Jump to content
 • Announcements

  • vuque

   World of Warships Forum Kuralları   06/25/2017

     World of Warships Resmi Forumuna Hoşgeldiniz!   Bu forum Wargaming.net tarafından yönetilmektedir ve tüm oyuncularımıza World of Warships ile ilgili paylaşım yapıp tartışabilecekleri dost bir ortam sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Unutmayın ki bu foruma erişim bir ayrıcalıktır fakat bir hak değildir, Forum Kuralları’nı ihlal etmeniz durumunda Wargaming.net tarafından erişiminiz sınırlandırılabilir. Burayı olabildiğince dostani ve konuksever tutmak için lütfen Forum Kurallarımızı dikkatle okuyunuz.   Forum moderasyon kurallarının yalnızca yol gösterici olarak bulunduğunu unutmayınız. Her kural ihlalini inceleme, değerlendirme ve yaptırım uygulama hakkımızı saklı tutarız. Uygulanan yaptırımlar kural ihlalinin ağırlığına göre oyuncunun Wargaming.net hesabı üzerinde geçici veya kalıcı yasaklamalara sebep olabilir.   Yaptırımlar Listesi: İlk yaptırım (+1 ceza puanı): Wargaming.net çalışanları veya moderatörleri tarafından yapılan forum kurallarına uymanızı belirten yazılı uyarı İkinci yaptırım (+1 ceza puanı): Wargaming.net hesabına 14 gün forum paylaşım yasağı Üçüncü yaptırım (+1 ceza puanı): Wargaming.net hesabına 1 yıl forum paylaşım yasağı Yaptırımlar ağır olabilir fakat çözüm oldukça kolay: Kuralları ihlal etmeyin, kimse ceza almasın   Yaptırımlar 6 ay içerisinde zaman aşımına uğrar. Eğer oyuncu 6 ay süre içerisinde 1 ceza puanı aldıysa ikinci kural ihlalinde bir üst seviye ceza alacaktır. Eğer oyuncu 6 ay içerisinde ikinci bir kural ihlalinde bulunmazsa ceza puanı yeniden 0’a düşer.   Forum Yönetimi ve Moderasyonu: Forumlara Wargaming Topluluk ekibi ve forum moderatörleri bakmaktadır. WG çalışanlarını profillerindeki "WG Staff" grup işaretinden tanıyabilirsiniz. Teknik konulardaki şikayetleriniz ve raporlarınızı https://eu.wargaming.net/support/ adresinden Müşteri Hizmetleri’ne bildirebilirsiniz. Forum Moderasyonu ile ilgili bir şikayetiniz varsa lütfen Moderasyon Ekibi Liderine Özel Mesaj gönderin: 
     Nohe21   Forum Kuralları: 1. Görgü Kuralları: Forumun resmi dili Türkçedir. Diğer diller yalnızca forum içerisinde özel olarak ayrılmış bölgelerde kullanılabilir. Küfür etmeyin   Uygun konular paylaşın World of Warships Forumu direkt olarak World of Warships oyununu ilgilendiren konuları tartışmak, bu konularda paylaşımlar yapmak için bulunmaktadır. World of Warships ile ilgili olmayan konular silinebilir Moderasyon ve cezaları tartışmayın Paylaşımınızın neden modere edildiğini öğrenmek için Forum Kuralları’nı okuyun. Paylaşımlarınızın başlıklarında WG Çalışanlarının isimlerini geçirmeyin Acil ve önemli konular için Müşteri Hizmetleri’ne ulaşın. Paylaşımlarınızda özel mesajları paylaşmayın   Müşteri hizmetlerinden aldığınız e-mailer ve özel mesajlar özel kalmalıdır.   Yönetim ve Moderasyon ekibini taklit etmeyi denemeyin Wargaming çalışanlarının hesaplarını taklit etmek ağır cezalara sebep olabilir. Bunu yapmayın!   Kırmızı font yalnızca Wargaming çalışanları tarafından kullanılabilir! Büyük harflerle yazmayın, yanıltıcı başlıklar ve gereksiz noktalamalar vb. kullanmayın. Paylaşımlarınızı yükseltmeyin ‘’bump’’ Kapatılan veya silinen başlıklarla ilgili konu açmayın Yapıcı olun Gönderi yaparken lütfen iyi niyetlerle gönderi yaptığınızdan emin olun. Pozitif veya yapıcı bir şey söylemeyecekseniz konuya gönderi yapmaktan kaçının. Gönderiniz tartışmaya katkıda bulunmalıdır veya tartışılan konunun çözümü olmalıdır. Gönderi yapmanızın tek amacı olumsuz olmak ise, göndermenize değmez. Saygılı olun Öteki kullanıcılara onlardan görmek istediğiniz saygı ve iyi davranışları gösterin. Unutmayın, forumlarımız oyunlarımızı oynayan herkesin tartışabileceği bir yerdir.    2. İsim Takma veya Utandırma
     Oyun-içi kural ihlalleri oyun içerisindeki araçlar kullanılarak şikayet edilebilir. Aşağıdaki davranışlardan kaçının: Başkalarını oyun içerisinde uygunsuz davranmakla suçlamayınBaşkalarını kötü niyetli aktiviteden suçlamayınBaşkalarını hile yapmakla veya yasaklı uygulamalar kullanmakla suçlamayınBaşkalarını forumda trollük yapmakla suçlamayınBaşkalarını ‘’raporladığınızı’’ iddia etmeyin   3. Kişisel saldırılara, tacize veya sataşmalara karşılık vermeyin   Aşağıdaki davranışlardan kaçının: HakaretlerIrkçı ve etnik söylemlerUlusal nefreti teşvik etmekGerçek hayat tehditleriSpamlama veya trollemeKendinizin veya başkasının kişisel bilgilerinin dağıtımıYukarıda bahsedilen davranışlardan herhangi birini içeren web sitelerine bağlantılar   4. Spam Yapmayın!   Aşağıdaki davranışlardan kaçının: Aynı içeriği tekrar tekrar paylaşmakAynı içeriği birden fazla başlık halinde paylaşmakİlgili olmayan konular paylaşmakReferans linkleri, reklamlar vb.Her türlü ürün satışı ve reklamıBireylerin veya şirketlerin sunduğu servislerin reklamıGereksiz büyük harf, fontlar, renkler ve resimlerin kullanımıDilenmePaylaşımların yükseltilmesiGereksiz yere ‘’Report’’ butonunu kullanmak   5. Yasadışı/Yasaklı Aktiviteleri Tartışmayın Forum üzerinde yasa dışı bir aktivitenin tartışılması içeriğin moderasyon ekibi tarafından kaldırılması ve ciddi cezalandırmalara sebep olacaktır. Yasa dışı aktivitelerle ilgili paylaşımlar aynı zamanda yetkililere bildirilecektir. Aşağıdaki davranışlardan kaçının: Yasa dışı uygulamalar/içeriklere verilen linklerHack ve yasaklı modlara verilen linklerKimlik avı sitelerine linklerHesap satışı aktiviteleri talebi veya reklamıHile, hack, Trojan atları vb zararlı programlar paylaşmakHesap paylaşımı talep etmek veya reklamını yapmakOyun içi döviz ticaretleri talep etme veya reklamını yapmakPromosyon kodlarının ticareti veya reklamını yapmakTavsiye hizmetleri talebinde bulunmak veya reklamını yapmakYukarıda belirtilen durumları içeren sitelere baplantılar paylaşmak   6. +18 İçerikler Aşağıdaki davranışlardan kaçının: Herhangi bir tür pornografik materyalÖlüm, korkunç şiddet eylemleri vb. Görüntülerinin paylaşımıÇıplaklık (tam veya kısmi) veya cinsel açıklık içeren paylaşımlarYukarıda belirtilen durumlara yönelik sitelerin bağlantılarının paylaşımı   7. Uygunsuz/Hassas Konular Aşağıdaki davranışlardan kaçının: DinCinsellikPolitikaSosyal Sorunlar Aynı zamanda uygunsuz isimler, dini, politik, tarihi figürler içeren avatarlar ve imzalar   8. Ceza Sistemini Aldatmaya Çalışmayın Eğer banlandıysanız, moderasyon ekibi otomatik olarak bütün alternatif hesaplarınızı forumdan banlayacaktır.   Önemli Yönetim topluluğun sorunsuz ilerlemesini sağlamak için topluluğun ihtiyaçlarını dikte ederken bu kuralları güncelleme ve değiştirme hakkını saklı tutar. Yukarıda belirtilen kuralların veya EULA’nın tekrar tekrar ihlal edilmesi oyuncunun hesabının sınırsız olarak oyunda ve/veya forumlarda kalıcı olarak askıya alınmasına sebep olabilir.   Güncelleme:  25-01-2017  
  • vuque

