Jump to content

Forum - Sıkça Sorulan Sorular

vuque

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Bu örnekler ve anahatlar forum kurallarını desteklemek ve forumları daha rahat kullanabilmenizi sağlamak ve forumlardan daha fazla keyif alabilmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

 

1. Forumda birden fazla hesabım olabilir mi?

 

 

Evet. Kurallarımız birden fazla hesap kullanılmasını yasaklamamaktadır, ancak kötü niyetle alternatif hesap oluşturulması veya moderasyonun atlatılması geçici veya bazı durumlarda kalıcı ceza (ban) alınmasına sebep olabilir.

 

2. Gönderi yapmadan önce neleri bilmeliyim?

 

 

Topluluğumuza aktif olarak olarak katılmanızı destekliyoruz, fakat giriş yapmadan önce forum kuralları ve bu sıkça sorulan sorulara göz atmalısınız. Unutmayın ki, geri bildiriminiz ne kadar geçerli olursa olsun, mesajlarınız forum kurallarına göre modere edilmektedir. Kuralları ihlal etmek yaptırımlara sebep olabilir, bu sebeple gönderi yapmadan önce forum kurallarını bilmek önemlidir.

 

Faydalı ipuçları:

1) Online güvenliği unutmayın - Kendiniz hakkında kişisel bilgileri forumdan paylaşmayın (telefon numarası, IP adresi, ev adresi, özel resimler, e-posta adresi vs.).

2) Gönderi yapmadan önce arama özelliğini kullanın. Forumda sorulan pek çok soru daha önceden sorulmuş sorulardan oluşmaktadır ve bu soruların daha önceden cevaplanmış olması mümkündür. Böyle bir durum söz konusu ise, yeni bir konu açmak yerine halihazırda açılmış konular üzerinden gönderinizi paylaşın. 

3) Cevap verirken her zaman için yardımcı ve yapıcı olacak şekilde gönderiler yazın. "+1", "Katılıyorum", ":)", vs. gibi gönderilerin konuya herhangi bir katkısı olmamaktadır ve bu tarz gönderiler kaldırılacaktır. Eğer tartışma ilginizi çekmiyorsa, gereksiz gönderi yapmak yerine görmezden gelmeyi tercih edebilirsiniz.

4) Yaptığınız gönderinin konu başlığı ile ilgili olduğundan emin olun.

5) Başkalarına, kendinize davranılmasını istediğiniz gibi davranın. Başka kullanıcıları tahrik edecek veya kötü tepkiye sebep olacak gönderiler yapmayın. Unutmayın ki, diğer kullanıcıların fikirlerine katılmak zorunda değilsiniz ancak başkakullanıcıların farklı fikirlere sahip olma hakkına saygı duymak zorundasınız.

6) Daha etkili bir şekilde iletişimde olabilmek için dil bilgisi kurallarına uyun. Gönderilerinizin grametik olarak doğru veya en azından anlaşılabilir olduğundan emin olun. Yazınız en az başkalarıyla paylaşmak istediğiniz fikirleriniz kadar güzel olursa daha fazla saygı ve güvenilirlik kazanacağınızı unutmayın. Yazınız daha hoş görünecektir ve diğer kullanıcılar ne yazmak istediğiniz çözmekle uğraşmak zorunda kalmayacaktır.

7) Unutmayın ki diğer kullanıcılar ana dil olarak Türkçe konuşmuyor olabilir. Diğer kullanıcıların dil bilgisi konusunda sabırlı ve anlayışlı olun.

😎 Kısa bir sürede birbiri ardına gönderiler yapmak yerine "edit" (düzenleme) özelliğini kullanın.

9) Büyük görüntüler paylaşırken "spoiler etiketlerini" kullanın.

10) Bir konuya cevap yazmadan önce veya yeni bir konu oluşturmadan önce lütfen kendinize şu soruyu sorun: "Yazdığım gönderi, yapıcı, bilgi verici veya herhangi bir seviyede ilgi çekici mi?". Sağduyulu olun! Kendi gönderinizi can sıkıcı buluyorsanız, büyük ihtimalle diğer kişiler bu konuda size katılacaktır - bu şekilde gönderiler yapmayın!

