Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Fajnie, że film obejrzałeś, szkoda, że po łepkach. -mają być dwa zasoby, roboczo nazwane węglem i stalą. Obydwa mają służyć do odblokowywania dodatkowej zawartości, między innymi okrętu Stalingrad, czy Flinta z bitew rankingowych. Stal ma być zdobywana za aktywność na X poziomach, jak również za bitwy rankingowe oraz klanowe, węgiel za pomniejsze aktywności, -Okręt transportowy ma mieć możliwość ulepszania za węgiel lub stal. W planach jest możliwość odblokowania między innymi dodatkowego kontenera dziennego, czy kontenera za free expa, lub kontenera z nowymi zasobami, -Developerzy zdają sobie sprawę z problemem penetracji pocisków AP przeciwko ddkom i testują kilka rozwiązań, -Devom nie podoba się gra CV i próbują zmienić gameplay na bardziej zręcznościowy niż RTSowy Wszystko macie opisane poniżej:
 3. Baltimore to Des Moines, what a blast

  This is very comprehensive, thanks! Regarding Grozevoi, do you take the full concealment build or rudder-shift+AFT? I took the later combination on Udaloi, which is not bad but does loose more often when contesting caps. As grovevoi has better base concealment, I am tempted to play it as a conventional DD (so full-concealment build), but just couldn't make up my mind
 4. Waterline discussion

  You think it's good when a ship can oneshot its counter class? Not saying it's a bug, but bad balance.
 5. The CV Captains Cabin

  Yes, just like the enemy team has to play with each other to defend themselves against YOU. That's part of what makes CVs balanced. AA ships exist to ruin your fun. It's the nature of any PvP game. Personal enjoyment takes a far backseat and is largely irrelevant when it comes to balance.
 6. Waterline discussion

  This new series is a great imitative. Thumps up. Sounds like the CV rework is going to be interesting game changer
 7. Prinz Eugen - Tier 8 Premium

  Wg mnie łatwiej mu z bliska łupnąć cytadele w dziób niż jak stoi bokiem. Fakt wchodzą duże obrażenia ale bez cytadel. Mój Yamato potwierdzi.
 8. New Player - UK

  pm sent mate.
 9. Im groben kann man sagen e Eine 406 braucht den Platz für 4 203. Zumindest vom Durchmesser her. Bei ser Länge dü3fte es auch nochmal etwa nen 1/3 Oder 1/2 Der der 406er sein. Somit wäre durchaus ein guter Vorrat da. In der Realität wäre so ein Schiff für schnellen Ari Beschuss einer küstenregion zu gebrauchen sofern keine schweren Bunker da sind. Auch im Kampf gegen andere Schiffe wäre es ein übler Zeitgenosse selbst für andere BBs weil einfach das viele Blei in der Luft dem BB auch schadet. Siehe dazu bei der Spee keine Schweren Treffer aber das ein oder andere System war hin. Was die kampffähigkeit einschränkte. Auch die Eugen hat auf der PoW für den ein oder anderen bössen Treffer verursacht. Fürs Game gieße dies das mein eine Desmo mit dem Kleid einer Iowa ausführt. Das wird sicher für die ein oder andere bösse Überraschung sorgen. Gegen Träger würde ich Def AA weglassen dafür Radar der Missi erwägen bei gleicher Tarnung. Ein ähnliches Prinzip haben wir ja schon beim deutschen leichten Kreuzer der Hipper Klasse durchgekaut allerdings von CL auf CA Basis. Wer mit der Hipper gut deren Panzerung ausnutzen kann und an Stelle der 203. Dann die Türme der Nürnberg hätte. Da gieße es auch bösses Aua.
 10. Frusttherapie

  Ich weiß nicht die wievielte Runde es mittlerweile war.... da spielt man mal ein paar Patches nicht und schon hat sich mindestens 50% der Spieler an WoT erinnert und campt nur noch in einer Ecke... Ich war übrigens einer von 3 Spielern die versucht haben zu cappen... als Mssouri zusammen mit 2 DDs... während alle brav weiter am campen waren und sich ja nicht aus dem oberen Rechten eck getraut haben. Welcher Patch hat denn nu alle dazu gebracht nur noch zu campen? sonst Gabs wenigstens spannende Gefechte...
 11. Finde 925€ für Black ist o.k.! In meinen Fall : 200 Gefechte auf Rang 3 240 Gefechte oder so von 3 auf 1 (schon anstrengend)! Vielleicht gibt's Angebote von Rang 3 auf 1? Denke so Profi braucht maximal 120 Gefechte. So kann man sein Hobby finanzieren. Ist bestimmt Kinderarbeit in Pakistan oder so? mfg
 12. Baltimore to Des Moines, what a blast