   World of Warships Forum Kuralları   06/26/2017

   Bu forum siz samimi bir şekilde fikirlerinizi tartışabilmeniz, etkinliklere katılabilmeniz, oyun konusunda tavsiye alabilmeniz, tavsiye verebilmeniz ve World of Warships hakkında diğer tüm fikirlerinizi, diğer oyuncularla konuşabilmeniz için var. Topluluk forumları en iyi, katılımcılar birbirlerine saygıyla ve nezaketle davrandıklarında işler. Bu nedenle, bu foruma katıldığınız zaman sizden ricamız, medeni bir şekilde davranmanız ve forum kurallarına saygı göstermeniz.

   Belirtmek isteriz ki bu foruma erişiminiz bir “hak” değil, bir “ayrıcalık”tır. Sadece forum kurallarına uymamanız takdiriyle sınırlı olmayıp başka nedenlerden ötürü de Wargaming.net’in bu foruma erişiminizi engelleme hakkı mevcuttur. Aşağıdaki kuralların ihlal edildiği durumlarda, forum üyeleri World of Warships forumlarından uzaklaştırılabilinir. İhlalin ciddiyetine göre kullanıcılar kalıcı olarak da uzaklaştırılabilinir.

   Bu foruma herhangi bir bilgi yazmadan önce, tüm kullanıcılar aşağıdaki kuralları okumak ve takip etmek durumundadırlar.

   1. Genel Hükümler
   2. Yasaklar ve Kısıtlamalar
   2.1 Forum Görgü Kuralları  
   2.2 Gerçek hayata dair bilgilerin dağıtımı ve gerçek hayata dair tehditler    
   2.3 Reklam    
   2.4 Hesaplar, Altın/Kredi, Ön Sipariş ve Promosyon Kodları, Geliştirme Servisleri, Dilenme    
   2.5 Konu Dışı, spamleme ve trolleme    
   2.6 Politika, Ana Dinler veya Dini Şahıslar    
   2.7 Yasa İhlalleri    
   2.8 Disiplin kararlarını tartışma    
   3. DİĞER KONULAR
   3.1 Dil    
   3.2 Okuması zor olan yazılar    
   3.3 Linkler ve Görseller    
   3.4 İsimler (Oyuncular ve Klanlar), Avatarlar, Görseller/Video, İmzalar & Klan logoları    
   4. Forum Yönetimi ve Moderasyon    
   5. İrtibat Listesi    
   ÖNEMLİ

   Yönetim, bu kuralları topluluğun ihtiyacına göre ve bu topluluk içerisindeki operasyonun düzenli yürütelebilmesi adına bu kuralları güncelleme veya değiştirme hakkına sahiptir.

