Jump to content

Často kladené dotazy ohledně fóra a jeho pravidel

Ivana_Drago

Často kladené dotazy
Otázky a odpovědi v tomto vlákně slouží jako doplnění k aktualizovaným pravidlům fóra a jejich cílem je především to, aby vám usnadnily orientaci v pravidlech a ulehčily využívání fóra.

 

1. Mohu na fóru používat více než 1 účet?

 

 Ano. Pravidla fóra nezakazují používání více než 1 účtu, nicméně vytváření alternativních účtů za účelem obcházení pravidel fóra může vést k dočasnému, a v některých případech i k trvalému, banu.

 

2. Co bych měl/a vědět předtím, než napíšu příspěvek?

 

 Budeme velmi rádi, když se připojíte k naší komunitě a budete aktivně přispívat na fórum. Než tak učiníte, měli byste se ale nejdříve seznámit s pravidly fóra a také touto sekcí často kladených dotazů. Vezměte prosím na vědomí, že bez ohledu na to, jak relevantní může vaše zpětná vazba být, podléhá váš příspěvek pravidlům fóra a v souladu s nimi bude také moderován. Porušení pravidel může vyústit v sankce, a proto je důležité se s nimi seznámit a porozumět jim předtím, než začnete na fórum přispívat.

 

Užitečné tipy:

1) Nikdy nezapomínejte na online bezpečnost – NESDÍLEJTE na fóru žádné citlivé osobní informace (telefonní čísla, IP adresy, poštovní adresy, osobní fotografie, emailové adresy atp.).

2) Před vytvořením nového topicu či příspěvku použijte funkci „Search“ (vyhledávání). Mnoho dotazů, které se na fóru objevují, už byly položeny, případně zodpovězeny, někdy dříve. V případě, že takové téma již na fóru bylo diskutováno, přidejte prosím svůj příspěvek do již existujícího vlákna a nezakládejte nové. 

3) Když reagujete na něčí příspěvek, vždy se snažte být konstruktivní a nápomocní. Příspěvky v podobě „+1“, „Jo.“, „Souhlasím.“ atp. do diskuze nic nepřinášejí a mohou být po uvážení moderátora odstraněny. Pokud vás diskuze nezajímá a nechcete do ní aktivně a věcně zapojit, raději ji ignorujte a nepište prosím zbytečné příspěvky.

4) Ujistěte se, že se váš příspěvek skutečně váže k tématu, o kterém se v daném vlákně diskutuje. 

5) Chovejte se k ostatním uživatelům fóra tak, jak byste chtěli, aby se ostatní chovali k vám samotným. Nepřidávejte příspěvky jen proto, abyste provokovali ostatní uživatele fóra nebo vyvolávali zbytečné negativní reakce a hádky. Pamatujte na to, že nemusíte vždy souhlasit s názorem ostatních uživatelů fóra, ale přesto vždy musíte respektovat jejich právo na vlastní názor a také pravidla fóra.

6) Pište srozumitelně a snažte se pokud možno dodržovat gramatická pravidla, aby vaše komunikace byla efektivní a jasná. Ujistěte se, že vaše příspěvky jsou napsány gramaticky správně, nebo alespoň tak, aby byly pro ostatní srozumitelné. V komunitě získáte větší respekt, pokud budete schopní své myšlenky, připomínky a návrhy vyjádřit srozumitelnou formou. Dbejte na to, aby vaše příspěvky dávaly smysl a byly pochopitelné pro ostatní. Příspěvky, u kterých musí ostatní luštit, co jste vlastně chtěli říci, nejsou nijak přínosné.  

7) Pamatujte na to, že ne všichni uživatelé fóra jsou rodilými mluvčími českého či slovenského jazyka. Mějte prosím v takových případech trpělivost a pochopení.

😎 Používejte funkci „Edit“ místo toho, abyste psali několik příspěvků za sebou.