3. Yeni konuyu nerede açmalıyım?

 

 

Forum açıkça belirtilen bölümlere ayrılmıştır. Lütfen her şeyi Oynanış kısmına açmayın. Yeni açacağınız konuya en uygun kısmı bulmaya çalışın. Eğer açacağınız konuyu nereye açmanız gerektiğinden emin olamıyorsanız öncelikle Moderatörlere sorabilirsiniz veya Konu Dışı kısmında açabilirsiniz. Bir konu/başlık açmadan önce bu konu ile ilgili başka bir konu/başlık açılmış mı diye kontrol edin. (Arama özelliğini kullanın). Eğer cevap evet ise, yeni konu açmak yerine düşünceleriniz halihazırda bulunan konu/başlık içerisinde paylaşın.

 

4. Yeni bir konu oluştururken neleri hatırlamalıyım?

 

 

En alakalı forum kısmını ve en açıklayıcı konu başlığını seçin. Sıradaki düşünmeye değer şey ise uygun konu etiketleridir. Mümkün olduğunca çok etiket ekleyin. Konunuzu sadece tek bir kısımda açın. Faydalı bir tartışma başlatmayacak istek ve anket konuları açmayın.  Choose the most relevant forum section and a descriptive topic title. The next thing worth considering is choosing the appropriate thread tags for your topic. Include as much information as possible. Please post your topic in only one section. Please do not post petition threads or polls that are not meant to start a constructive discussion. Düşündürücü, ilham verici, yapıcı tartışma oluşturacak konular oluşturmayı hedefleyin ve tartışmada yer almaya hazır olun.

 

5. Konumu yukarı taşıyabilir miyim?

 

 

Konuyu yukarı taşımak için mesaj atışması sadece klana alım kısmında izin verilen bir uygulamadır fakat kısım kuralları ile sınırlıdır ve gönderinizi yaparken bu kurallara uymalısınız.

 

6. Kimse konuma cevap yazmıyor. Ne yapmalıyım?

 

 

Konunuzu oluştururken konu başlığınızın uygun olduğundan ve konunuzun amacını açıkladığından emin olun. Konunuzu doğru kısımda mı oluşturduğunuzu kontrol edin. Gönderinizi yapıcı olarak yazmaya çalışın ve diğer kullanıcıların uygun cevap verebileceği açık bir şekilde oluşturulduğundan emin olun. Sabırlı ve anlayışlı olun. İnsanlara cevap vermeleri için süre tanıyın. İlgi çekmek için gereksiz yukarı taşıma mesajları atmayın. Sebep ne olursa olsun, aynı konuyu tekrar açmamanızı sizden rica ediyoruz. 

 

7. Kendi gönderimi silebilir miyim?

 

 

Kullanıcılar kendi konularını, mesajlarını silemez veya modere edemezler, bu moderatörlerin görevleri arasındadır. Eğer konunuzun herhangi bir şekilde moderasyon gerektirdiğini düşünüyorsanız, moderatörlere özel mesaj üzerinden ulaşarak isteğinizi iletin.

 

8. Konumun kapatılmasını istiyorum. Ne yapmalıyım?

 

 

 Eğer konunuzun silinmesi gerektiğini düşünüyorsanız, moderatörlere özel mesaj üzerinden ulaşarak isteğinizi iletin.

 

9. Konumu/mesajımı bulamıyorum. Kayboldu! Nereye gitti?

 

 

Diğer kullanıcılara nezaketen, kullanıcılar tartışma konularında konu dışı, amaçsız veya kural ihlali yapan gönderiler yapmaktan kaçınmalıdır. Bu durum mesajınızın taşınmasına veya Moderatör tarafından kaldırılmasına yol açabilir. Eğer belirli bir içeriği arıyorsanız "arama özelliğini" kullanmanızı öneririz. Forumların sağ üst köşesinde yer almaktadır. Alternatif olarak, kendi profilinize gidebilir ve "find content (içerik bul)" sekmesine tıklayabilirsiniz. Burada, en son ürettiğiniz içerikleri (mesajlar ve konular) bulabilirsiniz. Lütfen eski konunuzun veya gönderinizin neden taşındığı, silindiği veya kapatıldığını sormak için yeni konu açmayın. Bu tarz sorular topluluğa sorulması gereken sorular değildir. Moderatörler ile iletişime geçebilirsiniz, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

 

10. Birisinin gönderisini nasıl alıntılayabilirim?

 

 

Bir gönderiyi alıntılamak için "Quote" butonuna basın. Eğer birden fazla gönderiyi alıntılamak istiyorsanız "Multi-quote" butonuna basın. Alıntıladığınız mesajdaki cevabınız ile alakasız kısımları kaldırın. Bütün mesajı alıntılamak, özellikle uzun bir mesaj ise, diğer kullanıcıların sadece canını sıkacaktır ve yorumunuza cevap verme şansları düşecektir.