   Bu kuralların veya Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi Kurallarının tekrar tekrar ihlal edilmesi durumu, genelde oyundan ve/veya forumlardan kalıcı olarak uzaklaştırılmaya sebebiyet verecektir.

   Bu kural dille kısıtlı değildir. Kullanılan dil, Türkçe veya başka bir dilde, uygunsuz ise, bu kural dahilinde her zaman bahsedilen koşullarla sonuçlandırılacaktır.

   Sonuç olarak, World of Warships’in tüm oyuncular için eğlenceli ve güvenli bir ortamı olsun istiyoruz. World of Warships, Devasa Çok Oyunculu Online bir oyundur ve içinde çeşitlilik barındırır ve anahtar kelimeler “Devasa Çok Oyunculu”dur. Bu oyunu oynarken veya forumlarına yazarken, farklı deneyimler paylaşan ve farklı geçmişlerden gelen binlerce oyuncu ile 
   karşılaşacaksınız. Belli bir dil biçimi veya görsellerin sizi gücendirebileceği gibi, aynı dil biçiminin ve görsellerin başkaları üzerinde tamamen farklı bir etki bırakabileceğini dikkate alın. Bu oyunu mükemmel bir oyun yapmak için elimizden geleni yaptık ve şimdi bu oyuna hayat vermek, oyuncuların yani sizlerin elinizde.  
  • vuque

   World of Warships Oyun Kuralları   06/26/2017

     OYUN KURALLARI Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesine ("SKLS") Yapılan İlaveler   Son güncelleme: 29 Temmuz 2016   Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi

