Jump to content

Często zadawane pytania

Falathi

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Poniższe wskazówki i przykłady mają na celu ułatwienie zrozumienia reguł forum i ułatwienie wspólnej koegzystencji na forum.

 

  1. Czy mogę mieć więcej niż jedno konto na forum?

 

 

Tak. Nasze reguły nie zabraniają posiadania więcej niż jednego konta, ale uwaga! Utworzenie dodatkowego konta w złej intencji, lub w celu ominięcia sankcji nałożonej przez moderatora grozi tymczasowym lub nawet permanentnym banem.

 

2. Co powinienem wiedzieć, zanim zacznę pisać?

 

 

Gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej społeczności, ale zanim pójdziecie na całość dobrze jest zapoznać się z regułami forum oraz tym FAQ. Weź proszę pod uwagę, że bez względu na to, jak wartościowe będą Twoje opinie nie mogą one łamać zasad. Naruszanie zasad może zaowocować nałożeniem sankcji na Twoje konto, dlatego dobrze jest je poznać przed pisaniem.

Przydatne wskazówki:
1.    Pamiętaj o bezpieczeństwie w sieci – NIE zamieszczaj prywatnych informacji o sobie ( w tym np. numeru telefonu, adresu IP, adresu domowego, prywatnych zdjęć, adresu email itp. ) na forum.

  1. Przez napisaniem posta użyj opcji szukaj. Bardzo możliwe, że pytanie, które chcesz zadać padło już na forum i możliwe, że udzielono na nie odpowiedzi. Jeśli wątek na interesujący Cię temat już istnieje, dołącz do dyskusji zamiast tworzyć kolejny.
  2. Gdy odpowiadasz, staraj się być pomocny i konstruktywny. Posty w rodzaju „+1” „Zgadzam się” i podobne które niczego nie wnoszą będą usuwane. Jeśli nie jesteś zainteresowany uczestnictwem w dyskusji, po prostu ją pomiń, zamiast pisać bezwartościowe posty.
  3. Upewnij się, że treść Twojego posta jest adekwatna do wątku.
  4. Złota zasada: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Nie pisz postów prowokujących innych graczy do negatywnych reakcji. Pamiętaj, że nie musisz zgadzać się z innymi użytkownikami forum, ale musisz uszanować ich prawo do odmiennej opinii.
  5. Pamiętaj, że kluczem do skutecznej komunikacji z innymi użytkownikami jest użycie poprawnej pisowni i gramatyki. Upewnij się, że Twoje posty są poprawne, a przynajmniej zrozumiałe. Zdobędziesz więcej uznania i wiarygodności, jeśli Twój styl jest równie znakomity, co Twoje pomysły. Twoje posty będą wyglądać lepiej, gdy inni gracze nie będą musieli zastanawiać się, co właściwie chciałeś napisać.
  6. Pamiętaj, żeby używać opcji edycji posta zamiast pisania jednego wpisu pod drugim.
  7. Używaj opcji „Spoiler” gdy chcesz zamieścić duże obrazki.
  8. Zanim napiszesz odpowiedź, lub założysz nowy wątek zastanów się: czy Twój post jest konstruktywny, poprawny lub ciekawy? Użyj zdrowego rozsądku. Jeśli Twój własny wpis wydaje Ci się kiepski, prawdopodobnie taki właśnie jest – więc go nie zamieszczaj.

 

3. Gdzie mogę utworzyć nowy wątek?

 

 

Forum podzielone jest na jasno opisane sekcje. Nie zamieszczaj każdego nowego wątku w dziale Rozgrywka, postaraj się raczej znaleźć najbardziej odpowiedni dział. Jeśli nie wiesz, gdzie napisać, możesz zawsze zapytać się moderatora lub zamieścić swój wątek w dziale Off-topic. Przed rozpoczęciem wątku upewnij się, że nie ma już wątku na ten temat. Użyj opcji szukaj. Jeśli okaże się, że taki wątek już istnieje to po prostu dopisz się w nim, chyba, że ostatni wpis pochodzi sprzed wielu miesięcy.

