Jump to content

_Scarrry_

Beta Tester
 • Content Сount

  1,724
 • Joined

 • Last visited

 • Battles

  22407
 • Clan

  [ARES-]

About _Scarrry_

 • Rank
  Sub Lieutenant
 • Birthday 10/16/1972
 • Insignia
  [ARES-]

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

2,743 profile views
 1. _Scarrry_

  Duża ankieta o reworku CV

  ale przecież gra sie nie stara zachować minimum realizmu, stara się zachować jego pozory. A nie sam realizm, choćby w minimalnym stopniu.
 2. _Scarrry_

  Duża ankieta o reworku CV

  A część nie.
 3. _Scarrry_

  Duża ankieta o reworku CV

  dobry dowcip z rana przeczytałem..... ide więc przepłynąc się moim kosmicznym okrętem (statkiem? w kosmosie to chyba jednak statki) strzelającym plazmowymi pociskami i wyposażonymi w gigantyczny napęd rakietowy z tyłu....
 4. _Scarrry_

  USS Massachusetts

  jedną z wad systemu "zaleceń" WG jest to że żaden pancernik budowany pod pomocniczą, nawet jeśli WG zaznacza że to jest jego mocna strona, nie ma oznaczenia IFHE jako zalecanego. Generalnie olewasz ten znaczek i tyle ;)
 5. _Scarrry_

  Aktualizacja 0.8.1: brytyjskie eskadry

  @Goomich - kolega moderator jest proszony o nie cytowanie mnie tekstem którego nie napisałem.... coś Ci sie ten teges pokićkało z cytowaniami .....
 6. _Scarrry_

  Aktualizacja 0.8.1: brytyjskie eskadry

  najfajniejsze jest to że nasze WG sprzedaje tutaj okręt drzewkowy, który zaraz i tak będzie w grze normalnie ;)
 7. _Scarrry_

  HMS Fiji kontra Luftwaffe: Morskie opowieści

  Jezu.... "Basen Morza Śródziemnomorskiego" - czy osoba udająca tłumacza mogłaby troszkę ambitniej poudawać? Mamy Morze Śródziemne i Basen Morza Śródziemnego..... nie należę do PLO ale kurcze, no już bez przesady .... śródziemnomorskie to może być żarcie... "niewielki promień zawracania" - a nie będzie po polsku "niewielki promień skrętu?" "Jedyną słuszną opcją była natychmiastowa ewakuacja. Niemniej jednak niszczyciele Kandahar oraz Kingston nie mogły podjąć bezzwłocznej akcji ratunkowej, ponieważ szturm wroga trwał" - czyli ewakuacja nie była ani jedyną ani słuszną opcją bo była wtedy niemożliwa.... halo, logika... "dział artyleryjskich" .... .. . Nikt tego nie czyta przed wrzuceniem publicznie dla tysięcy ludzi?
 8. _Scarrry_

  Jakimi okrętami grać CW?

  edit: sorry Blacman - dopiero załapałem sarkazm postu
 9. _Scarrry_

  Jakimi okrętami grać CW?

  nie mow ze pływasz bez IFHE na Henryku? :)
 10. _Scarrry_

  Jakimi okrętami grać CW?

  jako że wolę nie wypowiadać się o obecnym kształcie gry i mecie z nowymi jakże lepszymi i jakże atrakcyjnymi CV, których popularność nam pięknie rośnie na chwałę WOWS i WG zostaje wpaść czasem na forum i coś delikatnie odkopać.
 11. _Scarrry_

  Jakimi okrętami grać CW?