   Hizmet Koşulları

   Gizlilik Politikası   ÖNEMLİ! LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ!   OYUN(LAR)IMIZI VEYA HİZMET(LER)İMİZİ HERHANGİ BİR ŞEKİLDE KURARAK, KOPYALAYARAK VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE KULLANARAK İŞBU KURALLARIN KOŞULLARININ SİZİN İÇİN BAĞLAYICI OLDUĞUNU KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.   KURALLARIMIZI KABUL ETMİYORSANIZ KAYIT İŞLEMİNE DEVAM ETMEYİNİZ VE DERHAL SİTEMİZDEN ÇIKINIZ, İNTERNET SİTE(LERİ)MİZE VEYA HİZMET(LER)İMİZE ERİŞİM SAĞLAMAYINIZ VEYA BUNLARI KULLANMAYINIZ.   1. Genel Hükümler 1.01. Oyuncuların kaydolmak için en az on sekiz (18) yaşında olmaları gerekmektedir. Tüm oyuncular gerek toplulukta gerekse savaş sohbetlerinde kendi hareketlerinden yalnızca kendileri sorumludurlar. Oyuncular kendi hesaplarının başkalarının erişimine karşı korunmasından sorumludur ve oyuncuların, tahmin edilmesi zor bir şifre seçmeleri ve bu şifreyi site sahipleri veya yöneticileri tarafından okunabilecek diğer sitelerde tekrar kullanmamaları tavsiye edilmektedir. Bir hesabınızın kaybedilmesi veya hack'lenmesi (başkaları tarafından ele geçirilmesi) durumunda lütfen Destek internet sitesi üzerinden derhal teknik desteği bilgilendiriniz. 18 yaşından küçükseniz veya yerel yasal gereklilikler uyarınca farklılık gösteren diğer yerlerdeki asgari yasal yaş sınırının altında iseniz, lütfen ebeveynlerinizden veya vasinizden bu SKLS'yi sizin adınıza incelemelerini ve onaylamalarını isteyiniz. Yukarıda belirtilen yaş sınırının altında iseniz, Oyunu ebeveyninizin veya yasal vasinizin gözetimi olmaksızın kullanmamalı veya oyuna erişim sağlamamalısınız. 1.02. Bu yazılımı geliştirenler (Wargaming.net) herhangi bir oyuncunun oyundaki davranışlarından, tüm oyun sohbetlerindeki ve kanallarındaki mesajlarının içeriklerinden sorumlu değildirler. Oyuncular tüm oyun sohbet ve kanallarındaki davranışlarından ve mesajlarının içeriklerinden yalnızca kendileri sorumludurlar. 1.03. Wargaming.net her bir olayı ayrı ayrı değerlendirme hakkını saklı tutar. Gerçekleştirilmiş eylemler, her bir kategoride listelenenlerden çok daha hafif veya çok daha ağır olabilir. 1.04. Wargaming.net herhangi bir gerekçe ile veya gerekçe olmaksızın oyun sahibine bildirimde bulunarak veya bulunmayarak herhangi bir zamanda hesapları askıya alabilir, feshedebilir, değiştirebilir veya silebilir. İşbu SKLS koşullarının ihlal edilmesi de dâhil olmak ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla, herhangi bir kötüye kullanım sebebi ile Wargaming.net tarafından feshedilen hesaplar hiçbir şekilde tekrar aktif hale getirilmeyecektir. Açıklama getirmek amacıyla ve bunlarla sınırlı olmamak kaydı ile hesapların çoğunluğunun askıya alınması, feshedilmesi ve/veya silinmesi bu kuralların, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinin (SKLS) veya diğer Wargaming.net politikalarının ihlal edilmesi neticesinde gerçekleşir. Oyuncular kendilerine kayıtlı herhangi bir hesabı, internet sitesindeki talimatları izleyerek istedikleri zaman iptal edebilirler. Wargaming.net, istediği zaman herhangi bir hizmeti sunmayı ve/veya destek vermeyi durdurabilir. 1.05. Oyuna katılmaya karar veren oyuncular bunları ve diğer tüm ilgili kuralları kabul edip onaylarlar ve şartlar ne olursa olsun bunlara uyacaklarını kabul ederler. Ayrıca oyuncular, bu Kuralların kendi Wargaming.net hesaplarını veya kullanıcı Kimliklerini kullanmalarına izin verilen herkes için geçerli olduğunu kabul ederler. Hesap sahibi, hesabını başka bir kullanıcının kullanmasına izin vermesi halinde, bu kişi, sıralanan kuralları herhangi bir zamanda ihlal ettiği takdirde, bu durumun neticesinde ortaya çıkacak tüm sonuçlardan (söz konusu hesabın feshi de dahil olmak üzere) hesap sahibi sorumludur. Hesap sahibi, herhangi bir para birimi üzerinden veya herhangi bir ödeme şeklinde para iadesi alma hakkına sahip olmayacaktır. 1.06. Yönetim, klanlar arası ilişkiler konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Klan liderlerinin, vekillerinin ve subaylarının klan üyelerini dikkatle seçmesi tamamen kendi takdirlerine bırakılmıştır (özellikle klan üyelerini klan hazinesi gibi önemli görevlere atarken). Klan lideri, bir klan üyesini ilgili göreve atayarak bu üyeye güvendiğini onaylamaktadır. Erler ise ilgili klana girerek klan kural ve yönetmeliklerini kabul ettiklerini doğrulamaktadır. Klan içerisinde herhangi bir ihtilaf olduğu takdirde, hazine kayıt defterleri ve benzeri bilgilerin talep edilmesi halinde verilmeyeceğini dikkate alınız. 2. Tüm oyun sohbetleri ve kanalları için yasaklar, kısıtlamalar ve kullanım koşulları Oyunu veya herhangi bir Wargaming.net oyununa ilişkin sohbet veya kanalını kullanırken aşağıdakilerden herhangi birini yapmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız. 2.01. Aşırı küfürlü ve uygunsuz lisan kullanımı hoş görülmemektedir. Sansür filtresinin açıldığından emin olmanız tavsiye edilmektedir. Sansür filtresinin kullanılması, mevcut oyun ve sohbet kurallarının çiğnenmesini mazur göstermeyecektir ve aşırı küfür kullanımı için yine de yaptırım uygulanacaktır. 2.02. Sansür filtresini atlayacak şekilde mesaj yazmak yasaktır. 2.03. Hiçbir düzeyde aşağılama, kişisel saldırı, suistimal veya tacize müsaade edilmemektedir. 2.04. Irk, milliyet, din, kültür, cinsiyet veya cinsel tercihlere yönelik aşağılayıcı yorumların yapılması yasaktır. 