4. O czym powinienem pamiętać, gdy zakładam nowy wątek?

 

 

Wybierz najbardziej odpowiedni dział forum oraz odpowiedni opis wątku w tytule. Następnie, warto rozważyć użycie odpowiednich tagów. Pamiętaj, by zawrzeć odpowiednia ilość informacji i nie zakładaj więcej, niż jednego wątku. Nie zakładaj wątków z petycjami lub ankietami jeśli nie mają być konstruktywne. Postaraj się tworzyć wątki będące miejscem ciekawej, inspirującej i konstruktywnej dyskusji, bądź też gotów wziąć udział w dalszej debacie.

 

5. Czy mogę podbić mój wątek?

 

 

Podbijanie wątków jest dozwolone tylko i wyłącznie w dziale rekrutacji do klanów, ale musisz przestrzegać zasad tej sekcji.

 

6. Nikt nie odpowiada w moim wątku. Co robić?

 

 

Gdy zakładasz nowy wątek, upewnij się, że jego tytuł jest odpowiedni i dokładnie opisuje jego treść. Sprawdź, czy zamieściłeś go w odpowiedniej sekcji. Staraj się pisać posty w sposób konstruktywny i zrozumiały, tak, żeby inni użytkownicy mogli się do niego odnieść. Bądź cierpliwy i okaż zrozumienie, daj ludziom czas na odpowiedź. Nie podbijaj wątku bez potrzeby, aby zwrócić na siebie uwagę. I bez względu na przyczynę, bardzo prosimy o NIE zamieszczanie tego samego wątku ponownie.

 

 

7. Czy mogę skasować swój wpis?

 

 

Użytkownicy forum nie mają narzędzi, by usuwać lub moderować własne wątki i wpisy, jest to robota moderatorów. Jeśli uważasz, że Twój wątek wymaga moderacji, bardzo prosimy o kontakt z moderacją poprzez zgłoszenie lub wiadomość prywatną ( PW )

8. Chcę zamknąć swój wątek. Jak to zrobić?

 

 

Jeśli uważasz, że Twój wątek powinien zostać zamknięty, skontaktuj się proszę z moderatorem przez wiadomość prywatną.

10. Nie mogę znaleźć mojego wątku/wpisu. Co się stało? Gdzie on zniknął?

 

 

Z uwagi na poszanowanie innych, użytkownicy powinni unikać zamieszczania wpisów nie na temat, pozbawionych sensu lub naruszających zasady. W przeciwnym wypadku wpisy mogą zostać przesunięte do odpowiedniego działu/wątku lub usunięte przez moderatora. Jeśli szukasz określonego wpisu, polecamy użycie opcji „szukaj”, znajduje się ona w górnym prawym rogu forum. Możesz również kliknąć na swój profil i kliknąć opcję “Find content” – dzięki niej, możesz zobaczyć swoje ostatnie wpisy i tematy. Prosimy, nie zakładaj nowych tematów jedynie po to, aby zapytać, co stało się z poprzednim wątkiem. Takie pytania nie powinny być kierowane do ogółu społeczności. Zamiast tego skontaktuj się z moderatorami, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytanie. 

11. Jak mogę zacytować czyjąś wypowiedź?

 

 

Aby zacytować jedynie fragment tekstu, użyj przycisku „Quote”. Jeśli chcesz zacytować więcej niż jeden wpis, użyj opcji „Multi Quote”. Usuń te części wpisu, do których nie zamierzasz się odnosić. Cytowanie całego wpisu, zwłaszcza, gdy jest dość długi, nie ułatwia komunikacji i zmniejsza szansę, że doczekasz się pozytywnej odpowiedzi.

12. Czy mogę skrytykować innego użytkownika?

 

 

Oczywiście! Weź jednak pod uwagę, że nie będziemy tolerować wpisów, które są obraźliwe, chamskie lub celowo napisane tak, by wywołać oburzenie. Krytyka jest dopuszczalna pod warunkiem, że nie narusza reguł i jest dokonywana w sposób kulturalny. Jeśli naprawdę chcesz komuś pomóc, rozważ wysłanie mu prywatnej wiadomości. Osobisty kontakt i pomoc to większa szansa na pozytywny odzew ze strony adresata. Proszę, pamiętaj także, że wielu graczy może być nowych i mieć o wiele mniejsze pojęcie o grze niż Ty. Prosimy o wyrozumiałość i godne powitanie nowych graczy na forum, aby czuli się na nim dobrze.

