Jump to content

World of Warships Forum Kuralları

vuque

Bu forum siz samimi bir şekilde fikirlerinizi tartışabilmeniz, etkinliklere katılabilmeniz, oyun konusunda tavsiye alabilmeniz, tavsiye verebilmeniz ve World of Warships hakkında diğer tüm fikirlerinizi, diğer oyuncularla konuşabilmeniz için var. Topluluk forumları en iyi, katılımcılar birbirlerine saygıyla ve nezaketle davrandıklarında işler. Bu nedenle, bu foruma katıldığınız zaman sizden ricamız, medeni bir şekilde davranmanız ve forum kurallarına saygı göstermeniz.

Belirtmek isteriz ki bu foruma erişiminiz bir “hak” değil, bir “ayrıcalık”tır. Sadece forum kurallarına uymamanız takdiriyle sınırlı olmayıp başka nedenlerden ötürü de Wargaming.net’in bu foruma erişiminizi engelleme hakkı mevcuttur. Aşağıdaki kuralların ihlal edildiği durumlarda, forum üyeleri World of Warships forumlarından uzaklaştırılabilinir. İhlalin ciddiyetine göre kullanıcılar kalıcı olarak da uzaklaştırılabilinir.

Bu foruma herhangi bir bilgi yazmadan önce, tüm kullanıcılar aşağıdaki kuralları okumak ve takip etmek durumundadırlar.

1. Genel Hükümler

 

 


1.1 Kayıt Gereklilikleri
Kullanıcılar gerçek isimlerini, ya da gerçek kimliklerinin takibini sağlayabilecek herhangi bir kimliği kullanmak zorunda değildirler ve tüm verilen e-mail adresleri özel tutulacaktır. World of Warships forumuna kayıt olabilmek için, kullanıcıların onüç (13) yaşında ya da daha büyük olmaları gerekmektedir.
Kullanıcılar, hesaplarının başkaları tarafından erişilememesinden kendileri sorumludurlar. Kullanıcıların zor tahmin edilebilir bir şifre seçmeleri ve bu şifreyi, başka yöneticiler ve sahipler tarafından okunabilecek başka sitelerde kullanmamaları tavsiye edilir. Kullanıcıların ortak hesap kullanmaması, foruma girmek için kullandıkları bilgisayarlarını başkalarıyla paylaşmaması önerilir. Hesabı hacklenen kullanıcıların hemen desteğe başvurmaları gerekmektedir.
1.2 Forumun Amacı
Bu forumun amacı World of Warships’i ve askeriye motorlu araçlarıyla ilgili konuları tartışmak, diğer oyuncaları tanımak ve Wargaming.net geliştiricilerine geri bildirim sağlamaktır.
1.3 Sorumluluk
Hiçbir kullanıcının burada yazdığı mesajlardan Wargaming.net sorumlu değildir. Wargaming.net burada yazılan hiçbir mesajın doğruluğu, tamamlığı veya fayda sağlayabilirliğini garantileyemez; bu mesajlara kefil değildir ve bu mesajlardan sorumlu değildir. Mesajlar onu gönderenin görüşlerini yansıtmaktadır ve bu forumun yönetim kurulunun görüşleriyle bir olmak durumunda değildir. Kullanıcılar yazılan mesajlara itiraz etmek istediklerinde destek ekibine veya moderatörlere ulaşabilirler. Wargaming.net çalışanları ve topluluk moderatörleri itiraz edilen mesajları kaldırma hakkına sahiptirler ve eğer mesajın kaldırılması gerekli görülürse; makul bir zaman limitinde bu mesajı kaldırmak için ellerinden gelen tüm çabayı da gösterecektirler. Kullanıcılar bu servisi kullandıkları durumda, bu forumu bilerek yanlış ve/veya iftira içeren, doğru olmayan, taciz içeren, müstehcen, nefret içeren, rahatsız eden, yakışıksız, saygısızlık içeren, cinsellik içeren, tehdit içeren, bir kişinin özeline saldıran veya herhangi bir kanunu ihlal eden içeriği bu foruma koymayacaklarını kabul ederler. Kullanıcılar telif hakkı olan bir içeriği, telif hakkına kendileri sahip olmadıkları veya Wargaming sahip olmadığı müddetçe burada paylaşmayacaklarını kabul ederler.
1.4 Ban Politikası
Bu kuralların ihlali kullanıcıların bu forumdan kısa süreli olarak banlanmasına veya hesaplarının kalıcı olarak askıya alınmasına sebebiyet verebilir.
1.5 Hata Bildirimi
Buglar ve hatalar destek sitesine (http://support.wargaming.net/)bildirilebilinir. Kullanıcılar aynı zamanda bugları ve hataları alakalı forum konusu altında da bildirebilirler.