2.05. Her düzeyde ayrımcılık propagandasının yanı sıra ırk veya milliyet üstünlüğünün ima edilmesi yasaktır. 2.06. Oyunda ve savaş sohbetlerinde spam veya anlamsız mesajların gönderilmesi yasaktır. Buna savaş sonuçlarının haddinden fazla iletilmesi ve ölçüsüz şekilde büyük harf kullanarak yazmak da dâhildir. 2.07. Oyunda ve savaş sohbetlerinde herhangi bir biçimde dilenmek veya talepte bulunmak yasaktır. Dilenmek veya talepte bulunmak, kullanıcıların sanal cüzdana gerçek para aktarmalarını istemek, ilave kredi talep etmek ve oyun altını transfer edilmesine dair talepleri de kapsamaktadır ama bunlarla sınırlı değildir. 2.08. Satış, takas veya hesapların bir kullanıcıdan diğer bir kullanıcıya devredilmesine dair diğer opsiyonlar için herhangi bir şekilde reklam yapılması işbu SKLS'yi ihlal edecektir ve bunlar tüm oyun sohbetleri ile kanallarında yasaktır. 2.09. Kullanıcıların kişisel bilgilerinin kendi rızaları olmaksızın dağıtılması yasaktır. 2.10. Tüm oyun sohbetleri ve kanallarında kullanıcıların suçlanması veya kullanıcılar ile ilgili sahte bilgilerin iletilmesi yasaktır. 2.11. Kullanıcılardan, kendi hesaplarının kullanımı için gereken bilgiler de dâhil olmak üzere şantaj yoluyla bilgi alınmaya çalışılması yasaktır. 2.12. Uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasal olmayan faaliyetlere ilişkin görüşmeler veya bağlantılar yasaktır. Bu görüşme veya bağlantılar, kaba, ırkçı, taciz edici, yasa dışı veya SKLS tarafından yasaklanmış herhangi bir içeriğe sahip görüşmeleri ve bu içeriğe sahip internet sitelerine veya bunların reklamını veya içeriğini kapsayan kaynaklara yapılan bağlantıları kapsar, ancak bunlarla da sınırlı değildir. 2.13. Yayınlanmamış içerikler, hileler, bilgisayar korsanlığı, truva atı virüsleri veya kötü amaçlı programlar konusunda görüşülmesi veya bunlara bağlantı yapılması yasaktır. Dolandırıcılık veya bilgisayar saldırılarının mevcut olduğundan şüpheleniyorsanız veya bu konularda başka sorunlarınız veya endişeleriniz mevcutsa, gerekli bilgileri teknik desteğe iletiniz. 2.14. Altın, kredi, promosyon kodları, seviye atlama hizmetleri veya oyun hesaplarının satışına ilişkin görüşmeler, reklamlar veya internet sitesi bağlantıları yasaktır. 2.15. Müttefik oyuncu araçlarının imha edilmesi ve/veya düşmanlara müttefiklerin yerinin açıklanmasına dair tehditler, bu tehditlerin gerçekleşmiş olup olmamasına bakılmaksızın yasaktır. 2.16. Bireysel kullanıcılara, moderatörlere veya proje yöneticilerine gerçek hayatta ölüm ve diğer türlü şiddet tehditleri yöneltilmesi yasaktır. 2.17. Genel sohbette ve savaş sohbetlerinde her türlü reklam mesajı yasaktır. Takım oluşturma ve tank bölüğüne üye alma gibi World of Tanks ile ilgili reklamların haricinde, aşağıdaki kısıtlamalara tabi olmak kaydıyla klanlara üye alımına izin verilmektedir. Standart bir sohbet penceresinde üç (3) satırdan fazla içerik bulunamaz ve bunlar garaj sohbetlerinde her 15 dakikada bir kereden veya savaşta oyun başına bir kereden fazla gönderilemez. 2.18. Diğer oyunlardan bahsedilmesine ve bunlarla ilgili konuşulmasına izin verilmektedir, ancak bunlar konuşmanın içeriği başka bir oyun projesinin doğrudan tanıtımına dönüşmesi halinde sonlandırılmalıdır. 2.19. Sosyal, dini, siyasi, yasa dışı veya suç teşkil edebilecek diğer tartışmalı konuların görüşülmesi yasaktır. Bu konulara, dini ve siyasi kişiliklerin olumsuz tasvirleri de dâhildir ancak sadece bunlarla sınırlı değildir. 2.20. Tüm oyun sohbetlerinde ve kanallarında Moderatörler veya Yönetim tarafından verilen kararların veya uygulanan yaptırımların tartışılması yasaktır. 2.21. Diğer oyuncuları, SKLS'yi ve SKLS'ye yapılan tüm ekleri ihlal etmek üzere herhangi bir şekilde kışkırtmak kesinlikle yasaktır. 2.22. Yürürlükteki kanunları veya yönetmelikleri ihlal eden her türlü beyan veya diğer eylemler kesinlikle yasaklanmıştır ve kararlılıkla bastırılacaktır. 2.23. Yürürlükteki kanun veya yönetmelikleri ihlal eden organizasyonlar ile bağlantılı takma adlar, gruplar veya organize oyuncu topluluklarının yaratılmasına teşebbüs edilmesi yasaktır. Bu teşebbüslere, Nazi sembolleri, kısaltmaları ve tanınmış liderlerine doğrudan veya dolaylı yoldan atıfta bulunulması da dâhildir ancak sadece bunlarla sınırlı değildir. 2.24. Telif hakkı kapsamına giren, ticari markalı, patentli, erişim kısıtlamasına tabi olan veya gizli materyal veya bilgilerin kullanılması ve gizlilik veya yayın hakları da dâhil olmak üzere herhangi bir tarafın haklarının ihlal edilmesi yasaktır. 3. Adlar (Oyuncular, Ekipler ve Klanlar), Avatarlar, Resimler/Videolar, İmzalar ve Klan logoları Bazı Oyunlarda klanların mevcut olmadığını lütfen unutmayınız. Bazı adların, avatarların, resimlerin/videoların, imza ve klan logolarının, aşırı saldırgan, rahatsız edici veya uygunsuz olmaları nedeniyle forumlarda ve Oyun içerisinde yeri yoktur. Aşağıda özet olarak verilen liste, Oyun ortamında kabul edilemeyecek olan adlar, resimler, imzalar, avatarlar ve klan logoları hakkında bir fikir vermektedir: Adlar, Avatarlar, Resimler/Videolar, İmzalar ve Klan logoları... 3.01 kısaltmalar da dahil olmak üzere küfür içerikli olanlar. 3.02 aşağılama, kişisel saldırı, suistimal veya taciz içerikli olanlar. 3.03 basılması mümkün olmayan kelimeleri veya kısaltmaları içerenler veya çirkin ve/veya okunaksız olanlar. 3.04 kısmen veya tamamen telif hakkı kapsamına giren veya tescilli ticari marka unsurlarını içerenler. 