Jump to content

karol66

Players
 • Content Сount

  338
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  4975
 • Clan

  [PSS]

About karol66

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. karol66

  Alsace, tier IX

  Ja osobiście bym w Alzacji nie szedł ani w secondary ani w hybrydowy build. Nie brał bym nawet AFT - wydaje mi się, że więcej da typowy build pod przeżywalność + EM i JoAT. Jeśli chodzi o IFHE - bez sensu na high level francuzach bo nawet z IFHE nie przekraczasz bariery opłacalności - tzn 27mm penetracji. Jeśli chodzi o AFT - bez manuala secondary trafiają "sensownie" na dystansach <9km. Bazowo masz 7.5km, z flagą i AimingSystem modyfication 1 masz 8.3km (i to już jest SENSOWNE bo jednocześnie dopala celność głównych dział, które do najcelniejszych nie należą) a z secondary battery mod. masz 9.5km (i to jest MAX co Ci może być potrzebne bez manuala) Jeśli chodzi o Manual secondary to tego się nie bierze bez AFT a poświęcenie 8 punktów jest totalnie bez sensu bo za bardzo osłabiasz okręt który jest bardo podatny na spam HE i SAPów. Na francuzach, od tieru 8 w górę, must have są FP i BoS a JoAT + flaga przeładowania też jest bardzo przydatny. IMO siłą francuzów jest to, że masz fajną i czasami użyteczną (podpalenia) secondarkę BEZ PAKOWANIA W NIĄ CZEGOKOLWIEK poza flagą.
 2. karol66

  Le Fantasque

  Le Fantasque & Le Terrible
 3. karol66

  Le Fantasque

  Nie wiem jak Vs players and pod co-opy obie francuskie 8ki (Fantastyczny i Koszmarny) są super - nie ma lepszego DD do farmowania killsów, damage, trafień torpedami etc. pod misje/dyrektywy.
 4. karol66

  Implacable 8T

  Dlatego ja lubie Lexi (generalnie US CV) z normalnymi rakietami a nie z TT. Te "normalne" mają "odwróconą elipsę" ataku i najlepiej jest, jeśli cel idzie bokiem. Większość krążków i DD tak się właśnie ustawia pod nalot :) IMO TinyTim'y amerykańskie są cool tylko pod kątem podpaleń i walki z celami opancerzonymi jak Kremlin. Jak planujesz rakiet używać Vs DD, krążowniki i lżej opancerzone BB (jak np. francuzy) to te "zwykłe" są dużo lepsze i mniej zależne od RNG. US mają bardzo dobry rozrzut bomb (w sensie elipsa może jest spora ale większość bomb spada b.blisko "krzyżyka") - są na tyle precyzyjne, że trafienie DD i nie stanowi problemu. Drzewkowe UK CV też trafiają bez problemu DD bombami ale nie ma efektu "wow" (tzn możesz liczyć na średnie 2k dmg - wszystko powyżej to już pure RNG)
 5. karol66

  Lotniskowiec HMS Indomitable

  ROTFL
 6. karol66

  Lotniskowiec HMS Indomitable

  Oczywiście że się da. Tak samo jak Kagą. Ale twierdzenie, że te CV są właśnie w tym dobre to lekka przesada. Ja po prostu twierdzę, że Indomitable, podobnie jak Kaga, jest CV do zwalczania głównie BB. Deski zwalcza się tym trudniej niż innymi CV a krążki wyjątkowo trudno. Oczywiście. Mnie tylko wkurwia, że to kolejna premka z gatunku "easy mode" jeśli chodzi o nabijanie dmg na konkretnej klasie okrętów. Kagą robię dużo więcej średniego dmg niż Lexi, Shokaku czy Implacable ale czy mam więcej funu z gry? Raczej nie, bo okręt jest tak sprofilowany, że każda gra jest podobna do poprzedniej: znajdź najbardziej osamotniony BB i wysyłaj kolejne fale torpedowców aż padnie. Mogę próbować niszczyć wrogie DD albo krążki ale Kaga jest w tym beznadziejna więc lepiej i tak trzymać się BB. Ja mam fajne wyniki i kasę, nie musze specjalnie mysleć czy kombinować ale inni raczej nie mają fajnej gry. W gruncie rzeczy, wszystko sprowadza się do prostego pytania:: czy ta gra potrzebuje więcej okrętów typu Asashio czy Bensonów? I jaki gameplay chcesz oglądać? Gościa, który walczy o capy, unika radarów, wykorzystuje wyspy do zasadzek na wrogie okręty etc czy gościa który z 15km odpala co XX sekund torpedy w "ogólnym" kierunku, gdzie pływają wrogie BB.
 7. karol66