  Henryk ma i booster i jeszcze moduł legendarny przyśpieszający strzelanie, Hindenburg nie ma ani tego ani tego. Przewaga H4 przy strzelaniu "na dziób" nad Hindenburgiem jest kolosalna. 5 minut prowadzenia ognia przez obydwa okręty ustawione na dziób. Henryk 4 wypluwa 6 pocisków co 9.5 sekundy + 4 razy zdąży użyć boostera, dającego mu w sumie minutę prowadzenia ognia co 4.25 sekundy (i 4 minuty bez boostera) pociski OB mają 3100 obrażeń daje nam to w sumie: 470 000 + 262 000 = 732 000 obrażeń wypluwanych z dział przez 5 minut przy strzelaniu bardziej bokiem ze wszystkich 9 luf w 5 minut masz ok 1 100 000 obrażeń Hindenburg wypluwa 6 pocisków co 9.7 sekund (juz nie mówiąc że na krótszy dystans wyraźnie) pociski OB mają 2500 obrażeń daje nam to w sumie 463 000 obrażeń wyplutych z dział z dziobu przez 5 minut. Śmieszna ilość przy tym co może zrobić Henryk 4 w tym czasie dziobowo. A nawet licząc strzelanie pełną burtą zrobi nadal mniej (!!) niż Henryk bo Hinden wyrzuci z 12 luf 926 000 obrażeń ...co było do udowodnienia ;) ... Hinden nie ma kompletnie racji bytu przy tym okręcie.
 12. _Scarrry_

  Jakimi okrętami grać CW?

  Porównywanie chyba najlepszego krążownika klanówkowego do również chyba najgorszego... Że niby klanówkowe teamy bedą zastanawiać się nad Hindenburgiem zamiast Henryka? Dlaczego żaden team z top 20 serwera nie gra na Hindenburgi ? Ten okręt (Hindenburg) jest przestarzały koncepcyjnie do obecnej mety. Krążowniki w wows dzielą się na dwie grupy generalnie - manewrujące po liniach wewnętrznych (Salem, Des, Moskwa, Stalingrad) i manewrujące po liniach zewnętrznych (Henryk, Zao, Hindneburg). Z tych manewrujących po liniach zewnętrznych, Hindenburg z jego koszmarnie niską mobilnością i słabym camo jest najgorszym wyborem obecnie. IMHO Henryk (mega speed i siła ognia) > Zao (camo, torpedy, podpalanie) > Hindenburg (bo "był kiedyś twardy").
 13. _Scarrry_

  CV Rework - Oficjalny temat do zbiórki opinii

  wręcz przeciwnie - płacisz bo gra przynosi Ci przyjemność, nie dlatego że ma przynosić w przyszłości i nie dlatego, że developerzy mają zrobić coś co Ty chcesz. Płacisz bo Ci się fajnie gra (teraz) a nie płacisz żeby fajnie grać (w przyszłości)
 14. :P nie udawaj że przejmujesz się jego zdaniem i na tej podstawie coś robisz ;) chcesz sie czepić sformułowania "odsysania dublonów.... " a powiem Ci ze sam go doświadczyłem dosłownie na miesiącach ostatnich, kiedy WG zrobiło mi ogromny smak na Azumę, tak że wstrzymałem się z wydaniem stali na Stalingrada/Burgundię , strasznie chcąc mieć MIniyato jako tylko wyjdzie.... odessali mi de facto 20 000+ stali, które trzymałem zadołowane żeby tylko na premierze kupić Azumkę. Oczywiscie w momencie jak plany im się zawaliły i wycofali Azumę na T9, od razu kupiłem Burgundię, ale tak to miałem tą stal zblokowaną, odessaną de facto, i tak by leżała odłożona nawet i pół roku albo i rok. Tak samo miałem odłożone milion free expa na Alaskę, zadołowane, nie kupowałem za nie modułów do grindowanych linii, czekałem na okręt. Tu tez opóźnienie premiery spowodowało ze wydałem exp, choc teraz i tak dostałem cięzkie miliony bo sprzedałem wszystkie lotnie. WG stosuje tu na graczy taką taką wykombinowaną presję psychologiczną zbierania i trzymania zasobów a nie formalną - zapowiadając mega ciekawe okręty, nawet dając je CCkom do opływania i pokazania realnego gameplay, tak że ludzie mają zablokowane zasoby, czekajc na nie... po czym premiera jest mocno przeciągana i albo nie dochodzi do skutku albo dochodzi w wersji wykastrowanej. Tylko nie wiem czy wychodzi im to niechcący z coraz gorszego zarządzania zasobami i pomysłami czy robią to specjalnie ;)
 15. _Scarrry_

  Giulio Cesare

  jedyny sensowny pomysł jaki przychodzi mi do głowy (sam mam po zwrocie lotni 50 000 golda), to stałe camo na wszystkie ulubione, bardziej i mniej, T10 i T9..... nie wiem co innego można kupić co sprawdzi się w szeroko pojętym end-game.
×