3.05 belirli bir ulus, etnik, dini veya ırk grubuna karşı suç teşkil edebilecek (herhangi bir biçimde) ırkçı veya milliyetçi söylem taşıyanlar. 3.06 her düzeyde ayrımcılık propagandasının yanı sıra ırk veya milliyet üstünlüğünü ima eden içeriğe sahip olanlar. 3.07 ırk, milliyet, din, kültür, zihinsel durum, cinsiyet veya cinsel tercihlere yönelik aşağılayıcı yorumları içerenler. 3.08 cinsellik, sübyancılık, cinsel istismar ile ilişkili olan veya insan vücudu ya da vücut işlevleri ile bağlantılı suç unsuru teşkil edenler. 3.09 çıplaklık, cinsel içerikli materyaller veya başka bir şekilde uygunsuz kabul edilen içeriğe sahip olanlar. 3.10 aşırı kanlı, şiddet veya müstehcenlik/edebe aykırı unsurlar içerenler. 3.11 bağımlılık yapıcı veya yasal olmayan maddelere, bunların kullanımına veya diğer yasa dışı faaliyetlere ilişkin atıfta bulunanlar. 3.12 şiddetli olumsuz tepkileri/bağlantıları tetikleyebilecek veya milli/etnik/dini kin duygusunu teşvik edebilecek unsurlar gibi yürürlükteki kanun ve yönetmelikleri ihlal eden veya etmiş bulunan organizasyonlar ile herhangi bir şekilde bağlantılı olan işaretleri, sembolleri, amblemleri veya kişilikleri içerenler. (örneğin Nazi sembollerinin, kısaltmalarının ve işaretlerinin farklı çeşitlerini [88, 14, 420, SS] veya benzeri stilleri [55 gibi] kullananlar ve Nazi Liderlerinin kimlikleri, adları ve soyadlarını içerenler.) 3.13 toplumdaki başlıca mevcut dinlere, örneğin Tanrı, İsa, Allah vb. gibi adları kullanarak suç unsuru teşkil edecek biçimde atıfta bulunanlar. 3.14 uluslararası mahkemelerde insanlığa karşı işlenmiş suçlardan yargılananlar başta olmak üzere, halihazırda mevcut terör örgütlerinin üyesi olanların yanı sıra, insanların büyük çoğunluğunda acı veya tiksinme duygusunu tetikleyen olumsuz tarihi veya siyasi kişiler ile bağlantılı olanlar. 3.15 proje ekibini veya yönetimi olumsuz olarak betimleyenler. 3.16 Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini veya yerel kanunları herhangi bir biçimde açıkça veya gizli olarak ihlal edenler (Bu, aynı zamanda yukarıdakileri içeren internet sitelerine yapılan bağlantıları da içermektedir). Forumlarda veya oyunlarda bulunan adlar (oyuncular veya klanlar), avatarlar, imzalar, resimler/videolar, klan logoları bu kuralları ihlal ettiği takdirde, suçlu bulunan hesap değiştirilebilir ve/veya bu hesaplar yaptırıma tabi tutulabilir veya askıya alınabilir. Ayrıca yönetim, forumlarda veya oyun ortamı içinde uygunsuz olduğunu düşündüğü tüm adları (oyuncu, takımlar veya klanlar) ve avatarları, resimleri ya da klan resimlerini silme, güncelleme veya bunlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 4. Oyunda uygunsuz davranış/Adil oyun prensipleri Oyunda aşağıdaki hareketler yasaklanmıştır: 4.01. Aynı ekipteki oyunculara ait araçlara kasten zarar verilmesi (ekip hasarı). 4.02. Aynı ekipteki oyunculara ait araçların kasten imha edilmesi (ekipdaşını öldürme). 4.03. Aynı ekipteki oyunculara ait araçların kasten engellenmesi (önden veya arkadan). 4.04. Aynı ekipteki oyunculara ait araçların önünün kasten kapatılması (kullanıcının aracı bir taraftan sabit ve tahrip edilemez bir engele dayandığı sırada diğer taraftan engelleyerek serbest hareket etmesinin önlenmesi). 4.05. Karşı ekipteki katılımcılara savaş esnasında kasıtlı olarak bilgi verilmesi veya sesli sohbet gerçekleştirerek aynı ekipteki oyunculara ait araçların yerlerinin bildirilmesi. 4.06. Müttefik tank, uçak ve gemilerine zarar vermek amacıyla fizik sisteminin kasten kötüye kullanılması veya benzer eylemlerin gerçekleştirilmesi. Bu eylemlere, bir müttefik tankının ateş hattına itilmesi, müttefik tanklarının uçurumdan, köprüden aşağıya atılması veya suya atılması gibi eylemler de dâhildir ancak sadece bunlarla sınırlı değildir. 4.07. Kredi toplamak ve deneyim kazanmak amacıyla oyuncunun savaşa katılmasıyla veya pasif katılım göstermesiyle botların, tıklayıcıların, makroların, klavye ve fare kaydedicilerin veya benzer yöntemlerin kullanımı (aşırı ve tekrarlanan pasif oyun oynama eylemleri). 4.08. Başkalarının oyun deneyimini aksattığı düşünülen her türlü davranış için kural 1.04 uyarınca Wargaming personeli tarafından yaptırım uygulanabilir. Bu tür davranışlar, bunlarla sınırlı olmamak üzere kötü amaçlı ve/veya kasıtlı oyun içi taciz, oyun içi mekaniklerin kasten kötüye kullanılması ya da oyun tasarımına kasten aykırı olan veya oyun tasarımını kasten suistimal eden tüm eylemleri kapsamaktadır. Pozitif ve eğlenceli oyun ortamını korumak için her zaman oyun kısıtlamaları uygulanacak ve bu uygulama, özenle yapılan araştırmalar ve şirket içi görüşmeler sonrasında gerçekleştirilecektir. 5. Kuralların Yaptırımı "Ekibe Zarar verme/Ekipdaşları Öldürme Karşıtı Otomatik Raporlama Sistemi", büyük ölçüde kendi ekibinin araçlarına zarar veren oyuncuları (ekibe zarar verme) veya kendi ekip arkadaşlarının araçlarını kasten tahrip eden (ekipdaşını öldürme) oyuncuları aramak üzere oyun kayıtlarını aktif olarak tarayan bir sistemdir. "Ekibe Zarar verme/Ekipdaşları Öldürme Karşıtı Otomatik Raporlama Sistemi"nin World of Tanks Blitz gibi belirli Oyunlarda bulunmadığını lütfen unutmayınız. Bu, kendi ekibinin araçlarına zarar vermek veya kendi ekip arkadaşlarının araçlarını tahrip etmek genel olarak imkansız olduğundan dolayıdır. 