2. Yasaklar ve Kısıtlamalar
2.1 Forum Görgü Kuralları

 

Kullanıcılar başkalarına tacizde bulunamazlar, kişisel saldırıda bulunamazlar ve saygısızca davranamazlar. Bu yasak hem forum üzerinde herkesin görebildiği konular için geçerlidir hem de özel mesajlar (ÖM) için geçerlidir. Saygısızca davranmak şunları içerir;
1. Aşağılama
2. Yapıcı olmayan mesajlar yazma ya da yapıcı olmayan mevzularda yeni konular açma
3. Tacizde bulunma veya küçük düşüren yorumlar yapma
4. Küfür etme, ağzı bozuk konuşma veya uygunsuz lisan kullanma
5. Kişisel taciz veya saldırı
6. Irk, millet, din, kültür, seks veya cinsel tercihler konusunda hakaret veya ağzı bozuk yorumlarda bulunma. Bu kural “eşek” şakalarını da kapsamaktadır.
7. Gereksiz fazlalıkta büyük harf kullanımı.
8. İsim takma veya utandırma.
9. Münakaşa yaratabilecek veya dini ve politik figürleri negatif yansıtacak şekilde; sosyal, din ile ilgili veya politikayla ilgili konuları tartışma
10. Wargaming çalışanlarına (moderatörler de dahil) hakarette bulunma
11. RO statüsüne ayarlandıktan ya da ihlalden ötürü uyarıldıktan sonra özel mesaj üzerinden hakaret veya provokasyon
12. Diğer forum kullanıcılarına ya da Wargaming çalışanlarına gerçek hayatı kasteden ölüm tehditleri veya şiddet tehditleri
13. Kendini Yönetimden yada Moderasyondan biriymiş gibi gösterme
Eğer ki bir kullanıcı bu ihlallerden birini gerçekleştirirse;
- Geçici olarak World of
Warships forumlarından banlanacaktır.
- Son bir uyarı alacaktır, ihlale devam ederse forumlardan kalıcı olarak banlanması olasıdır.

Bu tarz davranışlara, aşırı derecede saldırgan ve uygunsuz olduklarından dolayı, World of Warships forumlarında yer yoktur.

 


2.2 Gerçek hayata dair bilgilerin dağıtımı ve gerçek hayata dair tehditler

 

 

 