 

13. Co mam zrobić, gdy widzę wpis, który narusza zasady forum?

 

 

Prosimy, nie upominaj innego użytkownika za to, że postępuje niezgodnie z regułami. Nie wytykaj błędów we wpisach innych, nie narzekaj na nie i nie cytuj ich. Każdy użytkownik forum jest odpowiedzialny za treść swoich własnych postów. Jeśli ktoś łamie zasady forum to nie znaczy to, że Ty też możesz to robić. Zawsze możesz zignorować takie wpisy, lub odpowiedzieć bez łamania zasad. Jeśli naprawdę chcesz pomóc moderatorom, to po prostu zgłaszaj posty, które naruszają reguły, nawet jeśli nie jesteś pewien czy faktycznie je łamią. Moderatorzy sprawdzają raporty i podejmą stosowne akcje, jeśli będzie trzeba.

14. Jak mam zgłaszać naruszenia reguł w grze?

 

 

Jeśli chcesz zgłosić naruszenie reguł gry, poza przypadkami umyślnego strzelania do swoich, którymi zajmuje się automatyczny system w grze, prześlij proszę zgłoszenie do Działu Obsługi Klienta, popularnie zwanego suportem, pod tym adresem: http://support.worldoftanks.eu/. Proszę o korzystanie wyłącznie z  tej opcji i nie używanie funkcji raportowania na forum lub kontaktowania przedstawicieli administracji przez prywatne wiadomości z informacjami o naruszeniu reguł gry.

Prosimy także o nie tworzenie wątków służących zgłaszaniu naruszeń gry na forum.

W trakcie tworzenia zgłoszenia do suportu najpierw przeanalizuj sytuację. Wybierz odpowiednią kategorię i wyślij zgłoszenie, obiektywnie opisując sytuację i dołączając potrzebne i przydatne informacje, takie jak: data naruszenia, plik powtórki lub screenshoty oraz nick gracza. To ułatwi przedstawicielom suportu szybkie załatwienie sprawy. Wiemy, że chciałbyś otrzymać informację zwrotną tak szybko, jak to możliwe, ale weź pod uwagę, że nasze wsparcie musi zająć się ogromną ilością zgłoszeń od graczy każdego dnia. Bądź cierpliwy i nie wysyłaj wielu zgłoszeń dotyczących tego samego.

14. Jak mogę zgłosić team killera ( kogoś, kto strzela do graczy swojej drużyny )?

 

 

Strzelanie do swoich jest badane przez automatyczny system w grze i w związku z tym nie musisz wysyłać zgłoszeń. Więcej na ten temat możesz przeczytać po angielsku w tym wątku:  http://forum.worldof...ll-auto-system/

15. Jak mogę zgłosić naruszenie reguł forum?

 

 

Jeśli chcesz zgłosić naruszenie zasad forum, kliknij przycisk „report” w lewym dolnym rogu wpisu naruszającego zasady. Zgodnie z naszą polityką prywatności, inni użytkownicy nie będą mogli zobaczyć, że zgłosiłeś post do moderacji. Pamiętaj, żeby używać tej funkcji do zgłaszania treści naruszających regulamin forum i nie wykorzystuj do tego wiadomości prywatnych. W raporcie opisz krótko, na czym polega problem.

Na przykład, jeśli chcesz zgłosić zdublowanie wątku, dobrze byłoby, gdybyś załączył link do oryginalnego tematu i zaznaczył, że został on zdublowany.

Moderatorzy nadzorują całe forum i dlatego czasami rozwiązanie zgłoszonego problemu może im zająć trochę czasu. Prosimy o cierpliwość. Pamiętaj również, aby nie nadużywać funkcji raportowania przez wysyłanie fałszywych alarmów albo zgłoszeń testowych w nadziei na przyciągnięcie uwagi moderacji.

Nie cytuj i nie odpowiadaj na posty łamiące regulamin. Staraj się nie uczestniczyć w dyskusjach naruszających regulamin. Nie ma też potrzeby, by upominać innych, że łamią reguły. Nie pisz pytań w rodzaju: „Gdzie jest moderacja?” Takie komentarze w niczym nie pomagają, oznaczają jedynie trochę więcej pracy dla moderatorów.