5.01. Otomatik sistem, genellikle birkaç günlük belirli bir süre boyunca muharebe kayıtlarına dayalı olarak arkadaşına ateş eden ve ekipdaşını öldürme olaylarına karışan oyuncuları bulmaktadır. Hesaplamalar hayli karmaşıktır ve dikkate alınan ana faktör, müttefiklere verilen hasarın toplam hasara oranıdır. 5.02. Belirli bir kullanıcının yukarıda belirtilen oranının sabit bir eşik değerini aşması durumunda sistem bu kullanıcıyı, temel hedefinin müttefik araçlara zarar vermek olması nedeniyle ihlal eden kullanıcı olarak tanımlar. 5.03. Söz konusu kullanıcının hasar oranının, ekipdaşlarının kasten veya kazara öldürülmesi arasında ayrım yapabilmek amacıyla belirlenen doğrulama katsayısını aşması halinde, söz konusu kullanıcı, suçlu olarak tanımlanır ve askıya alma listesine dâhil edilir. 5.04. Müttefiklere verilen hasar/toplam hasar oranı hesaplanırken yalnızca ekipdaşların öldürüldüğü/zarar gördüğü olaylar dikkate alınır. 5.05. Ekipdaşını Öldürme Karşıtı Otomatik Raporlama Sistemi'nin getirilmesiyle bağlantılı olarak suçlulara karşı alınabileceği belirlenmiş tek tip önlemler aşağıda listelenmiştir: Kullanıcının ekipdaşını öldüren ve ekibe zarar veren kullanıcı olarak ilk kez tespit edilmesi, oyun hesabının 1 saatliğine askıya alınmasına yol açacaktır.Kullanıcının ekipdaşını öldüren ve ekibe zarar veren kullanıcı olarak ikinci kez tespit edilmesi (suç tekrarı), oyun hesabının 1 günlüğüne askıya alınmasına yol açacaktır.Kullanıcının ekipdaşını öldüren ve ekibe zarar veren kullanıcı olarak birçok kez tespit edilmesi (sistemli suç tekrarı), askıya alma işlemlerinin oyun hesabının KALICI olarak askıya alınmasına yol açacak şekilde artmasına sebep olacaktır. "Bot Karşıtı Otomatik Raporlama Sistemi" kredi toplamak ve deneyim kazanmak amacıyla oyuncu savaşa katılmadan veya pasif katılımcı olarak katılması suretiyle, botları, tıklayıcıları, makroları, klavye ve fare kaydedicilerini veya benzeri yöntemleri kullanan oyuncuları aramak üzere oyun kayıtlarını aktif olarak tarayan bir sistemdir. 5.06. Kullanıcının kayıtlarında otomatikleştirilmiş senaryoları (bot yazılımları) bir kez veya kısa süreliğine kullandığına dair belirtilerin tespit edilmesi halinde, kullanıcının hesabı yönetim tarafından detaylı incelemeye alınır. Hesabın sahibi, kayıtlı olan e-posta hesabına gönderilen özel bildirimler ile bilgilendirilebilir. 5.07. Kullanıcının kayıtlarında otomatikleştirilmiş senaryoların veya bot yazılımlarının yoğun olarak veya açıkça kullanıldığına dair belirtilerin tespit edilmesi halinde, kullanıcının hesabı askıya alınır ve askıya alma durumu, gelecekte yönetimin (premium tanklar, premium sarf malzemeleri, premium mermiler ve altın hariç) araçlar, başarılar, kaynaklar (krediler) ve araştırmaları tamamen geri almasından sonra kaldırılabilir. 5.08. "Bot Karşıtı Otomatik Raporlama Sistemi", Teknik Destek hizmetlerinin yerine geçecek bir araç olarak tasarlanmamıştır, bu sistem, Teknik Desteğin işini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Böylelikle en zorlu olaylar, Teknik Destek hizmetleri tarafından tek tek çözümlenebilecektir. 6. Oyun içi ihlallerin rapor edilmesi Belirli Oyunlarda Ekipdaşını Öldürme Karşıtı Otomatik Raporlama Sistemini kullanmanız mümkün olacaktır. Bu durumda, ihlallerin izlenmesine dair otomatik bir sistem (ekibe zarar verme, ekipdaşını öldürme) devreye girecek ve yönetim aşağıdaki bilgilere dikkatinizi çekecektir - bu sistem devreye girdiğinde kullanıcıların yukarıda belirtilen ihlallere dair şikayetleri dikkate alınmayacaktır. Bundan böyle ekibe zarar verme ve ekipdaşını öldürme ile ilgili tüm cezalar destek hizmetleri çalışanlarının müdahalesi olmaksızın otomatik olarak kesilecektir. Sistem özelleştirilmiş, birçok kez test edilmiştir ve şu anda doğru biçimde çalışmaktadır. Farklı ihlallerin beraberinde getirdiği tüm olası durumların (suçu hafifletici ve ağırlaştırıcı olanlar da dahil olmak üzere) göz önüne alındığına da dikkatinizi çekmek isteriz. Sistem tarafından verilen oyundan atılma cezasının iptal edilmesi veya ceza süresinin kısaltılmasına dair talepler dikkate alınmayacaktır. Aşağıdaki sayfada, ekipdaşını öldüren ve bot kullanan kullanıcıların izlenmesine dair otomatik sistem ile ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz: Ekipdaşını Öldürme Karşıtı Otomatik Raporlama Sistemi 7. Resmi Dil 7.01. Genel sohbet: Oyun İçi Genel Sohbet'in (ve dile özel olmayan tüm diğer sohbetlerin) resmi dili İngilizcedir. Kendi anadillerinde iletişim kurmak isteyen oyuncular, kendi dillerinde oluşturulan kanallarda kendi dillerini konuşmaya teşvik edilmektedir. 7.02. Oyun İçi Savaş Sohbeti: Tercih edilen dil İngilizcedir, ancak İngilizce dışındaki dillere de izin verilmektedir. Anadili sizin dilinizle aynı olmayan oyunculara karşı lütfen sabırlı olunuz. Belirli oyun kanallarının bazı oyunlarda kullanılamadığını lütfen unutmayın. 8. Önemli/Çeşitli konular 8.01. Yukarıda ayrıntıları verilen alanlar dâhil olmak üzere işbu Kuralların veya SKLS'nin herhangi bir bölümüyle ilgili tekrarlanan ihlaller, çoğunlukla oyundan ve/veya forumlardan kalıcı olarak uzaklaştırılmaya sebep olacaktır. 8.02. Bu kural, kullanılan dilden bağımsızdır. Bu kuralın kapsamına giren diller, ister İngilizce ister başka bir dil olsun, uygun kullanılmadığı takdirde listelenen sonuçlara tabi olacaktır. 8.03. Oyuncular tüm geri bildirim veya şikayetlerini aşağıdaki adrese bildirebilirler: Teknik Destek hizmeti (oyun askıya alma itiraz başvuruları), web sitesi: https://eu.wargaming.net/support/.   
  • vuque