9) Používejte funkci „Spoiler“, když sdílíte obrázky většího formátu.

10) Předtím, než odpovíte do určitého vlákna nebo otevřete vlastní, odpovězte si nejdříve na tyto otázky: „Chystám se napsat příspěvek, který je konstruktivní, informativní nebo jakkoli přínosný a zajímavý?“. Používejte prosím zdravý rozum – pokud svůj příspěvek sami ohodnotíte jako otravný a zbytečný, ostatní jej s největší pravděpodobností budou také takto vnímat a podle toho na něj budou také reagovat. Takový příspěvek prosím na fórum nepřidávejte! 

 

3. Kde mám založit nové vlákno?

 

Fórum je rozděleno do sekcí, které jsou jasně pojmenovány a označeny. Nepřidávejte všechny příspěvky pouze do sekce „Všeobecná diskuze“. Vždy se snažte vybírat sekci, která nejlépe odpovídá tématu, o kterém chcete diskutovat. Pokud si nejste jistí, kam příspěvek přidat, neostýchejte se zeptat moderátorů nebo svůj příspěvek umístěte do sekce „Off-topic“. Předtím, než příspěvek přidáte (než otevřete nové vlákno), ujistěte se, že dané téma ještě nebylo na fóru diskutováno v některém jiném (již existujícím) vlákně. Použijte funkci „Search“ a pokud dané téma už na fóru diskutováno bylo, nové vlákno nezakládejte. Místo toho svůj komentář přidejte do již existujícího vlákna.

 

4. Na co musím pamatovat, když zakládám nové vlákno?

 

Pro založení nového vlákna vždy vybírejte tu sekci fóra, která je jeho předmětu tematicky nejbližší. Vždy volte takový název vlákna, který je výstižný a jasný. Dále můžete také zvolit relevantní tag pro dané vlákno. Do vlákna napište co nejvíce relevantních informací. Vytvořte vlákno pouze v jedné sekci fóra. Nezakládejte petice a ankety, jejichž účelem není to, aby sloužily konstruktivní diskuzi. Snažte se otevírat diskuzi, která je inspirativní a konstruktivní a buďte připraveni se jí aktivně účastnit. 

 

5. Mohu použít funkci „bump“ pro své vlastní vlákno?

 

 „Bumping“ vláken je povolen jen v sekci klanového náboru, ale i tam je omezen obecnými pravidly, která jsou pro danou sekci nastavena.  

 

6. V mnou založeném vlákně nikdo nereaguje. Co mám dělat?

 

Při zakládání vlákna se prosím ujistěte, že má vhodný název, který jasně vyjadřuje, o co ve vlákně jde. Zkontrolujte, zda jste vlákno založili ve správné sekci. Snažte se psát jasně a konstruktivně a ujistěte se, že vlákno obsahuje sdělení, které je srozumitelné, a na které má smysl reagovat. Buďte trpěliví a dejte ostatním čas na to, aby odpověděli. Nepoužívejte funkci „bump“, abyste přitáhli k vláknu pozornost. Bez ohledu na případné důvody vás laskavě žádáme, abyste nezakládali totéž vlákno opakovaně.

 

7. Mohu smazat svůj vlastní příspěvek?

 

Uživatelé fóra nemohou mazat ani moderovat své vlastní příspěvky – toto je práce našich moderátorů. Pokud máte pocit, že váš příspěvek či vámi založené vlákno potřebuje moderaci, kontaktujte prosím někoho z týmu našich moderátorů v soukromé zprávě nebo použijte tlačítko „Report“. 

 

8. Co dělat, když chci zavřít mnou otevřené vlákno?

 

Pokud máte pocit, že by vaše vlákno mělo být zavřeno, požádejte o jeho uzavření některého z našich moderátorů v soukromé zprávě nebo použitím tlačítka „Report“.