Bardzo dziękujemy wszystkim użytkownikom, którzy zgłaszają nam naruszenia zasad. Naprawdę doceniamy Wasze wysiłki i chęć pomocy!
 

16. Czy mogę zgłaszać profile innych użytkowników oraz wiadomości prywatne?

 

 

Wiadomości prywatne oraz profile użytkowników tak samo nie mogą łamać zasad jak wpisy na forum. Możesz je zgłosić, używając funkcji „Report”. W takim wypadku raport zostanie wysłany do zespołu moderatorów, którzy podejmą odpowiednie działania. Pamiętaj, by w raporcie pokrótce opisać przyczynę jego wysłania.

17. W jaki sposób mogę dodać moderatora/innego użytkownika do prywatnej konwersacji?
 

 

 

Możesz to zrobić wykorzystując opcję „Invite Participants”, umieszczoną po lewej stronie panelu wiadomości prywatnych, a następnie klikając przycisk „Add” i dopisując nick moderatora.

18. W jaki sposób mogę się dowiedzieć, czy mój raport został sprawdzony i rozpatrzony?

 

 

Z uwagi na kwestie prywatności NIE możemy wysłać Ci informacji, czy użytkownik został poddany sankcjom wskutek Twojego raportu. Możemy zapewnić, że wszystkie raporty są sprawdzane, analizowane i jeśli trzeba podejmujemy na ich podstawie odpowiednie działania. Nie dzielimy się jednak informacjami odnośnie zgłoszeń, chyba, że wymagają tego specjalne okoliczności.

19. Nie widzę żadnego potwierdzenia, że użytkownik został zbanowany! Dlaczego?

 

 

Użytkownicy, którzy naruszają regulamin forum zostają poddani adekwatnym sankcjom i otrzymują ostrzeżenia, widoczne w panelu „Warning panel” pod nickiem użytkownika. Uwaga, każdy może widzieć jedynie własny status ostrzeżeń. Sankcje na forum są uznawane za informacje prywatne i jako takie nie informujemy o nich osób trzecich. Ochrona prywatności nie oznacza jednak, że moderacja forum to jakaś tajemnica. Reguły forum są widoczne dla wszystkich. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące moderacji Twojego wpisu zawsze możesz zadać pytanie moderacji, a my postaramy się wyjaśnić, dlaczego podjęliśmy takie a nie inne działania względem Twoich wypowiedzi.

 

20. Otrzymałem ostrzeżenie, gdzie mogę sprawdzić szczegóły?

 

 

Możesz sprawdzić szczegóły, klikając „Warning panel” pod Twoim nickiem, lub sprawdzając Twojego maila. Można również sprawdzić szczegóły przez kliknięcie w prawym górnym rogu ekranu, przez kliknięcie na panel powiadomień.

21. Dostałem ostrzeżenie. Dlaczego chwilowo nie mogę nic pisać?

 

 

Użytkownicy, którzy naruszają reguły forum zostaną poddani sankcjom przez zespół moderatorski. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w ogłoszeniu Reguł Forum.

 

22. Co mogę zrobić, jeśli nie zgadzam się z decyzją moderatora?

 

 

Możesz odwołać się od decyzji moderatora za pomocą następujących procedur:
W przypadku kar nałożonych wskutek złamania reguł gry, skontaktuj się proszę z zespołem wsparcia:
http://support.worldoftanks.eu/

W przypadku, gdy chcesz zgłosić skargę na działania moderacji, wyślij proszę wiadomość prywatną do szefa zespołu moderatorów, którym jest:

ABCIOO

Proszę o nie wyzywanie moderatorów za to, że wykonują swoją pracę. Ich zadaniem jest utrzymywanie porządku na forum i pilnowanie, by było to miejsce bezpieczne i przyjazne dla użytkowników. Jeśli którykolwiek z moderatorów popełnił błąd, lub zachował się niewłaściwie postaramy się to naprawić. Uprzejmie prosimy o stosowanie odpowiednich procedur przy zgłaszaniu naruszeń zasad i nie zakładanie wątków służących dyskusji na temat zachowania moderacji lub administracji, gdyż narusza to reguły forum i może doprowadzić do otrzymania ostrzeżenia.