 

11. Diğer kullanıcıları eleştirebilir miyim?

 

 

Tabii ki! Fakat unutmayın ki, kaba, hakaret içeren veya rahatsızlık vermek için gönderilen mesajlara izin verilmeyecektir. Lütfen yazım yanlışı, dil bilgisi, vs. konularda gönderi yapmayın. Türkçe yazım konusunda sorun yaşayan oyunculara karşı sabırlı olun. Diğer kullanıcı Türkçe'yi ana dil olarak konuşmuyor olabilir. Eğer birisine gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız, bu kişi ile özel mesaj yolu ile iletişime geçin. Kişisel, dostça bir hatırlatma daha iyidir ve pozitif sonuca ulaşma ihtimali daha fazladır. Unutmayın ki, pek çok yeni oyuncu oyunu sizden çok daha az biliyor olabilir. Lütfen anlayışlı olun ve forumlarda hoş karşılandıklarını hissetmelerine yardımcı olun.

 

12. Forum kurallarını ihlal eden bir gönderi gördüğümde ne yapmalıyım?

 

 

Lütfen başka bir oyuncuya kuralları hatırlatmayın. Başka bir kullanıcının hatalarını göstermeyin, kullanıcının gönderisi hakkında şikayet etmeyin veya böyle gönderilerden alıntı yapmayın. Herkes kendi gönderilerinden sorumludur. Bir başkası kuralları ihlal ediyorsa bu sizde aynısını yapabilirsiniz demek değildir. Bu tarz gönderileri görmezden gelebilirsiniz veya kuralları ihlal etmeden cevap verebilirsiniz. Eğer moderasyon ekibine gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız, bu tarz gönderileri kural ihlali olduğundan emin olmasanız bile raporlayın (mesajın sol alt köşesinde bulunan "Report" butonuyla). Raporunuz gözden geçirilecektir ve eğer gerek varsa bu gönderi ile ilgili işlem yapılacaktır. 

 

13. Oyun içi kural ihlalini nasıl rapor edebilirim?

 

 

Eğer oyun içi bir kural ihlalini rapor etmek istiyorsanız (Takım Hasarı hariç, bu kural ihlali ile ilgili otomatik sistem bulunmaktadır) http://support.worldoftanks.eu/. adresinden Müşteri Hizmetlerine bilet oluşturun. Lütfen sadece destek sayfasını kullanınız. Forum rapor sistemini kullanmak veya çalışanlara özel mesaj gönderme gibi yollar izlemeyin.

Oyun içi kural ihlallerini raporlamak için forum konusu oluşturmayın. Formu doldurmadan önce derin bir nefes alın, sakinleşin ve durumu analiz edin. Doğru kategoriyi seçin ve biletinizi destek ekibine durumu objektif olarak tarif ettiğinizden, replay, ekran görüntüsü, tarih, kullanıcı ismi gibi gerekli ve yardımcı bilgileri ekleyerek gönderdiğinizden emin olun. Bu Müşteri Hizmetleri Temsilcilerinin konuyu daha hızlı çözmelerine yardımcı olacaktır. Mümkün olduğunca hızlı cevap almak istediğinizi biliyoruz fakat lütfen Destek ekibinin benzeri konularda hergün pek çok bileti işleme aldığını unutmayın. Lütfen sabırlı olun ve aynı konu hakkında birden fazla bilet oluşturmayın. 

 

14. Takım hasarı veren bir oyuncuyu nasıl raporlayabilirim?

 

 

Takım hasarı veren/ takım içi oyuncu öldüren oyuncular otomatik sistem tarafından ele alınmaktadır ve bu tarz durumları raporlamanıza gerek yoktur.