 

9. Nemůžu najít svůj příspěvek / své vlákno. Zmizelo! Co mám dělat?

 

 V zájmu všech uživatelů fóra se prosím vyhněte přidávání příspěvků, které jsou mimo diskutované téma, které nedávají smysl a nemají žádný účel nebo porušují pravidla fóra. Příspěvky tohoto charakteru budou moderovány, tzn., že mohou být přesunuty nebo smazány moderátorem. Pokud hledáte konkrétní obsah, doporučujeme nejdříve použít funkci „Search“. Tuto funkci najdete v pravém horním rohu stránky. Své příspěvky a vámi založená vlákna můžete také vyhledat ve svém vlastním profilu. Stačí kliknout na „Find content“ a zobrazí se vám vaše poslední příspěvky (příspěvky i vámi založená vlákna). Nezakládejte prosím nové vlákno jen proto, abyste se zeptali, kam zmizelo jiné vámi založené vlákno, nebo proč byl některý z vašich příspěvků moderován. Podobné dotazy nejsou určeny komunitě, ale moderátorům a těm by také měly být adresovány formou soukromé zprávy. Moderátoři vám na váš dotaz rádi odpovědí.

 

10. Jak mohu citovat něčí příspěvek?

 

 Abyste mohli citovat něčí příspěvek, použijte prosím funkci „Quote“. Pokud chcete citovat více příspěvků najednou, použijte funkci „Multi-quote“. Následně můžete z původního citovaného příspěvku smazat jeho části, které se přímo neváží k tomu, co chcete citovat a na co chcete reagovat. Citování celého příspěvku, zejména pokud se jedná o dlouhý text, je obtížné a často odrazuje ostatní diskutující od pozitivní reakce na váš komentář.

 

11. Mohu kritizovat ostatní uživatele fóra?

 

Samozřejmě, ale pamatujte na to, že nebudeme tolerovat žádné příspěvky, které jsou drzé, agresivní, vulgární a urážlivé. Podobně nebudeme tolerovat ani příspěvky, které mají za cíl vyvolat neklid. Nepřidávejte prosím komentáře, které se týkají gramatiky – buďte prosím tolerantní vůči těm, kteří mají problém s českým či slovenským jazykem. Ne každý je rodilý mluvčí. Pokud skutečně chcete někomu pomoci, kontaktujte jej v soukromé zprávě. Osobní a přátelská rada je lepší než veřejné zesměšnění daného přispěvatele. Pamatujte také na to, že je na fóru mnoho uživatelů, kteří mohou mít méně zkušeností a menší znalosti hry než máte vy. Buďte prosím tolerantní a snažte se zejména nováčkům usnadnit jejich přijetí na fóru.

 

12. Co mám dělat, když narazím na příspěvek, který porušuje pravidla fóra?

 

Nekárejte ostatní uživatele fóra za porušování pravidel. Neupozorňujte na chyby ostatních přispěvatelů, nestěžujte si na příspěvky ostatních tak, že je budete citovat. Místo toho pamatujte, že je vám k dispozici report systém, který můžete využít k tomu, abyste na daný příspěvek porušující pravidla upozornili některého z našich moderátorů. Každý přispěvatel je zodpovědný za své příspěvky a to, že někdo porušil pravidla fóra, neznamená, že je můžete či máte porušovat také vy. Příspěvky porušující pravidla fóra prosím ignorujte, případně reportujte moderátorům, kteří jej prověří a adekvátně zareagují. 

 

13. Jak mohu reportovat porušení pravidel hry?

 

Pokud chcete reportovat porušení pravidel hry (kromě zničení spoluhráče (team kill), které je řešeno automatickým detekčním systémem), založte incident pro naši zákaznickou podporu: https://eu.wargaming.net/support Použijte prosím výhradně stránky zákaznické podpory a nenahlašujte podobné případy zde na fóru ani moderátorům ani personálu WG.  

