • Clan

  [R0GUE]

About Piter2278

 • Rank
  Able Seaman
 • Birthday 09/02/1985
 • Insignia
  [R0GUE]

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Mysłowice

Recent Profile Visitors

597 profile views
 1. Cant enter battle, just kicks me back to port.
 2. Piter2278

  ST - Okręty podwodne

  Wiem że to gdybanie ale wprowadzenie OP to będzie hardcorowe wyzwanie. Takich kilka przemyśleń mnie naszło: 1. Prędkość OP. Historycznie - wiadomo, żółwie do zastanwiania pułapek a nie sprinterzy do gonienia za Iową płynącą na full speedzie. Historycznie Shima wyciągała 39 węzłów, Gering 37. Tymczasem niemieckie u-booty zapierniczały 10 węzłów maksymalnie w zanurzeniu i kilka więcej na powierzchni. Wow-s nie jest grą historyczną a przynajmniej nie stara się taką być za bardzo, ale jeśli dadzą te powiedzmy 32 węzły w zanurzeniu dla OP to na koniec bitwy, kiedy dd-ki padną nic ich nie dogoni. Analogicznie jest teraz, kiedy zostają BB vs DD. 2. Bomby głębinowe. Uwielbiali je zrzucać z samolotów zarówno zjadacze hamburgerów jak i miłośnicy herbatki o 17. Czy dostaniemy w CV opcję ataku na OP a jeśli tak, to jaką CV będzie mieć mechanikę namierzania OP? 3. BB vs OP. Podczas 2wś BB praktycznie nie miały (albo ja nie wyszukałem dobrze, oparłem się na Typie Iowa) wyposażenia ZOP. Od tego BB miały jednostki pomocnicze. Sytuacja analogiczna z pkt.1 4. Rozdysponowanie typów okrętów do zadań. Zakładając, że OP będą miały kosmiczne prędkości, adekwatne do pozostałych klas, to nowy łańcuch powinien wyglądać mniej więcej tak: IJN OP jest ścigany przez Fletchera, do którego nawala Ibuki, będący pod ostrzałem Iowy, którą bombarduje japoński CV, uciekający przed USN OP. Mniej więcej. Nie czuję tego. Na randomach jest i tak duży chaos. 5. OP walczyły torpedami. Aktualnie torpedy w Wow-sie mają słabszą siłę niż kiedyś (choćby zmieniona mechanika zalań). Historycznie torpedy na OP nie były tak "mocne" (zasięg i kaliber) jak te "wypluwane" z jednostek nawodnych. To jak zbalansuj się zadawane przez nie obrażenia (dpm) 6. Ilość graczy na randomach. Dodając kolejną klasę, powinna być chyba zwiększona? 7. System wykrywania OP - sonar pasywny i dynamiczny? Fletcher ma "wpaść" na OP by go wykryć pasywnie na dystansie 2km? A jak się już skończą ładunki sonarów? Wiem, że na odpowiedzi jest o wiele za wczesnie, WG nic nie pokazało, tylko dało znać że pracują nad tym ale podyskutować zawsze można, byle kulturalnie :)
 3. Piter2278

  ST - Okręty podwodne

  Pożyjemy, zobaczymy. Póki nie pokażą wstępnych założeń w balansie klas to każda gadka o OP jest jak wróżenie z fusów. Rework CV to przy OP "pestka". No na tą chwilę ta pestka utknęła w gardle a ktoś w WG stwierdził, że dołożenie drugiej, większej poprawi sytuację.
 4. Jak w temacie, link do dzisiejszego materiału: Nie mnie oceniać, czy reklamowanie swojego produktu u nomen-omen, znanego youtubera całkowicie nie kojarzonego z daną tematyką to najlepszy krok marketingowy. Zwracam tylko uwagę na sposób wykonania "tego czegoś". Jeśli Adbuster otrzymał Jakiekolwiek honorarium za tak "na odwal się" zrobiony materiał, to ja zgłaszam sprzeciw. I sądząc po ocenie filmiku na YT, nie jestem jedyny, któremu się on nie spodobał. Czy przed wypuszczeniem filmik nie powinien zostać "klepnięty" przez osobę zamawiającą materiał? Tak działają np. filmiki sponsorowane na niektórych, też znanych, polskich kanałach. A jeśli został "klepnięty" to ja sam nie wiem ile na dziale jakości przez weekend sake poszło;) Dla mnie jest to czyste szkalowanie produktu a nie reklama.
 5. Piter2278