 

 

15. Forum içerisindeki bir kural ihlalini nasıl rapor edebilirim?

 

 

Forum kural ihlalini rapor etmek istiyorsanız, kural ihlali yaptığını düşündüğünüz gönderinin sol alt kısmında bulunan "Report" butonunu kullanınız. Gizliliğinize önem vermekteyiz, bu sebeple diğer oyuncular yaptığınız raporları göremezler. Lütfen rapor sistemini bu amaçla kullandığınızdan emin olunuz ve Moderatörlere özel mesaj yolu ile herhangi bir içeriği raporlama yoluna gitmeyin. Raporunuzda kısaca durumu moderatörlere açıklayınız. Örneğin rapor bir konunun tekrar açılması ile ilgiliyse, diğer konunun linkini raporunuza eklemeniz ve bu durumu açıklamanız yardımcı olacaktır.

Moderatörler bütün forum ile ilgilenmektedir ve bazen sorununuzu çözmek biraz zaman alabilir çünkü moderatörlerin yerine getirmesi gereken başka görevleri de bulunmaktadır. Lütfen sabırlı olun! Lütfen rapor özelliğini yanlış alarmlar veya moderatörlerin dikkatini çekmek için test amaçlı raporlar oluşturarak suistimal etmeyin.

Kuralları ihlal eden gönderileri alıntılamayın ve bu gönderilere cevap vermeyin. Bu tarz gönderiler tarafından başlatılan tartışmalara dahil olmayın ve diğer oyunculara kuralları ihlal ettiklerini hatırlatmayın. "Moderatörler nerede?" gibi sorular sormayın. Bu tarz yorumların bir yardımı olmamaktadır, sadece moderatörlere daha fazla temizlenecek mesaj oluşturmuş olursunuz.

Kural ihlallerini bizlere raporlayan herkese teşekkür ederiz. Çabanızı ve bize yardımcı olma gayretinizi takdir ediyoruz!

 

16. Özel mesajları ve kullanıcı profillerini raporlayabilir miyim?

 

 

Özel mesajlar ve kullanıcı profilleri yapılan gönderiler gibi forum kurallarına dahildir. "Report" butonunu kullanarak rapor edebilirsiniz. Raporunuz moderatörler tarafından incelenecektir. Lütfen raporunuzda kısaca sorunu açıklayınız.

 

17. Bir Moderatörü/başka bir kullanıcıyı özel mesaja nasıl eklerim?

 

 

Panelin sol tarafında yer alan "Invite Participants" opsiyonunu kullanarak ve sonrasında "Add" butonuna tıkladıktan sonra Moderatörün ismini yazarak ekleyebilirsiniz.

 

18. Yaptığım raporların kontrol edildiğini ve çözüldüğünü nasıl bilebilirim?

 

 

Gizlilik sebebiyle başka bir oyuncunun yaptığınız rapora bağlı olarak ceza alıp almadığı bilgisini sizinle paylaşamayız. Bütün raporların analiz edildiği, araştırıldığı ve eğer gerekliyse yaptırım uygulandığı konusunda bize güvenebilirsiniz. İstisnai özel durumlar gerektirmedikçe raporlanan içerikle ilgili geri bildirim sağlamamaktayız.

 

19. Bir kullanıcının cezalandırıldığına(banlandığına) dair bir kanıt görmedim! Neden?

 

 

Forum kurallarını ihlal eden kullanıcılar moderasyon ekibi tarafından doğru bir şekilde uygulanan uyarı alacaktır, bu uyarılar kullanıcı isminizin alt tarafında yer alan "Warning panel" kısmında kayıtlı olarak durmaktadır. Kendi uyarı durumunuzu buradan görebilirsiniz. Forum yaptırımları özel bilgi olarak değerlendirilmektedir ve paylaşılamaz. Gizliliği korumak moderasyonun bir gizem olduğu anlamına gelmez. Forum kuralları herkesin görebileceği şekilde duyurulmuştur. Eğer mesajınızın moderasyonu ile ilgili bir sorunuz varsa her zaman için bu sorunuzu bize özel mesaj ile yöneltebilirsiniz ve bizlerde bu moderasyonun neden yapıldığını elimizden geldiğince açıklamaya çalışırız.

 

20. Uyarı aldım, nereden kontrol edebilirim?

 

 

Kullanıcı adınızın altında yer alan "Warning panel" üzerinden veya e-posta adresinizden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sağ üst köşedeki bilgilendirme paneline tıklayarak kontrol etmenizde mümkündür.