Kullanıcıların –kendilerinin olsa bile- kişisel bilgilerini (adres, telefon numarası, email, diğer iletişim bilgileri) içeren mesajlar ve yazılar silinecektir. Bu tarz içerikleri yayınlayan kullanıcılar uyarılacaktırlar veya hesapları yönetici yada moderatör tarafından askıya alınacaktır.
Bir konu ya da yazı forum kurallarını ihlal ediyorsa, kullanıcıların yazının altındaki “ihbar et” / report butonunu kullanmaları ve neden bu konunun yada yazının forum kurallarını ihlal ettiğini düşündüklerini belirtmeleri tavsiye edilir.
Bu forumda forum moderatörlerine ya da Wargaming.net çalışanlarına karşı kaba veya saygısız yazılara ve moderatörlerin ya da Wargaming.net çalışanlarının gerçek hayattaki bilgilerini açıklayan yazılara izin verilmez.
Gerçek hayatı kasteden tehditler, hem açık hem de imalı bir dille yazılmış mesajları ve/veya benzer dili içeren veya görselleri içeren ve oyun dünyasıyla alakası olmayan web sitelerinin linklerini de kapsar.
Eğer ki bir kullanıcı bu ihlallerden birini gerçekleştirirse;
- Geçici olarak World of Warships forumlarından banlanacaktır.
- Son bir uyarı alacaktır, ihlale devam ederse forumlardan kalıcı olarak banlanması olasıdır.

 


2.3 Reklam

 

 

 


Kullanıcılar World of Warships ile alakası olmayan şirketlerin, kuruluşların veya websitelerinin reklamını yapan konular açamazlar veya bu üçüncül parti kuruluşlara oyuncuları yöneltecek tahrik edici yorumlar yazamazlar. İmzalarda açık şekilde reklam yapmak ve ricada bulunmak da yasaktır.
Eğer ki bir kullanıcının reklam yaptığı fark edilirse;
- Durumun ciddiyetine göre, geçici olarak World of
Warships forumlarından banlanacaktır.
Forum kuralları, başka savaş oyunlarını tartışmaya izin vermez; başka oyunlara link vermek veya onların reklamını yapmak yasaktır. Aynı zamanda, lütfen World of Warships dışında başka oyunların görsellerini imzanızda, avatarınızda veya adınızda kullanmayın. Başka savaş oyunlarını Konu Dışı bölümümüzde tartışabilirsiniz fakat lütfen imzanıza, avatarınıza veya adınıza eklemeyin.

 


2.4 Hesaplar, Altın/Kredi, Ön Sipariş ve Promosyon Kodları, Geliştirme Servisleri, Dilenme

 

 

 


Bu kategori şunları içermektedir;
- Kötü niyetle alternatif hesapların açılması.
- Oyun içerisinde kullanılan kurun, altın/kredi gibi, reklamın yapılması yada satılması.
- Oyun hesaplarının reklamın yapılması yada satılması.
- Leveling/Geliştirme servislerinin reklamının yapılması yada satılması.
- Promosyon kodlarının veya ön sipariş kodlarının reklamın yapılması yada satılması.
- Her türlü Dilenme. Dilenmek,başka kullanıcılardan gerçek para karşılığında kendi sanal hesaplarına para talep etmeyi, ek altın veya kredi talep etmeyi, oyun içerisinde oyun altını, kredisi, promosyon kodları, ön satış kodlarını veya benzer şeyleri talep etmeyi içerir.
- Yukarıda bahsi geçen yasak olan servisleri sağlayan websitelerinin reklamını yapma veya bu websitelerine link verme.
Hesap, kur, kod veya bir kullanıcıdan başka bir kullanıcıya satış veya promosyon yoluyla geçebilecek herhangi bir servisin değişimini veya transferini içeren yazılar Son Kullanıcı Lisans Anlaşmasını ihlal eder ve forumda ve oyun kanallarında yasaktır.
Eğer ki bir kullanıcı bu ihlallerden birini gerçekleştirirse;
- Durumun ciddiyetine göre, kalıcı olarak hem World of
Warships oyunundan hem de forumlarından banlanacaktır.