Nezakládejte prosím žádná vlákna za účelem reportování porušení pravidel hry na tomto fóru. Předtím, než pošlete incident na podporu, nadechněte se a analyzujte situaci. Vyberte příslušnou kategorii pro report a založíte incident, ve kterém objektivně vysvětlete situaci.  Uveďte také důležité informace jako: datum, screenshot situace nebo replay a herní přezdívku daného hráče. Všechny tyto informace pomohou naší podpoře vyřešit daný report. Víme, že byste rádi dostali odpověď tak rychle, jak je to jen možné, mějte ale prosím na paměti, že zákaznické podpora musí řešit velké množství incidentů. Buďte proto prosím při čekání na odpověď trpěliví.

 

14. Jak mohu reportovat team-killera?

 

Záměrné ničení či poškozování spojenců v bitvě je řešeno automatickým detekčním systémem přímo ve hře. Tyto případy proto nemusíte nikam hlásit. O tom, jak systém funguje se můžete více dozvědět zde: http://forum.worldof...ll-auto-system/

 

15. Jak mohu reportovat porušení pravidel fóra?

 

Pokud chcete reportovat porušení pravidel fóra, učiňte tak prosím přes funkci „Report“. Tlačítko pro report najdete v levém dolním rohu každého příspěvku. Chráníme vaše soukromí, takže uživatel, jehož příspěvek jste reportovali, váš report nevidí. Používejte prosím tuto funkci pouze pro reportování příspěvků, které porušují pravidla fóra. Nereportujte moderátorů porušování pravidel v soukromé zprávě, vždy použijte funkci „Report“.  V reportu prosím stručně popište důvod, proč příspěvek nahlašujete. Pokud reportujete například duplicitní příspěvek, ocenili bychom, kdybyste mohli do reportu připojit link na duplikát.

 

Moderátoři se starají o několik fór najednou a monitorují všechny jejich sekce. Rychlost moderace proto závisí na momentálním vytížení moderátorů. Buďte prosím trpěliví.  Nezneužívejte systém reportů a neposílejte falešná či zbytečná hlášení. Zneužívání reportovacího systému může být v souladu s pravidly fóra potrestáno.  

 

Necitujte a neodpovídejte na příspěvky, které porušují pravidla fóra. Vyhněte se účasti v diskuzích, které začaly podobným příspěvkem a nenapomínejte ostatní uživatele za porušování pravidel. Nepokládejte dotazy jako „Kde jsou moderátoři?“. Podobné komentáře ničemu nepomohou, jen přidělají moderátorům práci, protože je budou muset následně odstranit.

Rádi bychom také poděkovali všem, kdo porušení pravidel fóra reportují. Vážíme si toho, že se nám snažíte pomáhat!

 

16. Mohu reportovat soukromé zprávy či profil jiného uživatele?

 

Soukromé zprávy i profily uživatelů fóra podléhají pravidlům fóra stejně jako veřejné příspěvky na fóru. V případě potřeby je možné reportovat jak soukromou zprávu, tak také profil. Stačí kliknout na funkci „Report“, úplně stejně jako při nahlašování příspěvku ve vlákně. Report bude přeposlán týmu moderátorů, kteří jej prověří. V reportu prosím stručně vysvětlete, proč je soukromá zpráva či profil, který nahlašujete v rozporu s pravidly fóra.

 

17. Jak mohu do konverzace v soukromé zprávě přidat moderátora nebo jiného uživatele?

 

Můžete tak učinit prostřednictvím funkce "Invite Participants" na levé straně panelu zpráv a kliknutím na "Add" můžete přidat moderátora nebo jiného uživatele do konverzace.

 

18. Jak se dozvím, že report, který jsem poslal, byl viděn a vyřešen?

 

 Z důvodů ochrany soukromí vám nemůžeme poslat potvrzení o provedené moderaci na základě vašeho reportu. Chtěli bychom vás touto cestou ujistit, že všechny reporty pečlivě prověřujeme a v případě potřeby také řešíme. Zpětnou vazbu ohledně provedené moderace neposkytuje, pouze ve velmi výjimečných případech, kdy je to nezbytné.