  I too find baltimore to be almost as good as the des moines....so good in fact, I managed to get in the top 10 with it....I can't understand how people can hate it so much compared to DM when the only true difference is their reload. But I guess everybody has their preferences. But if you're talking about massive improvements from tier 9 to 10: Izumo->Yamato Ibuki->Zao Friedrich->Kurfurst
 13. jakikolwiek MM oparty o regulacje przez skill gracza (historyczny? aktualny? roczny? Przecież np moj historyczny exp czy skill na okrętach na których grałem ostatni raz 2.5 roku temu ma sie tak do moich umiejętności jak pięść do nosa... ) uważam za bez sensu pomysł który zrujnowałby grę, całe szczęście że moje podejście podzielają Autorzy. I tyle w temacie. Ta promilowa w świecie gry ilość fioletów roztrząsająca to w swoim gronie na szczęście ma wpływ na losy engine gry takie jakie ma - czyli prawie żaden. Jedyny sposób na przekonanie mnie do tego byłyby przykłady z realnego świata, produktów rozrywkowych w których wprowadzono taką zmianę (całkowicie losowego doboru zastąpionego regulowanym) i ona nie załamała produktu. Ja takiego przykładu nie znam, więc pozostaje Brzytwa Ockhama w podejściu do przyszłości gry. Coś co działa nie należy psuć. Ty też nie masz takiego przykładu, więc robisz z siebie faktycznie trochę płaskoziemca tej gry. Nie ma przykładów, ale i tak wiecie ze byłoby lepiej. Bo tak (i tu tupnięcie nogą i wrzucanie kolejnych osób o innym zdaniu do ignorów)
 14. Waterline discussion

  Where should be the problem in this specific example? The enemy Z-46 is lengthwise and thus (thanks to great dispersion) all hits with AP can detonate inside of the ship and deal the normal 33% penetration damage. Please look for a more suitable example, because that isn't one.
 15. Wybitnie niesprawiedliwy MM - studium przypadku.

  Skoro zostałem wywołany do tablicy w jednej kwestii, to od siebie dodam jeszcze kilka spraw. Jestem ciekaw, jak się na to zapatrują mądrzejsi forumowicze: - byłem i jestem zwolennikiem tzw. przełącznika. Kto chce, ustawia sobie w panelu konfiguracyjnym MM+1, ktoś inny MM+2, a jeśli ktoś ma ochotę na hardkorową grę, to nawet MM+3. Wedle życzenia szanownego klienta. Wtedy zwolennicy wyzwań mieliby różnorodność o którą proszą, a pomidory nie zderzałyby się zbyt często z betonową ścianą. Hmm, oczekiwanie na grę przedłużyłoby się trochę? Zgoda, ale ile razy czekamy na grę dwie, trzy sekundy, a ile razy dłużej. Na moje ulubione scenariusze czekam często minutę do trzech, i absolutnie nie narzekam. Kwestia wyboru. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? - podział na ligi byłby nudny. Hmm, może tak, ale czy na pewno na 100 % ?? W takie piłkarskiej lidze hiszpańskiej też już praktycznie nie ma o co grać, nudne są mecze gdy wiadomo na 99 % kto będzie mistrzem i kto zagra w Champions League. Mimo to na mecze nadal przychodzą tysiące kibiców (chyba nie po to, by się nudzić)? Wracając do WoWsa awans i spadek byłby nudny ZAMIAST obecnych, nierównych losowań? Sam kiedyś przez wiele miesięcy na darmo biłem głową w mur, gdy szkopy w swoich wymuskanych pancerniczkach 2 tiery wyżej mieli ubaw topiąc mnie na dwie salwy. Nic się wtedy nie nauczyłem, było mi tylko przykro, aż w końcu rzuciłem grę na pół roku. Przepraszam, nie chcę obrazić żadnego fioleta, ale wagon pomidorów w przeciwnym zespole pozwala na zrobienie krakena, a nawet dwóch (widziałem kiedyś filmik z 10 killami). Tylko czy to na pewno będzie ciekawa gra? - niektóre tiery niejako z mechaniki mają gorsze losowania. Tak jest na T4, bo "czwórka" jest chroniona, tak jest na T8, które częściej losuje "w górę". Dobrze, że obecnie firma stara się poprawić trochę matchmakera. Ale żaden MM nie poradzi, gdy gracze mają przeciwstawne gusta: jeden lubi wyzwania, góra, dół i karuzela, drugi natomiast nienawidzi serii wipe-outów (ktoś ostatnio zamieścił screen z bitwą 12:0, ale nie mogę go teraz znaleźć) i chciałby, aby to zmieniono. Stąd na początku wspomniałem o propozycje tzw. przełącznika. Ciekawi mnie, co o tym sądzą najlepsi gracze, jak np. @lobuzjeden czy @Dark_Havoc Z góry dzięki, jeśli zechcecie podkształcić pomidora :-))
 16. Wybitnie niesprawiedliwy MM - studium przypadku.

  Cieszę się Scary, że merytorycznie skomentowałeś mój post o propozycji bardziej wyrównanego MM, Twój feedback dał mi wiele do myślenia. Cóż, patrząc na zacytowany post i post Manco zgadzam się z Wami Panowie, że faktycznie nie warto dyskutować. Wiele osób doszło już do tego wniosku i takie rzeczy omawia w hmm... mniejszym gronie na discordzie KoTSa czy discordach klanowych. Uprawiajcie dalej dyskusję w taki sposób i dziwcie się, że większość osób z topowych klanów unika forum i woli omawiać takie tematy na discordzie.
 17. Wybitnie niesprawiedliwy MM - studium przypadku.