 


2.5 Konu Dışı, spamleme ve trolleme

 

 

 


Bu kategori şunları içermektedir;
- Sürekli aynı cümleyle, ya da benzer cümlelerle ya da anlamsız cümlelerle iletişim kurma
- Forumda zaten var olan konuları tekrardan oluşturma (Lütfen arama kısmını kullanın ve var olan konulara yazın)
- Ciddi konuların gidişatını bozacak şekilde, konu dışı yazma ya da yanlış forum bölümünde konu yaratma
- Sadece forumda rahatsızlık verme amaçla konu oluşturma
- Sadece oyun ihlallerini bildirme veya tartışmak için konu oluşturma. Bu tarz vakalar destek bölümüne bildirilmelidir.
- Forum konuları içerisinde kavga çıkarma, konu dışı yorum yazarak konuyu bozma veya başkalarına hakaret etme gibi rahatsızlık çıkarma
- Yapıcı olmayan yorumlar yazma veya yapıcı olmayan mevzularda konu açma
- Yanlış alarm vererek veya anlamsız mesajlarla ihbar et / report özelliğini kötüye kullanma.
- Bir konuyu “İlk!”, “Konu kitlenmeden yazı atmayı başardım ” gibi moda olan yazıların kısaltmalarıyla rahatsız etmek.
- Daha önceden yazılmış konuları yorum yazarak yukarı taşıma. Bazı bölümler bunun yapılmasına izin veriyor fakat kullanıcıların bu alt-bölümleri kontrol edip, orada izin verilip verilmediğini kontrol etmesi gerekiyor.
- Tartışma başlatma amaçlı olmayan imza kampanyaları veya anket içeren konular açılamaz.
Kullanıcılar yeni konularını ve yazılarını doğru foruma yazdıklarından emin olmalıdırlar ve kullanıcılardan foruma aşinalık geliştirmeleri beklenir. Bu, diğer kullanıcılara ve moderatörlere bir genel bakış sağlamaları açısından yardımcı olur ve böylece sorulara daha hızlı uygun cevapları verebilirler. Bir konu açmadan önce, o mevzu hakkında aktif olan bir konu açılıp açılmadığını arama motorunu kullanarak bakın. Eğer açılmış ise, yorumlarınızı o kısma yazabilirsiniz. Bir mevzu hakkında sadece bir konu başlığı altında tartışmaya devam edin lütfen.
Konuyu dağıtan veya içeriksiz yorumlar düzenlenecek veya silinecektir. Farklı forumlar altında aynı içeriği tekrar tekrar yazmak uygunsuzdur ve bu tarz davranışlar hedeflenen tartışmayı böldüğünden ötürü geri bildirim almayı zorlaştırmaktadır. Bu tarz “çapraz yorumlar” uygun başlık altında birleştirilecek, kapatılacak, uygun başlığa yönlendirilecek veya silinecektir. Böyle bir durumda yorumlarınızı doğru başlık altına yazınız.
Eğer ki bir kullanıcı bu ihlallerden birini gerçekleştirirse;
- Durumun ciddiyetine göre, geçici olarak hem World of Tank forumlarından banlanacaktır.

 


2.6 Politika, Ana Dinler veya Dini Şahıslar

 

 

 


Münakaşa yaratabilecek veya dini ve politik şahısları negatif yansıtacak şekilde; sosyal, din ile ilgili veya politikayla ilgili konuları tartışma. Aynı zamanda, dini veya politik şahısları negatif bir şekilde yansıtma.
Eğer ki bir kullanıcı bu ihlallerden birini gerçekleştirirse;
- Durumun ciddiyetine göre, geçici olarak hem World of
Warships forumlarından banlanacaktır.

 


2.7 Yasa İhlalleri

 

 

 


Bu kategori şunları içermektedir;
1. Hileler, hackler, Truva atları(trojan) veya zararlı programlardan bahsetmek veya linklerini paylaşmak. Eğer ki bir hile veya hack durumundan şüpheleniyorsanız bu durumu destek kısmına bildirin, bu durum forumlarda paylaşılamaz.
2. Daha çıkmamış olan içerikten / veri dosyaları hacklemekten, daha çıkmamış olan oyun içi parçalardan, ekipmanlardan, ya da oyuncu dosyalarını hackleyerek erişilen veri dosyalarından bahsetme; normal oyun akışında erişilebilir olmayan herhangi bir veriden bahsetme veya tartışma.
3. Yasal olmayan uyuşturucular veya etkinlikler. Hem açık hem de imali bir dille yazılması ve/veya bu tarz bir dili veya görselleri içeren, yasal olmayan uyuşturucu kullanımına gönderme yapan websitelerine link vermek yasaktır.
Eğer ki bir kullanıcı bu ihlallerden birini gerçekleştirirse;
- Geçici olarak World of
Warships forumlarından banlanacaktır.
- Son bir uyarı alacaktır, ihlale devam ederse forumlardan kalıcı olarak banlanması olasıdır.


