Scarrry

Beta Tester
 • Content count

  182
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  9334

About Scarrry

 • Rank
  Leading Rate
 • Birthday 10/16/1972
 • Portal profile Scarrry

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Portal profile Scarrry

Recent Profile Visitors

101 profile views
 1. Czy zręczny? W Polsce może nie zręczność sie liczy tylko upór i konsekwencja. Ja tam serio nigdy nie widziałem przebłysku geniuszu w tym co robi Jarosław, raczej dopasowanie do zachowań Polaków - upór i dużo zakulisowych knowań (otwartość w polityce nie jest u nas ceniona). Gowin już ogłosił że poprze veto prezydenta. Ale z teorią się nie zgadzam bo tenże nasz zręczny taktyk na oczach całej Polski dostał najzwyczajniej w świecie histerii i ataku szału. Gdyby to zaplanował to takie emocje byłyby wykluczone. jeśli dojdzie teraz do rozłamu w pisie, to winny będzie tylko prezes, przez swoje zadufanie na onecie ciekawy artykuł (co jest tam rzadkością) o tym jak niesamowicie manipulowano oskarżeniami o manipulację (ten durny astroturfing, którego domniemane zagrożenie zostało maszynowo przez boty rozpowszechnione w niesamowicie szybkim tempie) http://wiadomosci.onet.pl/kraj/astroturfing-akcja-przeciwko-manipulacji-w-sprawie-sadow-sama-byla-manipulacja/lt3t2q0 , w polskim mediach społecznościowych działa już od paru lat potężny gracz wpływu, którego polskie służby ani nawet społeczeństwo zupełnie nie ogarniają. Kto? Raczej nie te agencje wpływu z USA/UK, które wygrały Brexit i ustawiły społeczeństwo pod Trumpa (bo to robiły te same firmy), raczej stawiałbym na Rosję, bo im rosnący w siłę Kaczyński jest bardzo na rękę. a jak ktoś chce sobie poczytać o tym jak Cambridge Analytica czy AggregateIQ zrujnowały najpierw wyniki wyborów w Togo (pierwszy test), potem Brexit a potem wybory w USA: źródło
 2. Adrian staje się Andrzejem. To malutki kroczek na drodze do tego żeby pokazać że potrafi samodzielnie myśleć, ale na pewno w dobrym kierunku.
 3. 2012 rok - PiS wychwala polski Sąd Najwyższy
 4. @Greyshark- swoją droga jakimś absurdem jest że przelanie pieniędzy na złe konto, poinformowanie o tym i natychmiastowa poprawka stanu, zostały wykorzystane przeciwko partii tak że zblokowano im całe finansowanie. @KaraMon - szkoda że jesteś taki niepotrzebnie złosliwy, bo 5000 osób, składających się po 30 zł miesięcznie da 1.5 mln na wydatki partii, co z powodzeniem powinno wystarczyć na bieżącą działalność. fantastyczny przykład manipulacji ocenami Polaków na temat naszych sądów - i jak potem ci biedni zwykli ludzie mają ufać komuś i normalnie myślec jeśli są tak manipulowani ?: Patryk Jaki, PiS: reality check, Gazeta Prawna, opracowanie Kasacje w postępowaniu karnym w latach 2000–2016:
 5. czy ktoś z Was kto lepiej zna sie na DD wysokich tierów próbował grac Grozovojem z full AA (z perkiem kapitańskim na 100% damage AA z głównej artylerii) tak mysle o takiej wersji - full camo+full AA. Czy to bardzo głupi pomysł? Z działek głównych Grozovoi zrobi z perkami ok. 120 damage + z pozostałych ok 80.
 6. z Obamą to bym @rtfm_pl polemizował, gość dostał już po Bushu zrujnowane finanse. Fakt że tego nie zatrzymał, ale to nie on ale jego poprzednik rozkręcił serię wojen w których chciał światu pokazac jaką skalą projekcji siły dysponuje USA. No i pokazał kosztem mniej więcej takich samych wydatków jak USA poniosło w czasie II wojny światowej (oczywiście po uwzględnieniu inflacji). Obama je wyciszył bo inaczej katastrofa finansowa nastąpiła by szybciej. Obama zaczął wiele rzeczy dobrych dla USA - zwrot przeciwko Chinom, które są najzwyczajniej w swiecie nieuniknionym wrogiem i przeciwnikiem hegemonii USA (oczywiście mówię z punktu widzenia USA, bo z punktu widzenia Polski interes USA nie jest tożsamy z naszym), próbował postawić się wielkim korporacjom bankowo-paliwowym, które od dekad rządzą republikanami i hamują rozwój nowoczesnych technologii w USA, wykorzystując drugi blok korporacji IT, ale z kolei koszmarnie źle rozegrał arabską wiosnę.