  Przepraszam. Macie całkowitą rację. Samozaoranie. Czuję się zaorany. MM jak mówiłem nie jest idealny. Tego też się trzymam. Ja sprowadzam dyskusję? Wybacz, ale nikogo nie zignorowałem i nie zamierzam. Ja rozumiem, że dla niektórych to co piszę to kompletny bzdury i idiotyzmy. Niech tak będzie. Nie za bardzo za to rozumiem, czemu to co inni piszą JA nie mogę traktować jako bzdury? Tutaj duża część ludzi wypowiada się z poziomu MISTRZA. Nie zamierzam podważać umiejętności gry Hultaja: jest on Bogiem WoWsa. Niestety prowadzenie dyskusji pod tytułem: daje Cię do ignorowanych... no ale to ja jestem be. Ubodło mnie? Raczej smutno mi. Bo ja naprawdę staram się prowadzić kulturalną rozmowę. Nie wiem jakbyś się poczuł w rozmowie, gdy nagle człowiek mówi Ci w twarz - mam Cię gdzieś i nie będę z Tobą rozmawiał, bo na niczym się nie znasz i nie masz o niczym pojęcia. I to dlatego, że mam inne zdanie. A co podstawowego exp - pamiętaj, że do niego wlicza się konto premium. Zatem gracze mają inny bazowy exp z kontem premium i bez. Jeżeli nawet odfiltrować czysty bazowy to liczyć ogólny czy ten na danym okręcie?
 18. Wir suchen immer noch :) keine Angst einfach rauf auf dem TS und Fragen oder Bewerben über die Homepage. Aber hey wir wollen ja wissen wer Ihr seid also direkt Reden Schreiben erforderlich :) schönen Sonntag, viel Spass
 19. Baltimore to Des Moines, what a blast

  Ibuki to Zao for sure, also Friedrich der Grosse to Kurfurst and Tashkent to Khabaravosk.
 20. Szenarios / Unternehmen

  Ich nutze ja auch ab und zu CooP um schnell Aufträge zu machen ohne das Team zu belasten. Sind wir doch mal ehrlich, was da so rumfährt als reine PvE-Spieler....die sind ja teilweise da schon mit den Bots überfordert.
 21. Mogami rudder shift module

  Yeah Mogami with 155, IFHE and Rudder module is the way to go: Even without IFHE I would still argue that the 155 is the way to go. The DPM and firechance is still higher without it and you wreck DD's like no other.
 22. Hi all, So, essentially, this is exactly the same what I experienced... confirmed boy other as well then... Leo "Apollo11"
 23. Flugzeugträger OP?

  was auch im WG gerade ausprobiert.....es scheint so, dass die CVs kein RTS mehr sein soll und man die planes Actionreicher gestalltet. und an der aa soll auch gearbeitet werden. Sie wissen vom zu starken spotten durch planes. Sie wissen vom zu starkem skillgap und sie wissen, dass sie gerade nicht in der meta passen. alles in den ersten minuten von Waterline 1.1 P: They’re still not going to be present for the third season because they do not necessarily feed that particular matter (meta?). And the main reason is actually that we are working on a new iteration of the aircraft carrier gameplay. The basics are going to be that now it’s an action gameplay, not a real time strategy. Players will be able to have direct control over air squads, one at a time. They’ll be able to control where they are putting damage on to the enemy ship. And the AA defense will also have some more opportunities to strike against the particular planes. S_O: So what problems are we trying to solve with this new design then? P: Well, let’s go one by one. We have overspotting. We have… I don’t wanna say it, but it’s a colossal skill gap. Pretty high entry level to actually learn the carrier gameplay. And a lot of players get discouraged… discouraged when they just first see it, because it’s not as action packed, obviously. We’re working on a new iteration, I've seen it myself. I like it. I hope we’ll make it to the production and you, guys, can try them out in the next clan seasons. We will see. S_O: Yeah, guys, sorry we can’t share more details right now, because we’re still working on lots of features for this. But as soon as we’re ready, we’ll show it to you on some public tests and you’ll be able to try it. As for now, I just want to assure you, because you probably are asking now, like, "Ok, they’re changing carriers completely, but I enjoyed previous gameplay. I don’t want to play new carriers. What happens?" Well, when we are sure what actually kind of gameplay goes to production, we will create some… like patterns, some rules for compensation for exchanging your ships. So don’t worry about that, you won’t lose anything. Just be sure to keep calm and let us work on this new prototype for now. here is the full discussion about CV
 24. Waterline discussion

  Yes, it's fine /s https://streamable.com/mq4zf
 25. Tia... bo MI sie cos nie podoba to już nie ma prawa nikomu... Pieprzony pępkoświatyzm... I jeszcze te kompletnie abstrakcyjne czepianie sie statów, które do poczucia estetyki ma sie jak pięść do nosa... Gość miał racje z tą mentalną średnią wieku...
 26. Game had never crashed to desktop before, now in 0.7.3 it has done that twice Could be something, dunno
 1. Load more activity
×