Jump to content

World of Warships Forum Kuralları

vuque

 

World of Warships Resmi Forumuna Hoşgeldiniz!

 

Bu forum Wargaming.net tarafından yönetilmektedir ve tüm oyuncularımıza World of Warships ile ilgili paylaşım yapıp tartışabilecekleri dost bir ortam sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Unutmayın ki bu foruma erişim bir ayrıcalıktır fakat bir hak değildir, Forum Kuralları’nı ihlal etmeniz durumunda Wargaming.net tarafından erişiminiz sınırlandırılabilir. Burayı olabildiğince dostani ve konuksever tutmak için lütfen Forum Kurallarımızı dikkatle okuyunuz.

 

Forum moderasyon kurallarının yalnızca yol gösterici olarak bulunduğunu unutmayınız. Her kural ihlalini inceleme, değerlendirme ve yaptırım uygulama hakkımızı saklı tutarız. Uygulanan yaptırımlar kural ihlalinin ağırlığına göre oyuncunun Wargaming.net hesabı üzerinde geçici veya kalıcı yasaklamalara sebep olabilir.

 

Yaptırımlar Listesi:

İlk yaptırım (+1 ceza puanı): Wargaming.net çalışanları veya moderatörleri tarafından yapılan forum kurallarına uymanızı belirten yazılı uyarı

İkinci yaptırım (+1 ceza puanı): Wargaming.net hesabına 14 gün forum paylaşım yasağı

Üçüncü yaptırım (+1 ceza puanı): Wargaming.net hesabına 1 yıl forum paylaşım yasağı

Yaptırımlar ağır olabilir fakat çözüm oldukça kolay: Kuralları ihlal etmeyin, kimse ceza almasın

 

Yaptırımlar 6 ay içerisinde zaman aşımına uğrar. Eğer oyuncu 6 ay süre içerisinde 1 ceza puanı aldıysa ikinci kural ihlalinde bir üst seviye ceza alacaktır. Eğer oyuncu 6 ay içerisinde ikinci bir kural ihlalinde bulunmazsa ceza puanı yeniden 0’a düşer.

 

Forum Yönetimi ve Moderasyonu:

Forumlara Wargaming Topluluk ekibi ve forum moderatörleri bakmaktadır. WG çalışanlarını profillerindeki "WG Staff" grup işaretinden tanıyabilirsiniz. Teknik konulardaki şikayetleriniz ve raporlarınızı https://eu.wargaming.net/support/ adresinden Müşteri Hizmetleri’ne bildirebilirsiniz. Forum Moderasyonu ile ilgili bir şikayetiniz varsa lütfen Moderasyon Ekibi Liderine Özel Mesaj gönderin: 
 

Nohe21

 

Forum Kuralları:

1. Görgü Kuralları:

Forumun resmi dili Türkçedir. Diğer diller yalnızca forum içerisinde özel olarak ayrılmış bölgelerde kullanılabilir.

Küfür etmeyin

 

Uygun konular paylaşın

World of Warships Forumu direkt olarak World of Warships oyununu ilgilendiren konuları tartışmak, bu konularda paylaşımlar yapmak için bulunmaktadır.

World of Warships ile ilgili olmayan konular silinebilir

Moderasyon ve cezaları tartışmayın

Paylaşımınızın neden modere edildiğini öğrenmek için Forum Kuralları’nı okuyun.

Paylaşımlarınızın başlıklarında WG Çalışanlarının isimlerini geçirmeyin

Acil ve önemli konular için Müşteri Hizmetleri’ne ulaşın.

Paylaşımlarınızda özel mesajları paylaşmayın

 

Müşteri hizmetlerinden aldığınız e-mailer ve özel mesajlar özel kalmalıdır.

 

Yönetim ve Moderasyon ekibini taklit etmeyi denemeyin

Wargaming çalışanlarının hesaplarını taklit etmek ağır cezalara sebep olabilir. Bunu yapmayın!

 

Kırmızı font yalnızca Wargaming çalışanları tarafından kullanılabilir!

Büyük harflerle yazmayın, yanıltıcı başlıklar ve gereksiz noktalamalar vb. kullanmayın.

Paylaşımlarınızı yükseltmeyin ‘’bump’’ Kapatılan veya silinen başlıklarla ilgili konu açmayın

Yapıcı olun

Gönderi yaparken lütfen iyi niyetlerle gönderi yaptığınızdan emin olun. Pozitif veya yapıcı bir şey söylemeyecekseniz konuya gönderi yapmaktan kaçının. Gönderiniz tartışmaya katkıda bulunmalıdır veya tartışılan konunun çözümü olmalıdır. Gönderi yapmanızın tek amacı olumsuz olmak ise, göndermenize değmez.