 

23. Jaka jest różnica między zespołem Społeczności oraz Zespołem Moderatorów?

 

 

Zespół Społeczności zbiera opinie graczy i prezentuje punkt widzenia graczy deweloperom, z drugiej strony natomiast dostarcza graczom informacje na temat gry, jak również uczestnicy w organizowaniu różnych atrakcji dla graczy, takich jak konkursy, streamy, filmiki itp. Moderatorzy to członkowie zespołu, których rolą jest edukowanie graczy w zakresie reguł i etykiety oraz wymuszanie jej przestrzegania, gdy jest to konieczne. Moderatorzy służą również pomocą w przypadku kwestii lub pytań dotyczących moderacji.

24. Dlaczego nie mogę pisać na forum?

 

 

Każdy dział forum ma ustawioną dolną granicę ilości bitew, którą musisz stoczyć, aby móc pisać. Limity wyglądają następująco:

Sekcja dla nowych graczy: 10

Poszukiwanie klanu: 10


Każdy inny dział forum: 250

Jeśli wciąż nie masz odpowiedniej ilości bitew na koncie, będziesz w stanie przeglądać fora, ale bez możliwości pisania.

 

25. Kim jest ten „Zespół ds. Społeczności”, który widujecie tu na forum?


Zespół ds. Społeczności to ludzie, którzy zbierają wasze opinie i sugestie oraz reprezentują was przed deweloperami. Oprócz tego dostarczają informacje na temat gry, uczestniczą w tworzeniu materiałów takich jak wideo, streamy, konkursy i rozdawnictwa – online i offline.
Ramię w ramię z zespołem moderatorów pilnują porządku na forum i przestrzegania zasad kiedy to potrzebne. Są też dla was by pomóc wam przy wszystkich wątpliwościach związanych z moderacją.

Tak prezentuje się POLSKI zespół:

 

Falathi bGb3WTv.png

Jaka jest Twoja rola w Wargamingu?
Community Coordinator dla polskiej społeczności.

Jakie są Twoje hobby?
Gry, Role Play, obce języki i kultury. Kiedyś także kolarstwo szosowe.

Co robiłeś przed dołączeniem do Wargamingu?
Bezpośrednio przed pracowałem w firmie medycznej, wcześniej pracowałem na EXPO w Chinach i Japonii oraz w CDProjekcie.

Jakie są Twoje obowiązki w zespole?
Czy to jest podchwytliwe pytanie? Najważniejszy, to zbieranie opinii graczy, zamieszczanie publikacji SM ( głównie Facebook ), udzielanie się w necie i odpowiadanie na pytania graczy oraz współpraca z promotorami naszych gier (czyli współpraca z CC)
 

Jaki jest Twój ulubiony cytat?
Czy to był ZhuangZi, śniący, że jest motylem, czy też motyl, śniący że jest ZhuangZi?

Co najbardziej lubisz w Wargamingu?
Fakt, że mogę pracować w międzynarodowym środowisku, zajmując się rzeczami, które lubię ( kontakt z ludźmi ).

Jaki jest Twój ulubiony czołg/okręt/samolot?
Czołg - Panther II, ale to się czasem zmienia ( VK 4503, Pz III, WZ 131 walczą o miejsce na podium, S1 też ma szansę ). Samolot: FW190A5. Okręt: Błyskawica, walczy o utrzymanie pozycji z DesMoines oraz Grafem Spee i Scharnhorstem.

Twoja największa porażka?
Obawiam się, że wciąż jest przede mną. Generalnie: wszystko, o czym zapominam, wszystkie wtopy wynikające z tego, że o czymś zapomniałem albo źle zrozumiałem.

Gdybyś mógł zrealizować jedno marzenie, co by to było?
Osiąść z żoną i rodziną w Afryce, prowadząc własny biznes pomiędzy Europą, Azją i Afryką, być ponownie prawdziwym Nomadem.

 

voulezvous 1C1eaYZ.png

Jaka jest Twoja rola w Wargamingu?

Community Coordinator dla polskiej społeczności.

 

Jakie są Twoje hobby?

Zajmuję się fotografią oraz lubię rozwijać swoje umiejętności manipulacji obrazu w Photoshopie.