 

19. Nikdy nikde nevidím důkaz o tom, že byl určitý uživatel zabanován. Proč?

 

Uživatelé porušující pravidla fóra jsou sankcionování v souladu s pravidly fóra týmem moderátorů. Všechny sankce a varování jsou zaznamenány v panelu "Warning panel", který se nachází pod uživatelským jménem každého uživatele fóra. Každý uživatel fóra má přístup pouze ke svému vlastnímu panelu, kde může moderaci vidět. Udělené sankce jsou považovány za soukromé informace, které nejsou a nemohou být sdíleny s ostatními uživateli fóra.  Ochrana soukromí neznamená, že moderace je „záhadná“. Pravidla fóra jsou veřejná a dostupná všem uživatelům fóra. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně moderace některého z vašich příspěvků, můžete se vždy obrátit na náš tým moderátorů, který vám důvod moderace vysvětlí.

 

20. Dostal jsem varování. Kde se na něj mohu podívat?

 

Na seznam svých varování se můžete podívat prostřednictvím funkce "Warning panel" pod vaším uživatelským jménem anebo kontrolou své emailové schránky. Můžete také kliknout na záložku „Notifications“ v levém horním rohu obrazovky.  

 

21. Dostal jsem varování. Proč nemohu na časově omezenou dobu přispívat na fórum?

 

Uživatelé, kteří porušují pravidla fóra, budou v souladu s pravidly sankcionováni některým z moderátorů. Více informací o systému sankcí najdete v Pravidlech fóra.

 

22. Co dělat, když nesouhlasím s rozhodnutím moderátora?

 

Můžete poslat stížnost na moderátorem udělený postih prostřednictvím následující procedury:

 

Pro odvolání se proti trestu, který jste obdrželi za porušení pravidel hry, kontaktujte naši zákaznickou podporu: https://eu.wargaming.net/support

 

Stížnosti ohledně trestu za porušení pravidel fóra směřujte v soukromé zprávě leadovi našeho týmu moderátorů:  

Abcioo

 

Nenavážejte se prosím do týmu moderátorů za to, že dělají svou práci. Dělají to nejlepší, co mohu, aby fórum udrželi čisté, bezpečné a přehledné. Pokud kdokoli z našeho moderátorského týmu jakkoli pochybil, uděláme vše proto, aby tato chyba byla napravena. Žádáme vás, abyste pro hlášení tohoto typu využívali výhradně soukromé zprávy a nezakládali žádná vlákna ani nepsali veřejné příspěvky diskutující moderaci. Takové jednání je proti pravidlům fóra a bude také v souladu s pravidly fóra trestáno.  

 

23. Jaký je rozdíl mezi komunitním týmem a týmem moderátorů?

 

Úkolem komunitního týmu na fóru je především sběr zpětné vazby a následné předávání názorů komunity týmu vývojářů. Komunitní tým také poskytuje hráčům informace týkající se hry, pořádá soutěže, streamy, spolupracuje s kontributory atd.

 

Tým moderátorů je na fóru především proto, aby se staral o dodržování pravidel a etikety fóra a aby v případě potřeby nedodržování těchto pravidel trestal. Moderátoři také pomáhají hráčům tím, že jim odpovídají na nejrůznější dotazy týkající se pravidel a moderace.

 

24. Proč nemohu psát na fórum?

 

Každá sekce fóra má nastaven limit minimálního počtu bitev, který je potřeba odehrát k tomu, aby daný uživatel mohl na fórum přispívat. Limity jsou následující:

 

Sekce Nováčci: 10

Sekce Hledám klan: 10

Všechny ostatní sekce fóra: 250

 

Pokud na svém účtu nedosahujete požadovaného počtu bitev pro přispívání do jednotlivých sekcí fóra, můžete si příspěvky prohlížet, nemůžete na ně ale reagovat.