  PROMOCJE, OBNIŻKI, OFERTY

  Póki "bajkowe" camo można dezaktywować z poziomu portu to nie ma na co marudzić. Ja tam lubię moje arp takao, mimo że upośledzone w stosunku do płatnej wersji :( Zresztą, ilość "kolorowych" malowań w aslanie dobitnie pokazuje co najczęściej społeczność instaluje :) w sumie ciekawe jakie będą kolejne animowane camo po mogami. Imho, ten mięczak wygląda spoko:)
 6. Skoro temat o wróżeniu z fusów, ma ktoś może pomysł / ideę co zrobią z takim zabytkiem zwanym G Zeppelin? W sumie jest to jedyna lotnia z sensowną secondarką w grze. Do sklepu pewnie kiedyś powróci, bo sam dźwięk pikujących sztukasów będzie motywował do wydania funduszy. Co do wieści od WG, widać że coś się dzieje, chyba nawet w dobrą stronę :) edit: Czy mi się wydaje ale po wcześniejszych filmikach i suchych statsach Alaska wygląda na najlepszy okręt p-lot na IX tierze? Przy reworku wcaaale to nie będzie argument by ją dodać do portu;)
 7. Piter2278

  [X] Z-52

  A co ma Grozo do radarów? Ja nim gram jako altyleryjskim dd, bo to jedyna słuszna opcja. Mając zasięg ponad 14km i prędkość 44 węzły śmiejesz się każdemu usa ca w twarz. Nie wiem czy nie grasz zbyt agresywnie, niecały 900 rp na grozo sugeruję że walisz w linii prostej na capa. A to błąd przy tym okręcie. Co do Z52, nie mam i się nie wypowiem z jej perspektywy. Ale wolę grać na nią niż na dowolnego innego dd bo jest zwyczajnie niby do wszystkiego a przez to do niczego. Imho, 1sec buffa do reloadu dział, 0.5km do zasięgu torped i byłaby dalej do wszystkiego ale lepsza.
 8. Zobacz po zapowiedziach które cv awansują na wyższy tier i kup perma camo na nie. O ile będziesz potem nimi grał. Bo w wypadku zwrotu dadzą ci tyle dublonów ile wydałeś. Przynajmniej tak podpowiada mi logika :)
 9. Nie no, nie lekko a rozsądnie. I tu dochodzimy do wątku :kto co lubi i z kim :) pozostając przy Wowsie, to mając fajną ekipę klanówki nie spinają pośladków, jest śmiech i gadka o wszystkim i niczym. Co innego jak trafia się na klan gdzie jest ciśnienie i podziały, wtedy się odechciewa. Ale tak jest ze wszystkim w życiu. i rozumiem, jeden woli pograć dłużej, drugi wydać swoje pieniądze, wolny wybór. Ale jakaś zachęta, królik do ścigania dla grających te klanówki być musi. Wtemacie wątku, jeśli dobrze rozumiem to francuski bb X tieru, ta zmutowana Alzacja jest kolejnym okrętem za stal?
 10. Piter2278

  0.8.0 - Dyskusja Ogólna

  Zgodzę się, niemniej obecność ( z perspektywy dd) dwóch promieni mobilnego wykrycia ( zakładając obecność 2cv ) zamiast dotychczasowych 6 okręgów o promieniu 2km matematycznie obniża możliwości spota. Po drugie, teraz cv zostawiał puste bombowce albo myśliwce nad dd dla spotu a innymi eskadrami robił dalej swoje. Teraz ma do wyboru albo jedno albo drugie. Po trzecie, 12 torped w bok bb od dobrego midwaya boli bardziej niż aktualna sytuacja po reworku. Niemniej, zgadzam się z Wami, cyferki będą wymagać jeszcze wielu poprawek.
 11. I w ten oto sposób interes się kręci. Dodali okręt "dla elity" ale samo WG pisał od samego początku że będzie się go dało zdobyć na inne sposoby. Powolne spieniężanie stali to właśnie sposób na jego zakup. Tylko o wiele bardziej kosztowny niż wbicie 3x tajfuna. WG jednym okrętem dał coś i marudzącym fioletom i dostarczył królika do gonienia dla kolekcjonerów. Podobna ale nieco inna sytuacja miała miejsce wcześniej, przy wprowadzeniu Missouri. Wcześniej nikt nie zbierał zielonego bo nie było specjalnie na co. Był oczywiście promil osób mających po 10k rozegranych, którzy nabyli go za free ale ile graczy wydało dublony na przetopienie, tego nie wie nikt z nas. Ale widocznie się to opłaciło skoro co chwilę wychodzi kolejna kolekcjonerka za free expa. A cena AleLaski mówi nam jasno: płać albo graj jeszcze więcej. W temacie samego wątku, mam wrażenie, takie nieodparte ;) że unikalnym ficzerem ruskich bb będzie rozbicie. Całkiem logiczny krok, biorąc pod uwagę rework i powrót do sprzedaży cv premium.
 12. Piter2278