Kullanıcıların forumlara katılım gösterirken kanuna uygun davranmaları beklenir. Yerel veya uluslar arası kanunlara aykırı davranılması hiçbir durumda kabul edilemez.
Yönetimin, bu forumlara uygun görmediği tüm bilgileri silme, güncelleme veya değiştirme hakkı mevcuttur.
Konuyu dağıtan veya içeriksiz yorumlar düzenlenecek veya silinecektir. Farklı forumlar altında aynı içeriği tekrar tekrar yazmak uygunsuzdur ve bu tarz davranışlar hedeflenen tartışmayı böldüğünden ötürü geri bildirim almayı zorlaştırmaktadır. Bu tarz “çapraz yorumlar” uygun başlık altında birleştirilecek, kapatılacak, uygun başlığa yönlendirilecek veya silinecektir. Böyle bir durumda yorumlarınızı doğru başlık altına yazınız.

 


2.8 Disiplin kararlarını tartışma

 

 

 


Bu kategori şunları içermektedir;
1. Oyunda yada forumda bir oyuncuya karşı alınmış olan disiplin kararlarını tartışmak için yazı yazma veya konu açma.
2. Moderatörleri, moderator kararlarını veya davranışlarını tartışmak için yazı yazma veya konu açma.
Eğer ki bir kullanıcının bu ihlali gerçekleştirdiği fark edilirse;
- Durumun ciddiyetine göre, geçici olarak World of
Warships forumlarından banlanacaktır.

 


3. DİĞER KONULAR
3.1 Dil

 

 

 


Bu forumun resmi dili Türkçe’dir. Diğer dillerin kullanımı forumun sadece belirli yerlerinde mümkündür. Başka bir alfabeyle yazılmış yada bilinçli olarak bozuk dilde yazılmış bir yazı dili hoş karşılanmaz. Türkçesi iyi olmayan forum üyelerine karşı forum üyeleri anlayışlı olmalıdırlar; aynı zamanda kendi dilleri dışında başka bir dilde moderatörlük yapan Türkçe moderatörlerine karşı da anlayışlı olmalıdırlar.

 


3.2 Okuması zor olan yazılar

 

 

 


- Diğer kullanıcılar için mesaj akışını bozmak, biliçli veya bilinçsiz yapılmış olsa da yasaktır. Bu kategoride sadece bunlarla sınırlı olmamakla beraber, şunlar yer alır:
- O dil için açılmış olan forum dışında, genel forumda yabancı dilde mesaj yazma ve diyalog kurma.
- Sadece ve ağırlıklı olarak büyük harflerle yazmak; kelimeler arasında gereğinden fazla boşluk bırakmak ya da satır aralığı bırakmak; “1337 5p34” ya da okuması zor yazı stili kullanmak.
- Yanıltıcı konu başlıkları kullanmak, gerreğinden fazla noktalama işaretleri ve/veya standart olmayan sembollerin kullanımı.
Bu forumlara yazarken kullanıcıların karakter boyutu ve rengi konusunda makul olmaları gerekmektedir. Varsayılan karakter boyutunu kullanmaya çalışın ve siyah dışında başka metin renklerini kullanmamaya çalışın. Yönetimin bu yazıları düzenlemeye ve yazarlara uyarı vermeye hakkı vardır.