 

21. Uyarı aldım. Neden geçici olarak gönderi yapmam yasaklandı?

 

 

Forum kurallarını ihlal eden kullanıcılar uygun bir şekilde moderatör ekibi tarafından yapılan uyarı ile cezalandırılacaktır. Uyarı sistemi ile ilgili daha fazla bilgiyi forum kurallarında bulabilirsiniz. 

 

22. Moderatör kararına katılmıyorsam ne yapmalıyım?

 

 

Moderasyon kararına aşağıdaki prosedürleri izleyerek itiraz edebilirsiniz:

Oyun içerisinde aldığınız cezalar ile ilgili bütün itirazlarınız için lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin: http://support.worldoftanks.eu/

Forum Moderasyonu ile ilgili bir şikayetiniz varsa lütfen Moderasyon Ekibi Liderine Özel Mesaj gönderin:

ABCIOO

Lütfen moderatörlere işlerini yaptıkları için hakaret etmeyin. Forumu temizlemek ve kullanıcı dostu bir ortam oluşturmak için ellerinden geleni yapmaktalar. Eğer herhangi bir moderatörümüz yanlış veya uygun olmayan bir davranışta bulunduysa, bu durumu düzeltmek için elimizden geleni yapacağız. Sizden bu tarz durumları doğru kanalları kullanarak rapor etmenizi ve görevlilerin kararlarını tartışmak için konu açmamanızı rica ediyoruz çünkü bu kuallara aykırıdır ve uyarı almanıza sebep olur.

 

23. Topluluk Ekibi ve Moderasyon Ekibi arasındaki fark nedir?

 

 

Topluluk Ekibi oyuncuların geri bildirimlerini toplar ve oyuncuların düşüncelerini oyun geliştiricilerine sunarken  oyunculara oyun hakkında bilgiler verir ve videolar, yayınlar, yarışmalar/dağıtımlar gibi etkinliklerin düzenlenmesinde yer alır.

Moderatörlerin görevi kullanıcıların forum kuralları ve adabına uygun olarak hareket ettiğinden emin olmak ve bu kuralları oyunculara öğretmenin yanında moderasyon ile ilgili sorulara cevap vermektir.

 

24. Neden forumlarda gönderi oluşturamıyorum?

 

Spoiler

 

Forumun her bölümü gönderi  yapılabilmesi için belirli savaş limitlerine sahiptir. Bu limitler aşağıdaki gibidir:

Yeni Katılanlar Bölümü: 10

Klan Arıyorum: 10

Diğer bütün kısımlar: 250

Yukarıdaki savaş sayılarına erişmediyseniz hala forumda gezebilir ve konuları okuyabilirsiniz ancak gönderi yapamazsınız.

 

25. Herkesin konuştuğu meşhur "Topluluk Ekibi" kim?

 

wot_portal_communitybuttons_214x132_0004

 

Topluluk Ekibi, geri bildirimlerinizi toplayan ve oyun geliştiricilerinize fikirlerinizi sunan, bu sırada sizlere oyunla ilgili bilgileri ileten, online ve offline olmak üzere videolar, yayınlar, yarışmalar/dağıtımlar ve etkinlikler düzenlenmesine katılan kişilerdir.

Topluluk Ekibinden ayrıca Moderasyon Ekibi vardır, görevleri gerekli olduğunda kuralları uygulamaktır. Ayrıca moderasyon ile ilgili bir sorunuz ve probleminiz olduğunda size yardım etmeye hazırdırlar.

Türkiye Topluluk Ekibini Tanıyalım:

 

 

Spoiler

 

 Talya « Tagl1a », Türkiye Topluluk Yöneticisi

 tagl1a.jpg

 • Wargaming’de pozisyonun nedir?

Türkiye Topluluk Ekibi'nin yöneticisiyim.

 • Hobilerin neler?

Etkinlikler düzenlemek, forumları kurcalamak, oyun oynamak, tarih araştırmak...

 • Wargaming’de çalışmaya başlamadan önce ne yapıyordun?

Wargaming'de çalışmaya başlamadan önce başka bir Fransız şirketinde Türkiye Topluluk Yöneticiliği yapıyordum.

 • Ne tür oyunları oynuyorsun/beğeniyorsun?

Beğendiğim özel bir tür yok. İçinde ilgi alanlarıma veya kendime ait birşeyler bulabildiğim her oyuna bir şans veriyorum.