   Forum - Sıkça Sorulan Sorular   06/26/2017

   SSS Sıkça Sorulan Sorular Bu örnekler ve anahatlar forum kurallarını desteklemek ve forumları daha rahat kullanabilmenizi sağlamak ve forumlardan daha fazla keyif alabilmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.   1. Forumda birden fazla hesabım olabilir mi?   2. Gönderi yapmadan önce neleri bilmeliyim?   3. Yeni konuyu nerede açmalıyım?   4. Yeni bir konu oluştururken neleri hatırlamalıyım?   5. Konumu yukarı taşıyabilir miyim?     6. Kimse konuma cevap yazmıyor. Ne yapmalıyım?     7. Kendi gönderimi silebilir miyim?     8. Konumun kapatılmasını istiyorum. Ne yapmalıyım?     9. Konumu/mesajımı bulamıyorum. Kayboldu! Nereye gitti?     10. Birisinin gönderisini nasıl alıntılayabilirim?     11. Diğer kullanıcıları eleştirebilir miyim?     12. Forum kurallarını ihlal eden bir gönderi gördüğümde ne yapmalıyım?     13. Oyun içi kural ihlalini nasıl rapor edebilirim?     14. Takım hasarı veren bir oyuncuyu nasıl raporlayabilirim?     15. Forum içerisindeki bir kural ihlalini nasıl rapor edebilirim?     16. Özel mesajları ve kullanıcı profillerini raporlayabilir miyim?     17. Bir Moderatörü/başka bir kullanıcıyı özel mesaja nasıl eklerim?     18. Yaptığım raporların kontrol edildiğini ve çözüldüğünü nasıl bilebilirim?     19. Bir kullanıcının cezalandırıldığına(banlandığına) dair bir kanıt görmedim! Neden?     20. Uyarı aldım, nereden kontrol edebilirim?     21. Uyarı aldım. Neden geçici olarak gönderi yapmam yasaklandı?     22. Moderatör kararına katılmıyorsam ne yapmalıyım?     23. Topluluk Ekibi ve Moderasyon Ekibi arasındaki fark nedir?     24. Neden forumlarda gönderi oluşturamıyorum?   Spoiler   25. Herkesin konuştuğu meşhur "Topluluk Ekibi" kim?     Topluluk Ekibi, geri bildirimlerinizi toplayan ve oyun geliştiricilerinize fikirlerinizi sunan, bu sırada sizlere oyunla ilgili bilgileri ileten, online ve offline olmak üzere videolar, yayınlar, yarışmalar/dağıtımlar ve etkinlikler düzenlenmesine katılan kişilerdir. Topluluk Ekibinden ayrıca Moderasyon Ekibi vardır, görevleri gerekli olduğunda kuralları uygulamaktır. Ayrıca moderasyon ile ilgili bir sorunuz ve probleminiz olduğunda size yardım etmeye hazırdırlar. Türkiye Topluluk Ekibini Tanıyalım:     Spoiler     Spoiler    
  • vuque

   Topluluk Katılımcıları   06/26/2017

   Topluluk neyi?   Topluluk Katılımcıları oyunu seven ve bu tutkularını topluluğun diğer oyuncularıyla paylaşan oyunculardır. Rehber hazırlamak, video ve yayınlar yapmak, turnuvalar ve yarışmalar düzenlemek gibi topluluğa direkt olarak etki eden aktiviteleri düzenli olarak yapmakta ve oyunla ilgili deneyimlerini diğer oyuncularla paylaşarak Topluluğun gelişmesine katkıda bulunmaktadırlar,      

Diğer

Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.

24 topics in this forum

  • 7 replies
  • 594 views
  • 0 replies
  • 133 views
  • 10 replies
  • 487 views
  • 41 replies
  • 1,260 views
  • 5 replies
  • 506 views
 1. Arkadaş daveti ödülleri gelmedi.

  • 24 replies
  • 2,204 views
 2. Account Sorunu

  • 3 replies
  • 207 views
  • 2 replies
  • 348 views
 3. Klan Hatası

  • 2 replies
  • 210 views
  • 4 replies
  • 405 views
 4. Yavuz Zırhlısı

  • 10 replies
  • 1,628 views
  • 1 reply
  • 333 views
  • 12 replies
  • 884 views
  • 7 replies
  • 759 views
  • 1 reply
  • 437 views
 5. teknik problem

  • 2 replies
  • 423 views
 6. .

  • 0 replies
  • 388 views
  • 0 replies
  • 280 views
 7. HATAAA

  • 3 replies
  • 410 views
  • 1 reply
  • 395 views
 8. Sis filosu gemileri

  • 5 replies
  • 487 views
 9. Ekran Hatası HUD

  • 1 reply
  • 442 views
 10. Ufak bir rica.

  • 1 reply
  • 499 views
  • 18 replies
  • 2,101 views
Sign in to follow this  
×