 7. poza przeświadczeniem, które z zasady nie podparte liczbami okazuje się fąłszywe, pokaż mi jakiekolwiek liczby że tak jest. Innowacyjność, rozwój nauki, patenty, kosmologia, biotechnologie, robotyka, poziom zatrudnienia, skumulowane bogactwo obywateli, jakość życia, czy bieżące PKB na głowę.... wszystko w Europie rozwija się doskonale. Zadłużenie kluczowych krajów zmniejsza się. Nawet Chińczycy jak teraz ruszają z podobojem kosmosu to nie dali rady sami a że nie mogą poprosić NASA o pomoc to ich loty odbywają sie w kooperacji z ESA która ma bez porównania lepsze zaplecze naukowe od nich. Wygląda też że EU ze stałą instalacją w kosmosie na księżycu, będzie pierwsza, przed USA i Chinami. edit: i takie proste porównanie Dług państwa do generowanego PKB, USA: 2008: 67% 2010: 91% 2012: 100% 2014: 103% 2016: 106% Dług państwa do PKB, Niemcy: 2010: 81% 2012: 79% 2014: 75% 2016: 68% to kto wykazuje złe tendencje?
 8. używając górnolotnego słownictwa, zwykli ludzie sa zwykłymi ludźmi, jakby nie patrzeć takimi samymi jak Ci co uwolnili Barabasza i cieszyli się że zamęczony zostanie Jezus. tutaj oddam głos chyba największemu mojemu autorytetowi jaki w życiu znałem, W. Buffet: "Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia" bo zwykli ludzie rtfm nie muszą rozumieć czym jest Sąd Najwyższy i jak ważne jest żeby każdy polityk miał nad sobą kaganiec w postaci sądu i prawa, którego musi sam przestrzegać, co właśnie znikło w Polsce. Ale ludzie inteligentni powinni to rozumieć kiedys był świetny tekst podsumowywujący to czym się różni PO od PiS. Ci pierwsi zaproszą Cie do eleganckiego 5-gwiazdkowego hotelu, zaproszą na elegancką kolację a potem z nagła zgwałcą ostro Ci drudzy też Cie zgwałcą, tyle że za stodołą pod Pcimiem. a politycznie sterowany i obsadzany przez urzędnika-ministra, całkowicie zależnego od szefa partii, Sąd Najwyższy jest standardem Rosji i Białorusi a nie nowoczesnego świata cywilizacji zachodniej. Wstyd mi za mój kraj jak cholera, ucieka nam XXI wiek. Zostaniemy tym marudzącym, rozczarowanym i wiecznie mającym o coś pretensje, zadupiem Europy i montownią tanich części.
 9. dokładnie, przecież prezesem Trybunału Konstytucyjnego została pierwszy raz w historii Polski osoba z wykształceniem magistra. PiSowi wystarczyło, i tak ma tylko przyklepywać.
 10. ASZ Dziennik, jak zwykle genialnie"Kaczyński: Polska jest krajem demokratycznym. Każdy, kto twierdzi inaczej, zgnije w więzieniu" i Jarosław Gowin, który przez chwile udaje męża stanu - filmik świetnie trafiony z mojego ulubionego forum myśli liberalnej - LIberte!
 11. Touché.
 12. ojej - no i problem rozwiązany - umieramy na raka i choroby płuc w zasyfionym kraju, ale najwazniejsze żeby prawidłowo napisać nazwę. nikt w historii szczytów G20 nie opanował alterglobalistów... 200 000 anarchistów z całego świata, ale o czym mówić - do Warszawy jak przyjechało 10 000 górników (20 razy mniej niż to co musieli opanować w Hamburgu), to wyglądała strasznie - nikt nad niczym nie panował, centrum Wawy wyglądało jak pole bitwy - palone opony, tysiące wybitych szyb , ciężkie śruby i młotki latające w powietrzy cały czas i spłoszona policja obrzucana zapalonymi butelkami z benzyną i śrubami, na bocznym drogach .. gdyby to Polska organizowała G20, to prawdopodobnie katastrofa byłaby równie efektowna albo i pewnie większa wiec może nie zachowuj się jak przysłowiowy "polaczek" widzący źdźbło w oku bliźniego... bo Hamburg nie jest problemem Polski, poza tym że został właśnie teraz centrum logistycznym Jedwabnego Szlaku w miejsce Łodzi, z której obrażeni Chińczycy wynieśli sie do niego.
 13. lol... raczej mi chodziło o jakąś refleksję jak naprawić ten katastrofalny stan....
 14. @HalSteiner generalnie masz rację, ale z tą reformą sądownictwa jest jak z liberum veto - jak przyjęto pierwsze, nikt nie miał pojęcia jak zrujnuje system stanowienia prawa w Polsce. Ot takie dodatkowe prawo dla szlachty, więcej demokracji bo każdy poseł może powstrzymać niekorzystne zmiany itd, nikt nie odczuwał tego że zdarzyło się coś przełomowego, co zrujnuje imperium w ciągu dwóch wieków od potęgi do marionetki. najbardziej zanieczyszczone miasta Europy, stan na 2016 i stężenie rakotwórczego benzospirenu w Europie, tak to nie jest Photoshop i nikt sie nie uwziął na nas, poza nami samymi, i syfem jaki tu utrzymujemy i pielęgnujemy, w naszym własnym kraju:
 15. nie żaden szczegół bo to nie jest prawda. A nawet gdyby była, a nie jest, to dzięki temu że jest otwarty rynek mamy w tej chwili nadwyżki handlowe ze wszystkimi naszymi zachodnimi sąsiadami. Bardzo Cie prosze nie zamieniaj dyskusji o polityce w obsesje antyniemieckie. wierzysz za to w "niemiecką TVN" więc podanie tutaj firmy audytorskiej mija się z sensem, masz z góry założoną ścieżkę odpowiedzi.