 • Sevdiğin bir sözü paylaşır mısın?

''Matchmaking'i düzeltin'' - Oyuncular

 • Wargaming ile ilgili en sevdiğin şey nedir?

İşmin bir kısmının oyun oynamak olması sayılır mı?  güzel insanlar ve rahat ofis ortamı...

 • Oyunda favori aracın hangisi?

Strv m/42-57 Alt A.2

 • Keşke yapsaydım dediğin şeyler var mı?

Wargaming'de çalışmaya daha önceden başlamış olsaydım?  Emin değilim keşkelere yer bırakmamaya çalışıyorum

 • Bir dileğini gerçekleştirme şansın olsaydı, hangisi olmasını isterdin?

Forumlarda biraz huzu... hmm emin değilim 

 

 

Spoiler

 

 Özerk « vuque », Türkiye Topluluk Koordinatörü

 ozerk.jpg

 • Wargaming’de pozisyonun nedir?

Topluluk Koordinatörü, sıkı bir oyuncu!

 • Hobilerin neler?

Bilgisayar oyunları, Tarih, 2. Dünya Savaşı tarihi ve 20 – 21. Yüzyıl savaş araçları, Kitap ve tabii ki yeni tatlar keşfetmek ve pişirmek, iskender ve hakiki odun fırını simidinin en iyisini bulma yolunda çeşitli yerlerde bu lezzetleri tatmak!

 • Wargaming’de çalışmaya başlamadan önce ne yapıyordun?

Hukuk Fakültesinde öğrenciydim ve aynı zamanda sıkı bir World of Tanks oyuncusuydum. Çok sevdiğim oyuna gönüllü olarak çeşitli şekillerde yardımcı olmaya başladıktan sonra bu durumu daha fazla ilerletmem ve bu muhteşem ekibin bir parçası olmam gerektiğine karar verdim ve Wargaming ailesine katıldım.

 • Ne tür oyunları oynuyorsun/beğeniyorsun?

Her oyun türüne ilgi gösteriyorum ve kendimi hardcore gamer olarak tanımlıyorum ancak favorilerim arasında FPS, RPG, Strateji ve MOBA oyun türlerini gösterebilirim.

 • Topluluk takımına ne getiriyorsun?

Geçmiş oyunculuk tecrübelerim sayesinde (üst seviye klanlarda yöneticilik, başarılı bir eSpor takımının kaptanlığı) oyuncu bakış açısına sahip olarak durumlara daha farklı açılardan bakabiliyorum ve bu tecrübelerimi gerekli yerlerde paylaşmaktan mutluluk duyuyorum ve Türk topluluğunun gelişmesi için bu tecrübeleri kullanıyorum. Eski WoT Türkçe çevirmeni, Forum Moderatörü ve Müşteri Hizmetleri Yetkilisi olarak Wargaming içerisinde çeşitli görevler yaptığım için bu tecrübelerimi de bir potada eriterek sizlere daha fazla yardımcı olabildiğime ve işlerin nasıl yürüdüğünü bildiğimden gerekli kanalları en efektif ve herkesin faydasına olacak şekilde kullandığıma inanıyorum.

 • Sevdiğin bir sözü paylaşır mısın?

"Veni, vidi, vici"

"Geldim, gördüm, yendim"

Julius Sezar

 • Wargaming ile ilgili en sevdiğin şey nedir?

Müthiş çalışma arkadaşlarımı ve ofisimizin yılmaz koruyucusu King Tigerımız Fritz'i!

 • Oyunda favori aracın hangisi?

Tabii ki oyuna başlama sebebim olan King Tiger!

 • Keşke yapsaydım dediğin şeyler var mı?

Loto çekildikten sonra her seferinde keşke şu sayılara oynasaymışım diyorum, sayılır mı?

 • Bir dileğini gerçekleştirme şansın olsaydı, hangisi olmasını isterdin?

Mutluluk, Sağlık ve Huzur dilerdim ve bunları herkese dilerdim. Sanırım bir dilek hakkını aştık ama ben yinede dilemekten vazgeçmiyorum…

 • En büyük epik başarısızlığın?

Her seferinde İskenderciye bugün 1 Porsiyon yiyeceğim diyerek girip 1.5 Porsiyondan aşağı çıkamamam olabilir sanırım.

 

 

×