 


3.3 Linkler ve Görseller

 

 

 


Bir web sitesine yada görsele link verirken veya bir görseli kullanırken, bu görselin yukarıdaki kuralları ihlal etmediğine dikkat edin. Yasal olmayan içeriği olan, pornografik olan, çıplaklık içeren, şiddet içeren, gamalı haç gibi Nazi sembolleri içeren, müstechenlik içeren veya bu topluluğun standartlarına karşı olan herhangi bir şey içeren siteler veya görseller baştan düzenlenecektir. Yukarıdakilere ek olarak, keybord sembolleri ve harfleri kullanarak oluşturulan resimleri de kullanmamanızı talep ediyoruz, genelde çok büyük oluyorlar ve nasıl görüntülendiğine göre yanlış anlaşılabiliyor. Bahsi geçen dosyaların ve görsellerin 100 kilobaytı (kb) aşmaması gerekiyor.

 


3.4 İsimler (Oyuncular ve Klanlar), Avatarlar, Görseller/Video, İmzalar & Klan logoları

 

 

 


İsimler, avatarlar, görseller/video, imzalar ve klan logoları için bazı içeriklerin, fazlasıyla saldırgan, göze batan ve uygunsuz yapıları gereği, World of Warships forumlarında veya World of Warships oyununda yerleri yoktur. Aşağıdaki liste sadece bir özettir, fakat World of Warships ortamında ne gibi isimlerin, görsellerin, imzaların, avatarların ve klan logolarının Kabul edilmediği konusunda size bir fikir verebilir.

İsimlerden, avatarlardan, görsellerden/videolardan, imzalardan & klan logolarından ….
- hakaret, kişisel saldırı, suistimal veya taciz içerenler.
- basılamayan sözcükler veya kısaltmalar içeren veya çekici olmayan ve/veya okunamaz olanlar.
- belli bir milleti, etnik grubu, dini kesimi veya ırktan olan grubu (herhangi bir şekilde) gücendirebilecek ırkçı veya milliyetçi göndermeler yapanlar.
- ırkçı veya milliyetç bir üstünlük ima eden, ayrımcı bir propoganda içerenler
- engelli olan veya bir hastalığı olan insanları aşağılayıcı bir şekilde ayrımcılık içeren veya gücendirebilecek olanlar.
- Cinsellik, pedofili, cinsel tacizle alakalı veya insan vücuduna veya vücutsal işlevlere karşı kırıcı olabilecek olanlar.
- fazlasıyla şiddet içeren veya müstehcen olanlar.
- bağımlılık yaratan veya yasal olmayan madde kullanımına veya başka yasal olamayan etkinliklere gönderme yapanlar.
- telif hakkı olan veya kayıtlı olan ticari markaların tamamını yada bir kısmını içerenler.
- ana dinleri gücendirebilecek olan gönderme içerenler (örn: Tanrı, Allah, İsa, vb.)
- milli/etnik/dini nefreti provoke edebilecek veya güçlü olumsuz tepki alabilecek; kanunları ihlal eden veya zamanında etmiş olan kurumlarla bir şekilde alakalı olan logo, sembol, amblem yada figür kullananlar. (Örneğin Nazi sembollerinin veya işaretlerinin farklı çelitlerini kullanma (88, 14, 420, SS gibi) veya benzer stiller (55 gibi) aynı zamanda Nazi liderlerinin baş harfleri, isimleri veya soyisimleri gibi)
- özellikle, işlemiş oldukları insanlığa aykırı suçlardan ötürü uluslararası mahkemelerce yargılanmış olan, birçok insanda acı çekme veya tiksinme hissi uyandıran veya şu an terrörist birliklere üye olan, olumsuz tarihi veya politik kişilerle alakalı olanlar.
- moderatörlerin veya önetimin projelerini olumsuz bir şekilde gösterenler.
- son Kullanıcı Lisans Anlaşmasını veya yerel yasalarını ihlal edenler.