  0.8.0 - Dyskusja Ogólna

  1. Właśnie, ostatni był pvp z osobnymi okrętami gdzie miał być fun a nie balans. 2. Zmiana przeżywalności aa to właśnie jeden parametr odpowiedzialny za wytrzymałość modułów, do zmiany w micropatchu. Zresztą teraz też się czasem pływa Montaną z samym dalekim aa na koniec bitwy i też jest problem. 3. Też się zastanawiam jak będzie z przeżywalnością cv i ile % bitw będą dociągać do końca. 4. Ktoś chyba nie pamięta jak wypuścili Conquerora w pierwszych dniach :) każda gra online raz na pewien czas dostaje trzęsienie ziemi. Czy to SC2 w 3 sezonie czy LoL dwa lata temu. To nieunikniony cykl gier online. I tak traktuję wprowadzenie CV w zręcznościowej odmianie. Wolę już mieć ten rework online niż superunicuma na Midwayu sprzątającym co 4min dowolny okręt z mapy.
 13. Piter2278

  0.8.0 - Dyskusja Ogólna

  Haloween to tryb głównie pve. Strefy były dla tierów 9-10. A Cv to rework całej klasy. Który jest grywalny i skończony, imho pozostało doszlifować cyferki ale już na wdrożonym do gry. Tak samo jak miało to miejsce przy wprowadzaniu każdej nowej linii. Zamknięte ani otwarte testy czy to francuskich czy angielskich bb nie uchroniły je przed nerfem po wprowadzeniu do trybu live. Tak samo będzie teraz. A jak będzie? Tego nie wiemy.
 14. Piter2278

  0.8.0 - Dyskusja Ogólna

  Daleki jestem od bronienia WG ale doświadczenie z pracy pozwala mi myśleć że testy na ograniczonej próbie a rynek docelowy to dwa inne światy. Rework CV jest ich jakby nie patrzeć, największym tegorocznym projektem i pewnie wstępne koncepcje były inne. Testy dają ogólny pogląd ale w bitwach gdzie jest 4 żywych graczy na cv, 4 na innych okrętach a reszta to boty, nie pokażą końcowego efektu. Wiadomo że cyferki będą zmieniane przez kolejny kwartał. Tworzenie oddzielnego trybu też mija się z celem. Zresztą prawdą oczywistą jest to że 3% graczy wyraża przez forum opinie, 10% być może je śledzi a cała reszta przyjmuje j"ak leci". Ja tam się cieszę że CV samo nie będzie spotowało całej mapy a przepaść między fioletem a pomarańczowym graczem nie będzie aż tak widoczna.
 15. Już widzę ślepiami wyobraźni jak WG wprowadza radziecki BB X poziomu "Gora Lodowa". Ale tylko dla graczy, którzy mają prawilne, czerwone statystyki :) 200k hp, 16 dział 490mm i całkowita odporność na torpy, pożary isamoloty. WG zabiera okręt z Twojego konta jak stracisz prawilne, czerwone wr :) Oczywiscie łajba dostępna będzie dla każdego spełniającego wymaganie za wypełnienie misji kontrolnej "rozegraj bitwę". I nie ważne że Janek z Dziury Małej nie ma nawet jednego okrętu tier 8, w końcu gra to Mu się należy! Ciekawe jakby wtedy wyglądały statystyki napływu/odpływu graczy. Sarkazm mode off :)
×