  Le Fantasque

  Mi się strasznie podobają te francuskie DD ale robić ich nie będę, przy obecnej populacji CV, bo masochistą nie jestem :) Skąd WG wyciągnęło tą idee, że DD bez dymu nie będą też miały AA i będą "duże" (tak żeby ładnie się wpasowywały w celownik samolotów z rakietami)? No "z głowy" na bank czegoś takiego nie da się wydobyć - musiało to leżeć gdzieś głębiej :)
 8. karol66

  Lotniskowiec HMS Indomitable

  sorry ale nie zwalczanie desek czym? Tymi anemicznymi rakietami? Bombowce dywanowe mają dłuższy delay niż te z drzewkowego (czas od zrzutu do "upadku") i do tego jest ich mniej => zdecydowanie trudniej trafić DDka a dmg taki sam. Ten CV to taki smoleńsk na pancerniki - szybkośc samolotów pozwala do nich dolecieć i ponownie je podpalić zanim R-ka się przeładuje. I tyle. Jak obejrzysz sobie topowe gry na tym CV np.: to widać na kim robił dmg: TYLKO NA PANCERNIKACH i trochę na CV (w końcówce gry) IMO to jest taka "Kaga tylko odwrotnie" - na Kadze masz 90% dmg z torped, tutaj 45% z bomb i 45% z pożarów. Tyle że dmg Kagi jest praktycznie "nieodzyskiwalny" naprawką a dmg z HE i pożarów naprawia się bardzo łatwo.
 9. karol66

  Misje na Puerto Rico

  Ja na co-op miałem jedną grę, gdzie Georgią zrobiłem prawie 1100 trafień dodatkową. Dwie gry po 600-700. Poniżej 150 nie pamiętam ani jednej. Ponieważ coś ok 1000-1500 trafień zebrałem wcześniej z randomów, to dokończenie tej dyrektywy zajęło mi dosłownie kilka gier na co-op. Sekretem jest granie w bardzo późnych (lub bardzo wczesnych :) godzinach - tak ok 4-5 rano. Po prostu team "ludzi" musi mieć jak najwięcej botów a to się może wydarzyć tylko jak nie ma ludzi na serwerze. W tej rekordowej grze (1100 trafień dodatkową) wylosowało mi, że oprócz mnie był tylko 1 "żywy" gracz - reszta boty. Pamiętam, że zostałem sam na 4 przeciwników rozrzuconych po mapie (2 krążki i 2 BBki) - dało się ich zabijać 1 po drugim, tym bardziej że 2 się "zawiesiły" na wyspach. Dział praktycznie nie używałem (tylko na niszczyciele i raz musiałem dokończyć jakiegoś Ibuki który zapędził mnie w róg mapy i za chwilę by mnie storpedował). Do tego zadania IMO Georgia jest najlepsza, bo jej secondarka strzela szybko, celnie a bez IFHE nie zadaje dmg dobrze opancerzonemu przeciwnikowi. Do tego jest szybka więc nie musimy wchodzić w zwarcie tylko możemy bezpiecznie farmować przeciwnika z 8-9km, dobrze skątowani do niego, coby nie zbierać dmg z dział.
 10. karol66

  [IX] Brindisi

  A co wkłądacie na ostatni slot? Reload czy zasięg? Myślałem o tym czy by nie pograć na zasięgu a zamiast spotera brać myśliwca - to by trochę załatało słabą AA tego krążka.
 11. karol66

  Lotniskowiec Graf Zeppelin

  :) zdeplanowanie = brak samolotów wszystkich 3 typów
 12. karol66

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  Rozumiem o co Ci chodzi. Dotąd faktycznie było tak, że dyrektywy raczej premiowały ludzi mających pewną pulę okrętów o specjalnych właściwościach (szybkostrzelnych na misje z XXXX trafień, secondary monstery ma misje z trafień secondary, z monstrualnym AA na zestrzelenia samolotów etc). Te z aktualnego eventu premiują monstrualny grind JEŚLI chcesz zrobić więcej niż 3 dyrektywy. Ale z drugiej strony.... jeśli Twoim planem było zrobienie tylko 3 pierwszych dyrektyw, to nie musiałeś NIC SPECJALNEGO ROBIĆ - można było "po prostu grać jak zwykle". Ja początkowo zakładałem że zrobię tylko 1 dyrektywę a "wyszły" mi 4 - nie dlatego że się jakoś na nie napinałem tylko po prostu "codzienna rutyna WoWs" mi je zaliczyła. Z nagród jakie dostałem za te 4 + ze zbijania śniegu jestem zadowolony. Mam do tego prawo czy ogłaszamy nowe prawo: "kto nie pluje na WG jest pedałem"? :)
 13. karol66