..... hem dolaylı olarak hem de açık olarak yasaktır (Buna aynı zamanda yukarıdaki ihlali gerçekleştiren web siteleri de dahildir.) Eğer forum içerisindeki veya oyun içerisindeki, isimler (oyuncu veya klan), avatarlar, imzalar, görseller/videolar, klan logoları kuralları ihlal ediyorsa, ihlal eden hesap değiştirilebilinir ve/veya hesaplar yasaklanabilir. Oyun ortamında veya forumlarda uygunsuz bulunabilecek tüm oyuncu isimlerini (oyuncu yada klan) ve avatarlarını, görselleri veya klan görsellerini moderasonun silme, güncelleme veya değiştirme hakkı mevcuttur.

Ek olarak, fazla uzun olan forum imzalarına izin yoktur. İmzalar iki satırı geçemez. Eğer ki bu kısıtlamalar aşılırsa, bu aksaklık yaratan maddeler açıklama yapılmaksızın silinecektir ve bu hesaplara yaptırım uygulanacaktır. Kullanıcılar imzalarında görsel kullanabilirler fakat görsellerin boyutu 468px x 100 px (boy x en)’i geçmemelidir. İmzalarda animasyon kullanabilirsiniz fakat rahatsız edici olmamalıdır.

 


4. Forum Yönetimi ve Moderasyon

 

 

 


4.1 Adminlerve Topluluk Takımı
Adminler Wargaming.net çalışanlarıdır.
Adminlerin bu durumu kullanıcınıntakma adı altında “Grup: Adminler/ Group: Administrators” ibaresiyle belirtilir.
Topluluk Takımı “Topluluk Yöneticileri” ve “Topluluk Koordinatörleri” olarak belirtilir.


4.2 Moderatörler
Moderatörler forum yönetiminden gönüllülerdir. Forum üyelerinden seçilirler ve forum kurallarının uygulanmasından sorumludurlar.
Moderatörün bu durumu kişinin takma adı altında “Grup: Moderatör / Group: Moderators” ibaresiyle belirtilir.


4.3 Yöneticilerin ve Moderatörlerin yetkileri
Yöneticilerin ve moderatörlerin, forum üyelerinin kuralları ihlal etmeleri durumunda onları uyarma ve uzaklaştırma hakkı vardır. Moderatörlerin kararlarına itiraz etmek için, prosedürü izleyerek,destek bölümüne başvurabilirsiniz: (
http://support.wargaming.net/) Yönetimin aldığı kararlara itiraz edilemez. Forum kurallarını aşan bazı durumlarda, her ne kadar forum kurallarını ihlal etmemiş olsalar bile; yönetim bazı forum üyelerini uyarabilir veya uzaklaştırabilir.

4.4 Uyarılar
Uyarılar ve resmi bildiriler kırmızı renktedir, ve bu rengi kullanma hakkı Moderatörlere ve Yöneticilere mahsustur. Moderatörlerin ve yöneticilerin diğer tüm mesajları sıradan bir mesaj olarak görülür ve herhangi bir forum üyesininkiyle aynı sayılır. Bir mesaj moderasyon tarafından düzenlendiği zaman, kullanıcılar mesajı tekrardan düzenleyemezler. Aynı zamanda, kendini Yönetimden yada Moderasyondan biriymiş gibi göstermek de yasaktır.
İhlal edilen kuralın ciddiyetine göre, oyuncular farklı uyarı puanları alırlar.
Eğitsel Uyarı – 0 uyarı puanı
İkinci Derecede Kural İhlali – 1 uyarı puanı
Orta Derecede Kural İhlali – 2 uyarı puanı
Ciddi Derecede Kural İhlali – 3 uyarı puanı
En fazla alınabilinecek uyarı puanı 10’dur. Bu limite ulaştıktan sonra, oyuncular forumdan tamamen uzaklaştırma alacaklardır.