Saygılı olun

Öteki kullanıcılara onlardan görmek istediğiniz saygı ve iyi davranışları gösterin. Unutmayın, forumlarımız oyunlarımızı oynayan herkesin tartışabileceği bir yerdir.   

2. İsim Takma veya Utandırma
 

Oyun-içi kural ihlalleri oyun içerisindeki araçlar kullanılarak şikayet edilebilir.

Aşağıdaki davranışlardan kaçının:

Başkalarını oyun içerisinde uygunsuz davranmakla suçlamayınBaşkalarını kötü niyetli aktiviteden suçlamayınBaşkalarını hile yapmakla veya yasaklı uygulamalar kullanmakla suçlamayınBaşkalarını forumda trollük yapmakla suçlamayınBaşkalarını ‘’raporladığınızı’’ iddia etmeyin

 

3. Kişisel saldırılara, tacize veya sataşmalara karşılık vermeyin

 

Aşağıdaki davranışlardan kaçının:

HakaretlerIrkçı ve etnik söylemlerUlusal nefreti teşvik etmekGerçek hayat tehditleriSpamlama veya trollemeKendinizin veya başkasının kişisel bilgilerinin dağıtımıYukarıda bahsedilen davranışlardan herhangi birini içeren web sitelerine bağlantılar

 

4. Spam Yapmayın!

 

Aşağıdaki davranışlardan kaçının:

Aynı içeriği tekrar tekrar paylaşmakAynı içeriği birden fazla başlık halinde paylaşmakİlgili olmayan konular paylaşmakReferans linkleri, reklamlar vb.Her türlü ürün satışı ve reklamıBireylerin veya şirketlerin sunduğu servislerin reklamıGereksiz büyük harf, fontlar, renkler ve resimlerin kullanımıDilenmePaylaşımların yükseltilmesiGereksiz yere ‘’Report’’ butonunu kullanmak

 

5. Yasadışı/Yasaklı Aktiviteleri Tartışmayın

Forum üzerinde yasa dışı bir aktivitenin tartışılması içeriğin moderasyon ekibi tarafından kaldırılması ve ciddi cezalandırmalara sebep olacaktır. Yasa dışı aktivitelerle ilgili paylaşımlar aynı zamanda yetkililere bildirilecektir.

Aşağıdaki davranışlardan kaçının:

Yasa dışı uygulamalar/içeriklere verilen linklerHack ve yasaklı modlara verilen linklerKimlik avı sitelerine linklerHesap satışı aktiviteleri talebi veya reklamıHile, hack, Trojan atları vb zararlı programlar paylaşmakHesap paylaşımı talep etmek veya reklamını yapmakOyun içi döviz ticaretleri talep etme veya reklamını yapmakPromosyon kodlarının ticareti veya reklamını yapmakTavsiye hizmetleri talebinde bulunmak veya reklamını yapmakYukarıda belirtilen durumları içeren sitelere baplantılar paylaşmak

 

6. +18 İçerikler

Aşağıdaki davranışlardan kaçının:

Herhangi bir tür pornografik materyalÖlüm, korkunç şiddet eylemleri vb. Görüntülerinin paylaşımıÇıplaklık (tam veya kısmi) veya cinsel açıklık içeren paylaşımlarYukarıda belirtilen durumlara yönelik sitelerin bağlantılarının paylaşımı

 

7. Uygunsuz/Hassas Konular

Aşağıdaki davranışlardan kaçının:

DinCinsellikPolitikaSosyal Sorunlar

Aynı zamanda uygunsuz isimler, dini, politik, tarihi figürler içeren avatarlar ve imzalar

 

8. Ceza Sistemini Aldatmaya Çalışmayın

Eğer banlandıysanız, moderasyon ekibi otomatik olarak bütün alternatif hesaplarınızı forumdan banlayacaktır.

 

Önemli

Yönetim topluluğun sorunsuz ilerlemesini sağlamak için topluluğun ihtiyaçlarını dikte ederken bu kuralları güncelleme ve değiştirme hakkını saklı tutar.

Yukarıda belirtilen kuralların veya EULA’nın tekrar tekrar ihlal edilmesi oyuncunun hesabının sınırsız olarak oyunda ve/veya forumlarda kalıcı olarak askıya alınmasına sebep olabilir.

 

Güncelleme:  25-01-2017

 

×