Mam licencję paralotniarską oraz patent żeglarski. Zakochałem się też w motocyklach Harley-Davidson dzięki moim podróżom do Stanów Zjednoczonych.

Moim najstarszym hobby jest pogłębianie wiedzy o psychologii behawioralnej, metodach NLP i komunikacji międzyludzkiej.

 

Co robiłeś przed dołączeniem do Wargamingu?

Zanim przeniosłem się do Wargaming, żyłem i pracowałem w Londynie jako załoga dla jednej z największych linii lotniczych na świecie.

Przed tym, byłem właścicielem sklepu z biżuterią w stolicy Szkocji, Edynburgu.


Jakie są Twoje obowiązki w zespole?

Moje obowiązki jako Community Coordiantor dla polskiej społeczności, obejmują bardzo szeroki wachlarz zajęć. Codziennie odpowiadam na wasze zapytania i pomagam rozwiązywać problemy. Współorganizuję konkursy wraz z aktywnymi członkami naszych społeczności dla wszystkich gier World of... i innych produkcji Wargaming. Kolejnym, dużym, elementem mojej pracy jest regularne sporządzanie podsumowań Waszych opinii na temat wszystkich elementów gry - mechaniki, balansu, pojazdów premium i oferowanych przez nas wydarzeń wewnątrz gry: konkursów, maratonów i wyzwań. Poza tym wszystkim, moją pracą jest też granie w nasze gry co oznacza, że kilka godzin w tygodniu 'muszę' przeznaczyć na grę. To chyba jest najłatwiejsza część moich obowiązków


Jaki jest Twój ulubiony cytat?

Enlightenment is like the moon reflected on the water.
The moon does not get wet, nor is the water broken.
Although its light is wide and great,
The moon is reflected even in a puddle an inch wide.
The whole moon and the entire sky
Are reflected in one dewdrop on the grass.
Dogen


Co najbardziej lubisz w Wargamingu?

Jestem wielkim fanem flagowych produktów naszego studia i od lat gram niemalże wyłącznie w nasze tytuły. Bardzo też lubię przyjazną atmosferę w pracy oraz to, że po raz pierwszy w życiu pracuję z ludźmi, którzy często są jeszcze większymi geekami niż ja sam.


Jaki jest Twój ulubiony czołg/okręt/samolot?

Moim ulubionym czołgiem jest na pewno niemiecki E50M - pierwsza X, do której doszedłem

Ulubiony okręt to w tej chwili Des Moines, amerykański krążownik X tieru
Ulubiony samolot to tak zwany ‘czajnik’ czyli P-47 Thunderbolt


Twoja największa porażka?

Mimo wielu podejść na przestrzeni ostatnich 5 lat, nadal nie potrafię tańczyć salsy 😕


Gdybyś mógł zrealizować jedno marzenie, co by to było?

Chciałbym móc kiedyś powiedzieć, że żyłem tak, jak Jack Kerouac pisał o życiu.

 

 

WG_Lumberjack C5eSoxS.png

Jaka jest Twoja rola w Wargamingu?
Community Manager

Jakie są Twoje hobby?
Fotografia, social media, muzyka, praca 😉

Co robiłeś przed dołączeniem do Wargamingu?
Pracowałem jako Specjalista ds. Social Media przy wielu najpopularniejszych markach gamingowych z obszaru sprzętu dla graczy.

Jakie są Twoje obowiązki w zespole?
Zarządzam zespołem koordynatorów (community coordinators), deleguję zadania, robię wszystko by podwładnym pracowało się miło, sprawnie i efektywnie (czasem efektownie;))

Jaki jest Twój ulubiony cytat?
"Największe pomyłki rodzą się z obawy przed ośmieszeniem"
„Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa..”

Co najbardziej lubisz w Wargamingu?
Prace w wielokulturowym środowisku.

Jaki jest Twój ulubiony czołg/okręt/samolot?
Panzer 58 Mutz/Nagato/Brak

Twoja największa porażka?
Brak konkretnej.
Prędzej zmieniłbym coś w swoim charakterze niż coś z przeszłości.
Chciałbym rozwijać się osobowościowo w lepszych kierunkach. 
J

Gdybyś mógł zrealizować jedno marzenie, co by to było?
Mieszkać w Australii, hodować owce i doglądać misie Koala.

 

 

 
 
×