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  Bez przesady. Co jest przekombinowane w misji "zrób X dmg" albo "zrób X base XP"? WARTOŚCI jakie trzeba było zrobić były wyższe niż dotąd (w dyrektywach 2-4) albo kompletnie z dupy (dyrektywy 5+) ale pierwsze 3 dyrektywy dało się wykonać grająć ok 2 godzin dziennie (ja np, grałem codzinnie do momentu gdy zrobiłem 3 konterery dzienne i 2 dzienne misje). Cały ten problem z Puerto to problem "komunikacyjny" a nie rzeczywisty. Gdyby od razu zapowiedziano "Puerto za free zrobią tylko Ci, którzy nad WoWsem spędzają całe życie" a reszta będzie musiała dopłacić JEŚLI CHCE MIEĆ TEN OKRĘT, to by nie było tego dymu. Zawalili wmawiając ludziom że 1.000.000 + 1.000.000 = 2 :) Ale uczciwie porównując poprzednie eventy noworoczne z tym, nie widzę specjalnej różnicy w tym co dostałem od WG ZA FREE. Może faktycznie stali mniej wpadło bo nagroda za tier 10 była w porcie była po prostu kiepska w tym roku. Ale reszta "prezentów" (podkreślam słowo "prezentów" - czyli to, za co nie musiałeś PŁACIĆ :) była na podobnym poziomie co zawsze. Przynam, że mi też się dupa ścisnęła jak zobaczyłem, że cassualowo grając, nie zrobie dyrektyw od 5 w górę i nie dostanę jakieś porcji potencjalnego free stuffu ale mi dość szybko przeszło. I tyle w tym temacie. A tak na marginesie to mam pomysł odnośnie tego systemu budowy okrętu w dokach. Można by zrobić tak, żeby zlikwidować kupony na okręty za surowce i generalnie kupowanie ich "gotowych" a zamiast tego wprowadzić do gry dok na budowanie tych okrętów. Mogłbyś za coal kupować sobie boostery (takie jak teraz), które by dawały jednorazowy skok postępu budowy + MAŁY progreess czasowy. W ten sposób można by np. statek za 20k stali kupić "od razu" wydając te 20k stali na boostery albo np. wydać 15k stali +3 miesiące budowy. Dok miałbyś tylko 1 (2 z premium - jeśli WG by potrzebowało poprawić wyniki finansowe :) więc za free nie można by było zbudować kolejnego okrętu nie kończąc pierwszego. Byłoby to IMO zarówno z bonusem dla graczy (szczególnie tych "mało/średnio" aktywnych) jak i dla WG.
 14. karol66

  Lotniskowiec Graf Zeppelin

  To akurat potwierdza moje zdanie, że jak chcesz mieć dobry premium CV, to sobie za free XP dojedź do JAKIEGOKOLWIEK CV 8 tieru. GK omówiliśmy Kaga ma spory firepower ale przyjemne są tylko torpedowce - bombowce mają zrypany rozrzut (dokładnie tak samo jak GK) a rakietowe mają za mało HP więc Vs lepsze AA są "jednostrzałowe". Saipan super ale nie wybacza pomyłek. Stracisz samoloty to jesteś useless - zregenerujesz je dopiero w następnej grze. Enterprise - niedostępny już. Za to drzewkowe CV są IMO super zbalansowane i ciekawe do grania: Implacable: najsłabszy firepower ze wszystkich ale super noob friendly. Bombowce "dywanowe" idealnie omijają flaki, wszystkie samoloty są super zwrotne i mają masę HP - najwięcej wybacza. Shokaku: potencjalnie najlepsza siła uderzenia (stealth torpedowce zostawiają najmniej czasu na reakcję przeciwnikowi a AP bomby masakrują kamperów pochowanych za wyspami) Lexi: najbardziej uniwersalny. Można grać tylko na pożary (tiny tim + HE bombowce). Najlepszy do zwalczania DD (bombowce + zwykłe rakiety). Torpedy przyzwoite. IMO na tą chwilę, kupowanie premki CV to robienie sobie "pod górkę". Regularne, drzewkowe lotniskowce są dużo sensowniejsze a poza tym otwierają Ci drogę do 10tek. Możesz je kupić, możesz olać ale prędzej czy później go sobie odblokujesz "przy okazji".
 15. karol66

  Dyrektywy świąteczne - opinie...

  Według danych ze stoczni zrobię 29 z 36 faz (a dyrektywy skończyłem na 4). Nie wydałem żadnej kasy na ten event a rewardy były lepsze niż gdyby tego eventu nie było :) Z paczek "około eventowych" wydropiły mi się 2x tier7 premium i jedna tier 5. Przytuliłem też całkiem sporo węgla co mnie cieszy, bo ciągle mam co za niego kupować. Z premium camo na 8 i 9 też się cieszę. Grindu jakiegoś specjalnego nie uskuteczniałem - na randomach grałem po prostu "tym co najbardziej pasowało do aktualnych misji" no i trochę pograłem na co-opach robiąc jakieś zadania (ale zazwyczaj okrętami które w randomach uznaję za bezużyteczne i dotąd rdzewiały w porcie więc była to jakaś odmiana). PR nie będę miał ale też jakoś specjalnie nie byłem na niego napalony. Generalnie uważam ten event za "udany".
×