4.5 Yöneticiler ve Moderasyon Üzerindeki Kısıtlamalar
Yöneticiler ve destek ekibi, Wargaming.net’in resmi çalışanları ve temsilcileri olarak klanlarda yer alamazlar ve klan savaşlarına katılamazlar.
Fakat Moderatörler Wargaming.net’in resmi çalışanları değildirler ve oyuncular arasından seçilirler. Oyun içerisinde sohbet banlayabilmek dışında, onlara oyunda avantaj sağlayabilecek herhangi bir özel yetenekleri yoktur. Bu nedenle moderatörlerin klan veya klan savaşlarına katılımı kısıtlayacak bir durum yoktur. Eğer ki kullanıcılar moderatörün yanlı veya uygunsuz davrandığını düşünüyorlarsa, detayları destek web sitesinden göndermelidirler (
http://support.wargaming.net/)ve gerekli görüldüğünde bu durum yöneticiler tarafından ele alınacaktır.

 


5. İrtibat Listesi

 

 

 


1. Teknik Destek Servisi (Hem forum hem de oyun için)
Web formu: (http://support.wargaming.net/ )
Müşteri Destek Hizmeti:
- Hesap desteği için
- Hesap yönetimiyle ilgili problemler için (şifre, email, oturum açma sorunlar, vb.)
- Fatura Desteği için
- Ödeme problemleri (faturalar, geri ödeme, promosyon kodları, vb.)
- Oyun içi Malzemeler için
- Oyun içi malzemelerde yaşanan problemler (ekipman, tanklar, Premium zaman, vb.)
- Oyun Desteği için
- Oyun ile ilgili yaşanan genel problemler
- Buglar için
- Oyun mekanikleriyle ilgili problemler (takılan yerler, oyun arızaları, yazı hataları, vb.)
- Teknik Destek için
- Oyunu bilgisayarınızda yürütürken yaşadığınız problemler (başlatma, grafikler, ses ve bağlantı problemleri, vb.)
- Kural İhlalleri için
- Sohbet veya oyun kuralları ihlalini bildirme
- Ceza Başvuruları için
- Bir kural ihlali sonucu aldığınız ceza hakkında başvurular
Kural ilhali sonucu aldığınız cezalarla ilgili tüm başvurular Mr_Kubrick’e yöneltilmelidir.

 


ÖNEMLİ

Yönetim, bu kuralları topluluğun ihtiyacına göre ve bu topluluk içerisindeki operasyonun düzenli yürütelebilmesi adına bu kuralları güncelleme veya değiştirme hakkına sahiptir.

Bu kuralların veya Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi Kurallarının tekrar tekrar ihlal edilmesi durumu, genelde oyundan ve/veya forumlardan kalıcı olarak uzaklaştırılmaya sebebiyet verecektir.

Bu kural dille kısıtlı değildir. Kullanılan dil, Türkçe veya başka bir dilde, uygunsuz ise, bu kural dahilinde her zaman bahsedilen koşullarla sonuçlandırılacaktır.

Sonuç olarak, World of Warships’in tüm oyuncular için eğlenceli ve güvenli bir ortamı olsun istiyoruz. World of Warships, Devasa Çok Oyunculu Online bir oyundur ve içinde çeşitlilik barındırır ve anahtar kelimeler “Devasa Çok Oyunculu”dur. Bu oyunu oynarken veya forumlarına yazarken, farklı deneyimler paylaşan ve farklı geçmişlerden gelen binlerce oyuncu ile 
karşılaşacaksınız. Belli bir dil biçimi veya görsellerin sizi gücendirebileceği gibi, aynı dil biçiminin ve görsellerin başkaları üzerinde tamamen farklı bir etki bırakabileceğini dikkate alın. Bu oyunu mükemmel bir oyun yapmak için elimizden geleni yaptık ve şimdi bu oyuna hayat vermek, oyuncuların yani sizlerin elinizde.

 

×