 

25. Kdo jsou členové "komunitního týmu", který zde byl tolikrát zmíněn ?

 

45QRu2k.jpg

 

Komunitní tým je tvořen lidmi, kteří zde na fóru sbírají vaši zpětnou vazbu a předávají vaše názory, návrhy a připomínky vývojářům. Jsme tady také proto, abychom odpovídali na vaše dotazy spojené s našimi hrami. Tvoříme pro komunitu také různá videa, nebo streamy, pořádáme soutěže a organizujeme offline eventy a komunitní setkání.

 

Vedle komunitního týmu je zde na fóru aktivní také tým moderátorů, který má na starosti údržbu fóra, respektive dohled na dodržování pravidel, případně sankcionování jejich porušení. Naši moderátoři josu zde také proto, aby vám pomohli s řešením problémů či dotazů ohledně moderace.

 

Seznamte se s česko-slovenským komunitním týmem :

 

 Iva aka « Ivana_Drago », CZ/SK Komunitní manažerka

 

p70Avh2.jpg

 

Jakou pozici zastáváš ve společnosti Wargaming?
Ahoj, jsem manažerkou komunitního týmu pro českou a slovenskou komunitu.

Jaké máš zájmy?

Na prvním místě je to jednoznačně hudba. Ráda chodím na koncerty, zajímají mě různé hudební styly a s nimi spojené subkultury. Taky se ráda učím nové věci, hlavně jazyky, protože kolik řečí umíš … Zajímá mě taky historie, především dějiny (ale i současný politický vývoj) Blízkého východu. Samozřejmě mám taky ráda hry.
 

Kde jsi pracovala předtím?

V posledních několika letech jsem se věnovala „akademické kariéře“. Jako asistent výzkumu jsem se podílela na několika grantových projektech se zaměřením na politickou teorii a zároveň jsem se věnovala pořádání koncertů v hudebním klubu. Na přelomu minulého a letošního roku jsem taky absolvovala půlroční stáž v jednom z tel-avivských muzeí.
 

Jaké hry máš ráda?

Obvykle mě baví hry, u kterých se kromě rukou používá i mozek. Mezi moje herní srdcovky rozhodně patří Fallout (hlavně II) a několik opravdu old school titulů jako Quest for Glory, The Lost Vikings, Stíny nad Rivou nebo třeba Wolfenstein. Hodně mě baví Street Fighter, Mafia, GTA … záleží na náladě.
 

Co přinášíš do komunitního týmu?

Když jsem se – před zhruba rokem a půl - ke komunitnímu týmu připojila jako koordinátorka, bylo mým cílem hlavně pomoci posílit kapacitu našeho týmu komunikovat s hráči a zapracovat na zlepšení atmosféry v komunitě. Tyto cíle se příliš nezměnily, ale teď se ve své nové pozici snažím také o to, abych do komunitního týmu vnesla profesionalitu a určitou vizi, kudy se dále v komunikaci s komunitou ubírat 🙂
 

Tvůj oblíbený citát?

„If he dies, he dies.“ Ivan Drago v mojí nejoblíbenější filmové sérii Rocky.

 

Co máš na Wargamingu ráda?

Obecně prostředí, ve kterém pracujeme, a přátelské fajn kolegy! Co se týče WG jako takového, líbí se mi historie firmy, kterou začala psát parta lidí, kteří šli za svým snem.

 

Tvůj nejoblíbenější tank?

Merkava Mk. IV.

 

Tvůj největší omyl?

Těžko říct, jelikož nevím, jestli už ho mám za sebou, anebo ještě před sebou.

 

Kdybys mohla mít jedno jakékoliv přání, jaké by bylo?

Nekonečný počet dalších přání!


 

Nebojte se kontaktovat členy komunitního týmu, pokud máte nějaký dotaz či návrh!

 

 

 

×